Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2013., 04:40   #201
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
pa da se 'reinkarnira' u napoleona, i završi u ludari

šalu nastranu, jedna poznanica koja je radila autoregresiju se jedva izvukla...nakon nekoliko uspješnih inkarnacija, jedna osobnost inkarnacije nije htjela otići...jasno, pretpostavljam da kad netko kvalificiran radi regresiju nekome drugome, da nema takve opasnosti svejedno, da sam lud osobno zajebavati se s time...nisam...
Kažu da smo zaboravili svoje prijašnje živote, jer se nebi mogli nositi svim tim iskustvima i bez osoba koje smo susretali u prijašnjim životima, a koji su nam bili bliski.
Kažu da se Budha mogao sjetiti svih svojih života, a mi ostali kada za to budemo spremni. Neki kažu opet da bi bilo dobro znati neke ključne tvari iz prijašnjih života, ali nebi se smjeli emotivno vraćati u prijašnje živote!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 19:43   #202
Quote:
Miceki kaže: Pogledaj post
Zapiši si što više toga dok ti je još svježe, sve, makar možda ne razumiješ što se zbivalo ili koje su te osobe koje si vidjela. Navodno da i mjesecima nakon toga neke stvari mogu postati jasne, tj. dobivaju svoj smisao.
to mi svakim danom postaje sve jasnije....slike u glavi imaš a, znacenja ti dolaze naknadno
Quote:
Znači, vidjela si tu ženu, hm, dakle, definitivno je nekakav vodič...
vidjela sam ju al, ona mi nije vodic (bar je tako rekla)...no, mislim da znam tko je
Quote:
Ak ti nije teško, daj mi na pp napiši kako se poziva vodič... čitala sam razne knjige i pokušala, nekad bi uspjelo, nekad ne.
pp je poslan, ne znam koliko ce upaliti jer je "znak" dogovoren u regresiji al, svakako probaj
Quote:
Išla bih na regresiju, neka pitanja me muče, posebno u vezi tih znakova bih željela znati, tko mi ih šalje (zapravo u posljednje vrijeme i ne, valjda sam u vezi smrti moje drage osobe malo bolje). Znaš onu moju priču o djetelinama? To me najviše intrigira, ne moji prošli životi, tako da ne znam ima li smisla ići ako me prošli životi ne zanimaju previše?
znam, i iskreno ne znam što da ti kažem, ici ili ne ...ja sam osobno otišla radi tih znakova koji su postali ucestali i specificni....dal , bi isto postigla da sam otišla prije njih ne znam...zato je možda najbolje da pricekaš i osluškuješ...ako ima potrebe, sigurna sam da ce se znakovi pojaviti....ako ti bude kao i meni, budi bez brige...previše su ociti i znat ceš

