Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2008., 14:45   #21
Ovako, ja sam probao. Nisam htio potrosit puno love. Pa sam napravio primitivnu čeliju i par mjeseci je punio strujom. Kad sam shvatio da stvar radi poceo sam izradu naprednije celije "joecell2" verzije i sad je u izradi 5 celija. Imam problem brtvljenja zbog pritiska u samoj celiji a kako je australija daleko nemam se s kim posavjetovati kako to rijesiti. I jedna ispravka, motori ne rade na vodu nego na cisti zrak. Ona prva, primitivna čelija je i sad u pogonu i pustam orgon cijelo vrijeme u atmosferu vec mjesecima. Vidim da vremenski uvjeti oko moje kuce demantiraju vremensku prognozu gotovo stalno. Probajte i vi, ja radim 5 čelija za sebe i prijatelje.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 15:59   #22
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Ovako, ja sam probao. Nisam htio potrosit puno love. Pa sam napravio primitivnu čeliju i par mjeseci je punio strujom. Kad sam shvatio da stvar radi poceo sam izradu naprednije celije "joecell2" verzije i sad je u izradi 5 celija. Imam problem brtvljenja zbog pritiska u samoj celiji a kako je australija daleko nemam se s kim posavjetovati kako to rijesiti. I jedna ispravka, motori ne rade na vodu nego na cisti zrak. Ona prva, primitivna čelija je i sad u pogonu i pustam orgon cijelo vrijeme u atmosferu vec mjesecima. Vidim da vremenski uvjeti oko moje kuce demantiraju vremensku prognozu gotovo stalno. Probajte i vi, ja radim 5 čelija za sebe i prijatelje.
A jel to ugrađuješ u automobile...da se može izmjeriti prava učinkovitost tog sustava.

Pošto nisam poljoprivrednik, iskreno me nezanima promjena vremena iznad moje kuće, ali bi me itekako zanimao besplatni izvor energije za razne el.agregate i automobil, koji je sve skuplji i skuplji za tankanje!
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 18:12   #23
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
A jel to ugrađuješ u automobile...da se može izmjeriti prava učinkovitost tog sustava.

Pošto nisam poljoprivrednik, iskreno me nezanima promjena vremena iznad moje kuće, ali bi me itekako zanimao besplatni izvor energije za razne el.agregate i automobil, koji je sve skuplji i skuplji za tankanje!
Vidi ja sam prvi "prototip" napravija po joecell1 verziji i stvar je proradila tako da kod mene uvik sija sunce, dok u susjednim kvartovima pada kisa. Onda sam prionuo na izradu joecell2 verzije i kazem da imam problem jer se u celiji razvija pritisak pa ne brtvi dobro. Kad to rijesim ta stvar ide u auto. Budem javio sta se desava.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 20:06   #24
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Reich je bio malo čudan.

Da malo...
Slušaj, moram pazit što govorim, već sam dobio crveni karton zbog vrijeđanja ljudi, zato što sam nešto što smatram ludim tako nazvao.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 03:09   #25
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Orgonsku energiju izmislio je Reich, a iz razloga što je radio s nesavršenim mjernim instrumentima koji su pokazivali šum, koji je on protumačio kao orgonsku energiju. U principu, ne postoji.
Veliš, psiholog si po struci???
Daj nam malo pojasni kako je Reich izmislio Orgon a onda ne postoji???
Ja znam da je jedan čovjek izmislio padobran....i gle čuda padobran postoji!
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 19:19   #26
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Nešto mi nije logično u svezi Joe Cell i orgona.
Pročitao sam da njegov rad ometa radio odašiljači, TV odašiljači i ostali izvori EM zračenja.
a) zašto onda piše da u Australiji više od 1000 ljudi se vozi na orgon?
b) kako te stvari mogu utjecati na orgon kad te stvari nemaju svojstvo ubrzavanja čestica s nabojem?
c) piše da se orgon temelji na radu nulte energije, a kasnije napišu da on dolazi sa Sunca?
d) piše "Orgon nema masu", a pokazuje svojstva materije.


