Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 01:02   #81
Quote:
Zvirak kaže: Pogledaj post
Več duži perid života imam snove koje ja osobno nazivam vidovitim,obično dolaze u fleševima ne sanjam ih svaki dan,obično su snovi takvi koji prikazuju katastrofalne događaje,koji će zaokupiti pažnju medija i o njima će se puno govoriti,informacije koje primam sastoje se od točnog opisa događaja sljeda ali ne imena osoba, ali sam i u dosta slučajeva osobno sudionik istih kao napranjam da letim avionom nad jednim Američkim gradom i vidim da je okružen vodom vidim avion kako udara u zgradu u središtu grada kosture zgrada iz kojih se izdiže dim kao gljiva vidim osječam da je sad red da moj avion padne padam znam da pogibam pomiren s situacijom da tako mora biti i da to nemogu izbjeći apsurd nakon svega toga nakon dv dana na tv vidim iz Njuorka sliku koja je identična mojim snovima ostajem osupnut jer to nisam očekivao sanjam ij snove koji se nikad ne ostvaruju ja ih nazivam normalnim po me u dosta slučajeva ovi iznenade jer mislim kao u slučaju Tsunamija u Indoneziji jednostavno sam mislio da je to nemoguče da se dogodi ali dogodilo se a da ne govorim za sijaset događaja u našoj zemlji koji su se ostvarili i to večinom 48 sati nako sanjanja
Pitanje je sada kojim načinom dobivamo unaprijed informacije i dali neko ima slična iskustva
Reci ti nama neki nedavni san koji se još nije ostvario. Mogu i ja reč da sam sanjao napad na Poljsku 1939., Kennedyjev atentat ili slom burze 1929. Daj ti nama reci nešto dovoljno senzacionalno, a što se tek treba dogoditi, pa kad se dogodi, onda ćemo pričat.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 23:04   #82
I ja sanjam neke snove koji se ostvare...ali ne takve stvari! Evo npr. Sanjam da mi tetka dolazi, al da ne znamo i želi nas iznenaditi a da joj auto stane na autoputu. Sutradan ona nas zove i to nam kaže! To je moguće sanjat... al to što ti sanjaš... tako bi mogli spasit svit.
nana@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 10:31   #83
Proročanski snovi i njihov životni smisao

Naime, dosta puta mi se znalo dogoditi da nešto sanjam i da to što sam sanjao da se dogodi. Na taj san zaboravim i nakon mjesec dana mi se dogodi nešto i dogodi me se baš onako kako sam sanjao. Sada neznan kako se taj "fenomen" zove ili mene mozak laže, al' ono što sam sanjao dogodi mi se , ne uvijek( to se samo nekada dogodi) nakon nekog vremena.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 10:39   #84
Moguće da podsvijest radi nazovimo ih precizne matematičke kalkulacije i konstatno stvara našu budućnost. Kroz snove ponekad očitavamo put kojim smo predodređeni ići našim trenutnim stavom prema sebi i okolini uvjetovan prošlim događajima. Ja sam recimo sanjao konkretne brojke koje su se prije 3 mjeseca činile logički nemoguće, a upravo jučer su se poklopile i ostvarile. Mogao sam zgrnuti bogastvo doslovno na tome, ali logika mi nije dopuštala slijediti takav čudan proročki san?
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 13:59   #85
Imamo već ovakav topic.

Da, slažem se s Grahamom, no moguće je da je naš mozak savršen matematički stroj koji kalkulira neke događaje unaprijed. Mojoj mami se to isto jednom s lotom dogodilo!
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:49   #86
Quote:
legi0nar kaže: Pogledaj post
Imamo već ovakav topic.

