Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 13:27   #61
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
e, da! i svakako sam protiv zatvaranja u kuću za imunitet..treba izlazit jer baš kad se zatvoriš u kuću dogodi se da čim izađeš na kratko do dućana ili doktora pokupiš nešto
Točno, ali zašto smo češće bolesni po zimi i zašto je gripa toliko česta - zato što pri svakoj promjeni godišnjih doba malo padne imunitet a zimi smo najviše skučeni - puno ljudi u zatvorenim prostorijama.
sva ostala godišnja doba ljudi su vani i druže se vani, a sad je malo tko u bircu na terasi - i onda svi koji su bili po terasama se sad zguraju u unutrašnjost kafića (ovo je samo jedan od primjera - dobijem i ja gripu, bez birceva, al dodajmo i tramvaje...) i dišu jedni u druge, plus malo slabiji imunitet i eto vraga...

Treba ići vani, lijepo se umotaš i na friški zrak


A za konzumiranje puno meda - probaj koa moja mama uz jabučni ocat - neće ti biti presladak
Ma ne treba ga sad konzumirati u ne znam kojim količinama - jednu čajnu žličicu dnevno dost (možeš i na kruhu, i u mlijeku i u čaju - toplom ne vrućem).
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 17:11   #62
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Za sad sam našla a trudnice ne bi trebale baš konzumirati puno propolisa la iz razloga što je rastopljen u alkoholu (70%)...
Al zbog lošeg utjecaja na bebu ne.
Nisam trudna ali već cca.3 mjeseca pijem nativni propolis u kapsulama (zelena kutijica,oko 120 kn),odlučila sam se za njega upravo zato jer nije na alkoholnoj bazi i jer je puno jači od toga (oko 10 puta koncentriraniji).
Inače sam protivnik bilo kakvih dodataka,pretjerivanja s vitaminima,konzumacije viška od onog što tijelo samo proizvodi,no zbog drastičnog pada imuniteta iz sada ovdje nebitnih razloga bila sam doslovce natjerana početi to uzimati.
Ne moram ni reći da u medjuvremenu nisam dobila ni jednu virozu (a oko mene ih ko u priči) a sasvim je sigurno da to kod mene nije placebo efekt jer uopće nisam vjerovala da će mi to pomoći.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 17:38   #63
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Nisam trudna ali već cca.3 mjeseca pijem nativni propolis u kapsulama (zelena kutijica,oko 120 kn),odlučila sam se za njega upravo zato jer nije na alkoholnoj bazi i jer je puno jači od toga (oko 10 puta koncentriraniji).
Inače sam protivnik bilo kakvih dodataka,pretjerivanja s vitaminima,konzumacije viška od onog što tijelo samo proizvodi,no zbog drastičnog pada imuniteta iz sada ovdje nebitnih razloga bila sam doslovce natjerana početi to uzimati.
Ne moram ni reći da u medjuvremenu nisam dobila ni jednu virozu (a oko mene ih ko u priči) a sasvim je sigurno da to kod mene nije placebo efekt jer uopće nisam vjerovala da će mi to pomoći.
E tako - to me zanimalo - pretpostavljala jesam, ali nisam htjela predlagati dok ne vidim što se ovdje pod tim imenom misli. (neki i neke druge stvari tako zovu)

dakle to je čisti propolis u prahu spakiran u kapsulu - to je fenomenalna stvar
Osim što podiže imunitet djeluje i natioksidativno i antikancerogeno (i uz to usporava razvoj karcinoma i dobro djeluje s drugim terapijama).

To samo nastavi

Ja volim propolis u prahu umutiti u med, plus malo peludi - i dobiješ jednu super ljekovitu kombinaciju (ne toliko koncentriranu) - koja donekle liči a onaj laringo plus (po okusu).

Takav nativni propolis se uzima samo od onih koji imaju tzv. ekološko pčelarstvo - dakle bez ikakvih antibiotika... - jer budući da se propolis mora strugati s košnica (nije da ga pčele spreme u posebne komorice) - onda na košnicama ne smije biti nikakvih ostataka - a kemija vrlo često uđe u drvo i onda s propolisom u tebe.

