Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 23:12   #1
Koji je smisao testa ovog života?

Prema krščanskim uvjerenjima ovaj život je test da bog vidi tko će ići u raj a tko u pakao, ali meni se to nekako čini besmislenim kad je ovaj svijet toliko drugačiji od tog navodnog života poslje.

Odnosno zašto lopovima zabraniti ulaz u Raj kada u raju svi sve imaju i krađa nema smisla?
Zašto silovateljima zabraniti ulaz u Raj kada su ljudi neuništivi duhovi koji ne mogu rađati i nemaju spolne organe? Tj silovanje je nemoguće.
Zašto ubojicama zabraniti ulaz u Raj kada su svi već mrtvi i duhovi ne mogu umrijeti?
Šlic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:18   #2
Moje iskreno mišljenje jeste da nam je Bog dao ovaj život da , naučimo voljeti da shvatimo koga volimo i teško nam je jer nikada nebismo shvatili što je to predivno i prelijepo i što je ljubav kada bi nam se sve to serviralo na pladnju.

Ukratko nikada nebismo shvatili ljubav kada nebi bilo tuge i boli.
Ja vjerujem da pravi život kreče tek kad umremo i to govorim iz prespektive jednog deiste.
ExZenoXero is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 00:32   #3
Smisao testa ovog zivota je da shvatis, da ce te svemoguce, sveznajuce, sveljubavno bice, baciti u vecni pakao, ako za svoga kratkoga zivota ne prihvatis da si gresnik od rodjenja i da te samo verovanje u to svemoguce, sveznajuce i sveljubavno bice (naravno pod pravim imenom, sa pravim predstavnicima i pravovernim ritualima), moze od toga spasiti.
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:35   #4
Quote:
ExZenoXero kaže: Pogledaj post
Ja vjerujem da pravi život kreče tek kad umremo i to govorim iz prespektive jednog deiste.
Jedan (NZ) je zapisao zauvijek na znanje svima: ovaj život kojim živimo danas, nije život kakvim će se pravim životom živjeti u vječnosti.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 02:00   #5
Quote:
Šlic kaže: Pogledaj post
Prema krščanskim uvjerenjima ovaj život je test da bog vidi tko će ići u raj a tko u pakao, ali meni se to nekako čini besmislenim kad je ovaj svijet toliko drugačiji od tog navodnog života poslje. Odnosno zašto lopovima zabraniti ulaz u Raj kada u raju svi sve imaju i krađa nema smisla? Zašto silovateljima zabraniti ulaz u Raj kada su ljudi neuništivi duhovi koji ne mogu rađati i nemaju spolne organe? Tj silovanje je nemoguće. Zašto ubojicama zabraniti ulaz u Raj kada su svi već mrtvi i duhovi ne mogu umrijeti?
Sve ti se zbrkalo. Dobro i zlo sigurno nisu isto! Svako će biti kažnjen samo po zasluzi, a nagrađen desetrostruko! Smisao života je da bismo bili muslimani. Islam je vjera prema kojoj je Bog ljude načinio.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:20   #6
Smisao testa ovoga života i niza drugih života kroz koje biće prolazi da postane sveljubeće biće na sliku i priliku božiju.
Postoji krščanska knjiga „Patnja mi postade dobitkom“. Kroz svu tu patnju u materijalnim svjetovima u koje je biće involviralo na kraju su oslobađa, kroz proces evolucije, od svih tih iskustava i postaje biće koje je sposobno živjeti u višim duhovnim svjetovima.
Taj 'kontrast' je jednostavno dio vječnog kozmičkog života i bez njega bi život i doživljavanje života bilo nemoguće: iskustvo patnje u materijalnim svjetovima je neophodno kako bi biće moglo doživljavati blaženstvo duhovnih svjetova. Isto tako se biće, kad se zasiti boravka u 'carstvu blaženstva' koje se nalazi na vrhu 'kozmičke spirale', vraća natrag u materijalni svijet (opisano u Bibliji kao 'pad' Adama i Eve i izlazak i raja).
Tako, ništa nije vječno: niti patnja, niti blaženstvo, već je samo promjena vječna, 'vječna vatra koja se s mjerom pali i s mjerom gasi' (ovako je Heraklit opisao vječne spiralne cikluse evolucije i involucije).
Ovo je sažetak Martinusove kozmologije koji je kroz razvoj kozmičke intuicije dobio uvid u sve zakone i principe postojanja i opisao u svojim radovima kao 'vječnu sliku svijeta'.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:56   #7
Hvala na "patnji kao dobitkom", trik je učiti bez previše patnje a ipak naučiti lekcije. Za to ti treba ipak više života, odnosno treba doći do razine viših razreda škole.
Raj i pakao su samo naše viđenje kraja školske godine. Nakon nastave ipak dolazi do ljetnog raspusta da dođemo sebi nakon patnje i zacijelimo rane...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Leta_(rijeka)