Da, slažem se s Grahamom, no moguće je da je naš mozak savršen matematički stroj koji kalkulira neke događaje unaprijed. Mojoj mami se to isto jednom s lotom dogodilo!
kao i meni ali sa kladionicom,ali kao sto graham kaze logika mi nije dopuštala slijediti takav čudan proročki san..a doslo mi je u nevjerovatno vaznom trenutku ti novci...
Alex84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 20:19   #87
Istina i ja se već neko vrijeme pitam, sve što sanjam se ostvari. Bilo bi dobro da su lijepe stvari, ali većinom su ružne. Ja sanjam otprilike to pola godine prije i nakon toga se san točno ostvari u detalje kako sam ga sanjala. Do sada sam sanjala da su ljudi umrli i sve se točno tako dogodilo. Počela sam se bojati. Zna li mi to netko objasnit.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 01:51   #88
vezano za ovo imao sam par "svojevrsnih" deja vu-a

recimo, sanjam nešto ne previše konkretno, ali simbolično
i onda nakon nekog vremena proživim sličnu situaciju, ne nužno identičnu, ali sličnu
i onda pošto je moj san zakopan u podsvijesti, a situacija jasna, podsvjesno dobijem osjećaj da sam isti trenutak proživio i to me kopka

i onda nakon nekog vremena mi jednostavno ispliva na površinu i sjetim se konkretnog trenutka sna

te sanjane i proživljene situacije nisu bile ništa neobično, već neke svakodnevne radnje koje su se najvjerojatnije slučajno poklopile i dobio sam osjećaj tog svojevrsnog deja vu-a
__________________
Izvadak iz pravila podforuma Glazba:
*napomena : Chronos je najveći metalac forum.hr-a
ChR0NoS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 14:06   #89
Ok, ali objasni ako znaš što je to. Ti sanjaš i nakon nekog vremena se to ostvari. Smo mi vidovite osobe ili?
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 18:51   #90
naš mozak je sposobann za mnoge velik stvari, samo kada bi po mogućnosti bio bolje pupunjen, više od 10, 15% kolko je trenutno većina je barem jedamput u svom životu imala predviđanje, a to samo dokazuje da možemo ako hoćemo.. to nam zapravo govori da možda sve je zapisano i da sve ima predložak po kojem se događa, a naš mozak je sposoban predviditi plan unaprijed..
__________________
~Out of my ashes will rise a new Phoenix.. A soaring being returning from death, proving once again that life is eternal.. I live forever because the spirit never dies~
~Phoenix~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:12   #91
Prorocanstva, vjera i smisao zivota

Prvo ako moderator misli da temu treba premjestiti na neki drugi podforum, slobodno...

Dakle, vidim i citam da mnogi vjeruju u razna prorocanstva raznih proroka, u vidovnjake koji ce im reci koliko ce djece imati ili kad ce umrijeti, u definiran kraj svijeta 2012, tarot, ili razne druge nacine citanja vec definirane buducnosti.
Zanimljivo je da su velika vecina navedenih vjernici. Ja se pitam cemu onda zivot? Da li se ikada zapitate koji je smisao zivot, koja je svrha zivota u kojemu je vec sve odredeno, kada cemo umrijeti, koliko cemo djece imati, koju cemo odluku donijeti... Pa zar nije smisao samog zivota da sami odredujemo sto cemo napraviti, kako cemo postupiti, sto cemo izabrati u danom trenutku. Zar se ne nalazimo svaki dan na raskrizju koji vodi na 2 razlicita puta? Ako je sve vec predodredeno sto je nasa svrha, da li onda buducnost uopce postoji? Zar se svaka nasa odluka ne utkaje u bice i kao takva nas formira, gradi i definira kao osobu. Nemogu uopce zamisliti kako netko moze predvidjeti moju buducnost i zivot za deset, pet ili jednu godinu. Zar nismo svi neispisane knjige rodenjem?
Kakva su vasa razmisljanja.....?
__________________
Shame and disgrace over mental unrest
Keeps us from saving those we love
The grace within our hearts and the sorrow in our souls
darknes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 21:59   #92
Quote:
darknes kaže: Pogledaj post
Pa zar nije smisao samog zivota da sami odredujemo sto cemo napraviti, kako cemo postupiti, sto cemo izabrati u danom trenutku.
Ako je ovo nas krajnji smisao, odgovor na ultimativno pitanje, bolje da si odmah pospremim metak u celo...
__________________
Take Me To The Hospital

