Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Radite li u struci?
Da. 73 50.00%
Ne. 73 50.00%
Glasovatelji: 146. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2014., 12:56   #61
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Vi Bosanci se zbilja niste maknuli iz socijalizma.... Ti njemu ocitao lekciju, mos mislit
Kakav socijalizam... Čovjek završava privatne stvari i ima punu satnicu dok ostali to ne mogu. I još bezobrazno pametuje kako ljudi neće da rade. Fino, neka onda ustupi posao drugima koji bi da rade, a on neka radi privatno... Čovjek ne radi ništa, a priča da drugi neće da rade.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:55   #62
VSS, radim u struci, a perspektiva mi je takva da ću se svake godine morat borit za satnicu
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:58   #63
Radim, ali ne u struci, ne zasada. S obzirom na jako jako jako lošu situaciju u RH, taj poso u struci možeš dobiti sa 3 faksa, ili ako imaš jako čvrstu vezu. Danas nažalost ljudi završe jedno, a rade totalno drugi posao bez veze i sa vezom. Isto tako ima i sve više mladih koji završe srednju i faks, a i dalje si ne mogu zaposliti, a kamoli dobiti posao jer je taj posao dobio neki klipan sa srednjom školom preko veze koji nema pojma taj posao. Jadno šta da Vam kažem više. Ovi koji su se sada zaposlili neka budu sretni da rade i primaju plaće, jer za 10 godina neće se više ni to moći, posla je sve manje. Više nije ni bitno koji posao radiš, novac je novac.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:22   #64
Quote:
Nakamai kaže: Pogledaj post
Radim, ali ne u struci, ne zasada. S obzirom na jako jako jako lošu situaciju u RH, taj poso u struci možeš dobiti sa 3 faksa, ili ako imaš jako čvrstu vezu. Danas nažalost ljudi završe jedno, a rade totalno drugi posao bez veze i sa vezom. Isto tako ima i sve više mladih koji završe srednju i faks, a i dalje si ne mogu zaposliti, a kamoli dobiti posao jer je taj posao dobio neki klipan sa srednjom školom preko veze koji nema pojma taj posao. Jadno šta da Vam kažem više. Ovi koji su se sada zaposlili neka budu sretni da rade i primaju plaće, jer za 10 godina neće se više ni to moći, posla je sve manje. Više nije ni bitno koji posao radiš, novac je novac.
naprotiv posla je sve više jer su se svi umislili i glume intelektualce....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:28   #65
Quote:
Anketno pitanje kaže: Pogledaj post
Da li radite u struci?
Ne, radim u Janafu.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:39   #66
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
naprotiv posla je sve više jer su se svi umislili i glume intelektualce....
Kojeg je to posla sve više, koja struka? I gdje, grad, županija, država? Mnogi traže tu informaciju.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 23:39   #67
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
naprotiv posla je sve više jer su se svi umislili i glume intelektualce....
No, daj onda nama reci tko traži radnike bez radnog iskustva, puno studenata bi voljelo znati kome se javiti za posao?
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 11:36   #68
Koliko je meni poznato od Slovenije pa nadolje se najvise traže: bravari, stolari, osobe za rad u IT sektoru, kuhari, slastičari i sl...
Vise se ne traže profesori, ekonomisti, pravnici, kao nekada
Anketno pitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:16   #69
Quote:
Anketno pitanje kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato od Slovenije pa nadolje se najvise traže: bravari, stolari, osobe za rad u IT sektoru, kuhari, slastičari i sl...
Vise se ne traže profesori, ekonomisti, pravnici, kao nekada
anketno pitanje, krivo ti je poznato.


edit: formalno educiranih IT-evaca u u državi ima izuzetno puno nezaposlenih. bili oni SSS, VŠS, VSS ili doktoranti..

Mene na ovom topicu (a i inače) uopće ne zanima zašto je to tako...kao niti zašto je formalni papir državnog obrazovanja u drugim strukama navodno dovoljan. Ne zanima me niti najmanje

Zadnje uređivanje Brogan : 09.10.2014. at 21:02.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:47   #70
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
Jesi zadovoljan sa imalo dugoročnijom perspektivom (sigurnosti) trenutačnog zaposlenja u firmi gdje radiš, ili mogućnosti za uspon u hijerarhiji?
Zadovoljan sam sa sigurnošću, uogovor na neodređeno, javna služba...a sa mogućnosti napredovanja baš i nisam, ne vidim neko veće napredovanje u budućnosti.
sicky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:03   #71
Radim u struci, volim svoj posao. Imam sreće što radim, znam.

Nisam prezadovoljna koječime, ali što je tu je.

