Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2017., 19:21   #61
Ne vidim smisao u oprezu i potiskivanju trenutačne sreće. Mislim da je ovaj život jedini kojeg imam i sve osim osobnog zadovoljstva i rada na istome mi je traćenje vremena. U tu svrhu, nikad ne gledam previše u jučer niti se bojim sutrašnjice. Vjerujem u svoju sposobnost da se mirim i nosim sa svime što mi život donese. Moj optimizam je stav: uvijek može gore. Za sad mi pali.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:01   #62
ma nisam ni mislila na potiskivanje trenutne srece nit sam to igdje rekla. velim, tesko mi je to uopce objasniti ali uvijek sam nekako na nekavom oprezu.
na stvari koje prolazim volim gledati na nacin da ucim iz njih, ne na pretjerano optimistican nacin u smislu- mah, bit ce bolje. ko to kaze i garantira?
tak nekak moj mozak radi. znas onu scenu Jack Nicholsona u As good as it gets kad upada u ordinaciju psihica, tam svi ucmoljeni, nikakvi a on onak- what if it doesn't get better, what if this really is as good as it gets?
moj bivsi je jedna bubbly happy optimisticna osoba koja se recimo nikada tako nesto ne zapita. njemu sta god da bude je sve super. jesmo zajedno, nismo zajedno, ma spica, njemu super. jebeno iritantno.
moj optimizam su psi. nepresusan izvor ciste srece i zadovoljstva. ne znam sta bi bez njih.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:10   #63
Lik kojem je isto jesmo li ili nismo zajedno jest iritantan. Kad pisem o pozitivnom stavu, ne mislim na takve situacije.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:21   #64
A cemu taj oprez? Nije da ce nesreca biti manja kad te zahvati jer si se dotad samokaznjavala manjim uzitkom

Mislim da ako covjek ne zivi na oprezu, u grcu, ako se prepusti, da moze izgraditi bolju podlogu za boriti se sa sranjem koje ce na nju pasti
#lifecoaching #mojenepopularnomisljenje
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:22   #65
Barbie, ne kontriram ti, samo me tvoj post ponukao da napišem o svom doživljaju života i sreće, koji je suprotan tvom

Nemoj se ljutiti, ali bude mi žao kad čujem da je netko u stalnom oprezu od nadolazećih nevolja. Još i više jer vjerujem da govoriš iz iskustva.

Isto tako, vjerujem da svatko, ama baš svaki čovjek na svijetu pojede svoju dozu sranja i nosi se s nekim svojim neuspjesima. Zato, za razliku od tebe, optimizam smatram hrabrošću, ne glupošću. Opet, ovo ne ide tebi.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 20:27   #66
Sad sam se sjetila M. Twaina: "I have been through some terrible things in my life, some of which actually happened."
Zvucati ce pateticno, ali to je jedna od onih koje su mi s 19-20 godina dale misliti i zapravo bila jedna od incijatora promjene gledanja na zivot
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:28   #67
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Barbie, ne kontriram ti, samo me tvoj post ponukao da napišem o svom doživljaju života i sreće, koji je suprotan tvom

Nemoj se ljutiti, ali bude mi žao kad čujem da je netko u stalnom oprezu od nadolazećih nevolja. Još i više jer vjerujem da govoriš iz iskustva.

Isto tako, vjerujem da svatko, ama baš svaki čovjek na svijetu pojede svoju dozu sranja i nosi se s nekim svojim neuspjesima. Zato, za razliku od tebe, optimizam smatram hrabrošću, ne glupošću. Opet, ovo ne ide tebi.
Slažem se.
Potrebna je velika snaga duha da se unatoč nevoljama (koje nas svakog kad tad, u kolikoj tolikoj mjeri zadese) ostane optimističan.
Imam muža optimistu, a ja sam kao barbi...anksiozaš u latentnom iščekivanju sranja. Kontrol frik. Ali ne držim to nikakvom vrlinom. Dapače.