Odmorimo se, popijemo malo vode i idemo dalje ...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 14:54   #8
„Patnja mi postade dobitkom“

definicija mazohizma za početnike.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 15:13   #9
Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Smisao testa ovog zivota je da shvatis, da ce te svemoguce, sveznajuce, sveljubavno bice, baciti u vecni pakao, ako za svoga kratkoga zivota ne prihvatis da si gresnik od rodjenja i da te samo verovanje u to svemoguce, sveznajuce i sveljubavno bice (naravno pod pravim imenom, sa pravim predstavnicima i pravovernim ritualima), moze od toga spasiti.
Zvučiš kao George Carlin.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 17:35   #10
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Hvala na "patnji kao dobitkom", trik je učiti bez previše patnje a ipak naučiti lekcije.
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
„Patnja mi postade dobitkom“

definicija mazohizma za početnike.
Martinus kaze da sva bica jednako pate kad prolaze kroz proces involucije i evolucije i ta patnja nema nikakve veze sa sadizmom i mazohizmom.
Zivot je jednostavno tako konstruiran.
Iz bozije perspektive sve je vrlo dobro i sve je onako kako treba biti.
Bagi9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:06   #11
Quote:
Šlic kaže: Pogledaj post
Prema krščanskim uvjerenjima ovaj život je test da bog vidi tko će ići u raj a tko u pakao, ali meni se to nekako čini besmislenim kad je ovaj svijet toliko drugačiji od tog navodnog života poslje.

Odnosno zašto lopovima zabraniti ulaz u Raj kada u raju svi sve imaju i krađa nema smisla?
Zašto silovateljima zabraniti ulaz u Raj kada su ljudi neuništivi duhovi koji ne mogu rađati i nemaju spolne organe? Tj silovanje je nemoguće.
Zašto ubojicama zabraniti ulaz u Raj kada su svi već mrtvi i duhovi ne mogu umrijeti?
Molim?????
A ima li barem sisa u raju? Ili makar stopala za fašiste...feštiste...ma one šta ližu stopala?
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:25   #12
Quote:
ExZenoXero kaže: Pogledaj post
da nam je Bog dao ovaj život da.
Kome je Bog dao život kada u trenutku davanja tog dara mi nismo postojali?
Quote:
Ukratko nikada nebismo shvatili ljubav kada nebi bilo tuge i boli.
Znači tebe treba dobro premlatiti da bi shvatio ljubav?

Forumaši, ovo je tipičan primjer majavadske filzofije i nemojte nasjedati na nju
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:28   #13
Kakvi vražji testovi?
Zar ćete nekog dati mučiti, uništavati, silovati radi testa?
Kakav je to Bog koji to radi?

Pa ovo je totalno ludi topik
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:25   #14
Bog nije Jokić. Oni koji 'dobro riješe' test idu u pakao da nauče da se ne bahate. Bog je najveći, najjači i najpametniji.
Fjodor SM is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:52   #15
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
„Patnja mi postade dobitkom“

definicija mazohizma za početnike.
Ne baš, jedino ako patnja postane uživanje.

Dobitak je zaista kad patnja postane zgoditak no u u okviru naučenoga prevladanoga.

Stvar je percepcije na izrećeno,ti vidiš krajnost dok nije nužno.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:01   #16
Sigurno postoji diskrepancija između nacrta i onoga što je izgrađeno tako i između apsolutne beskonačnosti i vidljive konačnosti.
Bog iz apsoluta je savršen dok bog iz reflektirane realnosti iz apsolutnoga je manjkav ograničen kao i čovjek.
XPangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 00:54   #17
Quote:
Bagi9 kaže: Pogledaj post
Smisao testa ovoga života i niza drugih života kroz koje biće prolazi da postane sveljubeće biće na sliku i priliku božiju.
..'.
Lijepo receno.
Nisam sigurna za druge zivote, ali i ovaj jedan je cudesan.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 01:20   #18
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Molim?????
A ima li barem sisa u raju? Ili makar stopala za fašiste...feštiste...ma one šta ližu stopala?
Dragonošce.

Mislim da to ovisi o tome koji raj izabereš. Ja doista ne bih znala što da radim sa svim tim sisama i stopalima, ali nekoga bi to doista razveselilo. A budući da je svemir jako velik u njemu ima mjesta za rajske svjetove po mjeri svih griješnih bića.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 04:55   #19
Quote:
XPangel kaže: Pogledaj post
Smisao života je da bismo bili muslimani reče netko a žena odgovorila tom nekom u stilu...
Po islamskoj vjeri, smisao našeg postojanja upravo je taj koji sam napisao ovdje: da budemo muslimani. I ja sam iznio stav islama (i svoj osobni stav) na ovom međureligijskom forumu. Ovdje su muslimani ravnopravni sudionici foruma i iznose svoje vjerske stavove slobvodno. Ta "žena" a i ti, ste nebitni sa svojim paranojama i sa svojim neciviliziranim i neljudskim odnosom.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:59   #20
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Dragonošce.

Mislim da to ovisi o tome koji raj izabereš. Ja doista ne bih znala što da radim sa svim tim sisama i stopalima, ali nekoga bi to doista razveselilo. A budući da je svemir jako velik u njemu ima mjesta za rajske svjetove po mjeri svih griješnih bića.
Imaju li ovi religijski gurui kakvi katalog da vidim šta se nudi? Ono kao trip advisor, pa da bookiram misto.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.