Na žalost, pitanje koje je danas bitno, nije uopće, radite li u struci, nego radite li uopće?
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:04   #72
Quote:
sicky kaže: Pogledaj post
Zadovoljan sam sa sigurnošću, uogovor na neodređeno, javna služba...a sa mogućnosti napredovanja baš i nisam, ne vidim neko veće napredovanje u budućnosti.
meni to ne zvuči kao dobar scenarij po tebe...kamoli odličan

pogotovo ako si nastavio raditi na sebi i štancati nova i raznolika znanja i vještine.

edit: dođe neki novi "šef", il neka "reorganizacija" i, unatoč ugovoru na "neodređeno" (koji u par minuta odjednom postane vrlo određen i limitiran ) uredno možeš završiti na ulici kao instant-socijala. Bez ikakvog padobrana. Vjerojatno i bez znatne ušteđevine.
A novi posao, vjeruj mi, u Hrvatskoj nećeš uspjeti naći možda i 3 godine ak ti se dogodi bad luck
bez obzira na IKAKVU tvoju kvalifikaciju ili znanje.

Dakle, ti zapravo nemaš ništa, ništa ne kontroliraš i ništa nisi postigao (dakle, nebitno je kaj "radiš u struci"). Za živce bi ti bolje bilo da prodaješ kifle i bureke u Mlinaru.
kao i meni

Zadnje uređivanje Brogan : 09.10.2014. at 21:12.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:33   #73
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
No, daj onda nama reci tko traži radnike bez radnog iskustva, puno studenata bi voljelo znati kome se javiti za posao?
Da su htjeli raditi ne bi bili studenti.....
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:42   #74
Quote:
sicky kaže: Pogledaj post
Zadovoljan sam sa sigurnošću, uogovor na neodređeno, javna služba...a sa mogućnosti napredovanja baš i nisam, ne vidim neko veće napredovanje u budućnosti.
taj ugovor ti baš ništ ne znači

Quote:
nevermindMe kaže: Pogledaj post
Radim u struci, volim svoj posao. Imam sreće što radim, znam.

Nisam prezadovoljna koječime, ali što je tu je.

Na žalost, pitanje koje je danas bitno, nije uopće, radite li u struci, nego radite li uopće?
dobro pitanje, brojke s burze baš i nisu optimistične, a di su još oni koji ni nisu u evidneciji

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
meni to ne zvuči kao dobar scenarij po tebe...kamoli odličan

pogotovo ako si nastavio raditi na sebi i štancati nova i raznolika znanja i vještine.

edit: dođe neki novi "šef", il neka "reorganizacija" i, unatoč ugovoru na "neodređeno" (koji u par minuta odjednom postane vrlo određen i limitiran ) uredno možeš završiti na ulici kao instant-socijala. Bez ikakvog padobrana. Vjerojatno i bez znatne ušteđevine.
A novi posao, vjeruj mi, u Hrvatskoj nećeš uspjeti naći možda i 3 godine ak ti se dogodi bad luck

bez obzira na IKAKVU tvoju kvalifikaciju ili znanje.

Dakle, ti zapravo nemaš ništa, ništa ne kontroliraš i ništa nisi postigao (dakle, nebitno je kaj "radiš u struci"). Za živce bi ti bolje bilo da prodaješ kifle i bureke u Mlinaru.
kao i meni
a za to ne treba puno, više niš nije sigurno

brogan, ne djeluješ ko neko ko prodaje kifle i bureke, više ko neki IT-ijevac
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:43   #75
Quote:
...tko traži radnike bez radnog iskustva, puno studenata bi voljelo znati kome se javiti za posao?
Na građevini.
Metal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:56   #76
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post

a za to ne treba puno, više niš nije sigurno
jedan je način kak uvijek i svugdje postići sigurnost. Čak i u IT-u.
Što prije otići u visinu (dakle, high level poslovi...kojekakav menadžment i slično..) ili u dubinu..znači što kvalitetnija znanja/iskustva koja ima što manje ljudi, a imaju perspektivu.
I po mogućnosti van RH. To je onda sigurno. Ak pritom imaš barem minimum sreće.

Quote:
brogan, ne djeluješ ko neko ko prodaje kifle i bureke, više ko neki IT-ijevac
pa upravo pričamo da su ta radna mjesta (ako su na nekoj srednjoj razini) najranjivija. Ne guraju se ljudi što više u hijerarhijama bez vraga. Nisu nužno ambiciozni i željni kojekakvih menadžmenta, uprava i odgovornosti.
Ljudi to rade iz 2 racionalna razloga.
Nabildaš karijeru i poziciju da povećaš sigurnost na tržištu rada.
Također da možeš skupit smislenu ušteđevinu kao privatni padobran u slučaju najgoreg, jer u RH ne postoji kvalitetni javni padobran/safety net.


