Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2010., 12:24   #81
Quote:
adamus kaže: Pogledaj post
Pa "drugar", internet je tvoja razina gdje nalaziš kredibilitet. Ti si to tražio , sada kada vidiš istinu ne sviđa ti se. Tvoj izraz "povukli" i cijeli stav djeluju mi izdajnički. Sumljivi su mi tvoji postovi kao" pro hrvatski", jer govoriš s gađenjem o domovini. Mislim da imaš jugoslavenštine u krvi, i to ti je problem jer sad tek shvačaš da si bio u zabludi.


Mržnja te drugar prožima, vidim da ti smeta kada govorim što je oteto Hrvatskoj sve
1.Kojim gađenjem,jadni redikulupogledaj samo tu tvoju kartu,bi li ti to mjenjao Baranju ili Istru koje nisu na toj karti unutar Hrvatske za jedan Zemun ili Bar. Malo ti je Srba i muslimana u HR,pa bi ih još i nabavljao na jasle našoj državi preko tvojih teritorijalnih zahtjeva.
2.Nikakva mržnja,samo ne shvaćam frustrirane i neracionalne ljude. Što će meni Zemun i Zemunci
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:12   #82
Quote:
adamus kaže: Pogledaj post
Druže, ovim postom si pokazao da si Jugić koji se skriva iza kvazihrvatstva. Partizanija- šumsko razbojništo,srpsko balvanaštvo su ti u krvi. Zašto, pa jer karta govori što je drug tito dao srbima. S titom otišao je zemun boka .... Zašto mi imamo trg s imenom tog antihrvata ???????

Bilo mi je drago Glus s tobom čavrljati, bolje bi ti bilo da mi se nisi obraćao jer su tvoje kvazi domoljubne namjere otkrivene.
Koliko ja vidim,tebi fale Srbi i Bošnjosi jer bi htio kartu koju su priložio,znači bez Istre i Baranje,ali s Srbima iz Vojvodine i Barskim los mujosima,plus Srbi od Herceg Novog prema Baru.Lipo bi ti društvo doveo Hrvatskoj na jasle,patriot si,nema što.Domoljublje par exellance. Što se tiče trga s Brozom,uradi neku peticiju protiv toga,pametnije će ti biti nego ovdje mahati mapama.
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:40   #83
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Nigdje nisi pogrješio jer si neznalica i jer vrijeđaš njene građane koji ne pripadaju tvom narodu... A samim time vrijeđaš i ostale Bosance i Hercegovce poput mene koji nisu Bošnjaci ali vole BiH svim srcem. Uostalom, Fate (ako ti je baš lakše Kate ) je već komentirala papanluk kojim se ponosiš, onako sa srcem:

E sad si me u top utro!
Sto bi Stulic reko:
Kada suze igraju, razlozi se povlace!

Kad bi ti volio Bosnu i Hercegovinu
smetala bi ti njena nakaradnost
posebno oni koi se kunu u nju
i prifacaju sve sto njeno nie!

Sprdat se s takvima je vec pola zdravlja
onog bosanskog- od sake do lakta!

Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 10:05   #84
Quote:
Dr.Vito Dugonoga kaže: Pogledaj post

E sad si me u top utro!
Sto bi Stulic reko:
Kada suze igraju, razlozi se povlace!

Kad bi ti volio Bosnu i Hercegovinu
smetala bi ti njena nakaradnost
posebno oni koi se kunu u nju
i prifacaju sve sto njeno nie!

Sprdat se s takvima je vec pola zdravlja
onog bosanskog- od sake do lakta!

Pa tebi bi izgleda bilo najdraze....kad bi mi vazdan vako njesto piiiivali

http://www.youtube.com/watch?v=ag1cI...os=bs8a7I9dqPg
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 18:58   #85
Bosnjaci su se prestali osjecati Hrvatima 1102. godine, godine kada su se Hrvati otcijepili od Bosnjaka i postali Madjari.
bihpatriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:18   #86
Quote:
Dr.Vito Dugonoga kaže: Pogledaj post

Kad bi ti volio Bosnu i Hercegovinu
smetala bi ti njena nakaradnost
posebno oni koi se kunu u nju
i prifacaju sve sto njeno nie!

Sprdat se s takvima je vec pola zdravlja
onog bosanskog- od sake do lakta!