Zadnje uređivanje C.J.B. : 15.12.2008. at 22:16.
C.J.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:08   #93
Ako je sve vec predodredeno sto je nasa svrha, da li onda buducnost uopce postoji?


mislim da je to već sve jedna velika filozofija..jedno veliko zašto i kako,
na takve stvari svaki čovjek bi dao drugačiji odgovor ..traženje smisla u nečemu i je bit inače bi nam život i svijet oko nas bio isprazan.
__________________
When we become forgotten...we stop to exist...
givenchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 03:48   #94
Quote:
darknes kaže: Pogledaj post
Pa zar nije smisao samog zivota da sami odredujemo sto cemo napraviti, kako cemo postupiti, sto cemo izabrati u danom trenutku. Zar se ne nalazimo svaki dan na raskrizju koji vodi na 2 razlicita puta?
tako je, zivot je niz odluka, dobrih ili losih.
ma msilim da ljudi pokusavaju sami sebe utjesiti govoreci da je nesto predodredeno.
Double size is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 12:06   #95
Quote:
Zar nismo svi neispisane knjige rodenjem?
Pa ako pogledaš npr. one koji su rođeni s mentalnom bolešću i sličnim onda neki baš i nisu neispisane knjige. Jednako tako nisi birao svoj spol, grad rođenja, obitelj. No usprkos tome vjerujem da iako su neke stvari determinirane da sudbina ima više grana. Vidovnjaci i ini obično vide samo najverojatniju mogućnost u tom trenu.
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:02   #96
Quote:
darknes kaže: Pogledaj post
Prvo ako moderator misli da temu treba premjestiti na neki drugi podforum, slobodno...

Dakle, vidim i citam da mnogi vjeruju u razna prorocanstva raznih proroka, u vidovnjake koji ce im reci koliko ce djece imati ili kad ce umrijeti, u definiran kraj svijeta 2012, tarot, ili razne druge nacine citanja vec definirane buducnosti.
Zanimljivo je da su velika vecina navedenih vjernici. Ja se pitam cemu onda zivot?
Da li se ikada zapitate koji je smisao zivot, koja je svrha zivota u kojemu je vec sve odredeno, kada cemo umrijeti, koliko cemo djece imati, koju cemo odluku donijeti... Pa zar nije smisao samog zivota da sami odredujemo sto cemo napraviti, kako cemo postupiti, sto cemo izabrati u danom trenutku. Zar se ne nalazimo svaki dan na raskrizju koji vodi na 2 razlicita puta? Ako je sve vec predodredeno sto je nasa svrha, da li onda buducnost uopce postoji? Zar se svaka nasa odluka ne utkaje u bice i kao takva nas formira, gradi i definira kao osobu. Nemogu uopce zamisliti kako netko moze predvidjeti moju buducnost i zivot za deset, pet ili jednu godinu. Zar nismo svi neispisane knjige rodenjem?
Kakva su vasa razmisljanja.....?
Postavio si vjekovno pitanje smisla postojanja.
Isto pitanje dobivalo je i nebrojene odgovore,kako uvjetovano razdobljima tako i sviješću pojedinaca.
U osnovi to je filozofsko pitanje.

Kao filozof nemogu ti odgovoriti,jer to nisam,.
Kao vjernik samo onako kako ja to osobno shvaćam,
Da budućnost postoji i dijelom je fiksna(okolnosrti i trenutak rođenja, smrti itd)
O tome odlučuje Bog.
Ujedno daje i slobodu da unutar nefiksnog dijela djelujemo u odnosu na nas same i druge oko sebe,nastojeći to činiti što bolje možemo.Odnosno izgrađujemo se kao osobe.
Kako ćemo to činiti?Po slobodnoj volji!Kuda će koju osobu/osobnost ta volja odvesti je individualno.
Mi ljudi uveli smo međusobna pravila i zakone da bismo kontrolirali sami sebe.O pravednosti ili posljedicama ljudskih zakona i pravila moglo bi se beskonačno diskutirati.

