Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2012., 19:48   #81
Quote:
wing kaže: Pogledaj post
Ne slažem se.
nema se smisla svađati!
svaka vjera ima svoje stavove, jednostavno o ukusima se ne raspravlja.
jedino što je bitno na ovom svijetu jest ljubav i ništa više!!
kad bi bilo ljubavi bilo bi apsolutno svega!
LP
Kad bi bilo ljubavi ne bi ljudima bila vjera potrebna.

LP
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:18   #82
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je da je nekima sve pljuvanje što znači da im vjera-vjerovanje nije smanjila/o ego već ga je povećala/o do neslućenih razmjera.
Takvi se ljudi osjećaju ugoženima od svega počev od banalnih stvari pa do dobronamjernih kritika. U svemu tome oslijepili su na oba oka i oglušili na oba uha pa ne vide i ne čuju sami sebe kad drugima dijele savjete kako živjeti, ponašati se i slično. Eto, što strah radi ljudskim bićima koji nisu sposobni živjeti u različitosti te osjećaju opasnost i od vlastite sjene.
Uopće mi se nije dalo čitati što pišeš... Jer, stvarno, citajuci sve tvoje postove, zvučiš toliko isfrustrirano i ogorčeno da je to prestrašno... Ti sa mnom nemaš šta pričati... Prvo nauči poštivati ono što netko voli, pa se onda meni obrati...

Do tada, stay away from me!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:18   #83
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Kada katolik piše svoja iskustva, piše ih s katoličke strane... I, to je ono što ne treba osuđivati, nego prihvatiti. To je kao što kemičar piše knjigu s kemijske perspektive, ne s fizičke ili mehaničke ili kakve već...!
Sve pet. Ja sam samo naveo zašto mi se navedeno štivo nije svidjelo. Kada čitam neku duhovnu literaturu ne volim biti ograničen religijom, kao što je slučaj s djelima dotične autorice.


Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
A može li netko napustiti sebe zato što ne vjeruje u sebe? Kako bi to izgledalo?
Vjera u kojem smislu? Svijest o samom sebi kao živom biću? Ili vjera u sebe u smislu samopouzdanja?
Kompleksno pitanje, nadasve.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:19   #84
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ne mora - stavi me na ignore.
Jeb ga, budući da stvaaaaarno ponekad valjaš bezveze, moram čitati tvoje postove da te ispravim...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:23   #85
Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Sve pet. Ja sam samo naveo zašto mi se navedeno štivo nije svidjelo. Kada čitam neku duhovnu literaturu ne volim biti ograničen religijom, kao što je slučaj s djelima dotične autorice.
Ha čuj... Religija i vjera su 2 različita pojma, koliko god to svi svrstavali u isti koš... Samo ću reći da ipak, neki ljudi pretjeraju. Tipa da ne žele da im dijete ode na liječenje a umire, a ti roditelji se mole Bogu i očekuju ozdravljenje... To je malo glupo i suludo, jer je Bog IZRIČITO DAO medicinu u ruke čovjeku da služi čovjeku i liječi ljude... I naravno, to dijete umrlo, katastrofa...!



Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Vjera u kojem smislu? Svijest o samom sebi kao živom biću? Ili vjera u sebe u smislu samopouzdanja?
Kompleksno pitanje, nadasve.
Ne, nego VJERA u ISUSA KRISTA! Koliko god to tebi i sličnima bilo nevjerojatno, Isus postoji, i nekim ljudima GOVORI neke stvari, vodi ih kroz život, usmjerava, pokazuje što trebaju činiti i tako dalje...

New Age je nova religija ili što već. Kao sekta, netočna, iskvarena, nastala djelovanjem zla da obmani ljude i tak dalje, e oni vjeruju u svijest i tak dalje...

Ja vjerujem u Isusa, LJUBAV, ISTINU, ŽIVOT! A Isus je put, istina i život, te ČISTA bezgranična ljubav...!
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:33   #86
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ha čuj... Religija i vjera su 2 različita pojma, koliko god to svi svrstavali u isti koš... Samo ću reći da ipak, neki ljudi pretjeraju. Tipa da ne žele da im dijete ode na liječenje a umire, a ti roditelji se mole Bogu i očekuju ozdravljenje... To je malo glupo i suludo, jer je Bog IZRIČITO DAO medicinu u ruke čovjeku da služi čovjeku i liječi ljude... I naravno, to dijete umrlo, katastrofa...!
Da, to je istina; vjera i religija nisu isto, iako su uzročno-posljedično povezane, tj. jedna drugu uvjetuju. Vezano za ekstreme koje si naveo, oni postoje svugdje neovisno o religiji, vjeri, svjetonazoru...



