Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2011., 10:11   #701
Quote:
VESELKA kaže: Pogledaj post
zavod nije uplatio,jer da je novci bi bar jednom od nas bili na racunu... mozda u petak..ako se ovi u vladi sjete da i drugi ljudi trebaju od neceg zivjet
kaj nisi vidla da sasa00 pise daj su nekima bili??a i ja vidim da nitko nije napisao da je lova bila,,mislim osim njega
LUSY983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 10:36   #702
pa za njega i pricam..on tvrdi da su uplatili a nama nikome nije sjelo..zbilja ne razumijem
__________________
sudbinu stvaramo sami..
VESELKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 11:03   #703
i još tu imamo potencijalno krahirani sustav fine...
pizzamajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:09   #704
ja imam blokiran racun (predragi vip koji je bio na moje ime, a koristen od druge osobe koja ga eto ocito nije placala) i treba mi sjesti naknada za dio 11.mjeseca i cijeli 12. Kako sam u dozvoljenom minusu nisu mi mogli uzeti nista, ali kad sjedne naknada bit cu u plusu. Isla sam u banku jucer pitati i naravno uputili su me u finu s nekim obrascem za koji ni ne znam sta trebam ispuniti jer me samo zanimalo da li mi po tom novom zakonu mogu dirati naknadu (znam da prije nije bilo moguce ali neki tvrde da sada imaju pravo dirati sve osim valjda djecjeg doplatka). Ne znam vise koga zvati, nisam u mjestu prebivalista i jedino mogu telefonski saznati sto me zanima tako da to sve moram sutra poobavljati ali me strah da ne bude kasno ako naknade sjednu i uzmu mi a da sam to mogla sprijeciti.. Jel netko u slicnoj situaciji ili znate sta je na kraju s tim, hocu li moci podignuti nedirnutu naknadu ili moram kakve potvrde iz zavoda nositi u banku da mi oni isplate? aaaaaaaa kako volim administraciju :/
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:33   #705
Question

