Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2004., 13:03   #361
Quote:
nn-st1 kaže:
lijep izraz - kazna.
to je bila najobičnija krađa.
i to novca jedne republike
za utjehu
pruga Beograd - Bar je ipak dovršena u to vrijeme se smatrala najljepšom prugom u europi i jednim od najsloženijih projekata takve vrste u europi, praktično se stalno voziš po vijaduktima, mostovima i tunelima, užitak za gledati
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 13:03   #362
E sada o autoputu baš puno neznam, ali ovako...

Beograd bar pruga je pokušaj srba da imaju izravan put do mora. To se trebalo financirati kreditom stranjskim, ali nitko nije bio dovoljno lud da daje kredit za dionicu koja je po svim studijima bila neprofitabilna. Bilo je previše tunela i vijadukata.

jedna još stvar, znate li kako je trebala ta ići autocesta? trebala je ići jednim dijelom kroz bosnu- odnosno vijugala je po granici.
Franjo je htio započeti gradnju autoceste (započeo je tunel kroz velebit), ali mu ameri nisu htijeli dati kredite za granjdu, odnosno htijeli su ali ako ide po staroj trasi, odnosno i dijelom preko bosne. Nitko lud to ne bi želio pa ništa od autoceste...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 13:07   #363
ja nebih bio tako strog.
kod gradnje ceste se ne može gledat samo ekonomska strana projekta. jer gledajući tako onda se nebi isplatilo asfaltirati niti jednu cestu izvan grada i prigradskog područja..

ps
fala ti na utjesi.
to mi puno znači.

Quote:
To se trebalo financirati kreditom stranjskim, ali nitko nije bio dovoljno lud da daje kredit za dionicu koja je po svim studijima bila neprofitabilna
pa su zato maznuli tuđe novce. mislim ono, kad su već tu blizu..
nije im niti palo na pamet npr. izdat u srbiji iobveznice..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 13:41   #364
Quote:
fikus kaže:
to su sve Kardeljeve izmišljotine koje su se mogle zvati kako su oni htijeli i tumaćiti na način kako su oni htijeli, no međutim činjenica je da su svi dobivali plaću, znači radili su za plaću....
nitko nije radio za plaću, niti ju je dobivao
bio je to osobni dohodak

stalno pričaš o nečem što ne poznaš
to je kao što je katolička crkva opisivala vraga, a nije ga nikad nitko vidio, a svi znali da je imao tri zlatne dlake

Nasjeo si na mafijašku propagandu, o društvenoj i državnoj imovini pa ponavljaš njihova opravdanja za pljačku
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 13:51   #365
Quote:
nn-st1 kaže:
fikus,
ajd malo objasni sudbinu auto-puta st-zg '71..
mislim da se ovom temom i ovako obuhvaća previše stvari

ne vidim baš neke veze s onom o čemu bi trebali na ovoj temi pričati
ako sad dođe još neko pitati zašto Crvenkapica nije pitala vuka....
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 14:00   #366
Quote:
ne vidim baš neke veze s onom o čemu bi trebali na ovoj temi pričati
kako nema?
i toga je bilo u socijalizmu.
a s obzirom na tvoje prezentirane stavove o rh, ti bi to vjerojatno trebao gledat kao pozitivnu stvar u socijalizmu..
čudi me kako ti ne spomenu autoput..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 14:40   #367
Quote:
go2slep kaže:
nitko nije radio za plaću, niti ju je dobivao
bio je to osobni dohodak
čitaj malo bolje ja sam osobni dohodak spomenuo i stavio ga pod navodnike, pojam plaća je danas u terminoligiji i zbog toga ga koristim, a i kraće je za napisati

Quote:
go2slep kaže:
stalno pričaš o nečem što ne poznaš
to je kao što je katolička crkva opisivala vraga, a nije ga nikad nitko vidio, a svi znali da je imao tri zlatne dlake
pa nisi me baš svojim postovima uspio uvjeriti da pišem nešto što ne poznam, a ako si malo čitao šta pišem onda možeš primjetiti da kod mene baš i nema Ctrl+C pa Ctrl+V što znači da pokušavam iznesti svoje mišljenje i viđenje pojedinih situacija i događaja i da nisam zadojen ničijom doktrinom i nafilan tuđim podacima koje uzimam zdravo za gotovo