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
.....
Kažu da se Budha mogao sjetiti svih svojih života, a mi ostali kada za to budemo spremni. Neki kažu opet da bi bilo dobro znati neke ključne tvari iz prijašnjih života, ali nebi se smjeli emotivno vraćati u prijašnje živote!
ovo boldano je više nego tocno, samo niti se možeš emotivno vratit, bar ja nisam mogla bez obzira koliko me te emocije peru u životu....u regresiji kao da sve to vidiš i kuta gledatelja, znaš da si to ti, znaš da je to netko koga poznaješ ili si poznavao al, si isto tako "svjestan" da ne pripadaš tu...u svakom slucaju cudan feeling, teško za objasniti rijecima....
da rođenjem nismo "zaboravili" te živote, mislim da bi nam svima život tekao u drugom smjeru...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 13:52   #203
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Za mene je dokaz ono sto je dokaz. Niti ono sto drugi kaze niti vlastito iskustvo vec istrazivanje koje moze koliko toliko uspjesno nesto objektivno pokusati potvrditi
il sam ja totalni glupak ili onaj tko je ovo napisao,kakvo i čije istraživanje,što je to dokaz,sve je moguće,može biti i ovako i onako,sve je u našim glavama,tj.mozgovima,sva prošla i buduća vremena,i gle čuda,sva prošla i buduća vremena su SADA u našim mozgovima,i tko treba biti taj koji će mi reći što je u mojoj glavi.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 13:58   #204
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Kažu da smo zaboravili svoje prijašnje živote, jer se nebi mogli nositi svim tim iskustvima i bez osoba koje smo susretali u prijašnjim životima, a koji su nam bili bliski.
Kažu da se Budha mogao sjetiti svih svojih života, a mi ostali kada za to budemo spremni. Neki kažu opet da bi bilo dobro znati neke ključne tvari iz prijašnjih života, ali nebi se smjeli emotivno vraćati u prijašnje živote!
bio bi preveliki teret za nepripremljene da sad znaju sve što je bilo i što će biti,ali bome ima onih koji su se pripremili i znaju sada sve što je bilo i što će biti a i sve što se dešava i što se dešavalo svima koji su sada i koji su ikada bili i koji će ikada biti.život je škola kao i svaka druga,kad ne položiš ispit prijavljuješ ga ponovno i kad se pripremiš ideš opet na ispit,sve dok ne prođeš dalje,ništa komplicirano za one koji znaju,al pakao za one koji ne žele učiti.
galeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 01:48   #205
Brzinski sam preletio ovu temu, ali malo odgovora na ono što me zanima. Molim one koji su bili na regresiji da pruže par informacija:
1. Ukratko, koliko "života", o kojim se likovima i razdobljima radi.
2. Da li, nakon provedene regresije, mislite da reinkarnacija postoji? Ili imate neku drugu teoriju (glupost, vezanje na kolektivnu memoriju, kriptomnezija i sl.)
3. Da li ste pokušali provjeriti činjenice iz "sjećanja" i da li su bile točne?
4. Koji je bio razlog odlaska na regresiju?
5. Imate li kakvih "posljedica" nakon provedene regresije?
6. Kontakt podaci regresoterapeuta. Ne znam zašto tako mali broj ljudi želi napisati ime i prezime regresoterapeuta, je li to neki problem?

Hvala svima koji odgovore na dio pitanja. LP.
burthusac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 22:44   #206
Quote:
burthusac kaže: Pogledaj post
Brzinski sam preletio ovu temu, ali malo odgovora na ono što me zanima. Molim one koji su bili na regresiji da pruže par informacija:
1. Ukratko, koliko "života", o kojim se likovima i razdobljima radi.
2. Da li, nakon provedene regresije, mislite da reinkarnacija postoji? Ili imate neku drugu teoriju (glupost, vezanje na kolektivnu memoriju, kriptomnezija i sl.)
3. Da li ste pokušali provjeriti činjenice iz "sjećanja" i da li su bile točne?
4. Koji je bio razlog odlaska na regresiju?
5. Imate li kakvih "posljedica" nakon provedene regresije?
6. Kontakt podaci regresoterapeuta. Ne znam zašto tako mali broj ljudi želi napisati ime i prezime regresoterapeuta, je li to neki problem?

Hvala svima koji odgovore na dio pitanja. LP.
1. To ovisi o tebi, neko će s lakoćom proći više života dok neki jedva jedan.
2. Ja osobno mislim da je nekakvo minimalno znanje o reinkarnaciji preduvjet prije same regresije. Zašto ići u nešto u što osobno ne smatraš da postoji?
3. Ne.
4. Želja da se sjetim tko sam.
5. "Posljedice" su bile pozitivne, pobude čovjeka na razmišljanje i još daljnje istraživanje.
6. Pa kontakata ima na netu dovoljno, onaj tko traži naći će.
Her-Bak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 19:11   #207
pozdrav,