Problem je kaj u RH čak niti to što pišem, nije pravo rješenje.
Jedino pravo rješenje egzistencijalnog pitanja, je naći solidni posao vani i pokupiti kofere.


Dakle, pitanje "rada u struci" je tak...uglavnom bezveze i nije cilj. Samo sredstvo i karta za bijeg.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:35   #77
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Da su htjeli raditi ne bi bili studenti.....
No lijepo, što je s onima koji bi radili u struci za koju su se školovali godinama?
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Na građevini.
Ok, koje to visoke struke traže na građevini? Nisam uhvatio misao.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 23:41   #78
Quote:
mr-crime kaže: Pogledaj post
No lijepo, što je s onima koji bi radili u struci za koju su se školovali godinama?


Ok, koje to visoke struke traže na građevini? Nisam uhvatio misao.
Nek čekaju da na vrbi rodi grožđe, da ih iko treba več ni radili...

Ne građevinom se inače bave nepismene budale s tri razreda vrtića....
http://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 00:01   #79
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
meni to ne zvuči kao dobar scenarij po tebe...kamoli odličan

pogotovo ako si nastavio raditi na sebi i štancati nova i raznolika znanja i vještine.

edit: dođe neki novi "šef", il neka "reorganizacija" i, unatoč ugovoru na "neodređeno" (koji u par minuta odjednom postane vrlo određen i limitiran ) uredno možeš završiti na ulici kao instant-socijala. Bez ikakvog padobrana. Vjerojatno i bez znatne ušteđevine.
A novi posao, vjeruj mi, u Hrvatskoj nećeš uspjeti naći možda i 3 godine ak ti se dogodi bad luck
bez obzira na IKAKVU tvoju kvalifikaciju ili znanje.

Dakle, ti zapravo nemaš ništa, ništa ne kontroliraš i ništa nisi postigao (dakle, nebitno je kaj "radiš u struci"). Za živce bi ti bolje bilo da prodaješ kifle i bureke u Mlinaru.
kao i meni
a koliko ljudi makar i visko školovanih "kontrolira" situaciju? koje su to jebene floskule. ako nečim ne držiš onog iznad sebe za jaja možeš odletit bilo kad, s bilo koje pozicije. samo što je pozicija viša, đepovi su puniji pa je pad manje bolan.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Da su htjeli raditi ne bi bili studenti.....
jesi i ti jedan od onih narodnih mudraca sa 2ipo razreda ŠUP-a?
koji ne može podnijeti da mu je še f20god mlađi od njega i sa 2-3 puta većom plaćom?
ops, mislim da si ti u jmirovini ak dobro pamtim?

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
jedan je način kak uvijek i svugdje postići sigurnost. Čak i u IT-u.
Što prije otići u visinu (dakle, high level poslovi...
kojekakav menadžment i slično..) ili u dubinu..znači što kvalitetnija znanja/iskustva koja ima što manje ljudi, a imaju perspektivu.
zajeb je što na jednog menađera treba bit bar 10tak VSS šljakera da bi sustav imao smisla. izgleda da ne mogu svi biti menađeri,a niti su rođeni za taj posao.

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Nek čekaju da na vrbi rodi grožđe, da ih iko treba več ni radili...

Ne građevinom se inače bave nepismene budale s tri razreda vrtića....
http://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_RadnaMjesta.aspx
što je pjesnik ovime htio reći?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 00:10   #80
Quote:
unknown99 kaže: Pogledaj post
Neke koje znam da rade na CNC programiranju imaju dosta vise nego sto si ti ponudio. Doduse, radi se o ljudima sa iskustvom. Ok, ne bih zelio generalizirati bez potpunih podataka, ali sumnjam da ces dobiti kvalitetu od ljudi koji ni za Autocad nisu culi.
Znam meni je prije 4g ponuđeno mjesto voditelja smjene u jednoj velikoj firmi plaća 8000kn
Zvuči super nemaš brige oko firme,ljudi,računovođe ma ono sve prekrasno dok nisam skužio da jedan moj poznanik tamo radi u nabavi
Ispalo sranje samo lik sa bičem fali i to je to na takvim preciznim poslovima likovi uvedu satnicu,normu i prekovremeni se ne plačaju a mjesto voditelja služi samo da prebrojiš ljude ubaciš im program i udri a kad netko zajebe voditelj je naravno kriv a i sam imam normu i jednostavno se ne stigne ˝nadgledati˝ druge fino se zahvalio i sve 5 za 2g gazde te firme nisu isplatili 3 plaće jer su uložili masnu lovu u novu opremu a kiza stopirla večinu posla

Nije sve u novcu čovjeku koji je upao sa ceste bez nekog šireg znanja prvu godinu nebi mogao ponuditi više ali ako postoji volja da se uđe u posao što brže i kvalitetnije ja to sigurno pratim financijski
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.