Quote:
Ne, nego VJERA u ISUSA KRISTA! Koliko god to tebi i sličnima bilo nevjerojatno, Isus postoji, i nekim ljudima GOVORI neke stvari, vodi ih kroz život, usmjerava, pokazuje što trebaju činiti i tako dalje...

New Age je nova religija ili što već. Kao sekta, netočna, iskvarena, nastala djelovanjem zla da obmani ljude i tak dalje, e oni vjeruju u svijest i tak dalje...

Ja vjerujem u Isusa, LJUBAV, ISTINU, ŽIVOT! A Isus je put, istina i život, te ČISTA bezgranična ljubav...!
Aha. S obzirom da se ne bavim Isusom to je vjerojatno zašto nisam shvatio prvotno pitanje.
Ja recimo neću pljuvati po krščanstvu, Isusu, Bogu i vjernicima. Ali mi se ne sviđa tvoja definicija new age-a iz razloga što nitko od nas nije vrhovni autoritet pa da može reći da je nešto dobro, a nešto loše. Iz tvog upisa se da pretpostaviti da time što je new age zlo, da je krščanstvo "ono pravo".

Osobno, proučavam duhovnost kao takvu, ali sam se maknuo iz okvira religije i vjere kao takve jer sam osjećao da me sputava; nisam htio da moju vjeru usmjeravaju svećenici, biblija i ostala religijska mašinerija.
Akesson is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:36   #87
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Jeb ga, budući da stvaaaaarno ponekad valjaš bezveze, moram čitati tvoje postove da te ispravim...
Ti si kao neki autoritet po tom pitanju?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:42   #88
Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Da, to je istina; vjera i religija nisu isto, iako su uzročno-posljedično povezane, tj. jedna drugu uvjetuju. Vezano za ekstreme koje si naveo, oni postoje svugdje neovisno o religiji, vjeri, svjetonazoru...
Da, točno... Ma najjači su mi ovi što pobiju brdo ljudi, navodno radi boga ovo ono... Strašno...


Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Aha. S obzirom da se ne bavim Isusom to je vjerojatno zašto nisam shvatio prvotno pitanje.
Ja recimo neću pljuvati po krščanstvu, Isusu, Bogu i vjernicima. Ali mi se ne sviđa tvoja definicija new age-a iz razloga što nitko od nas nije vrhovni autoritet pa da može reći da je nešto dobro, a nešto loše. Iz tvog upisa se da pretpostaviti da time što je new age zlo, da je krščanstvo "ono pravo".
Čitao sam mnoge knjige, pričao s vrlo produhovljenim ljudima i sl., i svi su se složili u jednom: New age je nešto "novo" u čemu zlo obmanjuje ljude nekim novim glupostima... I, ja vjerujem da je tako, jer, malo sam čitao i o New ageu, i stvarno mi se ni malo nije svidjelo, posebice ti kanali, energije, sile ovo ono... Užas... Žao mi je ak sam nekoga povrijedio, nisam imao namjeru s time...!

Quote:
Akesson kaže: Pogledaj post
Osobno, proučavam duhovnost kao takvu, ali sam se maknuo iz okvira religije i vjere kao takve jer sam osjećao da me sputava; nisam htio da moju vjeru usmjeravaju svećenici, biblija i ostala religijska mašinerija.
Biblija je lijepa knjiga, premda mnogi ateisti s njom brišu dupe i tak dalje, no, svejedno, Biblija je prekrasna knjiga... I ne govori ništa što ti misliš da govori. Eto, uzmi makar onu dječju, pročitaš je u 2 dana... Malo prelistaj neke stvari, pa ćeš vidjeti...

