Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2017., 00:02   #8561
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Crnoja je imao grijeha i grijeha, jer nije zivio na adresi na kojoj je prijavljen...

Bivsi ministar bez branitelja nije odgovorio ni na jedno od devet pitanja koje su mu postavili suborci... Podsjecam

1.Kako je moguće da gospodin Predrag Matić ‐ Fred ima status HRVI-a s tjelesnim oštećenjem od 80%, trajno? Kao što je poznato, imenovani je nakon okupacije Vukovara 19.11.1991. zarobljen i odveden u zatočeništvu. Prema pravilniku za ocjenu tjelesnog oštećenja imenovani s osnova boravka u zatočeništvu i PTSP‐a za kojeg sam tvrdi da ga ima, a što je izjavio gostujući u emisiji Aleksandra Stankovića Nedjeljom u 2 dana 18.11.2007., ne može imati veće oštećenje od 60%, to je maksimum koji pravilnik dopušta.

2. Gospodinu Predragu Matiću ‐ Fredu 2000. godine utvrđen je potpuni gubitak preostale radne sposobnosti pri nadležnom liječničkom povjerenstvu mirovinskog invalidskog osiguranja RH, Područna služba Zagreb, te je ocijenjen potpuni, 100% gubitak radne sposobnosti, što je preduvjet za ostvarivanje vojno‐invalidske mirovine prema ZPHBDR-u. Gospodin Predrag Matić – Fred umirovljen je 2000. godine s činom brigadira.

3. Gospodin Predrag Matić ‐ Fred gostujući u emisiji novinara i urednika HRT-a Aleksandra Stankovića Nedjeljom u 2 dana 18.11.2007. izjavio je da boluje od PTSP‐a, ali da ne konzumira nikakvu terapiju.

4. Kako je moguće da osoba kojoj je utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti, tj. 100% invaliditet s pravom na vojno‐invalidsku mirovinu, te koja boluje od PTSP‐a obnaša dužnost savjetnika predsjednika RH, igra mali nogomet svakog tjedna s predsjednikom, bude član odbora za obranu, te sada i ministrar hrvatskih branitelja.


5. Kako je moguće da gospodin Predrag Matić ‐ Fred sebe naziva dragovoljcem Domovinskog rata, kada je među Vukovarcima opće poznata činjenica da je mobiliziran mjesec i pol dana prije okupacije Vukovara, točnije 04.10.1991., a mobilizirala ga je vojna policija zajedno s njegovim prijateljem Jeftićem kojeg je predložio za odličje predsjedniku Mesiću. Kako je moguće da se dragovoljcem predstavlja osoba koja je zajedno s djecom Vukovara u svibnju, lipnju i kolovozu 1991. bila smještena na obali?

6. Kako je moguće da gospodin Predrag Matić ‐ Fred izjavi u Novinarskom domu na okruglom stolu da on osobno poznaje najmanje „5 lažnjaka" aludirajući na lažne branitelje, a da do današnjeg dana nije prijavio niti jednog od tih spomenutih 5?

7. Kako je moguće da Predrag Matić ‐ Fred dobije stan iz stambenog fonda za stradalnike Domovinskog rata te u okviru toga i kvadraturu za nevjenčanu suprugu koja je prema dostupnim informacijama još uvijek u službenom braku u Republici Srbiji?

8. Kako je moguće da Predrag Matić – Fred bude odlikovan Redom Hrvatskog križa kada je poznato da se to odlikovanje dodjeljuje samo osobama koje su teško ranjene u obrani suvereniteta i integriteta RH, a gospodin Matić nije ni lakše, a kamoli teže ranjavan?

9. Kako je moguće da Predrag Matić – Fred u svom životopisu napiše da je „tijekom rata obnašao gotovo sve funkcije, od zapovjednika voda do zapovjednika bojne", kada je to LAŽ? Zna se da je pok. general Blago Zadro bio zapovjednik bojne u kojoj je bio mobilizirani vojnik Predrag Matić – Fred. Nakon smrti generala Zadre zapovijedanje bojnom je nastavio pok. Marko Babić i Ivo Kovačić. Zar ga nije sramota tako gaziti po kostima mrtvih heroja Vukovara i uzimati sebi nešto što nikada nije bio?