eto ja sam bila na regresoterapiji. Razlog tome je bio težak životni period. Jedino što mogu reći da sam našla odgovor na ono što me mučilo i da mi je sad ovaj život mnogo jasniji.. i puno stvari koje mi nisu imale smisla sada imaju.. da li djelujem ispravnije..da li sam mudrija...da li sam bolja osoba... ne bi rekla niti se bavila time jer išla sam da se usmjerim..da si pomognem..i jesam.. Mislim da svatko tko ne vidi izlaz iz neke situacije ili se osjeća raspršen i ne može si pomoći i ne vidi izlaz je dobro da ode. Prvo kad se dođe na terapiju ja sam imala razgovor koji je trajao gotovo uru vremena..cca.. nisam išla kod neke šalabajzerice već kod stručne osobe koja se time bavi preko 20 godina... dobila sam odgovore i mirnija sam..
Gandalf108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 19:15   #208
Quote:
burthusac kaže: Pogledaj post
Brzinski sam preletio ovu temu, ali malo odgovora na ono što me zanima. Molim one koji su bili na regresiji da pruže par informacija:
1. Ukratko, koliko "života", o kojim se likovima i razdobljima radi.
2. Da li, nakon provedene regresije, mislite da reinkarnacija postoji? Ili imate neku drugu teoriju (glupost, vezanje na kolektivnu memoriju, kriptomnezija i sl.)
3. Da li ste pokušali provjeriti činjenice iz "sjećanja" i da li su bile točne?
4. Koji je bio razlog odlaska na regresiju?
5. Imate li kakvih "posljedica" nakon provedene regresije?
6. Kontakt podaci regresoterapeuta. Ne znam zašto tako mali broj ljudi želi napisati ime i prezime regresoterapeuta, je li to neki problem?

Hvala svima koji odgovore na dio pitanja. LP.
1. prolazi se 3 života..ja sam prošla 2 jer za treći više nisam imala snage. rekla sam da stane da ne mogu više
2. postoji, uopće nije upitno.
3. jesam. i bile su.iz jednog života našla sam mjesto u to vrijeme gdje sam boravila. ni blizu nećemu u ovom životu.
4. teška životna situacija i nemogućnost pronalaska izlaza..
5.nikakvih
6. Zrinka Jančić, nema razloga da ne napišu ako su bili kod stručne osobe. eto ja sam bila kod nje
Gandalf108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 13:44   #209
Pozdrav
U poslednje vreme dosta istrazujem o reinkarnaciji, putovanju duša... Dosta toga ima za pročitati- neiscrpna tematika.
Kazu da se mala deca u razdoblju od 2-5 godina najcesce mogu setiti svojih proslih zivota.
Što se tiče mene- ja mogu reći da od kako znam za sebe osecam neverovatnu emociju i energiju kada su stari Egipat u pitanju i 80-te godine proslog veka. Kao mala, secam se kad sam prvi put gledala neku emisiju o drevnom Egiptu- da sam imala neverovatne osecaje, kao da sam to vec prozivela, tacno sam mogla da osetim ukus i miris tog vremena. Od tada sam opsednuta Egiptom i dosta sam citala i istrazivala o tome- i neki neverovatan osecaj me pratio. Tako isto i sa 80-im, kada sam se susrela sa muzikom i filmovima ( stranim ) iz tog perioda- ma kao da sam to ja, isto kao da tacno mogu da osetim ukus i miris tog vremena.

Zanimljivost sto se tice Egipta- naime bila sam tada mozda 6-7 razred osnovne skole, opsednutost Egiptom je bila u jeku vec dugo, nikad nisam bila u Egiptu- ali moj drug jeste. Doneo je neki egipatski papirus- i ja sam unapred tacno znala kako ce mirisati, i kad sam otisla kod njega i pomirisala taj papirus- to je tacno onaj miris koji sam ja imala u glavi tj koji sam osetila ranije.

Sve je ovo konfuzno- i zanimljivo za istrazivati.

Zanima me, da li je neko od vas koji ste isli na regresiju- prepoznao u proslom zivotu ljude iz sadasnjeg zivota? Onaj fazon- da ste npr vi bili otac svom ocu i te fore Kazu da se to desava...

Pozdrav
PowerGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2018., 17:35   #210
Djeca su izrazito sugestibilna, njihovo stanje je vise manje identicno hipnotickom.

Hipnoticko stanje je pak, po samoj definiciji, stanje ultravisoke sugestibilnosti.

Ultravisoka sugestibilnost znaci da sve vrlo lako i vrlo uvjerljivo formiraju osjecaji, dojmovi, halucinacije, uvjerenja i ostalni interni svjetovi.

Pa zbroji 2 i 2.

Hipnoza se vec desetljecima odbacuje na sudovima kao metoda vracanja sjecanja na potisnute dogadjaje cak i kad su se zbili prije par mjeseci ili godina jer se pokazalo uzasno nepouzdanim. Cak i se i bez hpnoze sjecanje ne pokazuje odvec pouzdanim i tendencioznost ispitivaca na ispitivanju vec moze biti dovoljna za lazna sjecanja, kamoli hipnoza.