Opet kažem, ja svečenike NE PREFERIRAM! Jer su toliko egoistični, bezobrazni i tak dalje, da je to nevjerojatno... Ne volim ljude koji se kriju iza Boga da bi radili loše stvari i time to prikrivali... Katastrofa...! Ja, primjerice, ne slušam svečenike, ali Isus mi je uzor, jer je najmudriji čovjek koji je ikada postojao, postoji ili će ikada postojati... Njegove riječi stvarno NIKOME ne mogu naštetiti i stvarno ti mogu pomoći u mnogim stvarima...

Da naglasim još jednu stvar zašto mnogi bježe od vjere primjerice... Obično, svi vole ići linijom manjeg otpora. A ono što vjera i Isus nalažu zahtjeva rad, malo odricanja i tak dalje... I odmah, BUM, svi popizde, proklinju i tak dalje... No, ljudi ne mogu shvatiti da se najljepše stvari ne dobivaju laganim putem... Isus je moj uzor, i, malo čitaj njegove riječi, prouči malo njegov život, pa, budeš vidio o čemu ti pričam...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:43   #89
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ti si kao neki autoritet po tom pitanju?
Ne, naprotiv, ti si autoritet nada mnom... Budući da sve što ja kažem, ti poklapaš...


Ajde ajde, samo ti udri...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 20:43   #90
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ne, naprotiv, ti si autoritet nada mnom... Budući da sve što ja kažem, ti poklapaš...


Ajde ajde, samo ti udri...
Prepiska ide na PM.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:15   #91
Ja danas pročitala tu knjigu i vratila ju u knjižnicu.

ODLIČNA JE!

Pročitala sam i od Zdenke Andrijić Vrijeme anđela - isto ODLIČNA KNJIGA.

Jučer podigla od Lorne knjigu Stube prema nebu i jedva čekam da ju počnem čitati.

Već dugo vjerujem u anđele.....no, sad intenzivnije...na žalost nisam ih još vidjela, al u zadnje vrijeme dok mi nastane neki veći problem zazovem "sastanak" anđela i Boga i napravimo konferenciju. Prošlu nedjelju dok putovala nekome, u autu, putem isto to uradila i dobila odgovor kroz um da se smirim, da će sve biti ok. Zazvala sam anđela čuvara i osobe kojoj išla. (dečko s kojim sam se nešto porečkala i bilo mi grozno).

I cijelim putem mi slali misli da će sve biti ok. I tako je bilo.

Dogodilo se čudo, poslali su ga da me nazove taman dok trebalo dogovorit mjesto susreta i poslali ga da dođe. (on je kasnije rekao da nije planirao ni zvat niti doći, ni sam ne znam zašto je uopće pristao, no, eto, došao i sve je ok bilo). Tako da vjerujem da su mi oni pomogli.

Moj sin već dulje se žali da u noći vidi neke loptice koje svijetle i koje ga straše. Do sad ga nisam ni kužila u čemu je problem...al sad mislim da vidi nešto, jer je i inače jako senzibilan. Do 5.god.pričali večinom umom, jako malo razgovorom. Sada mu objašnjavala da vjerovatno viđa anđele, nek se ih ne boji.

I sama sam počela intenzivno se baviti molitvama, zazivati ih u pomoć....osječam olakšanje, mir u duši....sretnija sam...
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:29   #92
Smile

da slažem sa tobom Kamelot Isus je stvarno takva ljubav utjeha da se to teško rječima može opisati.ali On je govorio da smo svi mi braća i On prihvača svakog čovjeka i voli ga bio čovjek ateista,budista ili neznam što.Isus će svakom pružiti ruku i pomoći mu jer drugačije nemože jer je Isus ljubav a ljubav ne osuđuje,ne kažnjava,ne odbacuje.u svakom čovjeku treba gledati Isusa.
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:30   #93
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Ja danas pročitala tu knjigu i vratila ju u knjižnicu.

ODLIČNA JE!

Pročitala sam i od Zdenke Andrijić Vrijeme anđela - isto ODLIČNA KNJIGA.

Jučer podigla od Lorne knjigu Stube prema nebu i jedva čekam da ju počnem čitati.

Već dugo vjerujem u anđele.....no, sad intenzivnije...na žalost nisam ih još vidjela, al u zadnje vrijeme dok mi nastane neki veći problem zazovem "sastanak" anđela i Boga i napravimo konferenciju. Prošlu nedjelju dok putovala nekome, u autu, putem isto to uradila i dobila odgovor kroz um da se smirim, da će sve biti ok. Zazvala sam anđela čuvara i osobe kojoj išla. (dečko s kojim sam se nešto porečkala i bilo mi grozno).