Bez brige ti budi, nesuđeni liječniku... BiH nikom ovakva ne odgovara. Ali to ne znači kako svi moramo isto lajat samo zato što samozvani plemenski gospodari tako naređuju. Bolje ti je pometi ispred svoga praga prije nego se ufatiš tuđeg dvorišta. Odnosno u tvom slučaju, avlije...
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:21   #87
Quote:
bihpatriot kaže: Pogledaj post
Bosnjaci su se prestali osjecati Hrvatima 1102. godine, godine kada su se Hrvati otcijepili od Bosnjaka i postali Madjari.
Jel' ba, stvarno?
__________________
Jer ljevica se ponavlja k'o pokvarena traka, a desnica još samo za onaniju je šaka
vik071 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:31   #88
Quote:
bihpatriot kaže: Pogledaj post
Bosnjaci su se prestali osjecati Hrvatima 1102. godine, godine kada su se Hrvati otcijepili od Bosnjaka i postali Madjari.

Jel su ovi isto Bosnjaci??
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 19:59   #89
Quote:
vik071 kaže: Pogledaj post
Jel' ba, stvarno?
Ahammmmm...

1054. podjela Crkve -> raspad Sclavinije na zapadni, neutralni, istocni dio (odrzalo se do dan danas, danas u formi Hrvatska (Hrvati), Bosna (Bosnjaci), Srbija (Srbi))
bihpatriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 20:03   #90
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Ah, Kula Fazlagic, moji omiljeni...
bihpatriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 20:03   #91
Quote:
bihpatriot kaže: Pogledaj post
Bosnjaci su se prestali osjecati Hrvatima 1102. godine, godine kada su se Hrvati otcijepili od Bosnjaka i postali Madjari.
Ovo mora da se jope javlja onaj za*ebaTi Mujo iz Sarajva.....
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 20:06   #92
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
Ovo mora da se jope javlja onaj za*ebaTi Mujo iz Sarajva.....
Gdje si Fate, jooooojjjjjjj da si single, svasta bi bilooooo....
bihpatriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 20:09   #93
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Ne znam zasto....al imam osjecaj da su im unuci bili na Istocnoj Strani Mostara.

Mozda se nisu borili za Alijinu viziju....mozda nisu jos ni bili ``Bosnjaci`` al` ISTO nisu pristali na kapitulaciju...i podjele...
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 20:51   #94
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
Mozda se nisu borili za Alijinu viziju....mozda nisu jos ni bili ``Bosnjaci`` al` ISTO nisu pristali na kapitulaciju...i podjele...
Alija? Jel to onaj sto je nudio Hercegovinu Tudjmanu?
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 20:56   #95
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Alija? Jel to onaj sto je nudio Hercegovinu Tudjmanu?
Vjerojatno jeste. Al`je njekad moro i narod slusati.....

Da se samo njega pitalo....on bi komad BiH preslio u Kurdistan....i tamo obnavljo svoj Kalifat.

Trebo si jos jednom dobrane procitati sta sam napisala....NISU je bila kljucna rijec.

Uostalom....Alija nije ni imao nekkve drzavotvorne vizije. On je Cetnike doceko sa gacama do kolina.

Franjo je bar jos ranije koketiro sa drzavotvornim nacionalizmom....i sluso-cuo ideje i zahtjeve hrvatske emigracije.
Evo.....ja sad u kuci imam kopije lista (i strateskih analiza) koje su hrvatski nacionalisti objavljivali u Buenos Airesu.
Dok su oni zamisljali drzavu.....razgledali strategiju i opcije...

Alija se najprije brino o tome kolko ce gologuzi sarajki metnut hidzab na glavu....i klanjat pet vakata.....
Tek je pred sam rat vidio da je vrag odnio salu....i onda mu je uslo iz guzice u glavu...

Da razjasnim....kad su pregovori i dogovori-pazari u pitanju.....i Crna Gora i BiH ce uvijek biti manje bitne....i manje uticajne od Srbije i Hrvatske. Zato djelomicno i prezmirim neke od Alijinih propusta.....(a ne zato sto je musliman.)

Vec u startu....glavni akteri su bili Franjo i Slobo. Svi drugi su bili sporedni igraci.
Jugoslavija jeste i bila stvorena....najvise iz inicijative A-U Hrvata i pomoc prekooceanskih Hrvata....i uz podrsku Srba i Srbije.
Tako da nije ni cudno da su isti koji su je sklapali....sebi uzeli najevece pravo....u pregovorima-dogovorima pri njezinom raspadu.