Sve je to uglavnom prebujna masta.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 10:24   #211
Quote:
PowerGirl kaže: Pogledaj post
Pozdrav
U poslednje vreme dosta istrazujem o reinkarnaciji, putovanju duša... Dosta toga ima za pročitati- neiscrpna tematika.
Kazu da se mala deca u razdoblju od 2-5 godina najcesce mogu setiti svojih proslih zivota.
Što se tiče mene- ja mogu reći da od kako znam za sebe osecam neverovatnu emociju i energiju kada su stari Egipat u pitanju i 80-te godine proslog veka. Kao mala, secam se kad sam prvi put gledala neku emisiju o drevnom Egiptu- da sam imala neverovatne osecaje, kao da sam to vec prozivela, tacno sam mogla da osetim ukus i miris tog vremena. Od tada sam opsednuta Egiptom i dosta sam citala i istrazivala o tome- i neki neverovatan osecaj me pratio. Tako isto i sa 80-im, kada sam se susrela sa muzikom i filmovima ( stranim ) iz tog perioda- ma kao da sam to ja, isto kao da tacno mogu da osetim ukus i miris tog vremena.

Zanimljivost sto se tice Egipta- naime bila sam tada mozda 6-7 razred osnovne skole, opsednutost Egiptom je bila u jeku vec dugo, nikad nisam bila u Egiptu- ali moj drug jeste. Doneo je neki egipatski papirus- i ja sam unapred tacno znala kako ce mirisati, i kad sam otisla kod njega i pomirisala taj papirus- to je tacno onaj miris koji sam ja imala u glavi tj koji sam osetila ranije.

Sve je ovo konfuzno- i zanimljivo za istrazivati.

Zanima me, da li je neko od vas koji ste isli na regresiju- prepoznao u proslom zivotu ljude iz sadasnjeg zivota? Onaj fazon- da ste npr vi bili otac svom ocu i te fore Kazu da se to desava...

Pozdrav
Fazoni, fore, ako misliš istraživati sebe i svoje mjesto u kozmosu onda je to neozbiljan stav.

Kako i zašto se duša opet inkarnira sa drugim dušama iz svoje "primarne grupe" (otac svoga oca i druge "fore") je tema za koju je najbolje čitati istraživanja dr Brian Weiss-a (knjige "Many Lives, Many Masters" i "Only Love is Real") i potom dr Michael Newton-a ("Putovanje duša", "Sudbina duša").

Za istraživanja sjećanja djece pionir je bio dr Ian Stevenson sa svojim obimnim i dobro dokumentiranim istraživanjima. Mislim da je on istraživao i slučajeve kad su ljudi probuđeni iz kome progovorili jezikom kojeg ranije nikad nisu učili niti su ga (svjesno) znali.

Pošto je povijest starog Egipta jako duga, oba prvospomenuta autora su nailazila na pacijente koji su barem jednom tamo bili inkarnirani. Bili su u stanju da opišu stvari koje svjesno nisu znali, a odnosi i okolnosti koje su imali u tim inkarnacijama su pomogli da osvjetle probleme koje imaju danas i da rade na njihovom rješavanju. To i jeste svrha svake regresije, a ne da se zafrkavamo forama i fazonima tipa "Ja bila Kleopatra", a "Ja bio Cezar".
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 10:55   #212
U svim tim istraživanjima je li itko opisao nesto iz antičkog svijeta sa nesumnjivom tocnoscu PRIJE nego su arheolozi i pivijesnicari to otkrili ili barem hipotezirali (i bez da slicna ideja igdje postoji u knjizevnosti Isl.)?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 11:11   #213
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
U svim tim istraživanjima je li itko opisao nesto iz antičkog svijeta sa nesumnjivom tocnoscu PRIJE nego su arheolozi i pivijesnicari to otkrili ili barem hipotezirali (i bez da slicna ideja igdje postoji u knjizevnosti Isl.)?
Ne znam. Moraćeš to istražiti sam. Nemam apsolutnu bazu podataka o svakom ispitaniku bilo gdje. Mene to zanima iz drugog kuta.