O orgonu možeš pisati svašta isto kao i o eteru (ne kemikaliji) ili o cinculatoru.
Elektromagnetski valovi djeluju na nabijene čestice inače radio ne bi radio (valovi titraju elektrone u prijemnoj anteni)
Orgon. Sta je to Orgon ne zna nitko na svijetu. Takodjer nitko ne zna pouzdano kako to radi. Zasto je tome tako? Zato jer je izumitelj zbog svoje naprednosti zatvoren i ubijen u zatvoru. Pa je vjerojatno tajnu ponio sa sobom. Kao i Tesla i ostali genijalni pojedinci koji su obiljezili epohu. Nisu nam rekli sve. Tako mi danas smo samo na tragu teslinim davnim otkricima tako i sa Orgonom ne znamo sta bi. Na netu postoji pregrst informacija od kojih je mnogo glupost. Raslojit sto je sto tesko je. I shvatit sto je Reich mislio tesko je. Ali pioniri ne slusaju nikoga vec razmisljaju i pokusavaju. Pokusajte i Vi.
__________________
Ghost of the Navigator
navigator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 23:52   #27
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Veliš, psiholog si po struci???
Daj nam malo pojasni kako je Reich izmislio Orgon a onda ne postoji???
Ja znam da je jedan čovjek izmislio padobran....i gle čuda padobran postoji!

Zlato mamino, padobran je taj čiko NAPRAVIO. A striček Reich je zabrijao da postoji nešto što je on nazvao orgon. Nije ga konstruirao. Zato padobran postoji, a orgon ne.

Inače, imao sam seminar na temu Reicha i bio je vrlo zabavan. Mislim da se treba diviti čovjeku koji je u životu postigao da ga istjeraju iz toliko različitih država
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 00:01   #28
Orgon je vrlo egzotičan pojam, pa prema tome i vrlo primamljiv; vrlo je ekonomičan, iskoristivost je beskonačna, možemo ga donekle kontrolirati mislima, ulijepšava vrijeme iznad kuće, osjetljiv je na negativna zračenja; sve što je poteklo od materijalizma: radio valovi i razna druga EM zračenja na višim frekvencijama, a gle čuda...EM zračenje u vidljivom spektru svijetlosti koja dolazi sa sunca mu pogoduje (a također spada u EM zračenje) ???????

Glupo je pričati o orgonskoj energiji, jer sama energija je podložna svim fizičkim zakonima (osim ako se nenalazi u središtu crne rupe), dok orgon to nije!! Mi ustvari vučemo energiju iz ničega...u prijevodu kreiramo (slično božijem stvaranju)

To je po meni pojam utopijske energije, alkemija modernog doba, NEW AGE brija o pozitivnim vibrama i ništa više od toga.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 00:24   #29
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Orgon. Sta je to Orgon ne zna nitko na svijetu. Takodjer nitko ne zna pouzdano kako to radi. Zasto je tome tako? Zato jer je izumitelj zbog svoje naprednosti zatvoren i ubijen u zatvoru. Pa je vjerojatno tajnu ponio sa sobom. Kao i Tesla i ostali genijalni pojedinci koji su obiljezili epohu. Nisu nam rekli sve. Tako mi danas smo samo na tragu teslinim davnim otkricima tako i sa Orgonom ne znamo sta bi. Na netu postoji pregrst informacija od kojih je mnogo glupost. Raslojit sto je sto tesko je. I shvatit sto je Reich mislio tesko je. Ali pioniri ne slusaju nikoga vec razmisljaju i pokusavaju. Pokusajte i Vi.
Negdje sam pročitao, no sad neću da tražim gdje:
Orgon, Prana, Chi, Akaša, Baraka, Bioplazma, Biodinamični eter, Brahma, Fluoroplazmična energija, Dige, Manitu, Mana, Mungo, Bio-kosmička energija, Digin, Neutralna sila, Tahionska energija, Tondi, Vril, Skalarna energija, Telezma… ili životna energija, je nešto što je oduvijek bilo prisutno u ovom univerzumu, a nekima još i odavno poznato. Čini se da svojstva i potencijali te, za većinu nas još uvijek misteriozne sile, ruše postavke na kojima počiva ova naša “koncenzusna realnost.” Tako se i “elita,” koja samu sebe smatra vlasnikom, kako nas, tako i ove oblasti postojanja, već odavno trudi, iz petnih žila, da i ova istina ne postane dio naše objektivne realnosti.

