Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 00:24   #21
Quote:
Engrijaner kaže: Pogledaj post
Na današnji dan kada je počinjala Nato agresija na SR Jugoslaviju pre 18. godina na Vaskrs..Aleksandar Vučić na svoj finalni predizborni miting u Beogradu..dovodi Schrodera koji je zajedno uz Clintona i Blaira glavna figura zbog koje je izvršena agresija na našu zemlju..i to bez dozvole i odobrenja Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija


Doveo je Blaira da drži predavanja po Beogradu

Išao je Clintonu pod noge..da podrži Clintonovu stranu unutar američkih izbora..donirao mu 2 miliona dolara dok mu radnici u Srbiji dižu ruku na sebe..i vešaju se na radnom mestu zato što nemaju da brinu o bolesnoj deci i starim roditeljima

Doveo je Schrodera koji je valjda prvi švapski kancelar nakon Hitlera koji je trupe svoje zemlje slao u inostranstvo da ratuju i to je bila naša zemlja


Ovo je horor..da neko zato što je iskompleksiran..isfrustriran svojom huškačkom..gubitničkom ljudskom i političkom pozicijom..radi sve ovo da bi se svetio..profitirao..gazeći preko leševa svojih sunarodnika..



Hvala zapadu što nam ga je instalirao..što ga podržava..a videćemo i kroz par dana da li ćemo se i našim Rusima ovako zahvaljivati


Izgleda da ćemo morati sami da ga rušimo..biće teško i zajebano..ali ne može ispravnije i iskrenije od toga
Tacno tako brudiska...

Na danasnji dan da dovede svabu ciji avioni su nam srali na glavu... pa on nam se ruga u facu...

Kakvi Rusi... da nam misle dobro, ne bi drzali Bajatovica na celu NIS-a... ne bi udomili Karica, Miru Markovic... ne bi gurali SPS u svaku vlast...

Nista od njih ne ocekujem... moracemo sve sami... sto je i teze, ali i bolje...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 00:25   #22
Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post
'De dadoše onom antitalentu za glumu, Tariku Filipoviću, da igra admirala-đenerala Pedra Lošu...sa sve stilizovanim brčićima.
Vrdoljak režiser.
Još kad izromantizuju generala-legionara sa Višnjićevom pojavom...#četveroredalert

Fakat im nikad nisu išli igrani filmovi od ruke, a bome ni gluma nije blistala...uz nekoliko izvrsnih primera u oba smera. Dokumentarac već može, ipak su to horoskopske Device.


Ah, mitingovanje uz Macuru i Cecojku....al' da Ristovski šene u zrele dane.
Što kaže jedan tvit danas: "Nismo mi gospodine Šreder oborili avion, Mađar neki. Ja sam se tih dana useljavo.".
Da. Sastaviti igrani film o Gotovini jeste izazov. Mada ima prostora za dramu. Gotovina u legiji stranaca, srećan sa svojim avanturističkim životom, dolazi u Hrvatsku na poziv Domovine. Taman kad je pomislio da je uradio nešto veličanstveno(Oluja), nastupa razočarenje u vidu odlaska u Hag. "Što sam dolazio iz legije stranaca, u ovu zemlju koja isporučuje heroje." I na kraju obrt, oslobođenje od optužnice, ide kući, sa gorčinom u srcu jer ga je njegova zemlja isporučila. Međutim, poslednji obrt, showdown, dočekuje ga masa na Trgu uz ovacije i hit "Čavoglave". I on klima glavom suznim očima pokazujući da za ovaj narod ipak ima nade.

Četvorored je dobar (u zanatskom smislu) film, ma kako propagandistički aspekt nam se ne dopadao.

Lazar Ristovski se vratio u ulogu druga Raje...
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 00:32   #23
https://www.youtube.com/watch?v=XRtAZTFuLfE

Pozdrav za Sredera i ostale NATO prijatelje... narod koji ovakve stvari zaboravlja, ne zasluzuje da postoji...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 00:39   #24
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post

Lazar Ristovski se vratio u ulogu druga Raje...
Neka i zavrsi ko drug Raja

Nije mu ovo prvi ovakav izlet... secam ga se kako je na jednim izborima vatreno podrzavao Mladjana Dinkica...