U svakom slučaju
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 19:20   #64
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ovo mora da je super zdravo i teeeeški bljak za pit

btw, misiz, kad si toliki stručnjak za med- reci jel bapska priča ili istina da med ne smije u vrući čaj (nego topli), jer da gubi blagotvorna svojstva u vrućoj tekućini?
nije bapska prica, mi smo to ucili iz biologije u srednjoj...kad je temperatura veca od 60 stupnjeva celzijusa (a voda kuha na 100 st), toplina razgradjuje vitamine i uglavnom ono korisno u medu i limunu...nije bas dobro obrazlozeno, ne sjecam se bolje jer je proslo puno remena, ali znam da je tako...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2007., 19:31   #65
ja sam danas bila u apoteci....nativni propolis 130 kn, s tim da pise da moras piti 3-4 kapsule na dam sto mi je nekako previse, a i potrosis odmah....imali su i propolaid sprej koji se naspreja na sluznicu, a posto me cesto boli grlo i imam afte, odlucila sam se za ovu varijantu, koja kosta 39 kn. teta mi je objasnila da to ne pomaze pretjerano imunitetu, jer ne progutas veliku klicinu togako u slucaju kapsula, al ja sam procijenla da je uz moju zdravu prehranu i setnje za sada ovo ok, plus uvest cu med umjesto secera ko zasladivac
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 08:07   #66
a matičina mliječ?

Je li to dobro?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 10:24   #67
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
a matičina mliječ?

Je li to dobro?
To je mrak - ima dokazano djelovanje na stanice raka.
To ti je zapravo supstanca kojom pčele radilice hrane maticu, i samo maticu

Mislim da ju ima za kupiti u ljekarni - Royal gelly (tako nekako)
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 11:02   #68
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
To je mrak - ima dokazano djelovanje na stanice raka.
To ti je zapravo supstanca kojom pčele radilice hrane maticu, i samo maticu

Mislim da ju ima za kupiti u ljekarni - Royal gelly (tako nekako)
ma da?!
onda je to ok stvar
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 11:04   #69
evo danas osvanulo - 9. a predviđaju da će jutra biti i -15. gripa dolazi u siječnju.

Fakat treba ojačati imunitet.

Iako ja sma svaki dan u izvoru zaraze... tramvaj, čekaonice, shopping centri ..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 11:24   #70
ja sam sad tek skuzila da na bezalkoholnom sreju od propolisa koji sam kupila pise da nije preporucljiv za trudnice jer sadrzi flavonoide ili tako nesto....ufa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 11:27   #71
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
ja sam sad tek skuzila da na bezalkoholnom sreju od propolisa koji sam kupila pise da nije preporucljiv za trudnice jer sadrzi flavonoide ili tako nesto....ufa
ma da?! kaj to sad znači?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 12:09   #72
Evo da citiram jednu knjigu recenziranu od profesora na farmaceutskom faxu:
"Kako je kemijska struktura flavonoida različita, tako se razlikuju i po djelovanju u organizmu. Najprije je bio otkriven njihov utjecaj na krvne kapilare. Jedno vrijeme flavonoide naranče i rutin kao vitamin P se ubrajalo u vitamine. Danas taj izraz napuštamo: govorimo o bioflavonoidima. Neki od njih šire srčane koronarne žile i poboljšavaju rad srca (glog i arnika), ublažavaju grčeve (kamilica), štite jetru i utječu na nastanak žuči (smilje), pospješuju znojenje (lipa, bazga), povećavaju količinu mokraće (breza, zečji trn, zlatnica, ljubica). Značajno je i njihovo djelovanje protiv upala i skupljanja tekućine u tkivima (edem), pa sprječavaju nastanak tkivnih hormona prostaglandina (rutin) i njihov antialergijski učinak.
Čovjek svakodnevno dobije 50-1000 mg različitih flavonoida koji se u tijelu vrlo brzo razgrađuju."
Ja u knjizi (njiga je o ljekovitom bilju) nisam niti kod jedne biljke koja ima flavonoide u sebi našla da ju trudnice ne bi smjele koristiti radi flavonoida.
E pa sad, budući da nisam molekularni biolog i ne bavim se time direktno neću tvrditi, al ja to još nisam čula. Čula sam za razne druge tvari da mogu djelovati, al ne i flavonoidi - pa njih jedemo svakodnevno - u voću i povrću i srećemo ih u kontekstu pozitivnog djelovanja.