Da može se vidjeti budućnost ili dio budućnosti svakog čovjeka ali ne od svakog čovjeka.Zašto neki to mogu i u kojem omjeru,osobno smatram da je Božja volja.Drugi imaju druga objašnjenja ili uopće ne prihvaćaju kao moguće.
I to je izbor po slobodnoj volji.

Što se tiče da sami sve napravimo,kao što ti kažeš,pa to i činimo u onom nefiksnom dijelu.

Zašto vjernici misle tako i slično?
Jer znamo da postoji dio nas koji nije materijalan i smrtan.Duša!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:58   #97
Prica se na susjednom topicu da ce ubrzo 3. svjetski rat ...itd...pa vi vidite za sto zivite, odnosno nazivite se i nadisite jos dok mozete.
permanent300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 23:13   #98
Quote:
darknes kaže: Pogledaj post
Dakle, vidim i citam da mnogi vjeruju u razna prorocanstva raznih proroka, u vidovnjake koji ce im reci koliko ce djece imati ili kad ce umrijeti, u definiran kraj svijeta 2012, tarot, ili razne druge nacine citanja vec definirane buducnosti. Zanimljivo je da su velika vecina navedenih vjernici.
evo npr, vjernik sam, i to praktični. ali u zadnje vrijeme me zaintrigirala astrologija i vjerujem da tu ima nečega. ali to što ja vjerujem da se iz zvjezda može ponešto vidjeti ne umanjuje moju vjeru, dapače, produbljuje ju.
Quote:
darknes kaže: Pogledaj post
Ja se pitam cemu onda zivot? Da li se ikada zapitate koji je smisao zivot, koja je svrha zivota u kojemu je vec sve odredeno, kada cemo umrijeti, koliko cemo djece imati, koju cemo odluku donijeti... Pa zar nije smisao samog zivota da sami odredujemo sto cemo napraviti, kako cemo postupiti, sto cemo izabrati u danom trenutku. Zar se ne nalazimo svaki dan na raskrizju koji vodi na 2 razlicita puta? Ako je sve vec predodredeno sto je nasa svrha, da li onda buducnost uopce postoji? Zar se svaka nasa odluka ne utkaje u bice i kao takva nas formira, gradi i definira kao osobu. Nemogu uopce zamisliti kako netko moze predvidjeti moju buducnost i zivot za deset, pet ili jednu godinu. Zar nismo svi neispisane knjige rodenjem?
Kakva su vasa razmisljanja.....?
prvo, meni se ne čini sve tako crno bijelo.
vjerujem da su ljudski životi stvarno unaprijed skicirani, a mi smo ti koji tu skicu pretvaramu u sliku. unaprijed je određena naša svrha, a na nama je kako ćemo tu svrhu ispuniti, i kojim putem ćemo doći do tamo gdje trebamo biti.

a koja je svrha? svrha je svakome drugačija, nekome da oplemenjuje tuđe živote umjetnošću, nečija da uči i odgaja, nečija da olakšava živote svojim izumima, nečija da uvodi kaos...
i naravno da svaka tvoja odluka definira i gradi tebe kao čovjeka, zato i imamo slobodnu volju, ali ako je npr "određeno" da nešto ne možeš, ti možeš odlučiti što god poželiš, ali nećeš to sprovesti u djelo.
i da, svi smo mi ne ispisane knjige, ali smo već uvezene stvorene knjige s koricama unutar kojih ćemo pisati i nigdje okolo.
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 23:21   #99
uvijek mi je bilo jasno da Bog bira kad ces se roditi,gdje i sl
ali nije mi bilo jasno kako bira kada ces umrijeti
dakle ako ja neuredno zivim,jel Bog odlucio da cu otici s 50,a ne npr sa 70 kako je On htio?
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 23:37   #100
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
uvijek mi je bilo jasno da Bog bira kad ces se roditi,gdje i sl
ali nije mi bilo jasno kako bira kada ces umrijeti
dakle ako ja neuredno zivim,jel Bog odlucio da cu otici s 50,a ne npr sa 70 kako je On htio?
pa On je vjerojatno i htio da ti odeš s 50, zato i živiš neuredno
Žulaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.