Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2010., 18:32   #61
Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Ne znamo da li autorica teme ima u blizini leglo zečeva.
lako se nađu, bar preko oglasa. uvijek ima ljudi koji uzgajaju.

inače, baš i ne volim zečeve. jer su mi preinstinktivne životinje (ako se mogu tak izrazit).
ali kao sva mladunčad ne možeš im odoljeti dok su maleni.
problem nastaje kad odrastu i kada se osjeti onaj pravi zečji miris. ukoliko se čovjek ne brine i ne pruža odgovarajuć smještaj onda se to pretvara u horor.
najjače mi je kada ljudi uzmu gajbe, natrpaju 3-4 zeca i onda se oni tuku unutra.
tako su i moji napravili ali smučilo mi se sve to pa mi više ne pada na kraj pameti uzgajati zečeve.

ako im daješ previše hrane mislim da mogu doživjeti i srčani. to se dogodilo našem mužjaku kojeg smo držali za rasplod.
jednog dana se samo prevrnuo.

a ljudi onda pomisle da se samoubio ili da je bio bolestan..
Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Valjda im je to jedino postignuće u životu, pa ga zato tako grčevito štite.
ma radi se o drugoj stvari. radi se o tome da danas (ne znam kak je bilo prije) puno žena doživi spontani
jako tužno... jbga.
baš se pitam postoje li kakva stručna istraživanja o tome i statistike.
tako da.. zapravo se može reći da je postignuće u jednu ruku.

ali veće postignuće je odgojiti pravog čovjeka, po meni.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 18:57   #62
Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Tvrdnja ne stoji. Znam nekoliko zečeva (zečeva, ne kunića) koji su se prilagodili životu s ljudima. Uostalom, po tvojoj logici bi svi zečevi koji se uzgajaju za hranu uginuli prije nego što bi ih se moglo pojesti.

Usput, riječ krepati nije ona koju želiš upotrijebiti pred ljubiteljima životinja. Većina, pogotovo oni militantniji, će te razapeti.
Koliko ja znam uzgajaju se kunići.
Postoje divlji i pitomi kunići a zečevi su samo divlji.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:02   #63
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
problem nastaje kad odrastu i kada se osjeti onaj pravi zečji miris.
Kod kućnih ljubimaca to se riješava kastracijom/sterilizacijom. Wc treba čistiti jednom dnevno i ne škrtariti na podlozi. Kad su ti uvjeti zadovoljeni, meni je čak lakše nego sa mačkom ili psom jer za razliku od njih, ljudi ne mogu nanjušiti miris zeca/kunića. Samo se iznenade kad se pojavi.

Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ma radi se o drugoj stvari. radi se o tome da danas (ne znam kak je bilo prije) puno žena doživi spontani
jako tužno... jbga.
baš se pitam postoje li kakva stručna istraživanja o tome i statistike.
tako da.. zapravo se može reći da je postignuće u jednu ruku.
Zbog napretka medicine i rasta standarda veći je broj trudnoća i živorođene djece. Ne znam više gdje, ali našla sam cifru da 1/5 trudnoća propada u prvom tromjesečju zbog raznih defekata. Genetika je lutrija, a spontani pobačaj i dijete sa genetskim/razvojnim poremećajem nisu ništa neobično. Ne vidim čemu dramiti oko toga i osjećati se uvrijeđeno kad to netko kaže. Životne činjenice, kao i smrt, nesreća, glupost, idealizam, egoizam...

Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ali veće postignuće je odgojiti pravog čovjeka, po meni.
Potpis.
Empty Space is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:02   #64
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam uzgajaju se kunići.
Postoje divlji i pitomi kunići a zečevi su samo divlji.
hahaha. aj dobro.
a činčile??
mislim da zecu ne bi smetale činčile
ili novozelandski albino zec
da te jeza uhvati...

što sad petljaš oko naziva. praktički su isti - zečevi i kunići, jel
sam kaj su jedni 'atletske' građe a drugi su sjedilački nastrojeni.
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:06   #65
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
što sad petljaš oko naziva. praktički su isti - zečevi i kunići, jel
sam kaj su jedni 'atletske' građe a drugi su sjedilački nastrojeni.
Nisu... Kunić je bijelo meso, zec crveno.
martinb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:15   #66
Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Kod kućnih ljubimaca to se riješava kastracijom/sterilizacijom. Wc treba čistiti jednom dnevno i ne škrtariti na podlozi. Kad su ti uvjeti zadovoljeni, meni je čak lakše nego sa mačkom ili psom jer za razliku od njih, ljudi ne mogu nanjušiti miris zeca/kunića. Samo se iznenade kad se pojavi.
ups. zaboravila sam napomenuti da smo ih mi uzgajali za klanje.. kuniće, ne zečeve.

Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Zbog napretka medicine i rasta standarda veći je broj trudnoća i živorođene djece. Ne znam više gdje, ali našla sam cifru da 1/5 trudnoća propada u prvom tromjesečju zbog raznih defekata. Genetika je lutrija, a spontani pobačaj i dijete sa genetskim/razvojnim poremećajem nisu ništa neobično. Ne vidim čemu dramiti oko toga i osjećati se uvrijeđeno kad to netko kaže. Životne činjenice, kao i smrt, nesreća, glupost, idealizam, egoizam...
nemoj ovo slučajno izjavit na pdf-u trudnice. pojest će te živu

iako se apsolutno slažem.

martinb - natjeraj kunića da trči maraton svaki dan oko kuće pa će i njegovo meso postat crveno
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:24   #67
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ups. zaboravila sam napomenuti da smo ih mi uzgajali za klanje.. kuniće, ne zečeve.
Sve 5. I moji rođaci su svojevremeno uzgajali za klanje pa je jedan završio kao kućni ljubimac i zaštićena zvjerka.

Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
nemoj ovo slučajno izjavit na pdf-u trudnice. pojest će te živu
Ne usudim se ja ići tamo. Previše histerije, patetike i čiste, narazrijeđene gluposti. Iako povremeno odem na ženskom zdravlju na topic "Jesam li trudna?" da se malo nasmijem.
Empty Space is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:28   #68
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
...

martinb - natjeraj kunića da trči maraton svaki dan oko kuće pa će i njegovo meso postat crveno
Vjerojatno se zezaš, ali za svaki slučaj postoje:
- divlji kunići
- pitomi kunići
- divlji zečevi

Edit: evo jedan članak: http://www.varazdin-online.com/kolumne/index.php?id=76

Zadnje uređivanje martinb : 09.04.2010. at 19:30. Reason: članak
martinb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 19:53   #69
Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Sve 5. I moji rođaci su svojevremeno uzgajali za klanje pa je jedan završio kao kućni ljubimac i zaštićena zvjerka.
našeg je udarila kap kad smo ga stavili pod zaštitu..

Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Ne usudim se ja ići tamo. Previše histerije, patetike i čiste, narazrijeđene gluposti. Iako povremeno odem na ženskom zdravlju na topic "Jesam li trudna?" da se malo nasmijem.

da se smiješ?
mladim djevama u nevolji?

Quote:
martinb kaže: Pogledaj post
Vjerojatno se zezaš, ali za svaki slučaj postoje:
- divlji kunići
- pitomi kunići
- divlji zečevi
ma redovito zaboravim na te razlike..
čak sam si uzela neku knjigu o zecovima još dok sam bila klinka.. i listam i gledam sve te zecove.. i ono ne vidim razliku. a kad ne vidim razliku onda sam sklonija greškama.
no.. imaš pravo, zec je zec. kunić je kunić.
a vjeverica je i jedno i drugo
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:11   #70
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
našeg je udarila kap kad smo ga stavili pod zaštitu..
Moj je trenutno na dijeti da bi to izbjegli.


Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post

da se smiješ?
mladim djevama u nevolji?
Ma više su mi smiješne one koje kažu: 100% nisi trudna. Jer eto one znaju kako je od njihove treće susjede nalijevo rođakinja u petom koljenu bila u istoj situaciji i nije ostala trudna.
Empty Space is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:15   #71
Jbt, od jednog malog sitnog zeca napraviste topic o zecici koja se parila sa vjevericom, a kad je skuzila da ce dobiti mladunce pitomog kunica bjelog mesa trcala oko kuce da pocrveni i dozivjela spontani pobacaj koji je u okvirima statistike, ali se to ne smije tako reci na trudnicama...
Mislim da ce Herp dozivjeti spontani izliv zecovine u mozak kad ovo vidi...

BTW, postavljacice zecova, di je mali zeko zavrsio, jel jeo, jel kakio, jel mu trbuh mekan, njuskica topla i suha. Dal su mu usi povijene i jel se trese.
Sve, sve nam reci...

