Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 13:34   #9041
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Meni se čini da sam rijedak primjer koji je dobio neku povoljnu ponudu od njih. L+ (sa 7GB) i S+ tarifa(dodatnih 100 min/sms i bez uspostave poziva) + Huawei P9 + Acer Z530 210kn mjesečno sa svim naknadama i mobitele platili jednokranto cca 300-njak kn.
Plaćaš ukupno 210kn ili po mobitelu 210 mjesečno? Iako i to mi je na granici, jer u svojoj tarifi koju imam a plaćam je 100kn, za tu razliku nabavim iz svabije p9. Malo mi je bezveze da za svoju slobodu ne dobijem neku povoljniju ponudu. I drugi frendovi odlaze s VIP-a, a kompicu koji je kod njih od samog početka su nešto povoljnije ponudili tek kad ih je tražio raskid ugovora. Svejedno ih je otkantao bas zbog takvog pristupa, "dajem ti nešto tek kad ides". Ali mi je odličan i njihov loyality program - evo ti 20 posto popusta na slušalice...
Baines is offline  
Old 14.02.2017., 15:03   #9042
Mislim kako VIP polako odustaje odnosno nije ih vise toliko briga za korisnike mobilne telefonije. Imam osjecaj kako fokus prebacuju na TV, internet bilo preko VIPa ili Bneta.

Ako je istina da nove tarife dolaze 1.4. tada cemo dobiti potvrdu je li ovo istinitio ili pak ne.
Nekako mi osjecaj govori da ce se ponuda mobilnih tarifa nastaviti na stetu korisnika.
fat_boy_slim is offline  
Old 14.02.2017., 15:16   #9043
Ako je suditi po praksi u zadnje 2 godine, svaka nova tarifa je gora od prethodne, a ujedno je i skuplja.. Uz to, možemo očekivati da će neki top modeli mobitela, u tarifi 250kn/mj, koštat oko 7000, 8000kn. Naravno, kad se podijeli na 24 mjeseca, ispast će oko 300kn, a tako će se i reklamirat. Odnosno, učešće (za mobitel od 8000kn) će biti 800kn, a osstatak (300kn/mj) će biti na rate.. Na reklami će velikim slovima i brojkama biti - Uz tarifu XL++, uzmite i Samsung Galaxy S8edge za samo 800kn/mj. Ili, iPhone 7sPlus (li iPhone8) za samo 1200kn
genius_one is offline  
Old 14.02.2017., 17:17   #9044
Znam da je VIP lose stajao, vjerojatno je to i razlog što su ga prodali Slimu,ali sumnjam da će olako pustiti mobilni dio. A čini mi se da su se sva tri igrača na našem tržištu dogovorili da više ne daju tel za kunu, nego imaju ove debilne fore s ratama (kupi mob za 9kn, ostalo sitnim slovima na rate, još jedno 6000kn). A sjajan mi je i njihov marketing, reklamiranje za Bozic obiteljske atmosfere, boznicnog ugođaja i sl., a u isto vrijeme otpuštaju 100 ljudi. Poznam troje ljudi koji rade u VIP-u, i svi mrze svoju firmu.
Baines is offline  
Old 14.02.2017., 19:27   #9045
Quote:
Baines kaže: Pogledaj post
Plaćaš ukupno 210kn ili po mobitelu 210 mjesečno? Iako i to mi je na granici, jer u svojoj tarifi koju imam a plaćam je 100kn, za tu razliku nabavim iz svabije p9. Malo mi je bezveze da za svoju slobodu ne dobijem neku povoljniju ponudu. I drugi frendovi odlaze s VIP-a, a kompicu koji je kod njih od samog početka su nešto povoljnije ponudili tek kad ih je tražio raskid ugovora. Svejedno ih je otkantao bas zbog takvog pristupa, "dajem ti nešto tek kad ides". Ali mi je odličan i njihov loyality program - evo ti 20 posto popusta na slušalice...
Mjesečni račun za oba mobitela je 210kn konačno. Imam zbirni račun.

Inače baš sam bio računao dok sam uzimao ugovor. P9 (NE lite verzija) je tada na Njuškalu koštala 4500kn i bilo ih je svega 2-3 komada (početak 8. mjeseca). Z530 je tada koštao na Njušci 800njak kn novi. To je 5300. Mene pretplata kroz dvije godine sa svim davanjima ispadne (24x210) + 350kn mobiteli pri preuzimanju =5390. Znači ne bih jeftinije mogao proći niti da sam se na trepavice postavio. Ja mobitel imam svoj od 8. mjeseca, praktički otkad se pojavio u Hrvatskoj. Ja svoju Bez Granica L+ sa 7GB interneta plaćam 90kn sa svim nametima, S+ plaćam 40kn sa svim nametima i još nemam uspostavu poziva, imam 175min prema drugim mrežama i 100 sms prema drugim mrežama i ukupno 1,25GB. Otplatu uređaja P9 80kn mjesečno kojeg sam platio 119 odmah i Z530 sam platio 229kn odmah ako se ne varam.

