Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2017., 09:46   #81
Ja bih tvojoj lijepoj priči dala naziv Sve faze jedne ljubavi.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:54   #82
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ja bih tvojoj lijepoj priči dala naziv Sve faze jedne ljubavi.
Ili sva zaljubljivanja kroz prapovijest jedne ljubavi

A jos kad se danas vrati doma i vidi moje tri kile vise i napokon malo oblina.....ako se nije do sada, danas mu ne gine jos jedno zaljubljivanje
Pa taman na pet minuta, sve se broji jel tako?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 09:58   #83
Sve se broji.
Kroz tvoje sam postove shvatila da nije važno kako ćemo osjećaje nazvati, nego da je važno voljeti i biti voljen.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:03   #84
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Sve se broji.
Kroz tvoje sam postove shvatila da nije važno kako ćemo osjećaje nazvati, nego da je važno voljeti i biti voljen.
Da, to je najvaznije. Samo sto to nekad shvatis sa zakasnjenjem. Ali sve je dobro dok se da ispraviti
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 11:27   #85
Odgovor: ne!
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 13:02   #86
Ne znam može li se ponovo zaljubiti u istu osobu. Ja osobno ne mogu. Kad nekoga prestanem voljeti, povratka nema. Ako taj osjećaj nije u potpunosti nestao, mislim da se može upaliti strast.
kokicha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 02:21   #87
Ne pušim priču da se možeš iznova zaljubit u npr njegov osmjeh.
Samo zato što se on u tom trenutku nasmijao da ti mogu koljena zaklecat ne samo jednako nego još više i jače nego tamo nekad prije puno puno godina.
Naprosto ne.
Zvuči romantično i zvuči super i zvuči poetično.
I predobro da bi uopće moglo biti istina.

Imala sam par sličnih trenutaka sa exM kad bi osjetila da je ljubav mrvicu jača, kad bi mi srce zatitralo, ali nisam to nikad nazivala ponovnom zaljubljenošću jer sam se dobro sjećala onog početnog osječaja. Činjenica je da bi taj fragmentić vremena izazvao intenzivniji osjećaj od onog koji osjećam svaki dan, ali da bi izazvao intenzivniji osjećaj od onog kad zbog njega nisam mogla ni jest, ni spavat, ni učit ni postojat... Ma kakvi jebote.

I ak ćemo iskreno, koliko god zaljubljenost bila lijepa toliko i nije. Rastresen si, misli ti lete na sto strana (ustvari na jednu stranu, a trebaju bit na sto drugih), ne možeš spavat, jest, živiš za susrete i sastanke. Pomisao da u toj nekoj euforiji i maniji provedem cijeli život mi je malo zastrašujuća.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 20:40   #88
Moguće ali da li je i preporućljivo ulaziti drugi put u istu rijeku, koja u medjuvremenu nije promijenila tok, niti se rijeśila nećistoća, koje su nam smetale uslijed plivanja u njoj...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 08:43   #89
Ako čemo se lagati, moguće je.
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 02:53   #90
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Kad se ljudi odljube, ohlade... znači li to da jednostavno nisu jedno za drugo ili nisu dovoljno "zalijevali" vezu?

U dužim vezama se zna dogoditi puno toga što udalji ljude - zaredaju se svađe, dulja fizička odvojenost (npr. zbog posla), javi se bolest, nezadovoljstvo i slično. Ponekad se konkretni problemi riješe, ali osjećaj hladnoće prema partneru ostane.

Mislite li da se, kad se ljudi ohlade jedno prema drugom, iskra može ponovno zapaliti ili je nepovratno gotovo i bolje ne mlatiti mrtvog konja?
Mozda nisu dovoljno zalijevali vezu, zeljeli su iste stvari u razlicitno vrijeme.
Do sada samo gubitak postovanje napravio bi hladnocu prema partneru.
Pogotovo ako se ulagalo, borilo, cutalo.. pokusavalo dati sve od sebe a nije islo, ostane ta neka gorcina zbog neuspjeha.
Ja bih voljela da se moze iskra ponovo upaliti.. kao sto kaze pjesma "Da mi te zaljubiti u mene."
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 08:42   #91
Iskra može ponovno izazvati požar.
Ali ako potpuno utrne, zauvijek je gotovo.

Tako da je moj odgovor - ne.
Ne može se ponovno zaljubiti u osobu od koje se potpuno odljubilo.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 16:13   #92
Moj stav je da se ne možemo dva puta zaljubiti u istu osobu - možemo se samo prisjetiti nekih emocija koje smo nekada prema njoj osjećali.

