Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2020., 21:18   #1
Otkazan maturalac

Pozdrav, molim da me mod premjesti ako tema spada na Pravo ili negdje drugdje..

Mama sam budućeg maturanta koji ide u 1. tehničku školu Tesla.
Početkom prošle školske godine, dogovoreno je da djeca idu u Grčku brodom/avionom krajem 8/2020.
Izabrali smo ponudu agencije Spektar putovanja po cijeni aranžmana 5.200,00 kn, uz obveznu uplatu akontacije od 400,00 kn kao pristanka na putovanje.
Akontacija se trebala uplatiti do kraja 01/2020, a ostatak do 06/2020.
Napominjem da je većina roditelja uplatila akontaciju, dok su neki već počeli sa plaćanjem ostatka iznosa. Ugovore su nam donijela djeca doma na potpis.

Obzirom na neizvjesnu situaciju oko korone i upitnog 'puštanja' djece na put, na nedavnom sastanku sa agencijom, nudili su nam Dubrovnik sa izletima na Korčulu i Mljet. Po cijeni od 4.500,00 kn.
Bilo nam je to prilično smiješno, da nam hoće uvaljati preskupi DU, i to Valamar Babin Kuk Nismo pristali na to iz 2 razloga: cijena i HR obala.
Da se razumijemo, nemamo ništa protiv Jadrana, ali ipak je maturalac jednom u životu, i tradicija je da se ide negdje van i da vide 'svijeta' (moš mislit ) ali ipak, klinci će radije ljetovat čoporativno po Jadranu nego organizirano, i s tim smo se složili.

Agencija nas je u jednu ruku 'ucijenila' sa prijedlogom - ako prihvatite HR, onda vam akontaciju uračunavamo, ako ne, ne vraćamo je..

Yeah right, 100 učenika x 400,00 kn = 40.000,00 lijepih kuna.

U Zakonu o pružanju usluga u turizmu, "putnik ima pravo otkazati aranžman, u slučaju izvanrednih okolnosti na koje nije mogao utjecati, a nastupile su na odredištu ili u njegovoj neposrednoj blizini a koje znatno utječu na ispunjenje paket-aranžmana", što je sad slučaj, otkazuje putovanje, agencija mu je dužna u roku od 14 dana izvršiti povrat uplaćenih sredstava.

Nakon nekoliko mailova, agencija i dalje odbija vratiti uplaćenu akontaciju uz obrazloženje da je 'taj iznos storno troškovi na koje svaki roditelj pristaje u slučaju prijevremenog raskida ugovora' i da ako želim čekati 'možete čekati zakonski rok proteka 180 dana od dana prestanka posebnih okolnosti'.

Mnogi roditelji su ogorčeni ali bojim se da nemaju muda nekaj konkretno napravit.

Mišljenja?
FatGlow is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2020., 21:26   #2
Iskoristite tih 400kn za neki jednodnevni izlet
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2020., 08:29   #3
Imam slicnu situaciju, skolsko putovanje planirano u Hrvatskoj.

Agencija ne vraca novac zbog vladinih mjera koje se odnose na epidemiju i tih 180 dana. Ministarstvo turizma je na taj nacin zastitilo agencije.
Ugovori su nam zapravo nevazeci, bez obzira na uplaceno osiguranje otkaza putovanja koje pokriva i epidemiju.

Ja sam se isto pitala je li ovo moguce, citam da ljudi dobivaju povrate za kupljene zrakoplovne karte, a nama nece vratiti akontaciju za uplaceno putovanje u Hrvatskoj.

Neobicno da roditelji sute, nije to mali broj djece, kraj epidemije ne nazire, a kamoli jos 6 mjeseci + 14 dana.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/p...mije/10281334/

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2020., 19:22   #4
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Imam slicnu situaciju, skolsko putovanje planirano u Hrvatskoj.

Agencija ne vraca novac zbog vladinih mjera koje se odnose na epidemiju i tih 180 dana. Ministarstvo turizma je na taj nacin zastitilo agencije.
Ugovori su nam zapravo nevazeci, bez obzira na uplaceno osiguranje otkaza putovanja koje pokriva i epidemiju.

Ja sam se isto pitala je li ovo moguce, citam da ljudi dobivaju povrate za kupljene zrakoplovne karte, a nama nece vratiti akontaciju za uplaceno putovanje u Hrvatskoj.

Neobicno da roditelji sute, nije to mali broj djece, kraj epidemije ne nazire, a kamoli jos 6 mjeseci + 14 dana.

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/p...mije/10281334/

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
zanimljivo
ne kuzim kako ministarstvo moze biti iznad ugovora i police osiguranja

meni je to vise manipulacija neinformiranim ljudima, ovo jedan prosjecan odvjetnik, sigurna sam, moze srusit u tri poteza.
ako imate pisani ugovor s otkazom putovanja (i citate mala slova).

a sto se tice grcka vs dubrovnik, ja bih prije platila dubrovnik ako je za iste novce, jer ce grcku sigurno u vlastitom aranzmanu vidjet daleko jeftinije i za vise dana, a dubrovnik je sada "povoljan" jer nema kruzera i nema turista.
a klincima je ionak da im guzica vidi puta i da se napiju (meni opcenito ti maturalci iznad 2000kn nemaju smisla, jer em neki to zaista ne mogu platiti, em klincima ionak nis od toga ne ostane u pamcenju, al to je sad neka treca tema).
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 07:37   #5
Pise ti sve u linku kojeg sam stavila.
Odluka je donesena u skopu mjera pomoci turizmu.
Meni je to van pameti, kad vec postoje osiguranja.


Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2020., 12:01   #6
Teški lopovluk. Ja sam djetetu uplatila 2 rate ekskurzije, a vidit ću ih nikad. Srećom da nisam išla odmah gotovinom cijeli iznos, a mislila sam se. Kako je bila mala razlika u cijeni ipak sam odlučila na rate.
Dobili smo od agencije odgovor ili vaučer ili povrat nakon 180 od prestanka epidemije.
Dotle će i agencije skljoknit.
Uopće ne znam šta mi je radit...baš sam bijesna.
E ima i treća opcija povrat novca uz uzimanje 500 kn na račun rezervacije. Za ovu opciju ne garantiraju da će moći svima isplatiti.
Vjerovatno kalkuliraju s klijentima koji su uplatili nešto sitno poviše 500 kn.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2020., 13:06   #7
Kod nas isto, 4. razred OŠ, planirana škola u prirodi u lipnju, novac ne vraćaju nego su nam, kad je nastupilo corona zatišje, ponudili putovanje krajem kolovoza, tako da se sad nadamo da nas neće zatvoriti do rujna

Što sam naučila, da nikad više neću odmah uplatiti puni iznos puta
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2020., 14:57   #8
https://www.jutarnji.hr/life/putovan...tnika-15005963

Mozda nam ipak vrate akontacije

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.