Hmmm...
Nešto mnogo naziva iste energije od različitih naroda.
Stoga, pioniri svih zemalja ujedinite se!
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 08:08   #30
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Mana
mana iz Biblije je znanstveno objašnjena , kao i svaki događaj iz Biblije osim jednog : dolazak Anđela smrti u Egiptu koji je vjerojatno ta Univerzalna (ne)energija života ili jednostavno metafora


Quote:
Hmmm...
Nešto mnogo naziva iste energije od različitih naroda.
Stoga, pioniri svih zemalja ujedinite se!
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 16:17   #31
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Zlato mamino, padobran je taj čiko NAPRAVIO.
Napravio ga je jedan drugi čiko, dok ga je prvi izmislio. Isto tako Reich je otkrio ono što je jedan drugi čiko izmislio. Onaj čiko s bijelom bradom koji je stvorio svijet.

Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
A striček Reich je zabrijao da postoji nešto što je on nazvao orgon. Nije ga konstruirao. Zato padobran postoji, a orgon ne.
Reich je otkrio Orgon, a ne izmislio. To što ti misliš da on ne postoji nije ništa novo. Takvi poput tebe su mislili da je Zemlja ravna i da je centar Svemira.
Quote:
zoran k kaže: Pogledaj post
Inače, imao sam seminar na temu Reicha i bio je vrlo zabavan. Mislim da se treba diviti čovjeku koji je u životu postigao da ga istjeraju iz toliko različitih država
Imao si seminar? Gdje? Kada? Daj nas pozovi slijedeći put da se malo nasmijemo.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 16:23   #32
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Negdje sam pročitao, no sad neću da tražim gdje:
Evo vidiš. Nedavno si tvrdio kako je starost = mudrost a ispada da je kod tebe starost = skleroza.
Evo vjerojatno si ovdje to pročitao.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:03   #33
Quote:
navigator1 kaže: Pogledaj post
Ovako, ja sam probao. Nisam htio potrosit puno love. Pa sam napravio primitivnu čeliju i par mjeseci je punio strujom. Kad sam shvatio da stvar radi poceo sam izradu naprednije celije "joecell2" verzije i sad je u izradi 5 celija. Imam problem brtvljenja zbog pritiska u samoj celiji a kako je australija daleko nemam se s kim posavjetovati kako to rijesiti. I jedna ispravka, motori ne rade na vodu nego na cisti zrak. Ona prva, primitivna čelija je i sad u pogonu i pustam orgon cijelo vrijeme u atmosferu vec mjesecima. Vidim da vremenski uvjeti oko moje kuce demantiraju vremensku prognozu gotovo stalno. Probajte i vi, ja radim 5 čelija za sebe i prijatelje.
Hm zanimljivo ako je istina.
Mozes mi kakvu slikicu poslat joecell1 koju si napravio.
Punio si nekoliko mjeseci! Sto se treba toliko puniti? Jel i sad ima napon dok radi ili si iskljucio napon? Kakvu vodu koristiš?
Obelisk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:07   #34
Gdje moras napravu drzati da bi uljepšalo vrijeme iznad kuce? Vani ili unutra?
Obelisk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:17   #35
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Evo vidiš. Nedavno si tvrdio kako je starost = mudrost a ispada da je kod tebe starost = skleroza.
Evo vjerojatno si ovdje to pročitao.
O.k. "glupće"!
Da si toliko pametan koliko misliš da jesi znao bi da sam ovo pročitao i prepisao iz svoje dokumentacije:
..."Jedno je sigurno.
Oni ljudi, naročito znanstvenici, koji će prihvatiti postojanje Nemesisa prihvatit će i postojanje Struna i Superstruna.
Tad, prihvaćanjem Struna i Superstruna mnogi će od njih shvatiti:
- da je Sunčev sistem u stvari ''zatvoreni'' sistem (''zatvoren'' je jer se sva nebeska tjela koja ulaze u sklop Sunčevog sistema nalaze i kreću unutar mreža koje tvore Strune i Superstrune, odnosno Energetski kanali).
- da se putem Struna i Superstruna prenosi Prirodno-Stvaralačku Potencijalnu energiju koja se pokazuje ljudima u znanim ali i neznanim oblicima - naročito onim koje se pokazuju kroz sve vidove latencije.
Ova Potencijalna energija je od pamtivijeka poznata ljudima.
Tako ju je F.A. Mesmer zvao animalnim magnetizmom, H. Reichenbach od-om, F. Nixon arealoha, O. Brunler biokozmičkom energijom, R. Steiner biodinamičkim eterom, ruski istraživači bioplazmom, a češki biotroničkom energijom, dok je T. G. Hieronymus je zove eloptičkom energijom, a A.I. Veinik kronalnim poljem, Aristotel eterom, Dreisch entelehijom, dok na nju vjerojatno misli i H. Bergson kada govori o elan vital.
Dalje, Sir O.Lodge koristi izraz G-polje, u Indiji neki misle da se čudesna životna energija krije iza naziva akaša, u Egiptu ka, Kini či, Japanu ki, Vijetnamu tinh, a na Sumatri tondi.
Imena koja se javljaju tijekom stoljeća, a pod koja možemo svrstati ovu tajanstvenu energiju su i etericitet, fluroplastična energija, bioenergija, kozmoelekrična energija, vitalni fluid alkemičara, energija prostora, vril, Z-emanacija, logoitalna plazma, prana, numen, pneuma, univerzalna životna sila, vivis naturalis, mana, živčani eter, mumia Paracelsusa, mitogenetička emanacija, te mnoga druga.
Vrlo je zanimljiva činjenica da su termini za vjerojatno istu fundamentalnu silu u prirodi poznati i kod sjevernoameričkih Indijanaca i to davno prije no što su oni imali ikakva dodira sa Europljanima.
Apači je nazivaju dige, Navajo digin, Algonquini manitou, Vrane makspe, Irokezi orenda, Sioux wakan, a Omaha wakonda.
Izraze kojima bismo mogli tumačiti ideju o postojanju životne sile u smislu u kojem govorimo ovdje nalazimo u Africi (mungo, kia) i Indoneziji (kerei)"...