Samo imam dilemu dal dobije debelu kovertu love, ili ovo radi iz ubedjenja... rekao bi vise ovo prvo... nikad mi nije nesto imponovao kao glumac, preglumljivao je skoro svaki put... sad je precrtan...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 00:40   #25
Tko bi rekao da će od malog od Šešelja danas biti to da financira fondaciju Clintonovih, dovodi ovakve ljude itd. Nevjerovatno. Još samo čekam da i Šešelj počne da hvali ove, čuda su moguća...
Bubochka is offline  
Old 25.03.2017., 00:43   #26
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Tko bi rekao da će od malog od Šešelja danas biti to da financira fondaciju Clintonovih, dovodi ovakve ljude itd. Nevjerovatno. Još samo čekam da i Šešelj počne da hvali ove, čuda su moguća...
Sve pohvale za novu slicicu
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 00:49   #27
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Neka i zavrsi ko drug Raja

Nije mu ovo prvi ovakav izlet... secam ga se kako je na jednim izborima vatreno podrzavao Mladjana Dinkica...

Samo imam dilemu dal dobije debelu kovertu love, ili ovo radi iz ubedjenja... rekao bi vise ovo prvo... nikad mi nije nesto imponovao kao glumac, preglumljivao je skoro svaki put... sad je precrtan...
Još bolje je da Vučić završi kao drug Raja, što pre.
Lazar se obrukao za sva vremena. Mada, narod takve ispade zaboravi - slučaj Bata Živojinović.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 00:54   #28
Ovo sa dovođenjem Šredera na dan početka NATO bombardiranja mi dođe kao neki sotonistički obred, oni vole te igre sa datumima i vezanim obilježjima.

Ne bih htio da me ekipa iz SRB krivo shvati, ali ako ovaj Vučić nakon svega dobije podršku pola zemlje, onda vama stvarno kolektivno kao narodu nema nikakvog spasa...
TangoMontana is online now  
Old 25.03.2017., 00:58   #29
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Još bolje je da Vučić završi kao drug Raja, što pre.
Lazar se obrukao za sva vremena. Mada, narod takve ispade zaboravi - slučaj Bata Živojinović.
Bata je i suvise veliki glumac bio da bi ga sraman politicki angazman uflekao... Bata je bio filmska ikona za vreme Tita, skoro citav zivot je proveo u tom sistemu, i moze se donekle imati razumevanja... samo donekle...

Ovaj nista to nije... neki se kunu da je glumcina, meni nije... ali to nije toliko vazno... nije ni bio glumac u starom sistemu, proslavio ga je Underground iz 1994. godine... pre toga je bio manje vise nepoznat, cak i taj drug Raja iz 1991. godine mislim...

Danas biti apologeta Vucica, na skupu gde na godisnjicu bombardovanja govori Sreder... kod mene je zavrsio vo vjek i vjekov...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 00:58   #30
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Sve pohvale za novu slicicu
A hvala Dzoni iskreno, namjerno sam upisao ovih par riječi samo da vidim oće itko reagirat i pohvalit

Super je i tvoja, samo malo je već stara, mogao bi ti recimo Minju stavit pa da budemo u tandemu?
Bubochka is offline  
Old 25.03.2017., 01:09   #31
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
A hvala Dzoni iskreno, namjerno sam upisao ovih par riječi samo da vidim oće itko reagirat i pohvalit

Super je i tvoja, samo malo je već stara, mogao bi ti recimo Minju stavit pa da budemo u tandemu?
Primetio sam ja, i u prvi mah sam pomislio da si devojka: žena u avataru, nick ženski (bubochka). I baš sam se spremao da ti se javim na PP i da te obaspem nepristojnim ponudama, ali u trenutku se razbudim i vidim da si to ti.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 01:09   #32
Quote:
TangoMontana kaže: Pogledaj post
Ovo sa dovođenjem Šredera na dan početka NATO bombardiranja mi dođe kao neki sotonistički obred, oni vole te igre sa datumima i vezanim obilježjima.

Ne bih htio da me ekipa iz SRB krivo shvati, ali ako ovaj Vučić nakon svega dobije podršku pola zemlje, onda vama stvarno kolektivno kao narodu nema nikakvog spasa...
Jezivo...

Samo zamisljam da je to neko drugi uradio... npr Tadic... srusili bi pola Beograda njegovi bezumnici...