Nadam se da sam možda malo pomogla.
Iako daj pogledaj koliko ti flavonoida ima u tom propolisu?
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 12:12   #73
Evo našla jedan takav doma - talijanski (kupljen kod nas u apoteci)-Propol pur - piše da na 30 ml sadrži 315 mg propolisa, 1,45 mg flavonida i 0,57 mg još nekih spojeva.
Ima i 20 % alkohola (jer se propolis mora u alkoholu otopiti).
I to je to - trudnice ne spominje i samo piše da treba držati van dohvata djece mlađe od 3 godine.
Eto
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 12:20   #74
Jabuke smanjuju rizik od astme u djece
Majke koje konzumiraju jabuke tokom trudnoće smanjuju rizik da će njihovo dijete oboliti od astme, tvrdi nova studija.

Znanstvenici su pratili tijek trudnoće gotovo 2000 trudnica te zdravstveno stanje rođene djece do pete godine njihove starosti.

Tokom trudnoće, prehrana budućih majki je obilovala raznolikim voćem i povrćem, uključujući jabukama, bananama, narančama, kruškama, brokulama, špinatom i graškom.

Nije utvrđena veza između zdravstvenog stanja djeteta i majčinog unosa analizirane hrane, osim u slučaju unosa jabuka. Naime, majčin unos jabuka je smanjio rizik od astme u djeteta.

Autori studije smatraju da su za blagotvorno djelovanje jabuka zaslužni flavonoidi koje one sadrže.

Izvor: Thorax

Preuzeto s: http://www.vitamini.hr/3764.aspx
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 13:37   #75
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Jabuke smanjuju rizik od astme u djece
Majke koje konzumiraju jabuke tokom trudnoće smanjuju rizik da će njihovo dijete oboliti od astme, tvrdi nova studija.

Znanstvenici su pratili tijek trudnoće gotovo 2000 trudnica te zdravstveno stanje rođene djece do pete godine njihove starosti.

Tokom trudnoće, prehrana budućih majki je obilovala raznolikim voćem i povrćem, uključujući jabukama, bananama, narančama, kruškama, brokulama, špinatom i graškom.

Nije utvrđena veza između zdravstvenog stanja djeteta i majčinog unosa analizirane hrane, osim u slučaju unosa jabuka. Naime, majčin unos jabuka je smanjio rizik od astme u djeteta.

Autori studije smatraju da su za blagotvorno djelovanje jabuka zaslužni flavonoidi koje one sadrže.

Izvor: Thorax

Preuzeto s: http://www.vitamini.hr/3764.aspx
ja imam svakodnevnu ptotrebu za jabukama otkad sam trudna!!!!
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 17:57   #76
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Evo da citiram jednu knjigu recenziranu od profesora na farmaceutskom faxu:
"Kako je kemijska struktura flavonoida različita, tako se razlikuju i po djelovanju u organizmu. Najprije je bio otkriven njihov utjecaj na krvne kapilare. Jedno vrijeme flavonoide naranče i rutin kao vitamin P se ubrajalo u vitamine. Danas taj izraz napuštamo: govorimo o bioflavonoidima. Neki od njih šire srčane koronarne žile i poboljšavaju rad srca (glog i arnika), ublažavaju grčeve (kamilica), štite jetru i utječu na nastanak žuči (smilje), pospješuju znojenje (lipa, bazga), povećavaju količinu mokraće (breza, zečji trn, zlatnica, ljubica). Značajno je i njihovo djelovanje protiv upala i skupljanja tekućine u tkivima (edem), pa sprječavaju nastanak tkivnih hormona prostaglandina (rutin) i njihov antialergijski učinak.
Čovjek svakodnevno dobije 50-1000 mg različitih flavonoida koji se u tijelu vrlo brzo razgrađuju."
Ja u knjizi (njiga je o ljekovitom bilju) nisam niti kod jedne biljke koja ima flavonoide u sebi našla da ju trudnice ne bi smjele koristiti radi flavonoida.
E pa sad, budući da nisam molekularni biolog i ne bavim se time direktno neću tvrditi, al ja to još nisam čula. Čula sam za razne druge tvari da mogu djelovati, al ne i flavonoidi - pa njih jedemo svakodnevno - u voću i povrću i srećemo ih u kontekstu pozitivnog djelovanja.

