Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2007., 16:51   #61
ja sam probao dodir boga uviiiiiii i jedini efekt mi je bio taj da mi se pocrelo full spavat i full me opustilo i mogo sam lakse meditirat neg inace tj sve dakle nis posebno ali mislim da je fora prije spavanja..dakle ljudi moji dragi ipak se vi radije primite gljiva i kaktusa
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 17:19   #62
Quote:
silvio kaže: Pogledaj post
Prijatelju, siguran sam da jako dobro znas da ljudi koji stalno pesimisticno gledaju na svijet, nemaju bas sretan zivot a ni dogadaji koji ih okruzuju im nejdu u prilog, nemoj mi reci da to nisi primjetio i u svom zivotu?
pesimističan pogled na svijet bi prije bio posljedica nesretnog života i događaja koji ih okružuju, a ne uzrok istih...

Quote:
silvio kaže:
Realnost je onakva kakvu vecina vidi. Zar nije logicno da kada bi vecina vidjela drugacije realnost, realnost bi bila drugacija?
Percepcija realnosti je čisto individualna stvar. Pojedinac (pa ni skupina pojedinaca) ne može kreirati realnost, može ju jedino interpretirati
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 18:58   #63
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
hehhehe kaj mislis kak je tek onima koji su platili 200 dolara i na kraju skuze da im nis nije bilo koliko je njima srce brzo kucalo i kolko su se oni iznojili

.2 slazem se da je dobro pozitivno mislit ali isto tako nema dokaza da su ljudi koji su pozitivno mislisi imali idealan zivot jer ima puno ljudi koji su najveci bili optimisti i zracili dobrotom i nasmjeseni u najtezim situacijama i opet dobili rak ili umrli od neke glupe bolesti a sa druge starne imas najgore pusace i narkomane pesimiste koji mrze cjeli svjet pa opet zive do 80 godine bez zdrastvenih problema.. ali je cinjenica da je ovaj pozitivac ljepse zivio ali neznam dali postoji neki cvrsti dokaz na masi ljudi da pozitivno razmisljajne utjece i na zdravlje ?
Meni iskreno nije bitno jel ima cvrstih dokaza ili ne! U ovom materijalistickom svijetu ne ocekujem da ce se znanstvenici koji su placeni od strane onih koji im govore sto trebaju objaviti, baviti necim sto ih moze kostati glave.
Ja ne cekam sluzbenu objavu neke velike zdravstvene institucije kako bi znao jeli frekvencije djeluju na mene ili ne - ne osjecam se toliko bespomocnim.

Uostalom stvar je vrlo jednostavna. Ako konzumiras neko iskustvo onda je to to i nemas vise potrebe da ti netko govori jel to to ili nije. Vrlo jednostavno.

Zadnje uređivanje silvio : 25.05.2007. at 20:00.
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 19:41   #64
Percepcija realnosti je čisto individualna stvar. Pojedinac (pa ni skupina pojedinaca) ne može kreirati realnost, može ju jedino interpretirati[/QUOTE]

Vjerujem da je realnost onakva kakvom ju vidis svojim ocima.Nemoj me krivo shvatiti, ne zelim reci da je to svacija realnost, to je iskljucivo osobna realnost.U toj, osobnoj realnosti imas mogucnost mjenjati stvari. Ako mjenjas pogled na realnost, mjenjas i sebe, mjenjas svoj odnos prema ljudima i pristup dogadajima pa samim time djelujes na okolnosti u svome zivotu.
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 22:05   #65
pa naravno da ljudski um mijenja stvarnost. izađite na balkon i pogledajte. što vidite? grad. ogromna površina umjetnih tvorevina.
no ono s mijenjanjem stvarnosti u woo woo smislu (da sad ne objašnjavam), naravno da ne stoji.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 22:39   #66
Nije mi u cilju nekoga uvjeravati i tjerati da isprobava neke stvari nego me zanimaju ljudi koji imaju neka iskustva ili bi iskreno zeljeli imati iskustva sa ovakvim principom (mislim na utjecaj frekvencija) djelovanja na svoj zivot!

Zao mi je sto se na svakom forumu oko ozbiljnijih stvari desavaju prepucavanja tako da se na kraju zdrava smisao izgubi i tema ode vrit!

Zanimljivo, na Bwg-ovom forumu ljude koji smatraju budalama sve one koje razmjenjuju iskustva ignoriraju tako da sami shvate da su suvisni pa se vise i ne javljaju.

