Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2014., 11:57   #8001
Zahvaljujem
Nik0305 is offline  
Old 14.09.2014., 16:09   #8002
volio bih da onaj tko zna "slikovito" sa malo više riječi ("za one koji malo sporije shvaćaju") objasni rad plamenika sun p7 u modularnom radu i ne modularnom radu, sa potpuno istim postavkama ,što-kako-zašto ,ako je već bilo riječi o tome molio bi da se da putokaz do toga, do sada gosp. ramzaj uputio me bez ijedne greške u sve potrebite pojedinosti sveze glede mojih shema kotlovnice (sprenmik se puni bez najmanjih problema ,punjenje mi se čini jako brzo, možda jer nije zima i ima samo 200 l a za krugu grijanja miš je 1/4 otvoren~50*C polazna za grijanje)

Zadnje uređivanje mbukal : 14.09.2014. at 16:20.
mbukal is offline  
Old 15.09.2014., 11:28   #8003
Bauhaus kotao Pelet

Vidim u najnovijem Bauhaus letku kotao na pelete imena "Pelet" od 20kW

65x62x139cm su mu dimenzije sa integriranom pumpom i ekspanzionom posudom. Meni zanimljiv proizvod; no tko to proizvodi? Kakav je kotao? Servis? Jer ako ga oni prestanu prodavati onda nema uvoznika - i?

Jel vidio tko taj kotao uzivo?
europe2seoul is offline  
Old 15.09.2014., 20:01   #8004
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Vidim u najnovijem Bauhaus letku kotao na pelete imena "Pelet" od 20kW



65x62x139cm su mu dimenzije sa integriranom pumpom i ekspanzionom posudom. Meni zanimljiv proizvod; no tko to proizvodi? Kakav je kotao? Servis? Jer ako ga oni prestanu prodavati onda nema uvoznika - i?



Jel vidio tko taj kotao uzivo?

http://www.ekonatim.rs/images/UPUTST...20-50%20kw.pdf

Poz


Sent from my something using Tapatalk
Rijeka555 is offline  
Old 16.09.2014., 00:08   #8005
Neki dan se spremam očistiti peć kako to radim svake godine prije sezone grijanja, jer je čistim samo jednom godišnje. Kad ono, valjda zbog ove ogromne vlage u zraku cijelo ljeto sav pepeo u gornjem katu, a radi se o Viadrsu 10 članaka, se pretvorio u neku smoljavu crnu masu kao bitumen.
Kako sam se već više godina bavio idejom da peć ne čistim u kotlovnici zbog prašine, napravio sam trajnu pripremu za ručni paletar, otprije imam ugrađene prirubnice za otpajanje hidraulike bez ispuštanja vode u sistemu i višepolne utikače za sve osjetnike i struju, izvukao sam je na dvorište i očistio minivošem. Nikad do sad nije bila tako čista, a bez muke.
agt is offline  
Old 16.09.2014., 11:39   #8006
koliko ti mjesta bez štengi imaš oko peči i kakav viljuškar kad mičeš peč od pol tone samo radi čišćenja/pranja iste zbog pripreme za potpalu,svaka čast na pedantnosti
mbukal is offline  
Old 16.09.2014., 19:20   #8007
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
koliko ti mjesta bez štengi imaš oko peči i kakav viljuškar kad mičeš peč od pol tone samo radi čišćenja/pranja iste zbog pripreme za potpalu,svaka čast na pedantnosti
Kotlovnica mi je nešto viša od dvorišta, ali sam ostavio kosu rampu radi dobave peleta, ručnim paletarom nosivosti dvije tone.
Kad sam postavljao grijanje ugradio sam na rezervoar 6 okretnih kotača, a pod peć sam napravio postolje visine kotača. Sad sam to postolje prilagodio da pod njega uđe paletar.
Cijela operacija odvajanja peći sa dimnjaka, hidraulike i elektrike traje deset minuta.
Preporod u odnosu na one muke za četkama, usisivačem, čišćenjem kotlovnice.
agt is offline  
Old 16.09.2014., 20:01   #8008
Outsourcing / spin off je mala beba naspram ove ideje
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Old 16.09.2014., 23:58   #8009
imat ću na pameti, imam viadrus u22d (cca.300kg) tako postavljenu skalameriju instaliranu na povišenom postolju u visini cca.50cm, dakle prebrikati kablove sa dvo/tro kontaktnim utikačima-utićnicama (dovoljno do 8A zbog malih struja i malih dimenzija) i na dolaznom vodu postaviti ventil (na odlaznom postoji) prije holendera preko kojih je spojena peč na cijevi od 35mm, najveći izdatak bu bil nabavka viljuškara-paletara ,dobro zamišljeno i izvedeno,svaka čast
mbukal is offline  
Old 17.09.2014., 09:59   #8010
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
.... prije holendera preko kojih je spojena peč na cijevi od 35mm, najveći izdatak bu bil nabavka viljuškara-paletara ,dobro zamišljeno i izvedeno,svaka čast
Ne znam kako je sve to postavljeno "visinski"? Možda ćeš morati postaviti zasune ispred i iza holendera da voda ne izađe iz kuće, ali niti iz kotla.
A te viljuškare potraži na otpadu, nekad se nađe!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 17.09.2014., 17:22   #8011
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
A te viljuškare potraži na otpadu, nekad se nađe!
Mačo Metali
mbukal is offline  
Old 17.09.2014., 20:19   #8012
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
imat ću na pameti, imam viadrus u22d (cca.300kg) tako postavljenu skalameriju instaliranu na povišenom postolju u visini cca.50cm, dakle prebrikati kablove sa dvo/tro kontaktnim utikačima-utićnicama (dovoljno do 8A zbog malih struja i malih dimenzija) i na dolaznom vodu postaviti ventil (na odlaznom postoji) prije holendera preko kojih je spojena peč na cijevi od 35mm,da najveći izdatak bu bil nabavka viljuškara-paletara ,dobro zamišljeno i izvedeno,svaka čast
Što se tiče utikača ja sam stavio višepolne, mislim da je to original sa buderusa,ima ih i sa osam kontakata, a napravljeni su tako da ih je nemoguće krivo uštekati, svaki pojedini par je specifičan.
Paletar sam našao novi za 1400 kn.

