Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Koji nadzvučni zrakoplov očekujete u HRZu?
F-16 (Izrael) 85 36.64%
F-16 (SAD) 68 29.31%
JAS 39 Gripen 53 22.84%
FA-50 11 4.74%
Neki drugi 15 6.47%
Glasovatelji: 232. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 04:35   #10041
Quote:
nistaneznan kaže: Pogledaj post
Odlicno.
Da li mozes malo objasnit tu izvrsnost?
Recimo sustav koji vec godinama nemoze privuci dovoljan broj novih djelatnika, je po meni sve samo ne izvrstan.
Sustav koji ne placa svoje djelatnike sukladno zakonu, pa isti moraju svoja prava traziti na sudu je takoder sve samo ne izvrstan.
Sustav koji radi razliku u materijalnim pravima izmedju djelatnika cija jedina razlika je mjesto rodenja. Takoder izvrstan.
Netko gore je spomenuo strukturu piramide. Da, ovaj izvrstan sustav ima piramidu, ali samo obrnutu.
Itd itd. Izvrstan nema sta
Sustav če biti onakav kakvog češ poštivati, ili nečeš. To je tvoj odabir. Nečeš, odmah letiš van. Po meni što sam pričao, inzistirao sam izabaciti iz sustava negativu ali nažalost, još uvijek smo ovisni o ruskoj tehnici. Neče još dugo a onda pametujete svojoj majci i ocu. Prioritet je prijeći na zapadnu tehnologiju ne samo radi NATO standarda, već i da se riješimo tzv kadrova koji nisu poželjni ( Lustracija) a u godinama su da nemogu više se educirati a vrlo civilizirano da se riješimo govana i da mladima damo svu priliku.Mladima koji su rođeni u RH.
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 17.12.2017., 04:57   #10042
RH skoluje svoj kadar i inzistira na zapadnoj tehnioci što je potpuno prirodno hrvatskoj. Dajemo sve da školujemo časnike i želimo im omogučiti sve i svakako da nemaju veze sa ruskom tehnikom a samim time ni prdonjama sa ovoga foruma koji su blagovali prije HV u JNA. Što prije na zapadnu tehniku i educiranje mladih ljudi, budučih hrvatskih vitezova časnika. Jesam li ti bio jasan ili želiš dodatna objašnjenja?
__________________
Tuđman: "Ako izgubimo rat, svi idemo izginuti na prvu liniju. Ako nećemo imati Hrvatsku, imati ćemo nove Zrinske"
Black Point is offline  
Old 17.12.2017., 05:08   #10043
Izuzetno jasan. Toliko jasan da uopce nema potrebe vise obazirat se na tvoje upise.
Jer tvoje rjesenje je zabrana kritike i kritickog razmisljanja, slijepo prihvacanje nametnutih normi, (hmm, zvuci mi kao neki oblik vladavine koji je ne tako davno bio na ovim prostorima), prelazak na zapadnu tehniku (jedino razumljivo), zaposljavanje na temelju mjesta rodenja, a ne na temelju sposobnosti. Posebno zanimljivo, ogranicavanje profesionalnog razvoja u vidu zabrane dodira sa tehnikom potencijalnih suparnika.
Da, ''dajemo im sve'' cak i poblize upoznavanje sa pravosudnim sustavom.
nistaneznan is offline  
Old 17.12.2017., 09:59   #10044
Imaju dvi poslovice,ostavština naših starih očito poučenih teškon prošlošću ali evo i dan danas aktualne i imaju svoj smisao..Jedna kaže..Ni u moru mire ni u turčina vire..Druga ne baš lipa kaže..Srbin ubojica Hrvat izdajica...
Kako drugo objasniti mazohističke napise pojedinaca kontra svega i svakog u ovoj nesritnoj državi.
Uprlo blago oblatit,ocrnit još nepoznat odabir povjerenstva za nabavu novog višenamjenskog zrakoplova,po tom kukavelju ništa na ovon svitu ne vaja,samo delta kanard aviončić iz sjeverne nama politički nenaklonjene države.
Veli jedan stručnjak kako nam izraelci nisu zaboravili NDH,kao da su svi Hrvati bili ustaše ili se samo on tako osjeća,znači triba zacementirat prošlost a ne graditi bolju budućnost bar po tom liku,a znamo da su oba naroda povjesne žrtve,kako izraelci tako i mi.
Osobno nisam pristalica Gripena,bez obzira radilo se o njegovim borbenim značajkama bilo o državi proizvođaču!
Ali ko sam ja..ima tu stručnih i odgovornih ljudi,i oni če donijeti konačnu odluku,sukladnu mogućnostima..ja ću tu odluku poštovati,kao porezni obveznik,ne kao prljavi plaćenik.
Pitao bi pojedince zašto blatite ovu državu,ističete neperspektivnost,beznađe,samo zato šta ste linčine i neradnici,točnije zgubidani..Ligate li tako jadni i plačljivi vlastitim ženama u krevet,glumite li muškarce..Ma obucite šotane i gonite se.
ColdSteel is offline  
Old 17.12.2017., 10:24   #10045
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Pitao bi pojedince zašto blatite ovu državu,ističete neperspektivnost,beznađe,samo zato šta ste linčine i neradnici,točnije zgubidani..Ligate li tako jadni i plačljivi vlastitim ženama u krevet,glumite li muškarce..Ma obucite šotane i gonite se.
Što je istina nije blaćenje. Nedavno sam čitao na jednoj grupi kako je jedan mlad i perspektivan časnik kopnene vojske napustio je jer mu je pun k* budala iznad njega koji nemaju veze sa problemima na terenu niti imaju sluha za rješavanje. I šta sad, zabiti prste u uši i praviti se da takve stvari ne postoje?