A to sam već objavljivao i ti si to trebao da "spaziš" - ali skleroza mladih je strašnija od skleroze starijih.
Prema tome skleroza nije samo staračka bolest.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 01:36   #36
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
O
Ova Potencijalna energija je od pamtivijeka poznata ljudima.
Tako ju je F.A. Mesmer zvao animalnim magnetizmom, H. Reichenbach od-om, F. Nixon arealoha, O. Brunler biokozmičkom energijom, R. Steiner biodinamičkim eterom, ruski istraživači bioplazmom, a češki biotroničkom energijom, dok je T. G. Hieronymus je zove eloptičkom energijom, a A.I. Veinik kronalnim poljem, Aristotel eterom, Dreisch entelehijom, dok na nju vjerojatno misli i H. Bergson kada govori o elan vital.
Dalje, Sir O.Lodge koristi izraz G-polje, u Indiji neki misle da se čudesna životna energija krije iza naziva akaša, u Egiptu ka, Kini či, Japanu ki, Vijetnamu tinh, a na Sumatri tondi.
Imena koja se javljaju tijekom stoljeća, a pod koja možemo svrstati ovu tajanstvenu energiju su i etericitet, fluroplastična energija, bioenergija, kozmoelekrična energija, vitalni fluid alkemičara, energija prostora, vril, Z-emanacija, logoitalna plazma, prana, numen, pneuma, univerzalna životna sila, vivis naturalis, mana, živčani eter, mumia Paracelsusa, mitogenetička emanacija, te mnoga druga.
Vrlo je zanimljiva činjenica da su termini za vjerojatno istu fundamentalnu silu u prirodi poznati i kod sjevernoameričkih Indijanaca i to davno prije no što su oni imali ikakva dodira sa Europljanima.
Apači je nazivaju dige, Navajo digin, Algonquini manitou, Vrane makspe, Irokezi orenda, Sioux wakan, a Omaha wakonda.
Izraze kojima bismo mogli tumačiti ideju o postojanju životne sile u smislu u kojem govorimo ovdje nalazimo u Africi (mungo, kia) i Indoneziji (kerei)"...

