Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2010., 10:39   #121
Nastradala sova - kako ju udomiti?

Imam jedan hitan problem koji bi trebalo riješiti. Naime, kolegica je našla sovu koju je udarilo auto pa ne zna kome ju odnijeti (u blizini ili na području Splita). Zvala je Centar za zaštitu životinja u Šibeniku, no oni su joj rekli da ju pošalje autobusom ili poštom (?!!!) Što napraviti, kako ju udomiti?
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 10:44   #122
Kontaktiraj http://www.sokolarskicentar.com/
Za savjet, znaju se i dogovoriti da im se ptica pošalje
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 21:30   #123
e da si u slavoniji rekla bi da je nosiš meni doma, mom starom je zbrinjavanje sova postala specijalnost, jer od kad smo se preselili u kuću imamo ih nekoliko godišnje

obično padnu iz gnijezda ili ih nađe na cesti ili tak isto udarene.... al eto sretno ti bilo
maya13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 10:20   #124
Ja sam bio našao malog sokola... pa sam isto zvao sve žive i nežive i onda sam na kraju došao do čovjeka koji ima neki "azil" za ptice iza zagreba.... ne sjećam se imena ni ničega.. ali čovjek je sam došao po ptića i udomio ga tamo
Pero Djetlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 12:27   #125
za pocetak veterinaru, znam da kod naseg znaju nositi ranjene sove. kod filipovićke i guess, kolko znam oni su "gradska veterinarska stanica" u splitu.
__________________
Prava Šapa
hlapichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 12:40   #126
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Imam jedan hitan problem koji bi trebalo riješiti. Naime, kolegica je našla sovu koju je udarilo auto pa ne zna kome ju odnijeti (u blizini ili na području Splita). Zvala je Centar za zaštitu životinja u Šibeniku, no oni su joj rekli da ju pošalje autobusom ili poštom (?!!!) Što napraviti, kako ju udomiti?
reci šta si napravio ? nadam se da si odnio (ili su oni došli po nju) u Sokolarski centar ...jer, sove se udomljavaju nego ih se izlječi na način da se ne pripitomljavaju i onda pušta natrag u prirodu

javi rezultate !
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 13:30   #127
ne znam sto je sa krticama ovih dana?
u proteklih par dana nekolicinu sam vidio uginulo po sumskim putevima, na otvorenom.
danas sam vidio dvije, izgledale su svjeze, valjda su danas uginule.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 23:35   #128
jež

pozdrav,
prije nekog vremena u dvorište su mi pridošla dva ježa.mislim da se radi o mužijaku i ženki i da traže mjesto za parenje i mlade ( neznam da li je njihovo vrijeme parenja sada ).svu mačiju hranu su pojeli.iz djetinjstva znam da vole mlijeko pa im ga kupujem.bogme dobro ga piju i jedu.kako ih nisam našao i udomio već su sami došli, i u mome dvorištu pronašli sklonište za sebe,zanima me kako i što da učinim kako bi im sagradio kučicu.možda puno lišća....??
tajming dolaska je uvijek isti,po zalasku sunca i noć.najedu se i malo ponjuše pa se skriju na svoje mjesto u mome dvorištu.preko dana ih nema.inače nisu plašljivi i može im se priči vrlo blizu kao i dotaknuti.pod prstima se osjeti ( nakon prvog dodira ) da podignu bodlje i pušu.no ne bješe.
davor1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 23:43   #129
Bolje im ostavi vodu, a ne mlijeko.

I meni na terasu dolaze ježevi; kad me čuju da hodam, bježe pod grm božikovine.
I mačkama pojedu suhu hranu.

Kućicu im ne moraš graditi, znaju se oni dobro sami snaći.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 23:45   #130
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Bolje im ostavi vodu, a ne mlijeko.

I meni na terasu dolaze ježevi; kad me čuju da hodam, bježe pod grm božikovine.
I mačkama pojedu suhu hranu.

Kućicu im ne moraš graditi, znaju se oni dobro sami snaći.
Mlijeko je štetno za ježeve! Bolje im je dati mačju ili pseću hranu. Ili crve, insekte, "bube" i sl.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 22:02   #131
Quote:
davor1973 kaže: Pogledaj post
pozdrav,
prije nekog vremena u dvorište su mi pridošla dva ježa.mislim da se radi o mužijaku i ženki i da traže mjesto za parenje i mlade ( neznam da li je njihovo vrijeme parenja sada ).svu mačiju hranu su pojeli.iz djetinjstva znam da vole mlijeko pa im ga kupujem.bogme dobro ga piju i jedu.kako ih nisam našao i udomio već su sami došli, i u mome dvorištu pronašli sklonište za sebe,zanima me kako i što da učinim kako bi im sagradio kučicu.možda puno lišća....??
tajming dolaska je uvijek isti,po zalasku sunca i noć.najedu se i malo ponjuše pa se skriju na svoje mjesto u mome dvorištu.preko dana ih nema.inače nisu plašljivi i može im se priči vrlo blizu kao i dotaknuti.pod prstima se osjeti ( nakon prvog dodira ) da podignu bodlje i pušu.no ne bješe.
Ne, ne, ne mlijeko, pogotovo kravlje!

