Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2011., 22:39   #21
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Oni zaboravljaju da ce tako samopouzdana djeca morati nekako opstati i u kontekstu nevezanom za roditeljski dom - prvo u skoli a onda i u sirem svijetu, u kojem ce biti liseni bezuvjetnog divljenja. A to onda u kasnijem zivotu cesto rezultira velikim sokovima i razocarenjem.
a što misliš, kako opstaju oni s manjkom samopouzdanja? tu ste svi nekako za kinesku metodu, čeličenje djece ubijanjem u pojam. nisam baš uvjerena da je to put ka sreći. prava je istina da se samopouzdani bolje snađu
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:45   #22
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
a što misliš, kako opstaju oni s manjkom samopouzdanja?
Kod logopeda su pune čekaonice djece koja mucaju. A neka ispred škole povraćaju od nervoze.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:49   #23
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
Kod logopeda su pune čekaonice djece koja mucaju.
to je napredak. nekad ih se skrivalo na tavanu
ili se radila sprdačina
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:51   #24
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
A neka ispred škole povraćaju od nervoze.
si ti bila nervozna pred anatomiju? ako nisi, blago ti si
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 22:56   #25
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Ne mogu dovoljno naglasiti koliko se slazem s ovim. Kad se ovako nesto usudim spomenuti obicno budem proglasena mrziteljicom djece posto ih nemam.
ima teorija da djecu najviše mrze pedijatri , učitelji su na drugom mjestu
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:00   #26
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
a što misliš, kako opstaju oni s manjkom samopouzdanja? tu ste svi nekako za kinesku metodu, čeličenje djece ubijanjem u pojam. nisam baš uvjerena da je to put ka sreći. prava je istina da se samopouzdani bolje snađu
Niposto nisam za ubijanje djece u pojam, pa valjda je moguce neko srednje rjesenje. Nisam apriori protiv ulijevanja samopouzdanja u djecu vec mislim da ohrabrivanje u stilu "ti sve mozes zato jer si pametan i poseban" ima dugorocno negativan efekt. Vazno je valjda i inzistirati na odrzavanju te "posebnosti" - razmisljanjem, ucenjem i radom.

Ne slazem se sa, kako ti kazes "kineskom metodom", no kad si vec spomenula kineski nacin odgoja, bas se nesto slicno trenutno povlaci po britanskim medijima:
http://gu.com/p/2mppf
rokolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:07   #27
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ti očito ne radiš u školi, niti namjeravaš. Oprosti, ali djeca jesu glupa. Većinom. Zašto je to tako strašno reći? Ne njima, naravno. Ali činjenica jest da djeca nisu genijalci redom, kako ih volimo idealistički gledati.

Ja popizdim kad postavim pitanje za odličan, dakle vrlo zahtjevno pitanje, koje zahtijeva znanje, razmišljanje, brzinu, inteligenciju, snalaženje, spretnost... a više od pola razreda dreči i nabada odgovore.

Jebote! Pa tko vam je slagao da ste pametni? Odakle vam ideja da imate odgovor? Popizdim doslovce na to filanje klinaca osjećajem samopouzdanja i silne vrijednosti i važnosti. Kako oni ne bi znali odgovor za pet? Daj muči, nemaš pojma, lagali su ti da si pametan.
a onda

Samopouzdani glupani, pun ih je svijet, nažalost. Bolje bi bilo da su ih roditelji naučili misliti nego da su ih filali osjećajem silne vlastite vrijednosti... bez pokrića. Ovako imamo gomilu ispraznih praznoglavaca koji svi redom žele biti "menadžeri".

Ja bih ti dala orden za gornji post.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:09   #28
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Niposto nisam za ubijanje djece u pojam, pa valjda je moguce neko srednje rjesenje. Nisam apriori protiv ulijevanja samopouzdanja u djecu vec mislim da ohrabrivanje u stilu "ti sve mozes zato jer si pametan i poseban" ima dugorocno negativan efekt. Vazno je valjda i inzistirati na odrzavanju te "posebnosti" - razmisljanjem, ucenjem i radom.

Slažem se.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:25   #29
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
Kod logopeda su pune čekaonice djece koja mucaju. A neka ispred škole povraćaju od nervoze.
Naravno! Pa treba nabubetati sve te podatke i informacije. Jer kako ne biti odlikaš kad je više od pola razreda odlično? I roditelj to zna. I logično je misliti - ako može pola razreda, možeš i ti. Jer ti si pametan.

I tako dječje glave služe kao hard diskovi. Bez RAM-a.

I ja bih povraćala ispred današnje škole. I bila problematična učenica.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:30   #30
Quote:
rokolina kaže: Pogledaj post
Nisam apriori protiv ulijevanja samopouzdanja u djecu vec mislim da ohrabrivanje u stilu "ti sve mozes zato jer si pametan i poseban" ima dugorocno negativan efekt.
ma za sve je kriv aldous huxley. pazi, molim te, kaže da je svaki čovjek jedinstvena (i zato vrijedna) točka u svemiru. ne valja takva literatura, nadam se da nije više u modi

kakvo ohrabrivanje, zna se da je ponižavanje ono što proizvodi pametne i vrijedne ljude (plus nepravde, nedaće etc.)
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:38   #31
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post

kakvo ohrabrivanje, zna se da je ponižavanje ono što proizvodi pametne i vrijedne ljude (plus nepravde, nedaće etc.)