Quote:
Lolaaaa kaže: Pogledaj post
ja imam blokiran racun (predragi vip koji je bio na moje ime, a koristen od druge osobe koja ga eto ocito nije placala) i treba mi sjesti naknada za dio 11.mjeseca i cijeli 12. Kako sam u dozvoljenom minusu nisu mi mogli uzeti nista, ali kad sjedne naknada bit cu u plusu. Isla sam u banku jucer pitati i naravno uputili su me u finu s nekim obrascem za koji ni ne znam sta trebam ispuniti jer me samo zanimalo da li mi po tom novom zakonu mogu dirati naknadu (znam da prije nije bilo moguce ali neki tvrde da sada imaju pravo dirati sve osim valjda djecjeg doplatka). Ne znam vise koga zvati, nisam u mjestu prebivalista i jedino mogu telefonski saznati sto me zanima tako da to sve moram sutra poobavljati ali me strah da ne bude kasno ako naknade sjednu i uzmu mi a da sam to mogla sprijeciti.. Jel netko u slicnoj situaciji ili znate sta je na kraju s tim, hocu li moci podignuti nedirnutu naknadu ili moram kakve potvrde iz zavoda nositi u banku da mi oni isplate? aaaaaaaa kako volim administraciju :/
joj evo ja citam sad na htv teletekstu br 205.imaju prvo sjesti na naknadu iako nije predvidena ovrhom,imaju prvo na sve,ja i sto imam dugova,..da bar dobijem jos ovu,,imam jos jednu poslije ove nju nek uzmu ali bar da pokrijemo troskove od blagdana,,,sad je samo pitanje kolike sam srece da odmah mi uzmu ,,jer im je bio taj kolaps u sustavu ja sam isto cula tj znam da se do sada nije moglo,a na legalisu pise da je banka duzna isplatiti naknadu sa blokiranog racuna,vise nista neznam jedni ovako tvrde jedni onako uzas
LUSY983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:36   #706
a nekada kontam kako mi do sada nisu uzeli ne radim vec 2 godine a redovno sam primala porodiljno i sad naknadu,,mozda banke imaju uputak da to ne smiju osporiti iako je pod ovrhom racun,,tko zna?????
LUSY983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:39   #707
Quote:
Lolaaaa kaže: Pogledaj post
ja imam blokiran racun (predragi vip koji je bio na moje ime, a koristen od druge osobe koja ga eto ocito nije placala) i treba mi sjesti naknada za dio 11.mjeseca i cijeli 12. Kako sam u dozvoljenom minusu nisu mi mogli uzeti nista, ali kad sjedne naknada bit cu u plusu. Isla sam u banku jucer pitati i naravno uputili su me u finu s nekim obrascem za koji ni ne znam sta trebam ispuniti jer me samo zanimalo da li mi po tom novom zakonu mogu dirati naknadu (znam da prije nije bilo moguce ali neki tvrde da sada imaju pravo dirati sve osim valjda djecjeg doplatka). Ne znam vise koga zvati, nisam u mjestu prebivalista i jedino mogu telefonski saznati sto me zanima tako da to sve moram sutra poobavljati ali me strah da ne bude kasno ako naknade sjednu i uzmu mi a da sam to mogla sprijeciti.. Jel netko u slicnoj situaciji ili znate sta je na kraju s tim, hocu li moci podignuti nedirnutu naknadu ili moram kakve potvrde iz zavoda nositi u banku da mi oni isplate? aaaaaaaa kako volim administraciju :/
iskreno nisam nikad jos sesusrela na forumu da su nekome dirali naknadu
pa me i to dodatno tjesi
LUSY983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:42   #708
ma bas super, lijep početak godine, nema šta.. dobro a ako već smiju dirati naknade, kolkiko smiju uzeti? pretpostavljam (nadam se) da ne smiju uzeti sve, valjda postoji neki limit? baš mi treba da mi cijela naknada ode za glupi račun..
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:43   #709
evo da ipak vidite da je naknada isplaćena 05.01.2011.
nisam lagala kada sam rekla da jedne banke prije knjiže jedne poslije
http://public.fotki.com/ella02/u/img-1782.html
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:44   #710
Quote:
LUSY983 kaže: Pogledaj post
iskreno nisam nikad jos sesusrela na forumu da su nekome dirali naknadu
pa me i to dodatno tjesi
ali prije nije fina bila nadležna za sve, novi zakon nam baš i ne ide u prilog..
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:48   #711
Quote:
Lolaaaa kaže: Pogledaj post
ma bas super, lijep početak godine, nema šta.. dobro a ako već smiju dirati naknade, kolkiko smiju uzeti? pretpostavljam (nadam se) da ne smiju uzeti sve, valjda postoji neki limit? baš mi treba da mi cijela naknada ode za glupi račun..
do sada nisu smjeli uzeti niti kune ja cu ti iskreno napisati,ostala sam trudna i dobila otkaz kao trudnica u drz,firmi iza mene je ostao kredit 250 000 duga i plus minus na tekucem 3 000 i plus dainers ,nikada mi nitko nije na nista sjeo nikada,,tj vec 3 god,a vjerojatno iz razloga jer na naknadu ne smiju sjesti,,a nadam se da nece ni sada,ako mi sutra ili vec kad budu uzeli idem u zavod po potvru u na banku da mi obajsne sta moram popuniti da mi vrate jer na legalisu pise da banka ne smije ovrhu provoditi po naknadama od strane hzz i tome zasada veseli,ali kako se nitko u ovoj drzavi ne drzi zakona,,kako da im vjerujem vise