Zadnje uređivanje Grizli_Medo : 09.04.2010. at 21:16. Reason: nisu dva zeca, nego jedan...
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:21   #72
Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Mislim da ce Herp dozivjeti spontani izliv zecovine u mozak kad ovo vidi...

BTW, postavljacice zecova, di je mali zeko zavrsio, jel jeo, jel kakio, jel mu trbuh mekan, njuskica topla i suha. Dal su mu usi povijene i jel se trese.
Sve, sve nam reci...
I bolje da briše offtopic, da nas ne bi linčovale trudnice.

Također molim info di je zeko?
Empty Space is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:28   #73
Quote:
Empty Space kaže: Pogledaj post
Ma više su mi smiješne one koje kažu: 100% nisi trudna. Jer eto one znaju kako je od njihove treće susjede nalijevo rođakinja u petom koljenu bila u istoj situaciji i nije ostala trudna.
al one znaju!!! - stoposto!

Quote:
Grizli_Medo kaže: Pogledaj post
Jbt, od jednog malog sitnog zeca napraviste topic o zecici koja se parila sa vjevericom, a kad je skuzila da ce dobiti mladunce pitomog kunica bjelog mesa trcala oko kuce da pocrveni i dozivjela spontani pobacaj koji je u okvirima statistike, ali se to ne smije tako reci na trudnicama...
Mislim da ce Herp dozivjeti spontani izliv zecovine u mozak kad ovo vidi...
drugi najsmješniji post danas
btw. imam neki čudan feeling da ću pobrat karton sam tak.

on topic: da, i mene zanima što je sa divljim kunićem, aka potomkom zeca i domaće pitome vjeverice
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 21:37   #74
eh...jadan malac prestrasen je..vidi uhice..
inace doma imamo kunice...kucne doduse..
probaj mu dati mlako mlijeko pomjesano sa vodom, voce i povrce ne (niti mrkvu niti zelje niti salatu), jer je premlad, ali imas za kupiti hranu za zeceve (ne kunice), kosta ti oko cca 15-20kn..sadrzi zitarice (psenicu, kukuruz, hmelj...) pa ces vidjeti..
takodeer imas kupiti sijeno..ne davaj mu ono od doma, zbog mogucnosti prenosa vjetrom ili necim trecim spricivo sa vocki, vrta i sl.

starost je preko mjesec dana, jer prije im ne naraste dlaka toliko (po procjeni velicine dlake) i time da gleda vec dobo debelo (otvorene oci - navika na svijetlost) dok mladima je to teze i stalno zmirkaju...

i btw ne postoji nikakva opasnost niti za dijecu niti za trudnice!
bigiporec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 22:06   #75
Di je zeko?
Vec dva dana ne znamo je li jeo, pio kakao?
Stvarno nisi fer....
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 23:07   #76
sorry na nejavljanju, jeste začatali temu al lijepo da se brinete
Ma mališa je super, jede, pije, napreduje naočigled, kaki redovito (al to je tak sitno da moram dobro gledati i tražiti al je čvrste konzistencije- to je bitno da nije proljev), trbuh masiramo redovito, uši mu stoje uspravno kad je u akciji, a spuštene kad spava (onda se sav složi u jednu kuglicu).
E sad mene zanima jedna stvar, kad mu mogu početi davati krutu hranu?
Imam neke slikice od danas pa ih složim sutra. Pozdrav zekoljupci!
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 23:09   #77
Inače navečer ga pospremimo u njegovu kutiju al ga ujutro redovito tražimo po sobi. Sitni je al dinamitni kad uspije izaći iz tak visoke kutije
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 23:46   #78
Nice.
Pa ko ne bi brinuo za ovog zeca. Da nisi slike stavila, bilo bi manje brige, ovako imas obavezu jednom dnevno izvjestaj podnit.

Jos slika.

A sta san ti ja reka.

Quote:
Znam da ga ne mislite udomit, ali za dva dana ga necete moc pustit, tako da mislim da ce on bit udomljen.
Grizli_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 23:54   #79
Ma mislila sam da ga ne mislimo zadržat kad poraste, nego da mu pomognemo da se očeliči pa nek ide-široko mu polje . Imam jednu fotku kak papa, pa sa novom prijateljicom, al neće baš pozirati samo ode...
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 00:06   #80


nyla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.