Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 11:02   #21
Ja studiram ekonomiju u Zagrebu vanredno, jer je neki glupi princip bodovanja iz srednje bio i ziher nebi upo redovno..
Nas su skroz izjednačili s redovnima, imamo čak i tjelesni, imamo sve kolokvije i seminare normalno ko i redovni, predavanja, iste profesore.. Ne skužiš opće da si vanredan osim kad ogladniš pa nemaš ixicu...
Neznam kako je na drugim faksevima, al na našem je to skroz dobro organizirano.
Zombix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:34   #22
Quote:
hana kaže: Pogledaj post
Je li lakse studirat vanredno? (ako izostavimo cinjenicu da se ono placa a redovno ne nuzno)
Mogucnost polaganje ispita tokom cijele godine + ne moras dolazit na predavanja + nema seminara i slicnog...
Da me to neko pital prije 3,4 mjeseca rekel bi definitivno izvanredno...ali recimo kod nas na FTHM-u (izvanrednom) su uveli obavezna predavanja,seminarske+prezentacija i eseje kao uvjet za izlaske na ispitne rokove (od ove godine)...ti su zbilja budale bez premca
__________________
We made a promise, we swore we'd always remember,
no retreat - NO SURRENDER!!!
-bonjovi4ever- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:00   #23
Da vas pitam nesta...

Koja je razlika izmedju vanrednog i "normalnog" studija??
Je li zaposljavanje teze,lakse ili??

jer po meni ako ides na "obicni" faks koji nekad moras ic na sva predavanja i bit svagdje itd, trebalo bi prije zaposlit te osobe negoli ove koje zavrse vanredno, nisu bili 10 puta sveukupno tijekom godine na predavanjima, bili samo na ispitima!

pa sad jel to isto sto se tice zaposljavanja ili??
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 21:51   #24
Quote:
Zombix kaže: Pogledaj post
Ja studiram ekonomiju u Zagrebu vanredno, jer je neki glupi princip bodovanja iz srednje bio i ziher nebi upo redovno..
Nas su skroz izjednačili s redovnima, imamo čak i tjelesni, imamo sve kolokvije i seminare normalno ko i redovni, predavanja, iste profesore.. Ne skužiš opće da si vanredan osim kad ogladniš pa nemaš ixicu...
Neznam kako je na drugim faksevima, al na našem je to skroz dobro organizirano.
da,na ekonomiji je to dosta dobro organizirano,sve je isto ko i redovnima,osim sto izvanredni ne moraju po potpise,ali naravno nemas koristi od ixice
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 16:23   #25
nagodinu trebam odlucit koji faks i dal redovno ili vanredno.
mislim da opcija vanredno ce ic malo teze..jer neznam kako ce bit dostupnost doma i sve to , upad uz placanje / bez (jer je drz matura) u slucaju da moram placat, + nedobijem dom mogu se slikat.. ;((
tako da mi opcija vanrednog studiranja nekako zvuci pristupacnije trenutno mojim mogucnostima..dali se moze nakon recimo prve godine prebacit na redovno studiranje?
koje su razlike?
recimo placanje vanrednog faksa? sto se sve placa, dali vise nego redovni studenti? citajuci skuzio sam da nema onih 'studentskih prava' (hrana, osiguranje ... ?)
zanima me jos ovo. znaci ja kao buduci vanredni student duzan sam u određenom roku dat sve ispite bez obaveze za redovitim predavanjima..? eventualno ako neki faks trazi neke stvari kao i kod obicnih redovnih studenata?
malo mi je zbunjeno sve to, tek se sad pokusavam ufurt u 'svijet studiranja'..heh )
unique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 17:31   #26
Znaš da većina faksova nema vanredno studiranje?
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 18:05   #27
mozda sam pretpostavljao na recimo medicinu, veterinu i slicne di ima jako puno prakticne 'nastave'..
jesam li u pravu?
unique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 18:40   #28
Reci na koji fakultet želiš pa ćemo vidit ima li vanredno ili ne
Ja ne znam napamet koji imaju...
LittleStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 19:20   #29
Quote:
unique* kaže: Pogledaj post
nagodinu trebam odlucit koji faks i dal redovno ili vanredno.
mislim da opcija vanredno ce ic malo teze..jer neznam kako ce bit dostupnost doma i sve to , upad uz placanje / bez (jer je drz matura) u slucaju da moram placat, + nedobijem dom mogu se slikat.. ;((
tako da mi opcija vanrednog studiranja nekako zvuci pristupacnije trenutno mojim mogucnostima..dali se moze nakon recimo prve godine prebacit na redovno studiranje?
koje su razlike?
recimo placanje vanrednog faksa? sto se sve placa, dali vise nego redovni studenti? citajuci skuzio sam da nema onih 'studentskih prava' (hrana, osiguranje ... ?)
zanima me jos ovo. znaci ja kao buduci vanredni student duzan sam u određenom roku dat sve ispite bez obaveze za redovitim predavanjima..? eventualno ako neki faks trazi neke stvari kao i kod obicnih redovnih studenata?
malo mi je zbunjeno sve to, tek se sad pokusavam ufurt u 'svijet studiranja'..heh )
Voljni smo ti pomoc. Samo kazi na koji faks mislis ici i u kojem gradu zelis studirat.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 19:44   #30
Nemoj uopće razmišljati o vanrednom. Nećeš imati pokaz, iksicu. Morat ćeš se prijaviti na burzu, a onda kada te pošalju negdje raditi nećeš ni psihički stići učiti kako bi sve na vrijeme dao. Tako da moj ti je savjet pokušaj upisati izravno. I na taj način možeš raditi i zaraditi.
gaby83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 21:17   #31
Otkud to da se mora prijaviti na burzu??
__________________
"Some things are too hot to touch
The human mind can only stand so much"