A što se tiće Izraela, to nije problem, rade oni i sa Njemačkom pa će i sa nama. A u svjetlu toga nadam se da bi sad trebalo biti jasnije nekima zašto se bezuvjetno treba sankcionirati svako pojavljivanje ustašije i ZDSanja u Hrvata. Pamet u glavu ljudi.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 17.12.2017., 10:57   #10046
@blackie
RH ne školuje svoje ljude za HRZ na "zapadni" način, niti ima takvu namjeru, uskoro.
Zapadna tehnika će samo povećati konfuziju u ionako konfuznom "sustavu".
U takav "sustav" možda možete dovesti nekoga na laž&prevaru, jer dok se osvijesti,
već je dužan 10 ili 20 godina života... bez ikakve perspektive nakon njih.

Do sada je zapadna tehnika u "sustavu" zloupotrebljavana na razini koja je daleko
lošija od istočne. Ona postignuta cijena za 3 kom PC9 je realan odraz stanja.



PS ovaj ostatak što ste ti i društvo naizmetali, nemam potrebe komentirati...
9aplus is offline  
Old 17.12.2017., 10:59   #10047
Quote:
Black Point kaže: Pogledaj post
da li si i bogu i vragu težak ? Za mene jesi. RH kupuje nove borbene zrakoplove a ja kao starac pročitam tvoje postove i vrlo rado bi se našao sa tobom i o od srca bi ti opalio šamarčinu sa mojim statusom, ne samo vojske nego familije i grba koji nosim.
Ovdje se počelo razgovarati ko u Saboru .
Kad jedan zastupnik prijeti drugom "Da su ga trojica zvali ... i da ovog drugog nebi bilo".
Vidiš, ti i takvi koji prijete, Hrvatsku će dovesti u jedinstvenu situaciju i u svjetskim okvirima, u situaciju da daje penzije zločincima i plaća odštete žrtvama.
Svaka vam čast što tako trošite našu lovu, budučnost je svijetla...
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 17.12.2017., 11:20   #10048
Mislim da ako netko ukaže na realne probleme to nije defetizam, već prvi korak rješavanja. S druge strane u svijetlu Lex Agrokora ili presuda Maje Šupe ova nabavka mi se čini kao svijetlo na kraju tunela: politička suglasnost, struka, nadzor procesa. Kada bi kod svih strateških pitanja imali ovakvu koherenciju usudio bih se reći da mijenjamo smjer. S obzirom da nisam prestrucan smiren sam jer dosta vjerujem da će izbor biti dobar i bez obzira na ishod neće biti predbacivanja jednog dana na štetu HRZ-a. A što se tiče strateškog partnerstva, mislim da s Izraelom dobivamo više.
Scila is offline  
Old 17.12.2017., 11:33   #10049
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Uprlo blago oblatit,ocrnit još nepoznat odabir povjerenstva za nabavu novog višenamjenskog zrakoplova,po tom kukavelju ništa na ovon svitu ne vaja,samo delta kanard aviončić iz sjeverne nama politički nenaklonjene države.
Ko drukčije kaže - kleveće i laže!
Neodgojenost ti ne daje za pravo izvrtati teze i prezentirati kako su ovdje ljudi protiv nabave novog zrakoplova.


Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Veli jedan stručnjak kako nam izraelci nisu zaboravili NDH,kao da su svi Hrvati bili ustaše ili se samo on tako osjeća,znači triba zacementirat prošlost a ne graditi bolju budućnost bar po tom liku,a znamo da su oba naroda povjesne žrtve,kako izraelci tako i mi.
Naravno da nisu svi hrvati bili Ustaše, da jesu, Republike Hrvatske ovakve kao što je danas nebi bilo.
Problem je u nečem drugom, a ti to dobro znaš. Nisu problem oni što su 41-45 slali na logorovanje, problem su ovi danas što osječaju nostalgiju prema tim vremenima. Štoviše, javno iskazuju tu nostalgiju s ciljem privlačenja glasova. Ako misliš da to Židovi ne vide - razmisli još jednom.
Uostalom, njihova ponuda i jest u skladu s tim činjenicama.


Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Osobno nisam pristalica Gripena,bez obzira radilo se o njegovim borbenim značajkama bilo o državi proizvođaču!
Ali ko sam ja..ima tu stručnih i odgovornih ljudi,i oni če donijeti konačnu odluku,sukladnu mogućnostima..ja ću tu odluku poštovati,kao porezni obveznik,ne kao prljavi plaćenik.
Ti možeš sa svojim novcem raditi što hoćeš. Novac poreznih obveznika nije samo tvoj i prethodna tvrdnja tu ne vrijedi. Zato svi imamo pravo preispitivati to trošenje, ne samo persone sa uzvišenim nacionalnim osječajima.
Čak i prljavi plačenici ukoliko uplačuju u proračun RH.

Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Ma obucite šotane i gonite se.
Obuci ti što god već oblačiš i širok ti drum.
Ja sam ovdje (u RH) rođen, kao i moji otac, djed, pradjed i šukundjed i netrebaju mi ovakvi poput tebe soliti pamet kako živjeti.
__________________
Momak na lošem glasu.

Zadnje uređivanje el commadante : 17.12.2017. at 11:45.
el commadante is offline  
Old 17.12.2017., 12:09   #10050
U ovom clanku se istice koliko je Hrvatska slobodna zemlja u europskim okvirima. To sto postoje neke manje skupine koje vicu ovo ili ono, iste takve postoje u svim drzavama zapadne Europe, u nekima i sjede u parlamentu i to sa prilicno mandata.
Pod medijskom histerijom i lazima mi o sebi mislimo da smo gori nego jesmo.
Sto se tice izraelaca, iz prve ruke mogu reci, oni malo znaju o Hrvatskoj, a negativni osjecaji u pogledu holokausta su usmjereni prema Njemackoj i Austriji. Nacisti su svugdje imali suradnike, od nekog nizozemca koji je izdao Annu Frank, u Poljskoj ima primjera u pokretu otpora uz Nijemce podjednako prezirali i zidove. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Kielce_pogrom
Poljaci su vrsili pogrome nad zidovima cim su izasli iz logora 1945.
http://liberal.hr/clanak.php?id=86
Zašto je teza o klerikalizaciji Hrvatske potpuno neutemeljena
Kažu, ako ponoviš laž 10 puta, ona postaje općeprihvaćena kao istina. Tako je i mit o tzv. klerikalizaciji hrvatskog društva nakon dugogodišnjeg ponavljanja u našim mainstream medijima, pa i od strane mnogih hrvatskih političara, postao općeprihvaćen kao nešto što je naprosto tako kako je i nešto protiv čega se trebamo svim silama boriti.