I cijelim putem mi slali misli da će sve biti ok. I tako je bilo.

Dogodilo se čudo, poslali su ga da me nazove taman dok trebalo dogovorit mjesto susreta i poslali ga da dođe. (on je kasnije rekao da nije planirao ni zvat niti doći, ni sam ne znam zašto je uopće pristao, no, eto, došao i sve je ok bilo). Tako da vjerujem da su mi oni pomogli.

Moj sin već dulje se žali da u noći vidi neke loptice koje svijetle i koje ga straše. Do sad ga nisam ni kužila u čemu je problem...al sad mislim da vidi nešto, jer je i inače jako senzibilan. Do 5.god.pričali večinom umom, jako malo razgovorom. Sada mu objašnjavala da vjerovatno viđa anđele, nek se ih ne boji.

I sama sam počela intenzivno se baviti molitvama, zazivati ih u pomoć....osječam olakšanje, mir u duši....sretnija sam...
Baš lijepo... Tako i nastavi, jer te oni neće nikad ostaviti na cjedilu...

Čovjek nema boljeg prijatelja od svog anđela... Kad bi samo znali koliko naš anđeo želi biti uz nas, pomoći nam, komunicirati s nama............. Sve što treba je otvoriti srce, i dopustiti mu da s nama razgovara...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:30   #94
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Ja danas pročitala tu knjigu i vratila ju u knjižnicu.

ODLIČNA JE!

Pročitala sam i od Zdenke Andrijić Vrijeme anđela - isto ODLIČNA KNJIGA.

Jučer podigla od Lorne knjigu Stube prema nebu i jedva čekam da ju počnem čitati.

Već dugo vjerujem u anđele.....no, sad intenzivnije...na žalost nisam ih još vidjela, al u zadnje vrijeme dok mi nastane neki veći problem zazovem "sastanak" anđela i Boga i napravimo konferenciju. Prošlu nedjelju dok putovala nekome, u autu, putem isto to uradila i dobila odgovor kroz um da se smirim, da će sve biti ok. Zazvala sam anđela čuvara i osobe kojoj išla. (dečko s kojim sam se nešto porečkala i bilo mi grozno).

I cijelim putem mi slali misli da će sve biti ok. I tako je bilo.

Dogodilo se čudo, poslali su ga da me nazove taman dok trebalo dogovorit mjesto susreta i poslali ga da dođe. (on je kasnije rekao da nije planirao ni zvat niti doći, ni sam ne znam zašto je uopće pristao, no, eto, došao i sve je ok bilo). Tako da vjerujem da su mi oni pomogli.

Moj sin već dulje se žali da u noći vidi neke loptice koje svijetle i koje ga straše. Do sad ga nisam ni kužila u čemu je problem...al sad mislim da vidi nešto, jer je i inače jako senzibilan. Do 5.god.pričali večinom umom, jako malo razgovorom. Sada mu objašnjavala da vjerovatno viđa anđele, nek se ih ne boji.

I sama sam počela intenzivno se baviti molitvama, zazivati ih u pomoć....osječam olakšanje, mir u duši....sretnija sam...
tvoj sinčić sigurno vidi anđele!!
neka, neka, nedaj da to potisne u sebe!!

jednom su djelovali i preko mog sina.
Sin je spavao a ja sam molila. i pitala sam anđela dali je tu. a moj sin je u snu odmah izgovorio "tu sam"...

jako mi je drago zbog tebe,
i sretna sam što u knjižnici ne mogu doći na red za neku knjigu o anđelima... znači ljude ineteresiraju...a to je jako ljepo znati )
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:32   #95
Quote:
tigrić gabriel kaže: Pogledaj post
da slažem sa tobom Kamelot Isus je stvarno takva ljubav utjeha da se to teško rječima može opisati.ali On je govorio da smo svi mi braća i On prihvača svakog čovjeka i voli ga bio čovjek ateista,budista ili neznam što.Isus će svakom pružiti ruku i pomoći mu jer drugačije nemože jer je Isus ljubav a ljubav ne osuđuje,ne kažnjava,ne odbacuje.u svakom čovjeku treba gledati Isusa.
Točno da... Isus nas SVE voli jednako, samo mu je netko malo dragi... Ali nas sve isto voli, kako ateiste, tako i katolike i sve ostale...