- Bob Dylan
Johnny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 21:50   #32
Quote:
Johnny B. kaže: Pogledaj post
Otkud to da se mora prijaviti na burzu??
Nakon zavrsetka srednje moras se prijaviti na zavod za zaposljavanje ako ne mislis odmah nastaviti studij - ali redovno.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:07   #33
Da li mi moze tko rec,ako si vanredan student i radis pa ne stignes na sva predavanja,da li je to problem?da li profesori to dopustaju i da ne rade probleme poslije?
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 10:51   #34
Quote:
tin@ kaže: Pogledaj post
Da li mi moze tko rec,ako si vanredan student i radis pa ne stignes na sva predavanja,da li je to problem?da li profesori to dopustaju i da ne rade probleme poslije?
Izvanredni studenti nemaju obvezu dolaziti na predavanja. Ne moras doci nikad sto se njih tice.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:11   #35
Ali sad po bolonji si obavezan doc na predavanja i kao vanredan student,u tome je problem.
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:14   #36
Quote:
tin@ kaže: Pogledaj post
Ali sad po bolonji si obavezan doc na predavanja i kao vanredan student,u tome je problem.
Ja sam izvanredan student po bolonji pa ipak znam. Nije obavezno, tko ti je to rekao. Dobro je otici jer dobijes neke povlastice tipa kolokvija (neki profesori zahtjevaju prisustvo studenta kako bi mogao izaci na kolokvije. Ali to ovisi od profesora do profesora) Koji faks ces upisati.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 11:38   #37
A mislim ic na veleuciliste,zastitu na radu.pa svi mi govore da su predavanja obavezna,zato sad i razmisljam da li da odem ili ne,posto radim i nemoguce bi mi bilo to sve uskladit.
tin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:19   #38
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Ja sam izvanredan student po bolonji pa ipak znam. Nije obavezno, tko ti je to rekao.
evo moja kolegica studira ekonomiju izvanredno i neke vježbe su obavezne, ona je mislila da ne mora dolaziti, na kraju je imala velikih problema jer nije mogla dobiti potpis, a bez potpisa ne može prisustvovati ispitu, morala je davati molbe, izmišljati kako radi popodnevne turnuse i sl. i tek tad su joj odobrili molbu za potpis...
ako se dobro sjećam vježbe su bile iz informatike, mikroekonomije ili sl.
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:41   #39
Quote:
sminkica kaže: Pogledaj post
evo moja kolegica studira ekonomiju izvanredno i neke vježbe su obavezne, ona je mislila da ne mora dolaziti, na kraju je imala velikih problema jer nije mogla dobiti potpis, a bez potpisa ne može prisustvovati ispitu, morala je davati molbe, izmišljati kako radi popodnevne turnuse i sl. i tek tad su joj odobrili molbu za potpis...
ako se dobro sjećam vježbe su bile iz informatike, mikroekonomije ili sl.
Ljudi. Izvanredni studenti imaju jako malo sati predavanja, ali jako malo. Na tim predavanjima se ne stigne odraditi ni polovina gradiva npr. makroekonomija. To nam profesori stalno govore kako smo tu zakinuti ali da je tako odlucila bolonja (inace kao po bolonji ne postoji izvanredan stdent) Te su profesori dali sansu izv. studentima da pohađaju vjezbe iliti predavanja sa redovnim studentima uz obvezu prisustva i odrađivanja zadataka kao i redovni studenti. Iz razloga da lakse svladaju kolegij. Inace izv. studenti mogu ako zele i bez pitanja profesora prisustvovati predavanjima sa redovnim studentima. No ta predavanja i nisu nesto korisna ni redovnima, no dobro. Nikad nisam cuo da izv. studenti motraju imati potpise. To vazi samo za redovne studente. No ocito ima iznimaka. (samo da mi je znati kako mogu jer je to protuustavno)
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:52   #40
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Nikad nisam cuo da izv. studenti motraju imati potpise. To vazi samo za redovne studente. No ocito ima iznimaka. (samo da mi je znati kako mogu jer je to protuustavno)
ne moraju za testiranje (u referadi ne uvjetuju testiranje imanjem potpisa kao što je to kod redovnih), ali profesori ne daju pristupanje ispitu ako se nema potpis, tj. ako u njihovoj evidencijskoj listi nisu pohađali obvezne vježbe, tako je na ekonomiji u zadru, oni to dolaženje uvjetuju time što su omogućili večernje termine (ali ne i jutarnje) ispada da nikad nisu čuli kako ima onih koji rade popodne
ali vjerujem da se sve to razlikuje od sveučilišta do svuečilišta pa se treba rspitati
sminkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.