Zadnje uređivanje LUSY983 : 06.01.2011. at 14:53.
LUSY983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:50   #712
Quote:
sasa00 kaže: Pogledaj post
evo da ipak vidite da je naknada isplaćena 05.01.2011.
nisam lagala kada sam rekla da jedne banke prije knjiže jedne poslije
http://public.fotki.com/ella02/u/img-1782.html
ja sam ti vjerovala napisala sam to u jednom postu tak je bilo prosli mj isto,samo da mi nije ovrha nad racunom i bit cu prezadovoljna
LUSY983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:55   #713
ja vjerujem da je stvar do banaka, jer očito je da ne dobivamo svi isti dan.
o meni se radilo prošli mjesec kad sam napadnuta da lažem da sam naknadu dobila 3.12., naravno i nakon slike kojom to dokazujem i dalje sam bila lažljivac.
evo ovaj mjesec još nisam dobila.
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:56   #714
Quote:
LUSY983 kaže: Pogledaj post
do sada nisu smjeli uzeti niti kune ja cu ti iskreno napisati,ostala sam trudna i dobila otkaz kao trudnica u drz,firmi iza mene je ostao kredit 250 000 duga i plus minus na tekucem 3 000 i plus dainers ,nikada mi nitko nije na nista sjeo nikada,,tj vec 3 god,a vjerojatno iz razloga jer na naknadu ne smiju sjesti,,a nadam se da nece ni sada,ako mi sutra ili vec kad budu uzeli idem u zavod po potvru u na banku da mi obajsne sta moram popuniti da mi vrate jer na legalisu pise da banka nesmije ovrhu provoditi po naknadama od strane hzz i tome zasda veseli,ali kako se nitko u ovoj drzavi ne drzi zakona,,kako da im vjerujem vise

uh, zbilja gadna situacija ako ostane kao i do sada, znaci ako banka bude isplacivala naknade bez obzira na blokiran racun, jel moram ja imat kakvu potvrdu sa zavoda da je to naknada ili u banci to vide?
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:59   #715
ne uzimaju od nezaposlenih
samo je kako se ti postaviš u banki
ako nećeš ništa reći nikome ništa, uzet će ti
a ako imaš rješenje od zavoda lijepo s tim papirom u banku i traži svoj novac
moraju ti isplatiti sve do zadnje lipe ali samo od zavoda ostalo ti neće ako je još koja druga uplata
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 14:59   #716
Quote:
Lolaaaa kaže: Pogledaj post
uh, zbilja gadna situacija ako ostane kao i do sada, znaci ako banka bude isplacivala naknade bez obzira na blokiran racun, jel moram ja imat kakvu potvrdu sa zavoda da je to naknada ili u banci to vide?
joj to ti zbilja ne zanam reci ali mislim da ce nam trebati,drzim nam fige za sutra da nam ne diraju..
LUSY983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:02   #717
a ništa, čekamo onda pa ćemo vidjeti.. ako nam uopće sjedne sutra, i to nekako sumnjam s obzirom na to kako je sve krenulo..
Lolaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 15:13   #718
doći će
a za naknadu se treba izboriti
ako po zakonu nesmiju onda nesmiju
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:33   #719
I meni je bilo jučer, pisala sam o tome. Meni da, kolegi koji je u drugoj banci ne. I k tome smo žnj županija, i moja banka je žnj banka, a kolega je u Zagrebačkoj. E sad, kako to, ne znam, ali ja sam dobila naknadu jučer.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2011., 17:45   #720
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
I meni je bilo jučer, pisala sam o tome. Meni da, kolegi koji je u drugoj banci ne. I k tome smo žnj županija, i moja banka je žnj banka, a kolega je u Zagrebačkoj. E sad, kako to, ne znam, ali ja sam dobila naknadu jučer.
Nekoliko je varijanti.

1) S burze lazu i nisu uplatili lovu.

2) Lova je uplacena, ali banke ih nisu stavile na racun. U pitanju je velika kolicina novca i bankama taj novac makar na dan dva dobro dode i dize im razno razne statisticke pokazatelje. To je naravno protuzakonito, ali tko im sta moze ? Narocito im nista ne moze nezaposleni "sljam" koji nema za advokate i koji nema sindikat.

Nema treceg. Netko laze. Ako je lova uplacena, morala bi biti na raspolaganju najkasnije iduci dan. Ili drzava nije platila ili banke zadrzavaju lovu.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.