BiH muslimani su slabo bili zastupljeni u tom ranom jugoslavenstvu (a cak i u NOB) tako da me ne cudi Tudjmanov stav vis-a-vis BiH i Bosnjaka (Muslimana). Bilo je tu svega pomalo..... i drzavotvnornog pragmatizma, i sovinizma, i straha, i ogranicenosti a i lobiranja od iz pravca Zap.Hercegovine.

Zadnje uređivanje Fate : 13.04.2010. at 21:18.
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:16   #96
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Alija? Jel to onaj sto je nudio Hercegovinu Tudjmanu?
I Alija i Tudjman su bili bilmezi...
bihpatriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:32   #97
Quote:
bihpatriot kaže: Pogledaj post
I Alija i Tudjman su bili bilmezi...
Neja to tolko vezze. Tesko je biti mudrac u nolikom sranju....

Franjo imo malko (i igro) bolje karte...

Bolji mu grah pao....
Fate is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 21:47   #98
Quote:
Fate kaže: Pogledaj post
Neja to tolko vezze. Tesko je biti mudrac u nolikom sranju....

Franjo imo malko (i igro) bolje karte...

Bolji mu grah pao....
Zavisi...

Adute su imali u Beogradu, ali znajuci da je na koncu Beograd bio bombardovan od strane Alijanse (deus ex machina), postavlja se pitanje da li su i Franjo i Alija mogli bolje odigrati?

Nazalost, mislim da smo svi mi bili kolateralna steta americko-evropsko-ruskih prepucavanja, a nasi bilmezi su bili bas to, bilmezi.

Otprilike nesto slicno kao i u recimo XI stoljecu...
bihpatriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 23:35   #99
Da su vidjeli kakva će biti situacija sigurno nebi tako napravili. Sve bi bilo drugačije rješeno. Šteta, mislio sam da su mudriji. Ispada da je Miloš dugoročno gledano odradio najbolje.
adamus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 00:29   #100
Quote:
OhYeah kaže: Pogledaj post
I zašto? Je li to bilo 90ih kad su formirali naciju baziranu na muslimanskoj vjeri ili malo ranije?

Recimo meni je interesantan onaj Bosanski Islamski Centar u Torontu.

Ovdje je stranica

http://bictoronto.com/

Osnovan je prije 35 godina i donedavno je bio zvan "Hrvatska džamija".
U biti piše vam na stranici sve.



Čak sam čitao negdje da je Tuđman računao na to da će se oni jednostavno izjasniti kao Hrvati Muslimani te da postoji šansa da se ujedinimo. Naravno, iz današnje perspektive to zvuči suludo.
Dakle ako uzmemo u obzir da su se još za vrijeme WW2 osjećali Hrvatima, da su mnogi po dijaspori se izjašnjavali kao Hrvati Muslimani, kad je točno došlo do Bošnjačkog nacionalnog osjećaja?

Samo da kažem, ja im taj osjećaj ne sporim. Oni su se tako odlučili, ja to maksimalno poštujem. No zanima me proces toga, kako i kad je do toga došlo?
Imam dojam da se jedan dobar dio muslimana u sjeverozapadno Bosni smatra Hrvatima (ali o tome baš previše ne pričaju).
Taj osjećaj je logičan zbog zemljopisnog položaja (sa svih strana okruženi Hrvatskom), a osim toga vjerojatno dobar dio njih ima hrvatske korijene. Ne treba zaboraviti da je Bihać bio hrvatski grad u kojem je zasjedao i Sabor.

Kaj se tiče ostalih muslimana u Bosni, ne znam. U istočnoj Bosni vjerojatno imaju srpske korijene.
Dio njih su izvorno turskog porijekla.
Povezuje ih vjera i pokušavaju danas formirati naciju od oko 1,5 milijona ljudi.

A zašto dolazi do potrebe za formiranjem patuljastih nacija na Balkanu i zašto se Slovenci i Bošnjaci nisu pretopili u Hrvate, a Crnogorci i Makedonci u Srbe, to je posebno pitanje.
Zato danas imamo naciju Slovenaca od 1,8 milijona ljudi, Crnogoraca kojih nema niti pola milijona, Bošnjaka kojih ima oko 1,5 milijona, Makedonaca kojih ima oko 1,3 milijona. Malo čudno čak i smiješno, al je to tak.
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.