Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 23:16   #1
Mastitis

Pozdrav...Imam 20 godina,i vec 3 sedmice me bole bradavice,oteknute su,ispucale,crvene,i jako bolne.Nisam htjela da idem ljekaru pa sam otisla do biljne apoteke,dobila sam mast i ulje nocurka da pijem,i nije mi to nista pomoglo.Jutros mi se ispod desne bradavice pojavila oteklina,veca nego prethodni dana,dobila sam temperaturu 38.i otisla sam doktoru.Rekao je da je to mastitis,da su mi jako upaljene mlijecne zlijezde,i rekao da stavljam hladne obloge,dao mi je antibiotike,i canesten.Bitno je napomenuti da sam ja djevojka,nisam dojilja znaci.Pa me zanima da li je iko od vas imao slicni problema,i je li opasno ovo?Za koliko prodje dana?Da li trebam uradit ultrazvuk?Pokusala sam naci ovu temu,al nisam uspjela..Unaprijed hvala
__________________
Najljepša odjeća na ženinom tijelu su ruke muškarca kojeg ona voli :)
asi-20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 14:47   #2
Probaj možda na podforumu Roditelji i djeca pitati. Znam da ne dojiš i da nisi rodila, al tamo ima dosta dojilja koje su imale ovakvih problema ko što ti imaš pa ti možda mogu pomoći sa nekakvim savjetom ikao ti nisi dojilja.

Žao mi je što ti ne mogu drugačije pomoći. Pogledaj možda i ovdje kod nas na pdf-u temu Bolne grudi, možda je netko tamo nešto slično pisao
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 23:36   #3
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Probaj možda na podforumu Roditelji i djeca pitati. Znam da ne dojiš i da nisi rodila, al tamo ima dosta dojilja koje su imale ovakvih problema ko što ti imaš pa ti možda mogu pomoći sa nekakvim savjetom ikao ti nisi dojilja.

Žao mi je što ti ne mogu drugačije pomoći. Pogledaj možda i ovdje kod nas na pdf-u temu Bolne grudi, možda je netko tamo nešto slično pisao
Ejj hvala u svakom slucaju,bolje mi je,koristim antibiotike dvoje,i canesten mast i otok mi je spao,nemam temperaturu,samo jos boli,al puno manje,uglavnom super napreduje
__________________
Najljepša odjeća na ženinom tijelu su ruke muškarca kojeg ona voli :)
asi-20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 09:59   #4
mastitis

poz,mene zanima da li postoji što drugo za mastitis osim antibiotika pijem ih već od ljeta,nisam rodila,zna li ko i da li je imao takvih problema
ico91509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 12:50   #5
mastitis

Quote:
asi-20 kaže: Pogledaj post
Ejj hvala u svakom slucaju,bolje mi je,koristim antibiotike dvoje,i canesten mast i otok mi je spao,nemam temperaturu,samo jos boli,al puno manje,uglavnom super napreduje
poz... i kak si izliječila mastitis ja nisam isto rodila i imam mastitis
ico91509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:04   #6
Mastitis i zahvat

Imam mastitis. Nemam temperaturu, ali bogme ima dosta gnoja, vidim ga u bradavicama. Nešto bijelo. Ja mislila - mlijeko, koje nikako da krene..
Zato šta su mi na UZV (privat) rekli da su mi žljezdane aktivnosti pojačane, i naredili endokrinološku obradu. Obavljeno. Navodno, nisu hormoni.
Tako da je to je izgleda gnoj.

Pijem konjsku dozu Amoksicilina već 8. dan (3 x 1 gr!!) dnevno (proljev dobila), i rečeno mi da nastavim do nedjelje. U pon. idem kirurgu na kontrolu i onda će vidjeti treba li rezati i puštati gnoj. Vjerojatno će trebati, jer nemam baš feeling da je nešto izraženije bolje nego šta je bilo prije tjedan dana... malo da, možda, ali.. bojim se, nedovoljno..

E sad: ima li tko s tim zahvatom iskustva..? Koliko dugo traje curenje gnoja i otvorenost rane? Tko to previja svaki dan? Gdje curi taj gnoj (dobije se bočica neka..?) Kako ta rana onda zaraste ako je ostave otvorenom..? Ima kakvih mogućnosti komplikacija..?

Unaprijed puno hvala na odgovorima.. čekam ko ozebo sunce..!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 11:05   #7
Važna napomena: nerotkinja sam, dakle, ne dojim. Iz čista mira se upalile žlijezde. Moj kirurg veli da nema pojma odakle to... Vrlo ohrabrujuće..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 12:32   #8
Quote:
kayya_d kaže: Pogledaj post
Pijem konjsku dozu Amoksicilina već 8. dan (3 x 1 gr!!) dnevno (proljev dobila), i rečeno mi da nastavim do nedjelje. U pon. idem kirurgu na kontrolu i onda će vidjeti treba li rezati i puštati gnoj. Vjerojatno će trebati, jer nemam baš feeling da je nešto izraženije bolje nego šta je bilo prije tjedan dana... malo da, možda, ali.. bojim se, nedovoljno..