Nadam se da sam možda malo pomogla.
Iako daj pogledaj koliko ti flavonoida ima u tom propolisu?
joj, misiz, strasna si!super je kad te savjetuje netko ko se malo bolje kuzi u to!

pise:nije preporucljivo u trudnoci zbog prisustva flavonioda. sastav: u 20 mlsuhi ekstrakt propolisa standardiziran na 12% flavonoida, ukupno izracunatih na galangin=600 mikrograma...jedna doza rasprsivanja sadrzi 15 mg ekstrakta propolisa, od cega 1,8 mg galangina...
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:31   #77
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
joj, misiz, strasna si!super je kad te savjetuje netko ko se malo bolje kuzi u to!

pise:nije preporucljivo u trudnoci zbog prisustva flavonioda. sastav: u 20 mlsuhi ekstrakt propolisa standardiziran na 12% flavonoida, ukupno izracunatih na galangin=600 mikrograma...jedna doza rasprsivanja sadrzi 15 mg ekstrakta propolisa, od cega 1,8 mg galangina...
To što si napisala - koliko sam ja shvatila znači da u jednom špricanju dobiješ oko 1,8 mg flavonoida (dakle jedno špricanje sadrži 15 mg ekstrakta propolisa, a 12 % od toha je 1,8 mg) - što je po meni zanemariva količina (posebno na gore navedene podatke o flavonoidima).
al kažem - tvoja je odluka.
Mislim da sam ja ovaj svoj kupila u onoj biljnoj ljekarni u Staroj Vlaškoj (Priroda liječi i bio je oko 60 kn - ako se dobro sjećam).

Iako ja od kad sam trudna izričito pitam za svaki lijek prije kupovine je li siguran za trudnice i sama još provjeravam u ljekarni.

Eto - nadam se da sam pomogla.
I da, ako ti se čini kao još bolje rješenje - možeš kupiti kapsule (taj nativni propolis) pa jednu kapsulu umiješaš u jednu žlicu meda (direkt u žlicu - s malom žličicom) i pojedeš tako da ti se štp više zadrži na ždrijelu - med će ti obložiti grlo a propolis djelovati antibiotski.
Plus što će onaj ostatak doći u probavni sustav i apsorbirati se djelujući na imunitet
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 10:11   #78
Jačanje imuniteta male djece

Imam sina od 14 mjeseci. Sve je ok, nije alergičan, nema nekakvu bolest i kad je kod kuće rijetko ga spopadne kakva viroza. No, čim odemo u jaslice odmah se dogodi dar-mar. Ili respiratorna ili trbušna viroza (srećom, do sada nije bilo ničeg goreg). Kako mu ojačati imunološki sustav? Znam da je bolesti u jaslicama teško izbjeći, ali možda postoji način da se smanji njihova učestalost.
veronika30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 01:07   #79
Quote:
veronika30 kaže: Pogledaj post
Imam sina od 14 mjeseci. Sve je ok, nije alergičan, nema nekakvu bolest i kad je kod kuće rijetko ga spopadne kakva viroza. No, čim odemo u jaslice odmah se dogodi dar-mar. Ili respiratorna ili trbušna viroza (srećom, do sada nije bilo ničeg goreg). Kako mu ojačati imunološki sustav? Znam da je bolesti u jaslicama teško izbjeći, ali možda postoji način da se smanji njihova učestalost.
Nama se odličnim pokazao SPECCHIASOL-ov propolis sirup BABY EPID. Klinac je s 13 mjeseci krenuo u jaslice i prvih 6 mjeseci bili su prilično frustrirajući ... više za mene nego za njega ;-) Svaki mjesc nova viroza i novo bolovanje. Sirup smo mu počeli davati negdje u lipnju (da se organizam pripremi do jeseni) i onda kontinuirano do proljeća. Pauza do ljeta i sve iz početka :-) Nemrem reći da se dogodilo čudo, ali poboljevao je puno rjeđe i simptomi su mu bili slabije izraženi.
U svojih 5 i pol godina, antibiotik je popio jednom, nedavno, kada ih je poharao streptokok u vrtićkoj grupi. A ni tada nije imamo apsolutno nikakvih simptoma - temperatura, grlobolja, otečeni limfni čvorovi, ...
Uglavnom, vrijedi probati ... a ja svakako preporučujem na osnovu vlastitog iskustva. Sretno :-)
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 01:53   #80
yep, propolis really works :yes:
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.