Dok mi je TCom s druge strane nudio 99kn Imam Sve sa 4GB i Start tarifu sa naplatom uspostave poziva 69kn plus naknada za korištenje mreže znači 188kn mjesečno. Neisplativo. Plus šta bih mobitele trebao plaćati dodatno.

Tele2 mi je nudio ekipnu za 265kn jedan broj 6gb a drugi 0,5gb. Ili da su odvojene pretplate onda Raspali+4GB 120kn (što mi je malo GB) i Čisto Tristo+0,5GB za 85kn. Opet 205kn i plus bih mobitele trebao platiti.

Ovo je definitivno ponuda koju nisam mogao odbiti i objeručke sam ju prihvatio i stvarno imam račune 210kn. Link na dio računa
CroChuck is offline  
Old 14.02.2017., 20:23   #9046
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Mjesečni račun za oba mobitela je 210kn konačno. Imam zbirni račun.

Inače baš sam bio računao dok sam uzimao ugovor. P9 (NE lite verzija) je tada na Njuškalu koštala 4500kn i bilo ih je svega 2-3 komada (početak 8. mjeseca). Z530 je tada koštao na Njušci 800njak kn novi. To je 5300. Mene pretplata kroz dvije godine sa svim davanjima ispadne (24x210) + 350kn mobiteli pri preuzimanju =5390. Znači ne bih jeftinije mogao proći niti da sam se na trepavice postavio. Ja mobitel imam svoj od 8. mjeseca, praktički otkad se pojavio u Hrvatskoj. Ja svoju Bez Granica L+ sa 7GB interneta plaćam 90kn sa svim nametima, S+ plaćam 40kn sa svim nametima i još nemam uspostavu poziva, imam 175min prema drugim mrežama i 100 sms prema drugim mrežama i ukupno 1,25GB. Otplatu uređaja P9 80kn mjesečno kojeg sam platio 119 odmah i Z530 sam platio 229kn odmah ako se ne varam.

Dok mi je TCom s druge strane nudio 99kn Imam Sve sa 4GB i Start tarifu sa naplatom uspostave poziva 69kn plus naknada za korištenje mreže znači 188kn mjesečno. Neisplativo. Plus šta bih mobitele trebao plaćati dodatno.

Tele2 mi je nudio ekipnu za 265kn jedan broj 6gb a drugi 0,5gb. Ili da su odvojene pretplate onda Raspali+4GB 120kn (što mi je malo GB) i Čisto Tristo+0,5GB za 85kn. Opet 205kn i plus bih mobitele trebao platiti.

Ovo je definitivno ponuda koju nisam mogao odbiti i objeručke sam ju prihvatio i stvarno imam račune 210kn. Link na dio računa

To je ok ponuda. Nažalost, rijetki petki....
Baines is offline  
Old 14.02.2017., 20:25   #9047
Iako ti se na računu nis ne vidi osim glavne stavke.
Baines is offline  
Old 14.02.2017., 20:55   #9048
Ne želim više od toga pokazati na računu. Sve sam ti detaljno napisao kako sam dobio i tako i je od prvog dana

Vidi se rata 80kn i 133kn za tarife i usluge tj 130kn samo tarife i to je 90kn BG L+ i 40 BG S+.
CroChuck is offline  
Old 15.02.2017., 00:04   #9049
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
Ne želim više od toga pokazati na računu. Sve sam ti detaljno napisao kako sam dobio i tako i je od prvog dana

Vidi se rata 80kn i 133kn za tarife i usluge tj 130kn samo tarife i to je 90kn BG L+ i 40 BG S+.
Ma nema frke, ako je to tako, super, i moj kum ima super popust xxl sa s7 edge - ali preko direktorice u vip - u, i onog kompica kojeg su zvali nakon odluke za prelazom u drugu mrezu je zvao neko s vise instance, a mislim da to ne bi trebala biti poanta odnosa s korisnikom jednog operatera. Poprilicno neprofesionalno i na kraju krajeva - jadno.
Baines is offline  
Old 15.02.2017., 01:15   #9050
da jucer sam napisao da mi nije jasno . .dosta toga . . a posebno mi nije jasno kod vipa ... cijene mobitela . .

kada je izasao s7 ...nudili su mi l tarifu . . i mobitel je bio cca 3000 odmah i ostalo na rate .. po 100kn tako nekako (mozda sam fulao ali ne puno) ... znam da sam racunoa u 3.mj 2016 godine da ako ja uzmem to i pretplatu l da cu na pretplatu + telefon dati cca 11 12 somova kuna . .