Mozda kod nas postoji jos uvijek ona poznata doza cinizma koja suvereno vlada i batinom sputava slobodu entuzijasta koji nisu dio mase nego individualno pokusavaju probiti uske granice uma koje je ucrtala masa ljudi koji su vrlo "zadovoljni" sa time da im svaki dan televizija ili novine govore sto je ok i sto nije ok.
Postoji i jedna druga frakcija. Druga frakcija su boemi modernog drustva koji se zapravo pretvaraju da su drugaciji od vecine na nacin da smatraju kako je sve u komi, da svi lazu i da svi zapravo imaju nekakav ego interes u tome sto rade. Takve ljude zapravo boli briga za sve, potpuno ih boli k...c kako se netko osjeca i sto netko zeli. Ti ljudi (pripadnici druge frakcije) zapravo traze poistovjecivanje drugih sa njihovim stanjem apsolutne flegmaticnosti prema svemu sto se događa oko njih i to se prepoznaje u njihovim zestokim izjavama kojima zele privuci paznju. Danas je vrlo lako privuci paznju pomocu ekscesa.
Ljudi su vec toliko flegmaticni tako da jedini nacin da omamljeni covjek reagira na podrazaje je da mu se opali pljuska. Samo sto ta pljuska kratko traje i pljusnuti se vraca vrlo brzo u ono staro st(r)anje pa ispadne da nema nikakve koristi od te pljuske. Mislim da takvi ljudi zapravo nista ne rade za svijet i da su zapravo gori od onih koji su uvjereni da jedna kap detrđenta za suđe može oprati stotine tanjura. Jer takvi ljudi docekuju one koji se pokusavaju izvuci iz govana a doceka ih isto govno. Sto mislite o tome? Iscupate se i kazete: Napokon sam nasao izlaz! a kad na izlazu pajdo koji ceka da te preuzme u svoje ruke!
Jedino sto mi preostaje je vratit se nazad i smatrat svoj pokusaj gluposcu te vjerovat da je vecina ipak bila u pravu a ono sto sam pokusao je bila djetinjarija!
Zacarani krug koji se ponavlja od kad je ljudskog roda.
Nisam ni ja svetac, i ja sam budala ciji ego zna zaje..t dosta stvari zbog konfora ne-razmisljanja ali obracam paznju na sporedne puteljke za koje neznam gdje vode i nisu zaprljani "apsolutno dokazanim" i nekad skrenem da vidim di taj puteljak vodi.
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 22:44   #67
Endimion, koja si frakcija? Tjesis li nekog kod izlaza? Jesi li usamljen "owner of a lonely heart"? Trebas li paznju ili si samo buntovni teenage decko koji prolazi faze odrastanja?
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 23:54   #68
Quote:
silvio kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je realnost onakva kakvom ju vidis svojim ocima.Nemoj me krivo shvatiti, ne zelim reci da je to svacija realnost, to je iskljucivo osobna realnost.U toj, osobnoj realnosti imas mogucnost mjenjati stvari. Ako mjenjas pogled na realnost, mjenjas i sebe, mjenjas svoj odnos prema ljudima i pristup dogadajima pa samim time djelujes na okolnosti u svome zivotu.
ne znam, to mi smrdi na ono "je li čaša polupuna ili poluprazna?"...da, optimist će reći da je polupuna, pesimist će pak reći da je poluprazna...ali razina vode će ostati ista kod obojice...

ali da, kada govorimo o interakciji i međuljudskim odnosima, veliku (a rekao bi i najveću) ulogu igra pogled na svijet...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 00:13   #69
Quote:
canex kaže: Pogledaj post
ne znam, to mi smrdi na ono "je li čaša polupuna ili poluprazna?"...da, optimist će reći da je polupuna, pesimist će pak reći da je poluprazna...ali razina vode će ostati ista kod obojice...

ali da, kada govorimo o interakciji i međuljudskim odnosima, veliku (a rekao bi i najveću) ulogu igra pogled na svijet...

Prijatelju! Tko ti može reći što je istina?

Preostaje ti samo da gledaš tu čašu polupunu ili polupraznu jer ti nitko ne može reći da li je ona polupuna ili poluprazna!

Ti ćeš biti zadovoljan što ti čaša nije poluprazna nego polupuna i nećeš patiti od oskudice! Nije li to zadovoljstvo? Što misliš koliko bi vremena potrošio na muku što znaš da ti je čaša poluprazna?
Koliko bi energije potrošio da zadovoljiš svoj prohtjev da tvoja čaša bude ipak polupuna?
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 00:47   #70
Dragi moji!