Drzi narod pod narkozom... jedan deo samo zato sto je Nemac, kazu ovo je dobra stvar... drugi se pozivaju na neko bedno izvinjenje koje je skoro izrekao... imas onih koji misle da je odlicno sto su nas bombardovali, jer je to kao Milosevic... kao da su njega tukli, a ne nas sve druge... vidi onaj video iz Nisha... ciljano zabranjene kasetne bombe gde nema ni jedna vojna meta...

Ali tvrdim da se najveci deo naroda stidi ovakvog poteza danas... verujem da i mnogi koji ga podrzavaju su zanemeli kad su videli...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 01:11   #33
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Primetio sam ja, i u prvi mah sam pomislio da si devojka: žena u avataru, nick ženski (bubochka). I baš sam se spremao da ti se javim na PP i da te obaspem nepristojnim ponudama, ali u trenutku se razbudim i vidim da si to ti.
Ono i nick i slika ti kažu žensko ali onda si nekako skontao da sam to 'ja'?

Bubochka is offline  
Old 25.03.2017., 01:11   #34
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Tacno tako brudiska...

Na danasnji dan da dovede svabu ciji avioni su nam srali na glavu... pa on nam se ruga u facu...

Kakvi Rusi... da nam misle dobro, ne bi drzali Bajatovica na celu NIS-a... ne bi udomili Karica, Miru Markovic... ne bi gurali SPS u svaku vlast...

Nista od njih ne ocekujem... moracemo sve sami... sto je i teze, ali i bolje...

Dzonzika brudiška..teška priča o Rusima i njihovom odnosu..najrealnije i tačno je da sve gledaju veliko..s perspektivom u budućnosti i kroz geopolitiku..

Ako neke stvari stavimo po stranu..samo na primeru Informera i Vučičevića možemo da vidimo taj..meni neverovatan odnos Rusa prema problemu kod nas..taj ološ Vučičević je toliko pljuvao Ruse..Rusiju..gasirao za Mila Djukanovića..na dnevnom nivou kanalio Ruse..postavljao sam te naslovnice iz Informera..on preko svoje medijske mašinerije pomaže Djukanoviću da ostane na vlasti..izbori u Crnoj Gori prodju i onda gasi Informer..obavio je zadatak..a svo vreme u Srbiji veliča Ruse..predstavlja se za rusofila..nosi Putinov amblem na sakou..dovlači nam S-300 preko tog istog Informera preko koga je najstrašnije popljuvao i unakazio Ruse..pa jebemti jel ima neko od Rusa da barem pomene to? Jel ima neko da kaže..slušaj debilčino..i izreguliše stvar? Jel može neko ovo da objasni..jel mi nešto promiče?

Onda SPS..da čovek ne poveruje..to zlo..taj SPS..pa kad se setim onih bljuvotina izmedju Zaharove i Dačića..jednostavno ja to ne mogu da skapiram..možda ne mogu iz ove pozicije..možda ćemo to provaliti za deset godina..ali kada vidim sada kako stoje stvari glava me boli..da mene Zaharova i ljude koji su demonstrirali protiv Vučićeve tiranije i zločina iz Savamale ona naziva plačenikom..soroševim plačenikom zato što sam se pobunio protiv tiranije i zločina Vučića..istog onog koji ide pod noge Clintonici kojoj mržnja sija iz očiju prema Rusima..a na tim protestima bili svi živi..od komunjara..anarhista..nacionalista..hipija..zapadn jaka..rusofila..ma svi živi

Ali da ne dužim..vreme će pokazati šta je ovo sve značilo..

Meni ovo danas sa Schroderom i Nato mitingom na Novom Beogradu deluje kao finalni pokazatelj..ako ovo danas prodje..to je to..jebaće nas zauvek..a već kroz par dana ide Rusima..i 24h dnevno izveštavanje od tamo..jeben tajming nema šta..dobro je podmazo guzove..evo vam Schroder danas na godišnjicu Nato bombardovanja i ubijanja gradjana ove zemlje..pišam vam u usta..a sutra idem Rusima da se slikam sa njima..taman da vam pokažem da ste se djaba ponadalii..i da može da se jebete..

ali ako ako..nema predaje..dok ga ne srušimo
Engrijaner is offline  
Old 25.03.2017., 01:11   #35
Quote:
TangoMontana kaže: Pogledaj post
Ovo sa dovođenjem Šredera na dan početka NATO bombardiranja mi dođe kao neki sotonistički obred, oni vole te igre sa datumima i vezanim obilježjima.

