Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2016., 11:04   #1001
Moje je iskustvo da su te usluge dosta tražene. I da se nad tim ljudi zgražaju ovako javno, ili čak sami sebe lažu da ne bi oni to nikad.
Ali kad pokuca ljubavna nevolja na vrata, išli bi tražiti i razne babe vračare po Hercegovini, plaćati koliko god treba, i što sve ne...
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:57   #1002
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo da ja opet papagajski ponovim ono što tvrdim već duže vrijeme. Svi mi konstantno na neki način djelujemo na tuđe živote. Svjesno ili nesvjesno.

Kada se žena "sredi" i izađe vani to je direktni utjecaj na moje čulo vida i na moje nesvjesno koje je prozvod tisuće godina evolucije. Zar nije to zločesto?

Nekad sam i ja razmišljao popu vas dvoje i navjerojatnije bih se posvađao sam sa sobom da se vratim 15 godina unazad

Uostalom, ako se već spominje nečija Volja onaj koji je u istinskom kontaktu sa svojom Voljom ne može biti preusmjeren na drugi put sa jednom običnom čarolijom. Istinska duhovna Volja je jedinstvo sa Svemirom/Bogom/Životom i kao takva ona je savršena. Ovo o čemu vi govorite su samo nečije želje i stremljenja koja se lako preusmjeruju jer su više vezana za hormone i tjelesna zadovoljstva.
Ae
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 21:38   #1003
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo da ja opet papagajski ponovim ono što tvrdim već duže vrijeme. Svi mi konstantno na neki način djelujemo na tuđe živote. Svjesno ili nesvjesno.

Kada se žena "sredi" i izađe vani to je direktni utjecaj na moje čulo vida i na moje nesvjesno koje je prozvod tisuće godina evolucije. Zar nije to zločesto?

Nekad sam i ja razmišljao popu vas dvoje i navjerojatnije bih se posvađao sam sa sobom da se vratim 15 godina unazad

Uostalom, ako se već spominje nečija Volja onaj koji je u istinskom kontaktu sa svojom Voljom ne može biti preusmjeren na drugi put sa jednom običnom čarolijom. Istinska duhovna Volja je jedinstvo sa Svemirom/Bogom/Životom i kao takva ona je savršena. Ovo o čemu vi govorite su samo nečije želje i stremljenja koja se lako preusmjeruju jer su više vezana za hormone i tjelesna zadovoljstva.

Meni je to relativiziranje. To je kao da stavljam jednakost između toga da ubijem neko dijete, što je zločin, i toga da se udam za nekog tipa i time rastužim neku njegovu obožavateljicu.
Svatko od nas bira načela po kojima će živjeti, a ja nekako smatram da je moja slobodna volja u redu sve dok ne ugrožava tuđu slobodnu volju.
Postoji razlika između toga da ja odlučujem o sebi,bez obzira što recimo to u nekome drugome izaziva nezadovoljstvo i toga da odlučujem u nečije osobno ime. Ako će tebe neka moja odluka o meni samoj i mom životu rastužiti, to nema nikakve veze s tobom. Ako ja odlučujem u tvoje ime o tebi, e onda je to problem i to ne bih trebala raditi.
To što ću se ja srediti je moja odluka o meni samoj i ti na to možeš gledati na ovaj ili onaj način. S druge strane, ako ja tebe forsiram da se ti središ onako kako ja želim, a ti to ne želiš, to je onda svakako nedopustivo.
Crna Morana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 23:56   #1004
Quote:
Crna Morana kaže: Pogledaj post
S druge strane, ako ja tebe forsiram da se ti središ onako kako ja želim, a ti to ne želiš, to je onda svakako nedopustivo.
da mi je to vidjet
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 08:22   #1005
Quote:
Crna Morana kaže: Pogledaj post
Meni je to relativiziranje. To je kao da stavljam jednakost između toga da ubijem neko dijete, što je zločin, i toga da se udam za nekog tipa i time rastužim neku njegovu obožavateljicu.
Svatko od nas bira načela po kojima će živjeti, a ja nekako smatram da je moja slobodna volja u redu sve dok ne ugrožava tuđu slobodnu volju.
Postoji razlika između toga da ja odlučujem o sebi,bez obzira što recimo to u nekome drugome izaziva nezadovoljstvo i toga da odlučujem u nečije osobno ime. Ako će tebe neka moja odluka o meni samoj i mom životu rastužiti, to nema nikakve veze s tobom. Ako ja odlučujem u tvoje ime o tebi, e onda je to problem i to ne bih trebala raditi.
To što ću se ja srediti je moja odluka o meni samoj i ti na to možeš gledati na ovaj ili onaj način. S druge strane, ako ja tebe forsiram da se ti središ onako kako ja želim, a ti to ne želiš, to je onda svakako nedopustivo.
Ne vidim nikakvo relativiziranje. Žene svojim oblačenjem i šminkanjem djeluju na podsvjesni dio muškog mozga nad kojima nemamo neku veću kontrolu.