I po čemu je on usporediv s Crnojom?
NIšta se neće dogoditi Fredu Matiću. Zapamtite slijedeće Fred je:

jedan od 505 000 upisanih u registar branitelja,
jedan od 350 000 mobiliziranih tijekom Domovinskog rata,
jedan od 57238 HRVI, (stanje na 31.12.2013.)
jedan od 935 HRVI s 80% oštećenjem organizma,
jedan od 1800 ili ne znam koliko vukovarskih branitelja,
jedan od 30 000 zarobljenika (u toj brojci su i civilne osobe),
jedan od 58000 korisnika invalidske mirovine,
jedan od 1000 i kusur brigadira koliko ih je proizvedeno,
jedan od 10000 srpskih zetova koji su branili Hrvatsku (on to ne krije za razliku od mnogih),
jedan od 5 ministara hrvatskih branitelja,
jedan od 151 zastupnika u Hrvatskom saboru,
jedan od stotinu savjetnika dosadašnjih premijera i predsjednika,
I tako dalje....

Znači upitno je samo Fredovo sudjelovanje u ratu, upitna su njegova odličja i invalidnost. ako je to točno i ako je on jedini onda smo mi zemlja sretnih, poštenih i dragih ljudi.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:52   #8562
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
NIšta se neće dogoditi Fredu Matiću. Zapamtite slijedeće Fred je:

jedan od 505 000 upisanih u registar branitelja,
jedan od 350 000 mobiliziranih tijekom Domovinskog rata,
jedan od 57238 HRVI, (stanje na 31.12.2013.)
jedan od 935 HRVI s 80% oštećenjem organizma,
jedan od 1800 ili ne znam koliko vukovarskih branitelja,
jedan od 30 000 zarobljenika (u toj brojci su i civilne osobe),
jedan od 58000 korisnika invalidske mirovine,
jedan od 1000 i kusur brigadira koliko ih je proizvedeno,
jedan od 10000 srpskih zetova koji su branili Hrvatsku (on to ne krije za razliku od mnogih),
jedan od 5 ministara hrvatskih branitelja,
jedan od 151 zastupnika u Hrvatskom saboru,
jedan od stotinu savjetnika dosadašnjih premijera i predsjednika,
I tako dalje....

Znači upitno je samo Fredovo sudjelovanje u ratu, upitna su njegova odličja i invalidnost. ako je to točno i ako je on jedini onda smo mi zemlja sretnih, poštenih i dragih ljudi.
Koliko ja znam iz medija Fred je dragovoljac i jedini prijepor o kojem se nešto raspravljalo je datum njegovog pristupanja postrojbama.
I sasvim sigurno je invalid DR jer svatko tko je bio u srpskom konc logoru je invalid i jedino pitanje je koliko posto.

A koliko je točno vukovarskih branitelja je po meni problem jer prema Mladom Jastrebu njih je bilo 1803 a mirovine prima njih oko 6500 (izvor: https://www.vecernji.hr/vijesti/vuko...ih-6500-376629)

Ostalo oko političkog rada je složili se mi ili ne samo politika i kako tko na to gleda. I da ne bi bilo nesporazuma ako postoji neki njegov krimen neka institucije svoj posao obave.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 20:23   #8563
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Crnoja je imao grijeha i grijeha, jer nije zivio na adresi na kojoj je prijavljen... ****
i čisti primjer moralne vertikale "domoljuba"
koji namjenski kredit po vlastitim riječim može trošiti kako hoće pa i na put oko svijeta a ne pravdati ga, koji je susjedi oteo / zagradio garažu i pristup u nju

onda , jel se ono skrivao u Bosni i bježao od neke odgovornosti?
Ili je napao nekoga jer mu se nisu sviđali

da, da, znam - sada će biti odgovor da to nije kažnjivo ili nije osuđen
i ne pišem o tome
pišem o moralu i etici nekoga tko je trebao ministar i primjer

Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Pa ovo je Forum.hr.
Sa svojim pravilima. Korisnici pišu po svojim ideološkim uvjerenjima.(normalno)
Neki po zadatku, a neki iz gušta.
Osobno mi je žao što su neki nestali.
Pogotovo od kada se promijenila Vlada.