Ne bih htio da me ekipa iz SRB krivo shvati, ali ako ovaj Vučić nakon svega dobije podršku pola zemlje, onda vama stvarno kolektivno kao narodu nema nikakvog spasa...
Nema šta krivo da se shvata. U pravu si i u prvoj i u drugoj rečenici.
aleksije radicevic is offline  
Old 25.03.2017., 01:29   #36
Quote:
Engrijaner kaže: Pogledaj post
Dzonzika brudiška..teška priča o Rusima i njihovom odnosu..najrealnije i tačno je da sve gledaju veliko..s perspektivom u budućnosti i kroz geopolitiku..

Ako neke stvari stavimo po stranu..samo na primeru Informera i Vučičevića možemo da vidimo taj..meni neverovatan odnos Rusa prema problemu kod nas..taj ološ Vučičević je toliko pljuvao Ruse..Rusiju..gasirao za Mila Djukanovića..na dnevnom nivou kanalio Ruse..postavljao sam te naslovnice iz Informera..on preko svoje medijske mašinerije pomaže Djukanoviću da ostane na vlasti..izbori u Crnoj Gori prodju i onda gasi Informer..obavio je zadatak..a svo vreme u Srbiji veliča Ruse..predstavlja se za rusofila..nosi Putinov amblem na sakou..dovlači nam S-300 preko tog istog Informera preko koga je najstrašnije popljuvao i unakazio Ruse..pa jebemti jel ima neko od Rusa da barem pomene to? Jel ima neko da kaže..slušaj debilčino..i izreguliše stvar? Jel može neko ovo da objasni..jel mi nešto promiče?

Onda SPS..da čovek ne poveruje..to zlo..taj SPS..pa kad se setim onih bljuvotina izmedju Zaharove i Dačića..jednostavno ja to ne mogu da skapiram..možda ne mogu iz ove pozicije..možda ćemo to provaliti za deset godina..ali kada vidim sada kako stoje stvari glava me boli..da mene Zaharova i ljude koji su demonstrirali protiv Vučićeve tiranije i zločina iz Savamale ona naziva plačenikom..soroševim plačenikom zato što sam se pobunio protiv tiranije i zločina Vučića..istog onog koji ide pod noge Clintonici kojoj mržnja sija iz očiju prema Rusima..a na tim protestima bili svi živi..od komunjara..anarhista..nacionalista..hipija..zapadn jaka..rusofila..ma svi živi

Ali da ne dužim..vreme će pokazati šta je ovo sve značilo..

Meni ovo danas sa Schroderom i Nato mitingom na Novom Beogradu deluje kao finalni pokazatelj..ako ovo danas prodje..to je to..jebaće nas zauvek..a već kroz par dana ide Rusima..i 24h dnevno izveštavanje od tamo..jeben tajming nema šta..dobro je podmazo guzove..evo vam Schroder danas na godišnjicu Nato bombardovanja i ubijanja gradjana ove zemlje..pišam vam u usta..a sutra idem Rusima da se slikam sa njima..taman da vam pokažem da ste se djaba ponadalii..i da može da se jebete..

ali ako ako..nema predaje..dok ga ne srušimo
Brudiska, nije to nuklearna fizika...

Mi kao obicni smrtnici sigurno ne vidimo potpunu sliku, ali vidimo reperkusije ruske politike... koga ovde guraju, i to ne od skoro, vec godinama... njima je Milosevic bio dobar, iako je drukao za komuniste tamo u toku puca, reklamirao Zjuganova i ostale idiote... posle 5.oktobra prvi je dosao Sergej Ivanov da spasava dupe Slobi... oni bi nas ostavili pod njim da su mogli...

Trpaju pare crkvi koja se direktno mesa u politiku... i to na koji nacin... sramno... sta sad rade, uvaljuju nam njihove polovne migove za dobre pare, tu ide i remont i ostale usluge... da bi sta... mi ovde bili njihova isturena baza u buducem sukobu sa NATO?! Jel to nama treba? Gde je sreca u toj prici... okruzeni smo sa svih strana, jos nam samo fali da nas vide kao novu rusku bazu, pa da nam noge polome...