I možete si objesti mačku o rep tvrdnju da to ne radite zbog toga. Tko se uopće ugodno osjeća u visokim štiklama, sa šminkom na sebi dok te steže grudnjak To je samo jedan od oblika ljubavne magije.

Tvoja slobodna volja uvijek ugrožava nečiju tuđu volju. To jednostavno ne možeš izbjeći. Jedini izlaz je da odeš živjeti u pećinu i da nemaš nikakvih kontakata sa ljudima. Zato su valjda duhovnjaci odlazili na pusta i zabita mjesta.

Uostalom pričati o slobodnoj volji je besmisleno. Nitko od nas nije slobodan već se svi moramo držati nekakvih moralnih direktiva društva u kojem živimo a čiji su korjeni još uvijek u kršćanstvu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 16:11   #1006
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ne vidim nikakvo relativiziranje. Žene svojim oblačenjem i šminkanjem djeluju na podsvjesni dio muškog mozga nad kojima nemamo neku veću kontrolu.

I možete si objesti mačku o rep tvrdnju da to ne radite zbog toga. Tko se uopće ugodno osjeća u visokim štiklama, sa šminkom na sebi dok te steže grudnjak To je samo jedan od oblika ljubavne magije.

Tvoja slobodna volja uvijek ugrožava nečiju tuđu volju. To jednostavno ne možeš izbjeći. Jedini izlaz je da odeš živjeti u pećinu i da nemaš nikakvih kontakata sa ljudima. Zato su valjda duhovnjaci odlazili na pusta i zabita mjesta.

Uostalom pričati o slobodnoj volji je besmisleno. Nitko od nas nije slobodan već se svi moramo držati nekakvih moralnih direktiva društva u kojem živimo a čiji su korjeni još uvijek u kršćanstvu.

vjerovao ili ne, štikle mogu biti udobne, ukoliko su kvalitetne, ali to je sada druga tema.

Razumijem što si ti napisao, ali ću ponoviti - sve dok ja o samoj sebi donosim odluke, tada me nije briga kako će to na koga utjecati. U trenutku kada počnem donositi odluke o drugima, to je problem i to neću raditi jer ne bih htjela ni da meni to netko radi. Ti imaš drugačija uvjerenja, ti ćeš postupiti drugačije, ja neću, i to je to.

Time što ću se ja srediti, donijela sam odluku o samoj sebi, a ne o tebi.
Crna Morana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 16:51   #1007
Ako sam vlasnik tvornice i odlucim ju zatvorit i prodat imovinu, a radnike na ulicu - donosim li samo odluku o samome sebi ili i o njima?

Nesto sto je drustvena pojava i podrazujeva interakciju i medjuuticaj nikada nije samo o sebi, a nije niti samo sebi pravi motiv. Cak niti u takvom financijskom svijetu - istrazivanja prikazuju da nase zadovoljstvo materijalnom imovinom ne ovisi o apsolutnoj kolicini iste nego relativnoj u odnose na susjeda (pri tome mislim opcenito drustvenu okolinu, ne speciicno fizickog susjednstva). Dakle taj vlasnik ganja svoj poduzetnicki napredak zbog necega sto dobiva samo u socialnom okruzenju i pri tome vuce poteze koji utjecu na okruzenje, nista nije neovisno.