Vidim da neki ljudi ovdje imaju zaista iskrenu znatiželju i to me veseli jer nisam sam i ja to znam jako dobro!
Eksperimentirajte, tražite i osjećajte se zbog toga drugačijima jer zaista to i jeste! (vjerovatno to i znate!)
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 01:30   #71
Evo malo sam pročitao sve postove koje ste napisali ,zanimljivo.... ne znam da li bi probao ili ne, ali svakako ću se raspitati i proučiti cijelu stvar

Super tema
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 02:33   #72
Neka mi netko objasni odakle i kako da to downloadam...baš me zanima funkcionira li...prije godinu dana sam čuo za brainwave, ali nisam ništa koristio
Inkubus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 08:45   #73
"Apsoutno dokazano"

Današnja znanost ne može odgovoriti ni na neka najosnovnija pitanja - npr. zašto se neke stanice razvijaju kao ruke a druge kao noge unatoč tome što imaju jednake gene i bjelančevine (sve su nastale iz jedne stanice), ili zašto postoji tj. odakle točno potječe - obična i svakodnevna - gravitacija.

Apsolutno dokazano - nemojte me nasmijavati.
Charles H. Duell, predsjednik američkog patentnog ureda je izjavio: "Sve što se može izumiti već je izumljeno". Bilo je to 1899.

Ali danas je drugačije. Baš mi smo ti koji znamo sve, koji smo otkrili sve...

I zato: GO SILVIO! GO SILVIO!
Dagmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:50   #74
skinula sam mp3 "quick happy" - radi probe da vidim - malo mi je preintenzivno! nekako previše uznemirujuće i od toga me boli glava. Onay Peyote kojeg imaju kao sample -sviđa mi se muzika ali me zabolila glava od toga...

Ipak mi se više sviđaju hemi-sync recimo od Dane Spottsa.
evo linkovi koji se odnose na Dane Spottsa i Joni Dourif:
http://www.trvmatrix.com/trv-matrix-links.html
http://www.trvnews.com/tmn/041803/matrixsimplified.html
http://www.trvnews.com/tsl/
http://www.danespotts.com/
na ovim linkovima ima ogromna količina izvanredno zanimljivog materijala na temu dometa ljudskog uma.
Recimo da je to modernija verzija onoga što je radio R. Monroe
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 14:29   #75
Quote:
DAGMAR kaže: Pogledaj post
"Apsoutno dokazano"

Današnja znanost ne može odgovoriti ni na neka najosnovnija pitanja - npr. zašto se neke stanice razvijaju kao ruke a druge kao noge unatoč tome što imaju jednake gene i bjelančevine (sve su nastale iz jedne stanice), ili zašto postoji tj. odakle točno potječe - obična i svakodnevna - gravitacija.
!
zasto ljudi imaju potrebu ako sami neznaju zasto je nesto tako to poistovjecivat sa citavom znanoscu
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:35   #76
Quote:
cosmonaut kaže: Pogledaj post
zasto ljudi imaju potrebu ako sami neznaju zasto je nesto tako to poistovjecivat sa citavom znanoscu
Ma suluda je ideja pitati znanost dali ja osjećam sreću ili tugu, da li sam si ja nesto umislio ili je nesto ipak stvarno.
Znanost ima funkciju pomaganja čovjeku a ne da ga vodi. Ispalo je da se politika (mafija) umješala u znanost (puno je novaca u igri) i znanost nastoji manipulirati čovjekom i u tome itekako uspjeva. Čovjek se pretvara u kokoš koja trči za svakim zrnom koji joj se baci.

Znanstvenika koji je vodio ekipu koja je radila na ispitivanju utjecaja i štetnosti genetski modificirane hrane još prije nego što bi se takva hrana pustila u prodaju u EU, koji je otkrio štetne utjecaje takve hrane, su izbacili iz svih profesionalnih krugova, proglasili ga nesposobnim i srušili mu reputaciju preko medija tako da je čovjeku uništen život zbog toga što je pošteno odradio svoj posao. A najbolja fora je u tome što su ga uništili samo zbog jedne izjave u medijima, a izjava je bila odgovor na pitanje: dali bi on svojoj djeci dao takvu hranu? On je odgovorio da ne bi.

Jeste li primjetili kakva je situacija kada operacija u bolnici krene po zlu i čovjek, ako preživi, izađe u gorem stanju nego što je ušao u bolnicu?
A kakav je komentar doktora?
Zanimljivo je kako se tada doktori uvijek pozivaju na onaj element na koji ne mogu utjecati!
Ako takvi elementi (na koje se ne može utjecati) postoje, čemu onda tražiti od jednonoge babe očekivati da igra košarku?