Napisao sam pre neki dan sta mislim o onima koji se kunu u Rusiju, da nam je majka, sestra, stariji brat... to je toliko jadno, beskicmeno... znajuci kolika je politika kurva, i kako bi nas zrtvovali kao piune na tabli ako im je ugrozen neki vazniji interes...

Ako ga primi Putin u ponedeljak kako je najavljeno... jel treba ista vise da bi potvrdilo ovo sto pisem... nije odgovor na odvratnu zapadnu politiku uletanje u krilo Rusima... ili odgovor na losu rusku politiku prema nama metanisanje zapadu... mora neka mera da se nadje, da postujemo sebe i svoje interese, a ne da budemo manji i ruzniji polubrat jedne ex komunisticke imperije koja tek staje na noge, a nas gleda kao petorazredni geostrateski teatar...

Moramo tu da napravimo kvalitativan mentalni pomak...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 01:46   #37
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
kod mene je zavrsio vo vjek i vjekov...
Vaisitnu.
Opasno i sramno ukanaljivanje.

Al pogle tu grupicu "poznatih" koje je ovaj nekako dovukao - Macura, onaj škiljavi ljigavac Željko Samardžić, pa onda Žika madafakin Seljak koji ne može da veže dve proste proširene rečenice i da pritom ne napravi neki gaf ili pokaže svu nepristojnost i gedžovanstvo koje mu isparava iz pora. Neko reče da ga je podržao na javnom skupu i Miki Manojlović....šteta za njega još veća, ako je to istina. Mada se dotični igra masona, što je odavno poznata stvar, pa kada TangoMontana reče nešto slično u tom kontekstu malo pre, ne bi me čudila i takva opskurna bolest da se krije u pozadini, ma koliko lično ne šljivio te spike.

Ali ne, zato je Janković NATO plaćenik, dok mu na današnjem okupljanju u Nišu, između ostalih, govor drži i general Sreto Malinović, koji je i odlikovan zbog '99.
Jeremić je odao počast nastradalima, i decidno rekao šta misli o NATO-u, a za ovog kretenoida sumnjam da je održao i minutu ćutanja za poginule.

'Bem ti narod koji ovom ribolikom paćeniku da i 40% podrške, ozbiljno smo zakržljali. Moramo se trznuti, il' ode i ono malo plemenitog, lepog, kvalitetnog i vrednog što ova zemlja ima.
Evribadi is offline  
Old 25.03.2017., 02:02   #38
Quote:
Evribadi kaže: Pogledaj post
Vaisitnu.
Opasno i sramno ukanaljivanje.

Al pogle tu grupicu "poznatih" koje je ovaj nekako dovukao - Macura, onaj škiljavi ljigavac Željko Samardžić, pa onda Žika madafakin Seljak koji ne može da veže dve proste proširene rečenice i da pritom ne napravi neki gaf ili pokaže svu nepristojnost i gedžovanstvo koje mu isparava iz pora. Neko reče da ga je podržao na javnom skupu i Miki Manojlović....šteta za njega još veća, ako je to istina. Mada se dotični igra masona, što je odavno poznata stvar, pa kada TangoMontana reče nešto slično u tom kontekstu malo pre, ne bi me čudila i takva opskurna bolest da se krije u pozadini, ma koliko lično ne šljivio te spike.

Ali ne, zato je Janković NATO plaćenik, dok mu na današnjem okupljanju u Nišu, između ostalih, govor drži i general Sreto Malinović, koji je i odlikovan zbog '99.
Jeremić je odao počast nastradalima, i decidno rekao šta misli o NATO-u, a za ovog kretenoida sumnjam da je održao i minutu ćutanja za poginule.

'Bem ti narod koji ovom ribolikom paćeniku da i 40% podrške, ozbiljno smo zakržljali. Moramo se trznuti, il' ode i ono malo plemenitog, lepog, kvalitetnog i vrednog što ova zemlja ima.
Ukanaljivanje... ulozio si kviska na izbor reci i pobedio

Ti nabrojani... polusvet... bas onako po meri vodje... Zika Seljak jbt, to nisam ni znao... altimetar za moralno poniranje... da ne vredjamo postene seljake, ovo je habitus prigradskog priprostog gedzovanstva koji je jednom nogom u opanku, a drugom u jeftinoj cipeli nataknutoj na bele sinteticke carape od kojih ti se ubudjaju noge...