Pozdrav,
sve 5
pa se i vidi koliko su analitični i koga zaista što smeta , točnije ne smeta
obzirom na mjerila
jedino mjerilo je koja je strana
jedna može sve, drugoj se sve zamjera
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:43   #8564
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
i čisti primjer moralne vertikale "domoljuba"
koji namjenski kredit po vlastitim riječim može trošiti kako hoće pa i na put oko svijeta a ne pravdati ga, koji je susjedi oteo / zagradio garažu i pristup u nju

onda , jel se ono skrivao u Bosni i bježao od neke odgovornosti?
Ili je napao nekoga jer mu se nisu sviđali

da, da, znam - sada će biti odgovor da to nije kažnjivo ili nije osuđen
i ne pišem o tome
pišem o moralu i etici nekoga tko je trebao ministar i primjer



sve 5
pa se i vidi koliko su analitični i koga zaista što smeta , točnije ne smeta
obzirom na mjerila
jedino mjerilo je koja je strana
jedna može sve, drugoj se sve zamjera
Točno.
A slušajte, ili prihvatiti takav način komunikacije ili uopće ne komunicirati.
Uvijek sam za razgovore.
Pozdrav.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:02   #8565
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Točno.
A slušajte, ili prihvatiti takav način komunikacije ili uopće ne komunicirati.
Uvijek sam za razgovore.
Pozdrav.
to nije komunikacija
to je trolanje i drvljenje samo po jednoj strani
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 14:37   #8566
Legenda:

14:01 - Željko Jovanović kazao je kako bi predsjednica Grabar-Kitarović očito potpisala za opoziv Vlade, a potom se SDP-ov Fred Matić obratio premijeru:

- Vi ste civiliziran i pametan čovjek, no zbog okruženja u kojem se nalazite morate se ponašati kao bahati HDZ-ovac i ja vas razumijem. Znam da je vama teško i želim reći da ću vam dati potporu ako dođe do problema s glasovanjem, jer znam da želite dovesti HDZ na civiliziranu razinu što oni 27 godina nisu. Ja bih iskrenije glasao nego oni koje ste kupili na jeftinoj akciji '3 za 5' - kazao je Matić aludirajući na HNS-ovce.

- Meni je drago da ste vi uvijek pripravni podebljati parlamentarnu većinu i na tome vam zahvaljujem – odgovorio je Matiću Plenković.

link:
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ezika/6734913/
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 16:40   #8567
Upišeš se u stranku, dođeš u Sabor i onda kad tvoja stranka želi rušit Vladu ti blebneš da ćeš ih podržat. Stvarno treba prestat gledat i pratit. Gomila kretenčina svih boja.

Hvala Zoki, i ovo je tvoj jebeni kadar.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:34   #8568
Ala ih je izabravo, svaka mu čast
don Kacunko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:42   #8569
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Upišeš se u stranku, dođeš u Sabor i onda kad tvoja stranka želi rušit Vladu ti blebneš da ćeš ih podržat. Stvarno treba prestat gledat i pratit. Gomila kretenčina svih boja.

Hvala Zoki, i ovo je tvoj jebeni kadar.
Ima potvrdu,šta ga briga.E,Kate,ako mi iko ide na živac,to si ti.Al bar ima života u tebi.Miislim,za šta god,ali baš za šta god se probaš uhvatiti,ako imaš minimum zdravog razuma,razočaraš se.Eto,ja sam Todorićev ,ostavljen Povjereniku na izvolte i baš mi se sviđa nova gazdina frizura.Čak mi je nekako drag,ovako.Da,Zoki,odvratni, za ove je izmislio politiku.Fuj....Bok.Ma,borbe su to u glavi....malo si za Titu,pa malo pucaš na tenk sa petokrakom(ako)...evo ja danas cijeli dan navijam slavonski,nostalgija osamdesete,a baš ono,pojačam...pa onda pročitam da je zveknula Mila Štula,pa se opet sjetim tih osamdesetih,pa bi pojačo,ne bi pojačo....tko god ima da mu se šta mućka u glavi,mućka mu se.

Zadnje uređivanje polki : 10.11.2017. at 17:53.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:43   #8570
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Ala ih je izabravo, svaka mu čast
iako uvijek napadam milanovica, ovaj put moram stati na njegovu stranu. kad vidimo kakve je ljude imao oko sebe, cini mi se da je izvlacio maksimum. iako je dijelom i sam kriv selekcijom kadra, prvi put stvarno imam dojam da se zoran trudio i borio i da je solidno radio svoj posao.

znam da ce mnogi biti sokirani sto cu ovo naposati, al mislim za milanovica da ima mjesta u hrvatskoj politici ako se okruzi kvalitetnim kadrom i rijesi nekih ljudi kojima je previse vjerovao.