racunica je bila vise nego jasna . .otisao sam u santa domenicu . .kupio mobite za kes ( takodjer daju do 24 rate bez kamata tak da je isto placao tamo rate ili vipu) .. i uzeo bonbon i kad se sve zbroji ... racunica je da sam cca 3000 do 4000kn bolje prosao . . i jos dobio 5 gb interneta a ovi mi nudili 2gb ali ak uzmem nes u web shopu bla bla ba onda cu imat ijos dvije . . ..


nemam pojma ko slaze te tarife .. imao sam vip od 2000 godine . .kao sto sam napisoa 12 godina pretplate . .i trajnog naloga. .i nikad s mobilnom mrezom nisam imao problema . .i uspjeli su me naterati na operatera s kojeg sam pobjegao glavom bez obzira . .jer bonbon je od tcoma . .
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Old 15.02.2017., 10:53   #9051
Kod svih operatera je takav slucaj da jedino mozes dobiti nesto ako se pofnese zahtjev za prijenosom broja u drugu mrezu. I vip i tcom. Makar tcom daje malo bolje popuste na vece tarife.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 17.02.2017., 14:37   #9052
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
moram popljuvat vip kad je u pitanju upis broja u hakom-ov registae "ne zovi".
zahtjev je predan u vip centru u nedjelju 5.2.
do danasnjeg dana broj nije u registru.
kolega s posla je u ponedjeljak poslao mail jednom drugom opetateru, drugi dan je vec bio u registru.
vipovci, jadni ste da ne mozete biti jadniji.
rok vam je 7 dana da broj unesete u registar. u nedjelju, ako broj nece biti u registru, prijavit cu ih hakom-u.
jad i bijeda su postali.
Ja pak imam sasvim drugačije iskustvo, tetkin mobilni broj koji je vip (na bonove) u roku od 6 dana upisan u registar, ali zato fiksni koji je kod t-kome do dana današnjeg još nije, a zahtjev predan 06.02...
plavi mali is offline  
Old 17.02.2017., 17:13   #9053
i moj broj su upisali u roku 6 dana sto je prilicno sporo (pogotovo u odnosu na drugu mrezu).
ako si zahtjev predao 6.2., odmah zovi szk i prigovori im. rok im je 7 dana
genius_one is offline  
Old 28.02.2017., 22:21   #9054
Dosao One Plus 3T i u Vip. Cijena boli glava. Doci ce i Xiaomi Mi Mix 128gb koji ima cijenu u rangu iphone 7plus

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
CroChuck is offline  
Old 28.02.2017., 23:18   #9055
Ne shvaćam svrhu stavljanja tih mobitela po toj cijeni u web shop jer nitko normalan(pa čak i da je lud) neće po to cijeni uzeti uređaj. Tim više kad se pogleda da su im cijene u rangu iPhona 7 i Samsung a S7/e..
ćubi is offline  
Old 01.03.2017., 00:37   #9056
VIP-ov marketing mi općenito nije baš najjasniji. HT ima vrhunski marketing i dobre cijene tarifa kada se prelazi kod njih (još bolje kada te žele zadržati). Vip tu mora malo poraditi. Došli su neki ljudi koji ne shvaćaju kako ljudi razmišljaju i da višu nisu ovce za šišanje.
CroChuck is offline  
Old 01.03.2017., 00:42   #9057
Quote:
CroGamer24 kaže: Pogledaj post
VIP-ov marketing mi općenito nije baš najjasniji. HT ima vrhunski marketing i dobre cijene tarifa kada se prelazi kod njih (još bolje kada te žele zadržati). Vip tu mora malo poraditi. Došli su neki ljudi koji ne shvaćaju kako ljudi razmišljaju i da višu nisu ovce za šišanje.
👍
Tužno je da sam ja čekao tri tjedna na to da mi se udostoje javiti sa ponudom, a kada sam podnio zahtjev za novu mrežu jave se u roku 24h

Poslano sa mog EVA-L09 koristeći Tapatalk
stadleter is offline  
Old 01.03.2017., 00:45   #9058
To je velika mana Vipa. Znam ljude koji su na vip-u 17 godina bez ugovora (znači u životu nisu uzeli mob na pretplatu već samo imaju pretplatu) i nikada ih nitko iz vipa nije kontaktirao - ej pajdo, ajde evo ti soma kuna popusta na mob i popust na tarifu. I onda kad tom nekom netko savjetuje aj ti frende na bonbon jer ti ne treba mobitel a tamo možeš mjenjati kako želiš onda vip zove i nudi čuda. Recimo HT je tu puno bolji - pogotovo sa Magentom (što je odlična stvar...Imam sve za 119kn sa 4gb i svaki sljedeći je 9kn? vrh)
CroChuck is offline  
Old 05.03.2017., 23:04   #9059
Bok, pitanje... Podržava li vip forum tapatak? Ako da kako ga pronaći ( postaviti).
Hvala

Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
razjaren is offline  
Old 07.03.2017., 13:31   #9060
Ne podržava...
tiluriumm is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:51.