male ježiće možeš hraniti kozjim mlijekom ili adaptiranim mlijekom za mace, ali čim dobiju malo zubića moraš ih navikavati na "krutu hranu"

inače ježevi jedu sve- banane, jabuke (bolje da su zgnječene ili naribane), mačju hranu, pseću hranu, ako im ostaviš hranu, poželjno je ostaviti i vode

što se tiče kućice, možeš napraviti "krovište" od dvije daske, unutra staviti lišće, eventualno slame ili sijena, sve to nekako pokriti granjem i zatvoriti ulaz tako da se samo jež može uvući... možeš ih namamiti hranom da uđu unutra, ali ako se naviknu da budu unutra bolje je da im hranu ostaviš vani... oni će sami napraviti gnijezdo

što se tiče ovoga da pušu-to je skroz normalna reakcija, jer si im nepoznat.

ja sam prošlog ljeta othranila dvije ježice koje su ostale bez mame i uspješno su puštene na slobodu kad su naučile loviti hranu (bube, gliste i sve druge živine koje jedu) . isto su se u početku klupčale, a na kraju sam mogla s njima raditi što sam htjela

korisan link za ljude u kontaktu s ježevima

jako su ljubazni i hoće pomoći
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 19:16   #132
Pozdrav! Nisam htjela otvarati novu temu, a pošto vidim da se ovdje dijele savjeti što sa životinjama, pa evo ako bi netko bio voljan nešto predložiti.

Uglavnom, živim u naselju i nedavno je bilo mnogo kiša te ima dosta vode u kanalima. E sad, komarci su se nalegli u velikim količinama i izgrizli naše zeke pa bih zamolila ako netko zna za neki lijek ili nešto. Jel ih možemo namazati onim što mi koristimo kad nas ugrize komarac ili postoji nešto posebno za životinje?

Oprostite ako sam malo off.
__________________
DeviantArt | FanFiction | MyAnimeList | Tumblr | YouTube

Zadnje uređivanje Marril : 03.08.2010. at 19:22.
Marril is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 23:38   #133
probaj pitat na kucnim ljubimcima, ili nazovi veta.
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 13:04   #134
Može pomoć!

Pronašao sam mladog vrabca, vjerojatno napuštenog koji još nemože letjeti. Obzirom da se u 3 sata pomaknuo možda 10 metara odnio sam ga doma.
Čime ga hraniti? Svaki savjet o vrabcima dobrodošao.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 19:03   #135
Tarantela

Kako ću znati da je tarantela koja je bila u mojem stanu otišla iz njega. Ne šetam po noći pa je ne vidim.
sandra44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 21:35   #136
Prvo, nije tarantela nego tarantula.
Drugo, jesi ju vidjela svojim očima i možeš li proguglati i naći sliku nečeg sličnog?
Treće, ako te i bocne, bit će razine pčelinjeg otrova. Ne trebaš se bojati
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 21:49   #137
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Prvo, nije tarantela nego tarantula.
Drugo, jesi ju vidjela svojim očima i možeš li proguglati i naći sliku nečeg sličnog?
Treće, ako te i bocne, bit će razine pčelinjeg otrova. Ne trebaš se bojati
Kako znaš da ne priča o taranteli?
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 21:59   #138
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Kako znaš da ne priča o taranteli?
Zašto bi se netko pokušavao uvjerit 100% da je tarantela otišla iz stana
Ja ih u svojoj kući na moru svako malo vidim u spavaćoj sobi i baš su mi simpatične... Doduše jedna cura je počela vrištat kad ju je vidjela, pa ko to zna, možda se neki ljudi i boje tarantelica
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 22:02   #139
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Kako znaš da ne priča o taranteli?
Zato što je tarantella živahni talijanski ples koji su plesali dok ih je ubola tarantula da se izliječe od otrova
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 22:04   #140
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Zato što je tarantella živahni talijanski ples koji su plesali dok ih je ubola tarantula da se izliječe od otrova
Ja ne govorim o tarantelli ni o tarantuli nego o taranteli.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:50.