neki su se skroz pogubili. evo matic. hrvatskoj trebaju ozbiljni politicari koji imaju odgovornost prema izgovorenoj rijeci i svojim postupcima.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 17:50   #8571
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Ima potvrdu,šta ga briga.E,Kate,ako mi iko ide na živac,to si ti.Al bar ima života u tebi.Miislim,za šta god,ali baš za šta god se probaš uhvatiti,ako imaš minimum zdravog razuma,razočaraš se.Eto,ja sam Todorićev ,ostavljen Povjereniku na izvolte i baš mi se sviđa nova gazdina frizura.Čak mi je nekako drag,ovako.Da,Zoki,odvratni, za ove je izmislio politiku.Fuj....Bok.
Ne mogu uopće zamisliti da nekome idem na živce
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:05   #8572
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Ne mogu uopće zamisliti da nekome idem na živce
Bez veze.Ako o ičemu imaš jasan stav,naravno da nekom ideš.Bar sam za tebe mislio da ti je to jasno.Sada bih poentirao sa ZDS,ali na žalost o tome nemam jasan stav.Da probam sa : Fred Matić je sitnojugoslavenski silomprilika nasilumobiliziran socijalističkonaučeni bezideološki uhljeb.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:19   #8573
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Bez veze.Ako o ičemu imaš jasan stav,naravno da nekom ideš.Bar sam za tebe mislio da ti je to jasno.Sada bih poentirao sa ZDS,ali na žalost o tome nemam jasan stav.Da probam sa : Fred Matić je sitnojugoslavenski silomprilika nasilumobiliziran socijalističkonaučeni bezideološki uhljeb.
Šala brate

Ne znam kako je mobiliziran i kakav je bio u ratu, po svemu sudeći bolji od kritičara.
Ali neovisno o tome za mene osobno priglup čovjek, pomalo i pokvaren, a i s problemom sa živcima, to nije kritika jer za bolest nije kriv.

Ništa taj nije dobroga napravio kao ministar osim što mi je na grbaču stavio i Glavaševića. Lizali dupe Zokiju koji im ga je spremno dao. Jbg, liječi komplekse neratovanja, nepotrebno.
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:42   #8574
[QUOTE=KatarinaRi;66433403]Šala brate

Ne znam kako je mobiliziran i kakav je bio u ratu, po svemu sudeći bolji od kritičara.
Ali neovisno o tome za mene osobno priglup čovjek, pomalo i pokvaren, a i s problemom sa živcima, to nije kritika jer za bolest nije kriv.

Ništa taj nije dobroga napravio kao ministar osim što mi je na grbaču stavio i Glavaševića. Lizali dupe Zokiju koji im ga je spremno dao. Jbg, liječi komplekse neratovanja, nepotrebno.[/QUOTE

Ma,on je nesreća u glavi,a nisam ni ja daleko....kuneš se u Titu,pa te petokraka opizdi sa minobacačem.No,ja ne probam to naplatiti,radim ljepo to što sam i htio raditi,a ne pravim budalu od sebe,za koju kunu.Ugleda tu nema.Meni je ćak super fora da zazivam Titu i pitam đe s bio 91,a svi glava dolje.Nije plativo masterom.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:53   #8575
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Šala brate

Ne znam kako je mobiliziran i kakav je bio u ratu, po svemu sudeći bolji od kritičara.
Ali neovisno o tome za mene osobno priglup čovjek, pomalo i pokvaren, a i s problemom sa živcima, to nije kritika jer za bolest nije kriv.