Sve ovo nema veze sa nabavom aviona, ali i ova nabava je prilika nekima da pljucnu po Hrvatskoj
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 17.12.2017., 12:16   #10051
Hajde ti meni fino objasni zašto za ljude iz struke (ex HRZ) koji se
nisu omastili raznim uguz/uhljeb mjestima u zrakoplovnoj birokraciji
ima posla u jednom Kamerunu a u RH, EU & NATO punopravnoj članici
nema, dočim je ista zrakoplovno i socijološki spaljena zemlja & prazno nebo?
9aplus is offline  
Old 17.12.2017., 12:30   #10052
Sto bi tek pojedinci govorili o Hrvatima da smo poput nasih susjeda, koji skolu nazovu po nacistu i apologeti Hitlera, a kad Izrael sluzbeno prigovori, skolski odbor napise pismo u kojem spominju "jevrejske osobine" u kontekstu trgovackog (ne)postenja, a sve u vezi knjizevnih uradaka kojim je doticni po kojem je skola nazvana opravdavao i likovao nad holokaustom?
http://ba.n1info.com/a223144/Vijesti...i-Izraela.html


Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Hajde ti meni fino objasni zašto za ljude iz struke (ex HRZ) koji se
nisu omastili raznim uguz/uhljeb mjestima u zrakoplovnoj birokraciji
ima posla u jednom Kamerunu a u RH, EU & NATO punopravnoj članici
nema, dočim je ista zrakoplovno i socijološki spaljena zemlja & prazno nebo?
Jer smo korumpirana stranacko uhljebnicka drzava? Ali to ne smeta Izrael niti bilo koga drugoga da nam proda avione. To je nas problem. To da vladajuca partija zaposljava i drzi sve pod kontrolom nije u Hrvatskoj od 1991. ali nazalost to nije prestalo ni u 2017. niti ce skoro
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 17.12.2017., 12:42   #10053
Naravno da nam budu prodali, čak će ih i šrafiti neko vrijeme...
Pitanje je, tko će držati vodu, kada majstori odu?!
Ovi iz Kameruna sigurno neće....
BTW tamo ih je zaposlila tvrtka iz Izraela.

Austrija za koji dan diže ograničenje za zapošljavanje RH građana, ako mogu
strobe generatori iz HRZa tamo, mogli bi i penzioneri (da imaju papire)
9aplus is offline  
Old 17.12.2017., 12:45   #10054
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
Imaju dvi poslovice,ostavština naših starih očito poučenih teškon prošlošću ali evo i dan danas aktualne i imaju svoj smisao..Jedna kaže..Ni u moru mire ni u turčina vire..Druga ne baš lipa kaže..Srbin ubojica Hrvat izdajica...
Kako drugo objasniti mazohističke napise pojedinaca kontra svega i svakog u ovoj nesritnoj državi.
Uprlo blago oblatit,ocrnit još nepoznat odabir povjerenstva za nabavu novog višenamjenskog zrakoplova,po tom kukavelju ništa na ovon svitu ne vaja,samo delta kanard aviončić iz sjeverne nama politički nenaklonjene države.
Veli jedan stručnjak kako nam izraelci nisu zaboravili NDH,kao da su svi Hrvati bili ustaše ili se samo on tako osjeća,znači triba zacementirat prošlost a ne graditi bolju budućnost bar po tom liku,a znamo da su oba naroda povjesne žrtve,kako izraelci tako i mi.
Osobno nisam pristalica Gripena,bez obzira radilo se o njegovim borbenim značajkama bilo o državi proizvođaču!
Ali ko sam ja..ima tu stručnih i odgovornih ljudi,i oni če donijeti konačnu odluku,sukladnu mogućnostima..ja ću tu odluku poštovati,kao porezni obveznik,ne kao prljavi plaćenik.
Pitao bi pojedince zašto blatite ovu državu,ističete neperspektivnost,beznađe,samo zato šta ste linčine i neradnici,točnije zgubidani..Ligate li tako jadni i plačljivi vlastitim ženama u krevet,glumite li muškarce..Ma obucite šotane i gonite se.
Jebote, ovo je arhetip HDZ-ovskog birača, može ga 'Država' pljačkati ko mulca i uništavati budućnost njegove djece ali njegovo kao poreznog obveznika je da plača i da ne propituje odluke raznih povjerenstva, komisija, ministarstva, vlada...Tamo rade genijalci koji misle na našu dobrobit, a propitivanje odluka istih je blaćenje Hrvatske. Sva sreća da je njegova krajina (sinjska) jedan od najrazvijenijih dijelova Hrvatske, nezaposlenost je mala, škole su pune dječice a iseljavanja gotovo i da nema. Bravo majstore, keep on.
__________________
Hrvatska kao nefunkcionalna, neuspješna država je u biti upravo onakva država kakvu naši trenutno vladajući žele – paradoksalno, ali samo u takvoj nefunkcionalnoj državi oni mogu biti vlast.
fishfinder is offline  
Old 17.12.2017., 13:21   #10055
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post

To da vladajuca partija zaposljava i drzi sve pod kontrolom nije u Hrvatskoj od 1991. ali nazalost to nije prestalo ni u 2017. niti ce skoro
Neće prestati NIKAD ukoliko mi budemo šutjeli i trpili i/ili se nadali da će prestati samo od sebe ili će netko izvana uvesti red, kao što to sugeriraju forumaši koji se vole deklarirati kao veliki domoljubi.
__________________
Momak na lošem glasu.
el commadante is offline  
Old 17.12.2017., 13:38   #10056
Quote:
ColdSteel kaže: Pogledaj post
...