Osim toga , sa tom osobom nikad više ne krećemo ispočetka - zato je moguće pomisliti da smo se opet zaljubili.
Sa nekim novim je uvijek prisutan strah od nepoznatog ili neizvjesnost , dok ovdje znamo tko je to i što možemo očekivati ,pa smo na neki način opušteniji.
Samim time i dozvolimo da nam zaklecaju koljena zbog osmijeha

Ali to nije Ponovna zaljubljenost , nego prisjećanje na nju.

Netko može na tome izgraditi posve nov odnos , ja ne.
Ja sam zlopamtilo
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:36   #93
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Ja sam zlopamtilo

Nisi zlopamtilo, samo ne zelis da dozvolis mogucnost da te se ponovo stavi u istu situaciju. Ja mislim da potpuno pravilno razmisljas i sebi ustedis mnogo muke.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 00:12   #94
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post

Netko može na tome izgraditi posve nov odnos
Ne tvrdim da toga nema ali nikad vidio niti ćuo -u real life-u.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 15:54   #95
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Moj stav je da se ne možemo dva puta zaljubiti u istu osobu - možemo se samo prisjetiti nekih emocija koje smo nekada prema njoj osjećali.

Osim toga , sa tom osobom nikad više ne krećemo ispočetka - zato je moguće pomisliti da smo se opet zaljubili.
Sa nekim novim je uvijek prisutan strah od nepoznatog ili neizvjesnost , dok ovdje znamo tko je to i što možemo očekivati ,pa smo na neki način opušteniji.
Samim time i dozvolimo da nam zaklecaju koljena zbog osmijeha

Ali to nije Ponovna zaljubljenost , nego prisjećanje na nju.

Netko može na tome izgraditi posve nov odnos , ja ne.
Ja sam zlopamtilo
Sve ovisi o tome kako definiramo ponovnu zaljubljenost.Ja je ne definiram tako da se mogu ponoviti potpuno iste stvari koje su se dogodile,slažem se sa tim da je to nemoguće ali ako je definiram na način da je moguće u jednom odnosu da se ponovo "zapale stare iskre" na način da se otkrije nešto novo bilo da se na tome svjesno poradi ili da to bude rezultat nekakvih promjena (jer ništa nije statično,sve se mjenja pa se i ljudi znaju promjeniti)...onda da,onda mogu prihvatit činjenicu da se netko može zaljubiti opet u istu osobu.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 20:06   #96
To je gubljenje vremena.
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:37   #97
Moguće je,s vremenom...ALI oprez s kojom osobom jer ako te već jednom povrijedila VELIKE su mogućnosti da će to i ponoviti.
model500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:04   #98
"Smireno" sam zaljubljena, svaki dan sve više. Svakom sitnicom koju radi i koju otkrivam u našem relativno friškom zajedničkom životu.
Možda za par godina shvatim koliko sam bila blesava i zaboravim sve, ali nekako sam sigurna u ovo.
nervous wallaby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 22:47   #99
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Kad se ljudi odljube, ohlade... znači li to da jednostavno nisu jedno za drugo ili nisu dovoljno "zalijevali" vezu?

U dužim vezama se zna dogoditi puno toga što udalji ljude - zaredaju se svađe, dulja fizička odvojenost (npr. zbog posla), javi se bolest, nezadovoljstvo i slično. Ponekad se konkretni problemi riješe, ali osjećaj hladnoće prema partneru ostane.

Mislite li da se, kad se ljudi ohlade jedno prema drugom, iskra može ponovno zapaliti ili je nepovratno gotovo i bolje ne mlatiti mrtvog konja?
Hmmm ako su ostali hladno jedno prema drugome i nakon što su riješili problem, možda su za vrijeme svega toga pokazali jedno drugome neke stvari koje do tada nisu izašle na površinu. Ostati hladan znači da se te stvari ne mogu prihvatiti i mislim da zakrpati takav odnos je vrlo teško.

Dok god postoji i najmanja iskra, možeš se mnogo puta iznova zaljubiti u istu osobu, barem ja jesam bez obzira na probleme. Kad se iskra ugasi...pa to je to, čemu živjeti na iluzijama i idejama "kako bi moglo biti" kad neće ni biti?
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 20:31   #100
Zavisi - i može i ne može, zavisi o čemu je riječ.

Ako je riječ o nekom redovnom zahladjivanju, mislim da može. Ako je ona iskra zbog koje smo se zaljubili u nekoga još tu, samo se malo umorila.

Ako je riječ o prijevari, iznevjerenim očekivanjima, "kompromisu" i sl. - i ako je ta iskra ugas.a - onda ne može.
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.