Tu nema casti, nema postovanja... isprostituisali su i danasnji dan koji sluzi da se setimo, da ponovo ispricamo kako smo to doziveli, i kako izgleda iz danasnje perspektive... da odamo pocast poginulima...

Nemoj to, nego Ziku Seljaka i onog kmezavog mostarskog prodavca osmomartovskih baladi, dok rundava milfaca se orosi zamisljajuci 29. novembar 1978. kad joj je sef fingerovao ispod stola prekrivenog kariranim stoljnjacima, i krunisanim mineralnom vodom na sredini....

E to je plafon kulturnog dometa gospodar Vucica...
DzonziBG is offline  
Old 25.03.2017., 02:08   #39
Quote:
DzonziBG kaže: Pogledaj post
Brudiska, nije to nuklearna fizika...

Mi kao obicni smrtnici sigurno ne vidimo potpunu sliku, ali vidimo reperkusije ruske politike... koga ovde guraju, i to ne od skoro, vec godinama... njima je Milosevic bio dobar, iako je drukao za komuniste tamo u toku puca, reklamirao Zjuganova i ostale idiote... posle 5.oktobra prvi je dosao Sergej Ivanov da spasava dupe Slobi... oni bi nas ostavili pod njim da su mogli...

Trpaju pare crkvi koja se direktno mesa u politiku... i to na koji nacin... sramno... sta sad rade, uvaljuju nam njihove polovne migove za dobre pare, tu ide i remont i ostale usluge... da bi sta... mi ovde bili njihova isturena baza u buducem sukobu sa NATO?! Jel to nama treba? Gde je sreca u toj prici... okruzeni smo sa svih strana, jos nam samo fali da nas vide kao novu rusku bazu, pa da nam noge polome...

Napisao sam pre neki dan sta mislim o onima koji se kunu u Rusiju, da nam je majka, sestra... to je toliko jadno, beskicmeno... znajuci kolika je politika kurva, i kako bi nas zrtvovali kao piune na tabli...

Ako ga primi Putin u ponedeljak kako je najavljeno... jel treba ista vise da bi potvrdilo ovo sto pisem... nije odgovor na odvratnu zapadnu politiku uletanje u krilo Rusima... ili odgovor na losu rusku politiku prema nama metanisanje zapadu... mora neka mera da se nadje, da postujemo sebe i svoje interese, a ne da budemo manji i ruzniji polubrat jedne ex komunisticke imperije koja tek staje na noge, a nas gleda kao petorazredni geostrateski teatar...

Moramo tu da napravimo kvalitativan mentalni pomak...
Vidi brudiška..slažem se..ima i ono..jedno su narodi..drugo su politike i političari..bliski su nam Rusi..ali treba pametno..iako ta prokleta politika sve diktira..

Složeni su naši odnosi sa Rusijom kroz istoriju..i neki naši potezi su bili upitni prema njima kroz istoriju..da ne ulazim sada u to..nismo ni mi bili uvek čisti..na kraju svega odnosi su ipak pozitivni..dobri..ali sve je brate u službi dnevne aktuelne politike..pa ako trenutnoj politici odgovara..stvaraće se atmosfera da su nas Rusi izdali..da nisu bili tu kada je trebalo itd..s druge strane ako je u interesu prikazivaće se samo pozitivne stvari tih naših odnosa..tako je uvek bilo..činjenica je da su nam bliži nego drugi..činjenica je da nam ne žele zlo..i nisu nam činili zlo kroz istoriju..prijatelji su nam bez sumnje..i kod naroda zaista postoji to osećanje "bratstva"..Jugoslavija se izborila da nakon ww2 i razgovora u Moskvi 44 i na Jalti 45 da bude u statusu podeljene zone uticaja zapada i istoka..što je najbolje rešenje bilo..za razliku od Rumunije i Grčke

Ovo o crkvi..migovima..Ruskoj bazi..eventualnom sukobu itd..meni je ceo taj posthladnoratovski odnos totalna budalaština..i priča baš ovako za zastrašivanje kao što rade političari..gasiranje..skupljanje poena..razna prelamanja..to je istorija i nadam se da je zauvek završeno sa time..ovo što se dešava u tim odnosima su poslednji trzaji nečega što je isparilo..