Quote:
go2slep kaže:
Nasjeo si na mafijašku propagandu, o društvenoj i državnoj imovini pa ponavljaš njihova opravdanja za pljačku
ti izgleda živiš u svijetu koji je opterećen nekim zavjerama i urotama kad su ti stalno mafijaši na pameti (manje filmova treba gledati)
ja nikada nisam opravdavao ni branio nikavu pljačku i nepravdu nego sam mojim pisanjem pokušao analizirati kako i zbog čega su se neke stvari desile i pri tom sam uvijek nastojao biti objektivan, sad što se tebi to ne čini objektivno nego bi ti želio da se tko zna tko osudi za pljačku i da ode u zatvor ili šta ja znam šta to je drugi problem, ali činjenice se ne mogu promjeniti, a po meni bi bilo bolje da sve to zaboraviš kao i svi drugi pa da se okrenemp budućnosti
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 14:45   #368
Quote:
go2slep kaže:
mislim da se ovom temom i ovako obuhvaća previše stvari

ne vidim baš neke veze s onom o čemu bi trebali na ovoj temi pričati
ako sad dođe još neko pitati zašto Crvenkapica nije pitala vuka....
sad si me zajebao, za Crvenkapicu se nisam pripremio, može o cvrčku i mravu
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 18:11   #369
Quote:
fikus kaže:


nikada nisam opravdavao ni branio nikavu pljačku i nepravdu nego sam mojim pisanjem pokušao analizirati kako i zbog čega su se neke stvari desile i pri tom sam uvijek nastojao biti objektivan, sad što se tebi to ne čini objektivno nego bi ti želio da se tko zna tko osudi za pljačku i da ode u zatvor ....
nisi, priznajem da si i ti i Demosten prilično dobro (po mom mišljenju) objasnili pljačku, ali nam se razlikuju stajališta o socijalizmu, i odnosima onda, da se razumijemo, ni meni se onda mnogo stvari nije svidjelo, a onda još o tome da li je za hadezenjara prilika napravila lopove, ili lopovi priliku
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2004., 18:17   #370
Quote:
fikus kaže:
sad si me zajebao, za Crvenkapicu se nisam pripremio, može o cvrčku i mravu
ma nisam te ja zajebao, nego te on navukao da pričaš offtopic stvari, zgodno je i zaslužuje da se o tom razgovara ali s temom ima veze isto koliko i Crvenkapica

volio bi da mi netko objasni da nije tako i spreman sam se odmah ispričati
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 07:39   #371
Quote:
go2slep kaže:
ma nisam te ja zajebao, nego te on navukao da pričaš offtopic stvari, zgodno je i zaslužuje da se o tom razgovara ali s temom ima veze isto koliko i Crvenkapica

volio bi da mi netko objasni da nije tako i spreman sam se odmah ispričati
to si u pravu međutim ako je čovijek nešto i pitao a nije ontopic šta bi sad mi trebali reći "odjebi majmune" sa offtopic temom
ja se vodim uzrečicom da ne postoje glupa pitanja nego glupi odgovori
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 08:52   #372
Quote:
fikus kaže:
to si u pravu međutim ako je čovijek nešto i pitao a nije ontopic šta bi sad mi trebali reći "odjebi majmune" sa offtopic temom
ja se vodim uzrečicom da ne postoje glupa pitanja nego glupi odgovori
meni je baš zanimljiva tema o zajmu i autoputu
samo nije za ovaj topic
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 10:36   #373
Quote:
go2slep kaže:
meni je baš zanimljiva tema o zajmu i autoputu
samo nije za ovaj topic
ako malo bolje pogledaš da se na ovakvim topicima javlja samo određeni broj ljudi, po meni to znači da naziv topica nije baš presudan za sadržaj jer drugi i ne dolaze na ovakve topice
ako netko i uleti sa nekom "padobran" temom ne zbači da ne možemo napisati koju suvislu riječ i o tome, po meni je bolje suvislo pisati o offtopic temi nego pisati bedastoće samo da budemo ontopic
iako se generalno slažem da bi se trebali držati zadane teme
fikus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2004., 11:36   #374
Quote:
fikus kaže:

iako se generalno slažem da bi se trebali držati zadane teme
i ja nisam upozorio na to zbog autoputa nego zbog crvenkapice
i meni je žao što na ovoj temi ima samo nekoliko ljudi koji žele razgovarati
go2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 20:04   #375
Quote:
Essenca kaže: Pogledaj post


Zatim su uslijedile godine rata, tranzicija i privatizacija (čitaj pljačka) pa se BDP po stanovniku strmoglavio 1992. na najnižu točku od 2100 USD.


Znaš li možda, ili bilo tko, koliko je on te godine iznosio u postocima?
__________________
Potpis.
*ĐIPI* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.