E sad: ima li tko s tim zahvatom iskustva..? Koliko dugo traje curenje gnoja i otvorenost rane? Tko to previja svaki dan? Gdje curi taj gnoj (dobije se bočica neka..?) Kako ta rana onda zaraste ako je ostave otvorenom..? Ima kakvih mogućnosti komplikacija..?
Nemam osobno sa zahvatom iskustva, ali pričale su mi osobe koje su to proživjele. Curenje gnoja i zatvaranje rane ovisi o količini sadržaja. Rana im je puštena tako da sama zarasta. Išle su na kontrole, ali su si i same morale to previjati. Mijenjaš sterilne tufere kada se navlaže. Uputu o previjanju svakako dobiješ od kirurga. Čini se gorim nego što jest, ali pokrivena si antibiotikom pa je rizik od komplikacija sveden na minimum. I po meni je bolje da ti taj gnoj izađe van, uostalom mora tako, ako ga ima toliko teško da će samo tako proći od antibiotika. Brže ćeš se tako i oporaviti.

S obzirom da si dobila proljevaste stolice svakako uzimaj neki probiotik. Inače uz antibiotike je potrebno uzimati i probiotike jer se uništava crijevna flora.

Glede toga da ne znaju otkud ti ta pojačana aktivnost, dok ti se ne otkrije, na tvom mjestu bih pripazila za slučaj da se ponovi, a moglo bi se. Možeš to uočiti na vrijeme samo prati grudi. I zapamti si početne simptome koje si imala te svakako kopaj dalje za mogućim uzrokom.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:43   #9
@brzi gonzalez,

puno ti hvala na odgovoru.

Bila sam danas, nema nekih pomaka, bojim se, a njemu je žao da me reže jer nije to sad tako strašno, a opet, nikako da prođe.. žao mu da tjednima se mučim s otvorenom ranom kad nije to sad tako strašno.. ni vrit ni mimo..

...tako da nemam pojma šta će dalje biti..

Promijenio mi antibiotik i naručio me za tri dana ponovo.. opet u četvrtak natašte, ako bude potreban zahvat, da ga mogu obaviti.. ajoj..

Muka mi je od pomisli na rez i mučenje tjednima, ali bih čak i htjela da to učini, samo da se već jednom maknemo sa mrtve točke. Jer meni se čini da nema pomaka (odnosno, nekog značajnijeg pomaka).. čak nisam sigurna da li je uopće krenulo na bolje ili je status quo.

Drugo šta je muči je uzrok. Napomenula sam mu cistu, pa veli on: pa da, mogla bi biti uzrok i neka cista koja to stisne pa žlijezda krene.. Ne znam.. nekako mi doktor ne zvuči ko da sigurno vlada situacijom.. i veli on: hoćete odmah da napravimo vađenje sadržaja ciste? Ma neću.. neka on prvo izliječi mastitis, pa ćemo cistu kad se sve smiri, da ne izazove nove probleme..

Ako i jeste mastitis.. I šta je mastitis?? Ja mislila - upala dojke uslijed začepljenja mliječnih kanala.. Sad više ni u to nisam sigurna.. Ah, ništa. Vidim ja, ne gine mi temeljit razgovor s njim.. Upala jeste. Ali čega?(???) Ciste?? Žlijezda?? Grrrrr... Ne volim nejasnoće!
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:06   #10
Ne znam, mučiš se i ovako, ništa se nije promijenilo, a da ti je gnoj izdreniran već bi se oporavljala. Ovako, po mom mišljenju uzimaš brdo antibiotika uludo (toliko o racionalnosti njihovog korištenja), a nakon zahvata morati ćeš ih ionako uzimati. Rade se i gore operacije i preživljavaju se jer drugačije ne ide.

Uvijek možeš potražiti drugo mišljenje. Nije to ništa pogrešno.
Imaš na ovoj stranici prilično detaljno o mastitisu:

http://www.nhs.uk/Conditions/Mastiti...roduction.aspx
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:44   #11
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Ne znam, mučiš se i ovako, ništa se nije promijenilo, a da ti je gnoj izdreniran već bi se oporavljala. ..
...
Uvijek možeš potražiti drugo mišljenje. Nije to ništa pogrešno.
Imaš na ovoj stranici prilično detaljno o mastitisu:

http://www.nhs.uk/Conditions/Mastiti...roduction.aspx
Gonzales, puno ti hvala na linku.. čitam, ali se ne nalazim. Jedino u onom dijelu gdje zbog predmenopauze se skraćuju i proširuju mliječni kanali. Samo niti tu se ne nalazim potpuno.. Ma ne znam jeli imam taj mastitis ili šta je, k vragu.

Ništa, odluka je pala. Naručila sam se sutra na UZV u Medikolu kod žene koja me preuzela (tamo radim UZV već nekoliko godina i sve riješavaju elegantno), da vidim šta će reći. Na bazi njenog UZV prije 2 mjeseca sam krenula prvo u endokrinološko istraživanje (sve se odužilo zbog doktorskih GO), pa da vidi šta se sad događa unutra, s obzirom da se razvila nekakva upala. Kakva? Više ne znam.

A doktoru u bolnici ću reći da mi i on napravi UZV, da vidim da li će se podudarati, tj. šta će on reći.. Jer sam malo počela gubiti vjeru u njega. Ok je čovjek, ali čini mi se da nismo dovoljno temeljito iskomunicirali ovu situaciju.. ili ne zna baš..

Eto.. saga se nastavlja.. ajme meni..
kayya_d is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.