Ništa taj nije dobroga napravio kao ministar osim što mi je na grbaču stavio i Glavaševića. Lizali dupe Zokiju koji im ga je spremno dao. Jbg, liječi komplekse neratovanja, nepotrebno.
Pa sam se odrekao invalidnosti po dijagnozi PTSP-a.
Bio u doktora (tako rekao).
Jel istina tko će ga znat.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 19:57   #8576
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Pa sam se odrekao invalidnosti po dijagnozi PTSP-a.
Bio u doktora (tako rekao).
Jel istina tko će ga znat.
NIje se odrekao invalidnosti nego je istu smanjio s 80 na 50%. Tim činom izgubio je oko 1000 kn mjesečne invalidnine. Inače većina povećava invalidnost, a on ju je smanjio. Iskreno bih volio da se objavi popis svih 80% HRVI pa da vidite koji "macani" imaju taj postotak, a da blizu bojišnice nisu bili, a kamoli u srpskim koncentracijskim logorima.
Peđa nijee SDP-ovac niti je bio SKOJ-evac niti je bio milicajac, niti rezervni niti aktivni oficir JNA,on je biio učitelj razredne nastave i po tome je istinskim domoljubima puno bliži nego njegovi kritičari poput Mladena Pavkovića najvećeg titoljubca iz Podravine.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:08   #8577
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
NIje se odrekao invalidnosti nego je istu smanjio s 80 na 50%. Tim činom izgubio je oko 1000 kn mjesečne invalidnine. Inače većina povećava invalidnost, a on ju je smanjio. Iskreno bih volio da se objavi popis svih 80% HRVI pa da vidite koji "macani" imaju taj postotak, a da blizu bojišnice nisu bili, a kamoli u srpskim koncentracijskim logorima.
Peđa nijee SDP-ovac niti je bio SKOJ-evac niti je bio milicajac, niti rezervni niti aktivni oficir JNA,on je biio učitelj razredne nastave i po tome je istinskim domoljubima puno bliži nego njegovi kritičari poput Mladena Pavkovića najvećeg titoljubca iz Podravine.
Pavković je dno dna.Iz toga ne slijedi da je Matić dobar.Matić je bezveznjak,kojega je trenutak ponio(ako je).Poslije toga,bio bi ok.,da začepi glupu gubicu.Pavković je ispod dnoa dno.Mislim,stoti puta kažem da mi mentalni sklop nije daleko od Matićevog,lijepo radim svoj posao i šutim.Eto,Tito mi je zakon,oplela petokraka po meni i čkomim.Pošteno ????Jebem mu mater imam Che sliku i zadrti sam siocijalista i jebeni četnici,sa petokkrakom, su mi sravnili kuću i moram nešto jesti,nit volim ovakvu Hrvatsku, niti je mrzim kako spada.Ma ja i dalje svima mogu pogledati u oči za 91,a che je još uvijek u sobi,naravno kao mladalački bunt,ali nije bačen.O Titu sve najbolje.Znam sve što se danas zna,a niti sam ja birao gdje ću se roditi,niti gdje ću odrastati.Moj glavni hdz je bio onaj koji je postavio ploču tito volimo te,meni je to onda išlo nakurac,isti meni danas nešto....u malom selu se sklanja od mene...na žalost u većem selu se manje poznamo.Tko je ovakvu Hrvatsku zamišljao od svih mojih suboraca,minus onih koji su joj na jaslama,jebem ga u mozak retardirani,haloo,radim,svako jutro od 6.00.Nije baš gužva na cesti.I da,kao mladić želja svih želja mi je bila da se provozam cestom 66 i obožavao sam country,išao sam na batinski spomenik i klanjao se Rusima,vozio ladu i forda.E,nekada sam se osjećao građaninom svijeta,da mi to nitko nije definirao tako,nešto sam ja to sa Titom dovodio u vezu.

Zadnje uređivanje polki : 10.11.2017. at 21:00.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 20:53   #8578
Quote:
hum5 kaže: Pogledaj post
NIje se odrekao invalidnosti nego je istu smanjio s 80 na 50%. Tim činom izgubio je oko 1000 kn mjesečne invalidnine. Inače većina povećava invalidnost, a on ju je smanjio. Iskreno bih volio da se objavi popis svih 80% HRVI pa da vidite koji "macani" imaju taj postotak, a da blizu bojišnice nisu bili, a kamoli u srpskim koncentracijskim logorima.
Peđa nijee SDP-ovac niti je bio SKOJ-evac niti je bio milicajac, niti rezervni niti aktivni oficir JNA,on je biio učitelj razredne nastave i po tome je istinskim domoljubima puno bliži nego njegovi kritičari poput Mladena Pavkovića najvećeg titoljubca iz Podravine.


Govorio sam o dijagnozi i postotku po PTSP-u.
Sa onim postotkom ne bi bio radno sposoban.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:23   #8579
Na stranu retard Matić,ali jedno retoričko pitanje..........Ako igraš protiv npr. Grčke,a imaš istu valutu,isto volite pedere,lezbejke,isto razmatrate poduzetništvo,itd...pa još je šmensi da igraju po dva crnca za svakog,jedan židov i tri sirijca.........koji je smisao te utakmice i svega općenito.??????
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 21:42   #8580
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Govorio sam o dijagnozi i postotku po PTSP-u.
Sa onim postotkom ne bi bio radno sposoban.
Može se raditi i sa većim postotkom. General Bobetko bio je nacelnik GS HV-a, a imao je više od 80% invalidnosti iz NOB-a.
hum5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.