Pa nemam dojam da sam takvo sto izjavila.
rokolina is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:42   #32
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
ma za sve je kriv aldous huxley. pazi, molim te, kaže da je svaki čovjek jedinstvena (i zato vrijedna) točka u svemiru. ne valja takva literatura, nadam se da nije više u modi

kakvo ohrabrivanje, zna se da je ponižavanje ono što proizvodi pametne i vrijedne ljude (plus nepravde, nedaće etc.)


Mda, ne postoji ništa između filanja pretjeranim samopouzdanjem i ponižavanja.
Ne sjećam se baš da je Huxley zastupao It's Either Black Or White School Of Thought.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:47   #33
Quote:
xibalba kaže: Pogledaj post

Mda, ne postoji ništa između filanja pretjeranim samopouzdanjem i ponižavanja.
štoviše, ovdje se ne vidi da postoji išta osim filanja pretjeranim samopouzdanjem
blaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 23:50   #34
Moja mama i ja imamo zajednicku frendicu od nekih 45 godina. Ta zenska, inace inteligentna i relativno solidnog obrazovanja, ima sina koji je sad u jednoj zagrebackoj tehnickoj skoli.
Ovo mi je rekla jedan dan: "Cuj, colbert, ovaj moj sin, dobar je, zgodan, svi ga vole, ali vidi mi se da nije bas previse bistar. A jebiga."
Zena ne radi drame oko toga. Onak, zao joj je, ali svjesna je da nemreju svi bit Einsteini. I nikad nije pizdila na nastavnike/profesore kad bi sin dobio slabu ocjenu jer je vidjela da jednostavno nije kapacitet. Mali dobije trojku kad se ekstra pomuci.
Kad bi tako svi, bilo bi manje odlikasa i ocjene bi ekshli nesto predstavljale.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:06   #35
Čini mi se da bi se Bilobrkster dobro uklopio u nekoliko zadnjih stranica ove naše teme: https://www.forum.hr/showthread.php?goto=newpost&t=620095.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:07   #36
Quote:
blaznica kaže: Pogledaj post
si ti bila nervozna pred anatomiju? ako nisi, blago ti si
Ma kud bih ja? Povraćala sam za svaki božji kontrolni cijelu osnovnu i srednju školu. I za većinu ispita na faksu. Anatomija mi je čak i ležala ali mi se ostale predmete nije dalo učiti po cijele dane pa sam odustala od medicine i otišla na laganini faks.
Ali je moj klinac u prvom osnovne povraćao svaki dan kad je imao engleski. Na hrvatskom su tek učili slova a na engleskom su morali znati pisati brojeve i boje.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:15   #37
Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
Ma kud bih ja? Povraćala sam za svaki božji kontrolni cijelu osnovnu i srednju školu. I za većinu ispita na faksu. Anatomija mi je čak i ležala ali mi se ostale predmete nije dalo učiti po cijele dane pa sam odustala od medicine i otišla na laganini faks.
Ali je moj klinac u prvom osnovne povraćao svaki dan kad je imao engleski. Na hrvatskom su tek učili slova a na engleskom su morali znati pisati brojeve i boje.
Da sam jednom povratila zbog ispita, odustala bih od faxa. Imam jednu poznanicu koja povraća čim mora javno reći par rečenica, nikako mi to nije bilo jasno. Zar se ne može nekako trenirati kontroliranje treme?

Zadivljuješ me i zastrašuješ.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:27   #38
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Da sam jednom povratila zbog ispita, odustala bih od faxa.
Također.

I da mi dijete povraća od straha od škole, imalo bi dvojke (jer ionako nitko ne pada) i nema te ocjene koja je vrijedna mučnine.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:30   #39
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Da sam jednom povratila zbog ispita, odustala bih od faxa.
Ma, nije to ništa. Moja uobičajena reakcija na nervoze bilo kojeg tipa, nema veze samo s ispitima. Ražalostilo me je kad mi je sin došao iz gimnazije i rekao da ima osjećaj kako profesoricu latinskog uopće ne zanima što oni sve znaju nego je samo zanima da pronađe što ne znaju. I da, jasno da su mi moja djeca najpametnija i najposebnija i da ih ohrabrujem kako god znam.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 00:37   #40
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
I da mi dijete povraća od straha od škole, imalo bi dvojke (jer ionako nitko ne pada) i nema te ocjene koja je vrijedna mučnine.
Trebalo mi je vremena da skužim zašto povraća samo srijedom i četvrtkom i da to ima veze s engleskim. U prvom osnovne oni i tako ne kuže smisao ocjena niti ga je itko tjerao da ima petice. Bio je frustriran jer nije mogao na satu pisati ono što je od njih tražila. A kako bi i mogao pisati "white" ili "eight" kad su na hrvatskom tek učili pisati "mama".
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:06.