Ja ne želim da me prče i zato cijenim pokušaje pojedinaca da se istrgnu iz ralja pohote raznih korporacija kojima je jedini interes da smisle što efikasnije načine kako da namame što veći broj kokoši u svoje dvorište.
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:48   #77
Quote:
silvio kaže: Pogledaj post
Ma suluda je ideja pitati znanost dali ja osjećam sreću ili tugu, da li sam si ja nesto umislio ili je nesto ipak stvarno.
Znanost ima funkciju pomaganja čovjeku a ne da ga vodi. Ispalo je da se politika (mafija) umješala u znanost (puno je novaca u igri) i znanost nastoji manipulirati čovjekom i u tome itekako uspjeva. Čovjek se pretvara u kokoš koja trči za svakim zrnom koji joj se baci.

Znanstvenika koji je vodio ekipu koja je radila na ispitivanju utjecaja i štetnosti genetski modificirane hrane još prije nego što bi se takva hrana pustila u prodaju u EU, koji je otkrio štetne utjecaje takve hrane, su izbacili iz svih profesionalnih krugova, proglasili ga nesposobnim i srušili mu reputaciju preko medija tako da je čovjeku uništen život zbog toga što je pošteno odradio svoj posao. A najbolja fora je u tome što su ga uništili samo zbog jedne izjave u medijima, a izjava je bila odgovor na pitanje: dali bi on svojoj djeci dao takvu hranu? On je odgovorio da ne bi.
mozes li navesti ime tog covjeka ili ces i to mistificirat?
Quote:
Jeste li primjetili kakva je situacija kada operacija u bolnici krene po zlu i čovjek, ako preživi, izađe u gorem stanju nego što je ušao u bolnicu?
A kakav je komentar doktora?
Zanimljivo je kako se tada doktori uvijek pozivaju na onaj element na koji ne mogu utjecati!
Ako takvi elementi (na koje se ne može utjecati) postoje, čemu onda tražiti od jednonoge babe očekivati da igra košarku?
ne zelim branit doktore al niko nije savrsen i svako moze pogrijesit al ako reagiraju ko nakon sta su sjebali onog momka kad su mu vadili slijepo crijevo onda su idiioti
Quote:
Ja ne želim da me prče i zato cijenim pokušaje pojedinaca da se istrgnu iz ralja pohote raznih korporacija kojima je jedini interes da smisle što efikasnije načine kako da namame što veći broj kokoši u svoje dvorište.
niko ne zeli da ih se j'ebe u mozak al jedno je pravi razlog a drugo paranoja
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:51   #78
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
skinula sam mp3 "quick happy" - radi probe da vidim - malo mi je preintenzivno! nekako previše uznemirujuće i od toga me boli glava. Onay Peyote kojeg imaju kao sample -sviđa mi se muzika ali me zabolila glava od toga...

Ipak mi se više sviđaju hemi-sync recimo od Dane Spottsa.
evo linkovi koji se odnose na Dane Spottsa i Joni Dourif:
http://www.trvmatrix.com/trv-matrix-links.html
http://www.trvnews.com/tmn/041803/matrixsimplified.html
http://www.trvnews.com/tsl/
http://www.danespotts.com/
na ovim linkovima ima ogromna količina izvanredno zanimljivog materijala na temu dometa ljudskog uma.
Recimo da je to modernija verzija onoga što je radio R. Monroe

Da nebi krivim putem krenuli!

Nije to muzika, odnosno nije muzika u onom klasičnom smislu riječi. Binauralne frekvencije se ne drže tonalnih i ritmičkih pravila na koja nailazimo slušajuči klasičnu glazbu, ambijentalnu ili tehno glazbu. B. frekvencije nisu niti zamišljene da budu posebno ugodne uhu nego se traže upravo oni Hz koji djeluju na ciljana emotivna stanja i to je sve!
Ne moraš ih slušati preglasno. Stišaj onoliko koliko ti treba a da ti ne smeta.

Postoje i druge metode utjecaja zvuka. U tim metodama se određenim tonovima nastoji djelovati na čovjeka. Mislim da takav tip utjecaja nije toliko efikasan kao što su to B. frekvencije.

Pozdrav!

Hvala za linkove!
 
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:55   #79
Mi može tko objasnit zasto ovo ne djeluje na mene ???
Alen@l5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 16:04   #80
Quote:
Alen@l5 kaže: Pogledaj post
Mi može tko objasnit zasto ovo ne djeluje na mene ???
jer nevalja gledaj malo logicno kao prvo mislis da bi stavili na net program koji producira simptome koje droge uzrokuju..sta mislis da bi se ljudi onda vise drogirali i riskirali kazne(bile one novcane ili zatvorske) kad mogu ovo jeftino nabavit i bit razvaljeni non-stop..mislis da bi narkolobi to dopustio?gledajmo o toj zavjeri
cosmonaut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.