Još kad gledam muža kojem su se gore stvari nego meni podogađale u životu, a on se i danas nakon poraza i nevolje brzo digne, otrese prašinu i ajmo dalje. Ne mogu da se ne divim toj njegovoj snazi duha, tom jednostavnom življenju bez bespotrebnog zamaranja s worst case scenarijima i nepokolebljivoj vjeri da će na kraju sve biti u redu.
Njegova omiljena kad vidi moje zabrinuto lice je: “Choupette, sve će biti u redu, a ako ne bude...ma tko ga jebe”.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 07:49   #68
Inače taj Africin potpis mogu spojiti s optimizmom ispodprosječno inteligentne osobe jedino ako se radi o optimizmu mentalno oštećene osobe tj. nekoga tko ne može pojmiti svijet oko sebe.
Ostali optimisti koji su intelektualno normalni su ljudi koji su itekako svjesni da stvari u životu znaju poći po zlu, ali biraju vjerovati u pozitivan ishod stvari u budućnosti. Ili im je to urođeno. Vrag će znati. Sve u svemu pozitivna životna filozofija i divni stvorovi kojima se poželjno okružiti.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:32   #69
ma da, ljudi koji su svjesni da stvari u zivotu znaju itekako poci po zlu, to je sve sto sam ja htjela reci. nije to nikakav grc niti zamor nego svjesnost. super je pozitiva ali ne valja se u tome puno previse zanositi u smislu da ce sve eto samo po sebi biti super jer eto bit ce super. ma ko to kaze? ovaj Afrikin post je cisti cinizam, ne za shvatiti pre ozbiljno.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:43   #70
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
po nekoj logici stvari, svi smo ovdje prosječni
Izi, jel tebi prvi dan na forumu?


S neuspjehom se u zadnje vrijeme nosim relativno dobro. Prošla sam psihoterapiju i naučila se, kad radim nešto, usmjeravati na proces učenja, a ne na sam cilj koji želim postići i to mi je jako promijenilo pogled na stvari.
Prije bih imala maltene živčani slom jer mi je svaki neuspjeh bio dokaz da sam ja nesposobna i glupa i nikad neću uspjeti i još sam malo glupa, dok sad slegnem ramenima i idem dalje.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:56   #71
Što sam starija to lošije. Umorna sam od pokušaj-pogreška i konstantnog popravljanja. Neda mi se više.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:05   #72
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Što sam starija to lošije. Umorna sam od pokušaj-pogreška i konstantnog popravljanja. Neda mi se više.
Jednostavno prihvati da je neuspjeh neizbježan, a uspjeh van tvog dosega.

A smrt je isto neizbježna.

It works for me.













__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:08   #73
I jesam više-manje. Kad god je neki rezultat neizvjestan prvo se pripremam na najgore scenarije. Više me ništa ne može iznenadit ...osim pozitivnog ishoda
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:29   #74
Eto vidiš.

Rijetki su trenutci, ali kad mi se u životu nešto pozitivno desi, ili mi zaluta neka pozitivna misao dobijem napadaj panike.

__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:34   #75
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Prije bih imala maltene živčani slom jer mi je svaki neuspjeh bio dokaz da sam ja nesposobna i glupa i nikad neću uspjeti i još sam malo glupa, dok sad slegnem ramenima i idem dalje.
Ovo me podsjeća na mene, ali u nekim stvarima, ne svim.

Netko je bio dobar psihoterapeut
Klimava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:46   #76
Za to ne treba ić kod psihoterapeuta.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:52   #77
Quote:
Klimava kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjeća na mene, ali u nekim stvarima, ne svim.

Netko je bio dobar psihoterapeut
Meni je moj psihoterapeut najdraža osoba u svemiru
Jednostavno smo super kliknuli i točno je znao kad me treba tješiti, kad izazivati, kad pogurati.

Idiomatic, ne treba nužno, ali ne vidim zašto ne. Metoda vlastitih pokušaja i pogrešaka nije najbolje rješenje.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:54   #78
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Za to ne treba ić kod psihoterapeuta.
Psiholog bi mogao pomoći.

Uglavnom, u nekim područjima neuspjeh smatram normalnim dijelom rada iz kojeg izvučem pouku i sljedeći put me to dovede do boljih rezultata.

Nastojim taj način razmišljanja prenijeti i u druga područja života.
Klimava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:41   #79
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post

Idiomatic, ne treba nužno, ali ne vidim zašto ne. Metoda vlastitih pokušaja i pogrešaka nije najbolje rješenje.
Ne treba nužno. Ali pitanje je zašto dođe do toga da je nužna intervencija psihologa ili psihoterapeuta oko tako bazične životne stvari?
Ovo je poluhipotetsko pitanje. Znam generalne odgovore.
Quote:
Klimava kaže: Pogledaj post
Psiholog bi mogao pomoći.
Naravno, to uopće nije upitno
Quote:
Klimava kaže: Pogledaj post
Uglavnom, u nekim područjima neuspjeh smatram normalnim dijelom rada izkojeg izvučem pouku i sljedeći put me to dovede do boljih rezultata.

Nastojim taj način razmišljanja prenijeti i u druga područja života.

Zar ne?
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:50   #80
Sve u životu učimo. I kako postizati uspjeh, i kako se nositi s neuspjehom, kako prevladati stres, kako se suprotstaviti kretenskom kolegi na poslu koji te hoće gaziti. Netko ima sreće pa to nauči u djetinjstvu, netko nema pa uči kroz život i pomoću struče osobe. C'est la vie.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:01.