Kod nas imaš dve krajnosti..rusofile..koji se kao što kažeš kunu u Rusiju kao u majku..a veze namaju..a s druge strane imaš i ove iskompleksirane koji se tresu na pomen bilo kakve veze sa Rusijom i ruskim..meni su gadljivi i jedni i drugi..neiskreni su i jedu govna

Zašto bi Rusi dali Vučiću ful migove..kad on čovek odnese dve milke Clintonu za kampanju?

Znaju Rusi ko je i šta je on..i baš zato mi je neverovatna njihova (ne)uloga u svemu..odnosno to što mi eventualno promiče

Nismo brudiška mladji i ružniji polubrat ex komunističke imperije..već zgodna i mladjahna sestrica ex carske imperije

@Evribadi, Dzonzi svaka vam čast na ovim porukama gore
Engrijaner is offline  
Old 25.03.2017., 02:16   #40
Quote:
Engrijaner kaže: Pogledaj post
Vidi brudiška..slažem se..ima i ono..jedno su narodi..drugo su politike i političari..bliski su nam Rusi..ali treba pametno..iako ta prokleta politika sve diktira..

Složeni su naši odnosi sa Rusijom kroz istoriju..i neki naši potezi su bili upitni prema njima kroz istoriju..da ne ulazim sada u to..nismo ni mi bili uvek čisti..na kraju svega odnosi su ipak pozitivni..dobri..ali sve je brate u službi dnevne aktuelne politike..pa ako trenutnoj politici odgovara..stvaraće se atmosfera da su nas Rusi izdali..da nisu bili tu kada je trebalo itd..s druge strane ako je u interesu prikazivaće se samo pozitivne stvari tih naših odnosa..tako je uvek bilo..činjenica je da su nam bliži nego drugi..činjenica je da nam ne žele zlo..i nisu nam činili zlo kroz istoriju..prijatelji su nam bez sumnje..i kod naroda zaista postoji to osećanje "bratstva"..Jugoslavija se izborila da nakon ww2 i razgovora u Moskvi 44 i na Jalti 45 da bude u statusu podeljene zone uticaja zapada i istoka..što je najbolje rešenje bilo..za razliku od Rumunije i Grčke

Ovo o crkvi..migovima..Ruskoj bazi..eventualnom sukobu itd..meni je ceo taj posthladnoratovski odnos totalna budalaština..i priča baš ovako za zastrašivanje kao što rade političari..gasiranje..skupljanje poena..razna prelamanja..to je istorija i nadam se da je zauvek završeno sa time..ovo što se dešava u tim odnosima su poslednji trzaji nečega što je isparilo..

Kod nas imaš dve krajnosti..rusofile..koji se kao što kažeš kunu u Rusiju kao u majku..a veze namaju..a s druge strane imaš i ove iskompleksirane koji se tresu na pomen bilo kakve veze sa Rusijom i ruskim..meni su gadljivi i jedni i drugi..neiskreni su i jedu govna

Zašto bi Rusi dali Vučiću ful migove..kad on čovek odnese dve milke Clintonu za kampanju?

Znaju Rusi ko je i šta je on..i baš zato mi je neverovatna njihova (ne)uloga u svemu..odnosno to što mi eventualno promiče

Nismo brudiška mladji i ružniji polubrat ex komunističke imperije..već zgodna i mladjahna sestrica ex carske imperije

@Evribadi, Dzonzi svaka vam čast na ovim porukama gore
Brudiska, ja volim ruski narod... komsije su mi u Boki... divni ljudi, uvek se jave, nasmese, ako ima nesto ljuto da se potegne iz flase... nemam nikakvu odbojnost prema njima, naprotiv, samo pozitivne emocije...

Devojke su im boginje dok su mlade... imaju to nesto egzoticno nezno u sebi... da ne pisem sad sta je taj narod sve podario covecanstvu...

Ali sad pricamo o politici... necu da mi se pod parolom bratstva prodaju muda za bubrege... tolerantan sam prema nekim stvarima, znam da ima tamo i ljudi i politicara koji bi hteli da nam pomognu... i oni imaju teske svoje probleme... ali necu da precutkujem ono sto svojim ocima vidim da je lose...

Ono sto smo nabrajali, Milosevic, Bajatovic, SPS, crkva, sad Vucic... za to nemam ni gram razumevanja... ako sad zele da nam ustolice Vucica, necu da cutim... to je sramno vec...
DzonziBG is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.