Zna li netko gdje bih mogao nabaviti nepovratne ventile koji se daju rasteretiti. Dakle imaju sa strane polugu kojom se može ručno otvoriti da bude protočan bez otpora.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 16.04.2015. at 23:55. Reason: spajanje postova - koristiti edit
agt is offline  
Old 17.09.2014., 20:31   #8013
ako se trenutna kombinacija od: Ferroli GN1 N03 + Ferroli SUN P7 u modularnom radu u snazi do cca.30kW + 200 l spremnik topline + Seltron ACC10 za krug grijanja pokažu onako kako sam zamislio za grijanje 180 mk onda Viadrus u22d 35kW bu ostal gdje je i sad - paralelno spojen na postojeću instalaciju a trenutno običnim ventilom odvojen od sistema kao spavać u pripremi zajedno sa cca.5m pripremljenih i uskladištenih bukovih drva, al vrijedno je sakupljati iskustva od onih koji ih žele podijeliti sa drugima
mbukal is offline  
Old 18.09.2014., 15:34   #8014
Prenamjena na pelete

Zanima me dali netko zna, moželi se preraditi CTC 110 kotao , s tim da se promjeni plamenik.
Naime ja sam imao na plin ali su mrežu stavili van funkcije radi gubitaka ( stara mreža ) . pa me zanima dali mogu prenamjeniti na palete. Hvala svakom tko mi nešto odgovori ....
Mischo60 is offline  
Old 18.09.2014., 19:58   #8015
Molio bi pomoć...naravno...
Zanima me da li tko ima ovu peć i kakva su mu iskustva s njom..... http://www.solarno.hr/katalog/proizv...anje-18kw-aqua

Uzeo bi si peć na pelete a s obzirom da mi pelet set ne stane u stan morao bi uzeti nešto ovih dimenzija pa me zanima šta iskusni kažu o ovome...ili ako tko ima ideju za nešto slično a prihvatljivo neka kaže slobodno svoj prijedlog....
freaky guy is offline  
Old 18.09.2014., 22:34   #8016
Nakon dosta dana proučavanja peći na prelete(ne za centralno) nekako mi je najviše zapela za oko Nordica Extraflame Viviana Plus. Definitivno sam želio da peć ima opciju ispuhavanja toplog zraka u druge prostorije a ova Viviana Plus to ima. Eh...sad...sa tom peći bi grijao dnevni i kuhinju (povezani su i sve zajedno imaju cca40m2) i još bi sproveo to dodatno ispuhavanje u hodnik i kupaonu. Hodnik je odmah zid iza peći a kupaona je udaljena cca 4-5m.
U hodniku i kupaoni mi je samo bitno da nije frizer, znači tek toliko da mi nije nenormalna razlika u temperaturi između dnevnog i hodnika/kupaone. Fasada i alu prozori su tu, ali dobra stara riječka bura dobrano rashladi hodnik i ostale prostorije koje se ne griju.
Zanima me da nije ipak malo prejaka ta peć (3.3-10.2kW) za 40m2 a sa druge strane ako joj reguliram malo slabiju temperaturu bojim se da ne izgubim toplinu u hodniku i kupaoni.
Ako netko ima iskustva sa baš ovim modelom Nordice nek se javi ili netko ko ima neki sličan sistem.
Bilo kakvi savjeti i mišljenja su dobrodošli. Cijena ove peći je cca 13000kn.
37pv80p is offline  
Old 19.09.2014., 08:18   #8017
Viviana plus je dobra peć,montirali smo ih puno. Ali ako misliš kanalizirani zrak razdvajati na dvije grane,te grane bi trebale biti otprilike iste dužine. U suprotnom na kraćoj grani ćeš imati 80-90% ispuhivanja a na dužoj skoro pa ništa. Ne znam kakav ti je raspored kuće/stana,ali računaj da iz prostora u koji vodiš kanalizirani zrak moraš imati povratnu cirkulaciju zraka. Da pojasnim,ventilator koji ispuhuje topli zrak u cijev/kanal usisava zrak iz prostora u kojem se nalazi peć. Prema tome,ako vodiš cijev toplog zraka u kupaonu,mora postojati otvor kroz koji će zrak iz kupaone se vraćati u prostor ukojem se nalazi peć ( može to biti i prostor između vrata i poda ako je dovoljne dimenzije ).Ako je izvedivo,u tvom slučaju možeš napraviti povratnu cirkulaciju kroz hodnik,na taj način će se prvenstveno grijati kupaona,povratna cirkulacija će,kada se kupaona zagrije, grijati hodnik. Što se tiče snage peći,nije problem,peć ionako ima bolju iskoristivost na manjim snagama od max,a sporijim zagrijavanjem dobiješ ravnomjernije grijanje jer ventilatori rasporede toplinu po stanu.
bmwmilos is offline  
Old 19.09.2014., 11:06   #8018
Napuhavanje

Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Viviana plus je dobra peć,montirali smo ih puno. Ali ako misliš kanalizirani zrak razdvajati na dvije grane,te grane bi trebale biti otprilike iste dužine. U suprotnom na kraćoj grani ćeš imati 80-90% ispuhivanja a na dužoj skoro pa ništa. Ne znam kakav ti je raspored kuće/stana,ali računaj da iz prostora u koji vodiš kanalizirani zrak moraš imati povratnu cirkulaciju zraka. Da pojasnim,ventilator koji ispuhuje topli zrak u cijev/kanal usisava zrak iz prostora u kojem se nalazi peć. Prema tome,ako vodiš cijev toplog zraka u kupaonu,mora postojati otvor kroz koji će zrak iz kupaone se vraćati u prostor ukojem se nalazi peć ( može to biti i prostor između vrata i poda ako je dovoljne dimenzije ).Ako je izvedivo,u tvom slučaju možeš napraviti povratnu cirkulaciju kroz hodnik,na taj način će se prvenstveno grijati kupaona,povratna cirkulacija će,kada se kupaona zagrije, grijati hodnik. Što se tiče snage peći,nije problem,peć ionako ima bolju iskoristivost na manjim snagama od max,a sporijim zagrijavanjem dobiješ ravnomjernije grijanje jer ventilatori rasporede toplinu po stanu.
I meni se je u prvoj konzekvenci, ideja sa puhanjem činila privlačnom No zbog konfiguracije stana, ispalo je da je lakše razvoditi cijevi promjera 16mm od onih od 80-100mm. Možda kada se gradi novi prostor pa se to ukomponira, ali ovako... Tako da sam se odlučio za vodu. Skuplje je puno ali i komfornije.
Još samo da usavršim regulaciju i to je to.
dankobo is offline  
Old 19.09.2014., 19:35   #8019
molim hitro savjet, Ferroli GN1 N03 + Ferroli SUN P7 u modularnom radu u snazi do cca.30kW + 200 l spremnik topline + Seltron ACC10 za krug grijanja više troši peleta- po oznakama u spremniku da više fali peleta- sada u prijelaznom razdoblju nego kad je radio u ne modularnom načinu prije dva tjedna ,il se to meni samo čini, ne dežuram u kotlovnici da vidim koliko se puta plamenik pali (ali ispod 45 minuta sigurno nije~samo više od toga pauzira) ,primijetio sam da plamenik radi dosta duže i sa dosta manje snage ali i da ima dosta duže pauze između paljenja ,temperatura kotla = 70*C , snaga 14-30 kW/1-5 u programskoj traci, način rada modularno ??? pomoć !!!

Zadnje uređivanje mbukal : 19.09.2014. at 19:45.
mbukal is offline  
Old 19.09.2014., 20:44   #8020
Još jedna informacija.
Može li mi netko reći kolika je razina buke od peći na pelete pošto će se ta peć nalaziti u dnevnom a tamo se gleda TV, surfa na kompu, itd...
Da li je to stvarno glasno kako neki ovdje na ovom forumu pričaju ili nije to baš tako strašno.
Ako su tv i komp upaljeni možda ne dolazi toliko do izražaja buka od padanja peleta u posudu dok se puni i općenito sistema.
Ovo mi je dosta bitno da ne bi bilo, pitanje u glavi, kad se to uključi "sta je ova buka odjedanput u kući?"
37pv80p is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.