No, istovremeno taj vlasnik ima i neke eticke norme kojima vrednuje stvari oko sebe kao i inherentnu potrebu za (percipiranom i proiciranom) konzistentnoscu karaktera. Ako su te norme u neskladu sa odredjenim posovim potezima neophodnima za maksimiziranje profita, a sto takodjer zeli, onda ili mora zrtvovati profit ili norme ili mora naci nacin da racionalizacijama prevlada disonancu stvorenu sukobom razlicitih unutarnjih impulsa/vrijednosti. Jedna od uobicajenih taktika je izbjegavanje odgovornosti, alienacija/demonizacija onih koji imaju negativne posljedice njegovih odluka (slicno kao sa protivnickom stranom u ratu), preuvelicavanje neophodnosti neke odluke, kompenzacija na nekoj drugoj strani i slicno. Tako da onda on nece biti kriv sto su oni nesposobni naci drugi posao, raditi jednako jftino kao kinezi, biti neovisni i uspjesni poduzetnici; preuvelicati ce vaznost kupnje nove jahte i ferarija koji su naprosto neophodni za sklapanje poslova i prezentaciju; uplatiti parsto kuna u karitas...

Zadnje uređivanje Beljki : 12.08.2016. at 17:03.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 17:26   #1008
Slučajno naiđoh na ovo...koja treš tema koja se uvijek iznova aktualizira ljeti.
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uostalom, ako se već spominje nečija Volja onaj koji je u istinskom kontaktu sa svojom Voljom ne može biti preusmjeren na drugi put sa jednom običnom čarolijom. Istinska duhovna Volja je jedinstvo sa Svemirom/Bogom/Životom i kao takva ona je savršena. Ovo o čemu vi govorite su samo nečije želje i stremljenja koja se lako preusmjeruju jer su više vezana za hormone i tjelesna zadovoljstva.
Kako dobar komentar.


Budući da je osobna moć sposobnost samostalnog kreiranja vlastitog života, onaj tko ima tako slabu volju da uopće nije u stanju kontrolirati svoj život i postupke ima malo veći problem od toga da ga netko "ljubavnom čarolijicom" zavede.

Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Moje je iskustvo da su te usluge dosta tražene. I da se nad tim ljudi zgražaju ovako javno, ili čak sami sebe lažu da ne bi oni to nikad.
Ali kad pokuca ljubavna nevolja na vrata, išli bi tražiti i razne babe vračare po Hercegovini, plaćati koliko god treba, i što sve ne...
Slobodna volja je onaj dio našeg života na koji možemo utjecati, problem je u tomu što ljudi očito ne znaju što je volja. Ono što se obično naziva "slobodna volja" zapravo je tek psihički sustav reakcija kojim upravljaju emocije, živci i hormoni...pa se naravski poremećaj u toj sferi naziva utjecajem na slobodnu volju. Moš misliti.

Slobodna volja nije funkcija naše fizičke ili psihičke strukture, ona je funkcija našeg "duhovnog tijela" i onog koliko je ono "snažno". Ljudi koji se bave magijom nikada ne rade s konkretnom osobom, već rade s duhovnim entitetima i u "svijetu energija". A ljudi koji su toliko praznovjerni da vjeruju da im neki končić, zakrpica, osušeni nokat ili dlaka kose spakirana od neke bakice mogu oduzeti slobodnu volju da biraju s kim će biti imaju malo veći problem jer su zapravo spiritualno vrlo neosviještene osobe koje se vole zavaravati i stavljati u poziciju bespomoćnosti ili žele opravdanje za gubitak identiteta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 18:01   #1009
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Slučajno naiđoh na ovo...koja treš tema koja se uvijek iznova aktualizira ljeti.
Krivo je more
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:31   #1010
Razumijem vaš što mi želite kazati, vaša stajališta i misli, ali jednostavno za mene su ti zločini na duhovnoj razini jednaki zločinima na fizičkoj. Tvrditi kako je u redu na nekome raditi ljubavnu magiju jer ionako svaka tvoja odluka kao slagalica utječe na niz drugih okolnosti i života mi je gotovo jednako kao kad netko ubije nekoga i kaže kako je to u redu jer i nekom svojom puno manjom odlukom utječe na život te ili neke druge osobe. Jednostavno napraviti nekome nešto protiv njegove volje i to usporediti s time što i nošenje minice utječe na muški mozak mi nekako ne drži vodu.
Crna Morana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2016., 20:47   #1011
Meni je jedna gospodična rekla: "Žene ne vole kada muškarac puno priča već da pređe u akciju!" Podigla je svoju suknjicu, pokazala mi svoje čipkaste čarape i pitala me jesu li dobre. Više je puta tako svojim čarima utjecala na moju Istinsku Volju.
Tahuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:55   #1012
Kako na osobu utjece saznanje da je pod utjecajem ljubavne magije, i da zna od koga dolazi? Kako to saznanje utjece na onoga tko je to napravio, kako na onoga na kome je napravljeno??
Aolxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 12:16   #1013
Ljudi ne razumiju da je pitanje ljubavne magije jako opasno.