Evo vidiš. Kad te se podstakne možeš napisati i pokoji dobar post. Naravno nije cijeli bio baš dobar, pa sam ga malo editirao brišući gluparije nadrobljene zbrda-zdola tako da tek sad post dobija informativni karakter koji bi mogao otvoriti oči onim "stručnjacima" koji misle kako je samo Reich tu nešto mutio pa izmislio, a kad ono toga ima u cijelom svijetu i to od pamtivijeka.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:26   #37
netko je ostavio ovaj link : link
Je li netko to procitao ?
Quote:
Sveta Ručna Bomba – SRB ili HHG (Holi Hand Grenade)

To su mali orgonski generatori koji se koriste za neutralizaciju tzv. negativne energije, odnosno, DOR-a i njegovo pretvaranje u orgon. SRB se sastoje od 5 duguljastih kvarcnih kristala dužine oko 2-2.5 cm, metalne piljevine i smole.

Oni se prave tako što se model u obliku kupe ili piramide okrene naopako, u njega se prvo uspe malo metalne piljevine a onda se zalije malo smole i jedan kvarcini kristal ...
...
bla bla bla
...
... kristal ...
bla bla
Koji je to bog?
Kaj su to Monty Pytonovci pisali ?
Holy hand granade ?
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:01   #38
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
netko je ostavio ovaj link : link
Je li netko to procitao ?


Koji je to bog?
Kaj su to Monty Pytonovci pisali ?
Holy hand granade ?
da pročitao sam to , bolesno , sve se nakuplja u svijetu , prepuno otkrića : chemtrails , CERN , nuklearne , nova oružja , orgon , indigo djeca , manipulacija ....

Uskoro će nešto od toga puknut, krenut će domino efekt
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 18:46   #39
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Tako ju je F.A. Mesmer zvao animalnim magnetizmom, H. Reichenbach od-om, F. Nixon arealoha, O. Brunler biokozmičkom energijom, R. Steiner biodinamičkim eterom, ruski istraživači bioplazmom, a češki biotroničkom energijom, dok je T. G. Hieronymus je zove eloptičkom energijom, a A.I. Veinik kronalnim poljem, Aristotel eterom, Dreisch entelehijom, dok na nju vjerojatno misli i H. Bergson kada govori o elan vital.
Dalje, Sir O.Lodge koristi izraz G-polje, u Indiji neki misle da se čudesna životna energija krije iza naziva akaša, u Egiptu ka, Kini či, Japanu ki, Vijetnamu tinh, a na Sumatri tondi.
A u Bosni to zovu "burek s mesom"


Evo....ima vas sa svih strana balkana, ...kako to da se netko to nije usudio stavit u pravi pogon za iskorištavanje u vidu mehaničke ili električne energije,....ili svi brijete neku hipijevsku briju pa vam netreba besplata energija u vidu materijelne koristi, nego orgonom razbijate oblake oko kuća i vikendica.


A kad sam čuo za pojam "Holy hand granade", diže mi se kosa na glavi....to me odmah podsjetil na one japanske crtiče (tipa "pokemoni") što furaju neke kristale i amajlije sa sobom.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 18:54   #40
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
netko je ostavio ovaj link : link
Je li netko to procitao ?
Koji je to bog?
Kaj su to Monty Pytonovci pisali ?

Izgleda da Pytonovci imaju svoje prste u tom članku. Dobro si primjetio. Nego kad smo kod "svetih bombi" možda one djeluju i na vampire dok ove obične ne djeluju?
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.