On ima savršenu i nepogriješivu ljubav, dok, ja sam čovjek pa ne mogu biti takav nikad, pa me jako ljuti kada čujem ateiste kako pljuju po Njemu, a On ih svejedno voli tako neizmjerno...
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 21:46   #96
Smile

zaželjela sam takvu temu-temu o anđelima.stvarno osjećam toliko pozitivne energije na toj temi.ljudi pišu svoja iskustva-prekrasno.i onda nema anđela.....baš sam happy!
tigrić gabriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 22:36   #97
Knjiga koja mi je pomogla da upoznam ,recimo tako,svog anđela čuvara bila je:Anđeli čuvari i duhovni vodići. U njoj ima više načina kako stupiti u kontakt sa svojim anđelom. Ne trebaju nikakve posebne pripreme već samo se opustiti i otvoriti srce. Taj doživljaj nemoguće je opisati,čista ljubav. Anđeo će vam reći i svoje ime. Poslije toga bilo mi je dovoljno,sjesti na par minuta,opustiti se i pozvati anđela. Uvijek će vam na neki način dati do znanja da je kraj vas,lagani dodir po ruci,kosi,osjećaj topline. Jednom prilikom razgovarala sam s prijateljicom o anđelima,odjednom su nam se dlanovi ugrijali i kad smo približile ruke ,tolika toplina ,ljubav je prošla kroz obje. Drugom prilikom čitala sam još jednu knjigu o anđelima(zaboravila sam naslov) gdje se opisuje kako pomilovati dijete u sebi tj. onaj svoj recimo to neiskvareni dio. Radilo se o laganom opuštanju,meditaciji ako želite. Slika koja mi se ukazala u mislima uvijek će mi ostati u srcu. S moje lijeve strane je bio vodopad,podno njega jezero,ja sam stajala ali kao mala djevojčica do koljena u vodi,sa svake strane je stajao po anđeo a ispred nas u tri reda zbor anđela koji je pjevao. Nešto neopisivo. Kasnije sam od prijateljice saznala da negdje i postoji takva slika al ja je nažao nisam nikada pronašla. Zato otvorite svoja srca,anđeli uvijek čekaju na nas
__________________
šta te ne ubije to te ojača
Yuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:11   #98
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Ne, nego VJERA u ISUSA KRISTA! Koliko god to tebi i sličnima bilo nevjerojatno, Isus postoji, i nekim ljudima GOVORI neke stvari, vodi ih kroz život, usmjerava, pokazuje što trebaju činiti i tako dalje...

New Age je nova religija ili što već. Kao sekta, netočna, iskvarena, nastala djelovanjem zla da obmani ljude i tak dalje, e oni vjeruju u svijest i tak dalje...
blaženom univerzumu ništa nije više niti manje drago. univerzumu je svejedno koliko tko može popiti piva, rakije, lošeg vina,.. čija životna praksa je tobož prava ili istinita, a čija kriva ili lažna. s tim besmislicama samo ljudska bića nepotrebno razbijaju glavu.
fbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:11   #99
Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Već dugo vjerujem u anđele.....no, sad intenzivnije...na žalost nisam ih još vidjela, al u zadnje vrijeme dok mi nastane neki veći problem zazovem "sastanak" anđela i Boga i napravimo konferenciju. Prošlu nedjelju dok putovala nekome, u autu, putem isto to uradila i dobila odgovor kroz um da se smirim, da će sve biti ok. Zazvala sam anđela čuvara i osobe kojoj išla. (dečko s kojim sam se nešto porečkala i bilo mi grozno).
Ma kako ih ne vidiš? Ja ih viđam neprestano, razgovaram s njima, družim se s njima. Jer u svakom koga poznajem, sretnem i s kim razgovaram je anđeo.
Evo, i sad razgovaram s njima.

I svi ste vi moji anđeli. I svi ste vi ja i ja sam svi vi.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 00:27   #100
Quote:
fbuki kaže: Pogledaj post
blaženom univerzumu ništa nije više niti manje drago.
Blaženi univerzum? WTF?
__________________
Imagine the world the size of virus where we manipulate things with atoms.
Kamelot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.