Pitao bi pojedince zašto blatite ovu državu,ističete neperspektivnost,beznađe,samo zato šta ste linčine i neradnici,točnije zgubidani..Ligate li tako jadni i plačljivi vlastitim ženama u krevet,glumite li muškarce..Ma obucite šotane i gonite se.
Na to sam im ja već pokušao odgovoriti pozivajući se na znanstvene studije o korelaciji pesimizma i smanjene potencije...

Quote:
fishfinder kaže: Pogledaj post
Jebote, ovo je arhetip HDZ-ovskog birača, može ga 'Država' pljačkati ko mulca i uništavati budućnost njegove djece ali njegovo kao poreznog obveznika je da plača i da ne propituje odluke raznih povjerenstva, komisija, ministarstva, vlada...Tamo rade genijalci koji misle na našu dobrobit, a propitivanje odluka istih je blaćenje Hrvatske. Sva sreća da je njegova krajina (sinjska) jedan od najrazvijenijih dijelova Hrvatske, nezaposlenost je mala, škole su pune dječice a iseljavanja gotovo i da nema. Bravo majstore, keep on.
Kad ste se već odlučili ovdje politizirati, možeš li mi objasniti kako će država uništiti budućnost moje djece? Spriječit će ih da završe fakultete? Srušiti im legalno izgrađene turističke apartmane?
Sinji strijač is offline  
Old 17.12.2017., 13:45   #10057
Quote:
Sinji strijač kaže: Pogledaj post
Kad ste se već odlučili ovdje politizirati, možeš li mi objasniti kako će država uništiti budućnost moje djece? Spriječit će ih da završe fakultete? Srušiti im legalno izgrađene turističke apartmane?
Nova dijaspora u Irskoj, Njemačkoj i drugdje zna kako.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 17.12.2017., 13:48   #10058
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Nova dijaspora u Irskoj, Njemačkoj i drugdje zna kako.
E ajde, reci, što im je država radila? I da se usput opet spomenem onih studija
Sinji strijač is offline  
Old 17.12.2017., 13:55   #10059
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Što je istina nije blaćenje. Nedavno sam čitao na jednoj grupi kako je jedan mlad i perspektivan časnik kopnene vojske napustio je jer mu je pun k* budala iznad njega koji nemaju veze sa problemima na terenu niti imaju sluha za rješavanje. I šta sad, zabiti prste u uši i praviti se da takve stvari ne postoje?

A što se tiće Izraela, to nije problem, rade oni i sa Njemačkom pa će i sa nama. A u svjetlu toga nadam se da bi sad trebalo biti jasnije nekima zašto se bezuvjetno treba sankcionirati svako pojavljivanje ustašije i ZDSanja u Hrvata. Pamet u glavu ljudi.
Jedan mlad i perspektivan časnik kažeš... Po tebi taj pojedinac predstavlja pokazatelj da svi i sve iznad njega ne valja,čudno neko mjerilo moram priznati..
Držim da se radi o nemotiviranom pojedincu koji se našao u sustavu kakav nije očekivao,nizak standard dakle,male plaće itd..skupija prnje i pokupija se,dobro za njega,dobro za sustav
Što se tiče pojave veličanja ideologija iz 2 sv.rata držim da se radi o egzotičnoj pojavi,odnosno revoltu pojedinaca iziritiranih pokušajima zabrane od istih takvih totalitarnih skupina i pojedinaca za razliku od prvih komunistički orijentiranih.
Promašaj jedni i drugi.
ColdSteel is offline  
Old 17.12.2017., 13:57   #10060
S ove teme je ocito da je visina "domoljublja" obrnuto proporcionalna kolicini IQa....
Hdz moze otvoriti sampanjac.
Njihovo glasacko tijelo je i dalje postojano i bistro ko Taft.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.