Evo primjera ( budući sam nažalost imala posla sa tim ) :

Osoba A napravi magiju da se osoba B u nju zaljubi.
Osoba B se zaljubi.
Oni se zaljubljeni vjenčaju.
Oni dobiju djecu .

Ta djeca nikada nisu trebala postojati , to dvoje nikada nije trebalo stupiti u brak.

Kakav će život imati ta djeca -obzirom je njihovu sudbinu pisala drugačija ruka -

Ljubavna magija utječe generacijama unaprijed . Ne staje na osobi A i B

Tko tako misli neka odraste i prestane biti sebičan.

Čak da se to dvoje nikada ne vjenča ; jer se osoba A odljubi -osoba B će ostati sama , osoba sa kojom je trebala provesti život je nikada neće sresti , sve što je trebalo nastati između njih , zbog njih i oko njih se nikada neće desiti

Ako se i vjenča , taj će brak biti nesretan - jer je osoba B vezana za osobu A -

Zbog koga ? Zbog sebičnosti i arogancije. Jer je osoba A mislila da zna bolje od Boga. Ili kako već zovete Onoga koji je sve Kreirao

I stvarno mislite da nema kazne ? Za nešto ovakvo ?

How yes no
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:48   #1014
Quote:
Aolxx kaže: Pogledaj post
Kako na osobu utjece saznanje da je pod utjecajem ljubavne magije, i da zna od koga dolazi? Kako to saznanje utjece na onoga tko je to napravio, kako na onoga na kome je napravljeno??
Mene isto zanima 🤔
Elena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 18:28   #1015
Ja mogu napisati samo osobno iskustvo
Moje saznanje je djelovalo tako da sam htjela osvetu.
Saznanje nije utjecalo na osobu koja mi je to napravila nikako , jer je ta magija rađena na određeni rok ( i to je moguće ,da) -pa kad sam saznala već je bilo gotovo.

E sad, da sam saznala ranije -naravno da bih tražila da se to "skine "- a ta osoba bi naravno dobila svoj urok ( jer to jeste upravo urok) nazad.
Moguće da bi se razbolio , ne znam.
Ovako ,pojeo vuk magare, a naručitelja kazna čeka tek na drugom svijetu -pa se ne zamaram.

No to što mi se desilo me natjeralo da se zainteresiran za ovu temu ,pa sam upoznala jednu vrlo zanimljivu osobu koja mi je puno pomogla svojim iskustvom i znanjem -a objasnila mi je i zašto nema potrebe da "tražim pravdu " - nego da nadoknadim sve godine koje su mi bile ukradene i živim svoj život
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:07   #1016
Sto ako nakon skidanja takvog uroka i dalje imamo osjecaje prema toj osobi?
Aolxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:09   #1017
Onda ih nisi ni imala zbog uroka
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:12   #1018
Je li netko imao losa iskustva sa skidanjem uroka, jer se za pomoc obracas nekome tko se bavi time (samo druga strana iste stvari)? Ne znam treba li se upustat u takve stvari, vracari ili bioenergicari ili svecenici Kozul, Bolobanic i slicni
Aolxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 00:32   #1019
Svi vi koji tražite ljubav preko neke čarke..budite sigurni da ćete više emocija dobiti od dame u bordelu, ona prava, istinska i čista ljubav ne može nikako doći preko čarke..samo meso i karnalni porivi, tak da...ako nije samo do toga, uzalud vam trud svirači
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 10:03   #1020
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Svi vi koji tražite ljubav preko neke čarke..budite sigurni da ćete više emocija dobiti od dame u bordelu, ona prava, istinska i čista ljubav ne može nikako doći preko čarke..samo meso i karnalni porivi, tak da...ako nije samo do toga, uzalud vam trud svirači
Onda treba magija za novac
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.