Subjekti regresije dođu do podataka koju su bitni njima OSOBNO, za njihov trenutni problem zbog kojeg su i došli. Regresije u svrhu radoznalosti često ne uspijevaju na razne načine. Svrha nije da se istražuje povijest, tj. regresoterapeut ih ne vodi u tom pravcu.

Kad bih ja sad rekao ima jedan lik koji je "vidio" da je faraon Keops sahranjen u tajnu prostoriju 40 m ispod piramide u koju je spušten stepenicama koje više ne postoje i da se tijelo još uvijek tamo nalazi, ti bi tom subjektu sasuo u lice da arheolozi to još nisu otkrili ili barem hipotetizirali. Tako da je rasprava izlišna.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 11:18   #214
Za potrebe terapije mozes iskonstruirati i potpuno laznu pricu, dok je pacijenutu dovoljno uvjerljiva da isproizira emotivne sadrzaje na nju moze biti od koristi. Neki eksperiemnti (iako stari i ne po danasnjim standardima) su pokazali da u tom smislu nema nikakve razlike izmedju laznih ili pravih sjecanja.

Ali osim ako govorimo o psihoterapiji to nije bitno, kao dokaz o stvarnosti reinkarnacije uopce nije faktor.

Naravno da je njegova fantazija izlisna za raspravu. Ali da je netko to vidio prije 20 godina, a prije 2 se prostorija otkrila vec bi bilo zanimljivo. Kako se povijesna znanost stalno razvija i nova arheoloska nalazista otkrivaju ne bi trebalo biti nemoguce. Ali ne sjecam se da sam takav slucaj vidio.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 11:55   #215
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Za potrebe terapije mozes iskonstruirati i potpuno laznu pricu, dok je pacijenutu dovoljno uvjerljiva da isproizira emotivne sadrzaje na nju moze biti od koristi. Neki eksperiemnti (iako stari i ne po danasnjim standardima) su pokazali da u tom smislu nema nikakve razlike izmedju laznih ili pravih sjecanja.
Oprosti ipak što smatram da su dr Brian Weiss i drugi, veći autoriteti po pitanju razgraničenja lažnog sjećanja od pravog. Weissu je njegova pacijentica tijekom regresije spomenula podatke koje je samo on osobno znao (o pokojnom ocu i sinu koji je umro kao beba), a ta pacijentica apsolutno i nikako nije imala takva saznanja. To mu je bila i prva pacijentica s kojom je radio psihoterapiju i koja je "skliznula" u neko drugo vrijeme (nije radio regresiju, jer seansa je spontano prešla u regresiju na njegovo čuđenje). Radio je terapiju toj pacijentici koja je patila od kolekcije strahova u svakodnevnom životu mjesecima, možda i više od godine. O tome je napisao svoju prvu knjigu - ali u strahu za svoju reputaciju u akademskoj zajednici jer je do tada bio uvaženi doktor na visokim menadžerskim pozicijama u zdravstvu. Inače je vodio psihijatrijsku bolnicu u velikoj državnoj bolnici u Majamiju i nije imao nikakve sklonosti ka paranormalnom niti je kao takav odgajan. Tako da svatko treba pročitati prvo njega pa onda se vratiti na ovu temu.

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ali osim ako govorimo o psihoterapiji to nije bitno, kao dokaz o stvarnosti reinkarnacije uopce nije faktor.
Ne ubjeđujem nikoga u ništa. Svatko je za sebe odgovoran.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 12:27   #216
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Oprosti ipak što smatram da su dr Brian Weiss i drugi, veći autoriteti po pitanju razgraničenja lažnog sjećanja od pravog.
Mozes misliti i da je Braco veci autoritet za internu medicinu od svih primariusa i profesora iste zajeno, ja tu nista ne mogu.

No kako sa stanovista znanosti tako i sa stanovista struke - i to u podrucju psihologije, istrazivanja pamcenja ali i same hipnoze - navedeni nisu nikakav faktor, kamoli autoritet.

Ako se ignoriraju kontrolirana znanstvena istrazivaja i misljenja ljudi koji ih provode, ako se ignoriraju istrazivanja hipnoze i misljenja ljudi koji su ju stvorili (redom skeptici koji su bili svjesni da se radi o sugestivnim manipulacijama - od kirurga Braida koji ju je stvorio do Ericksona koji je revolucionarizirao u danasnji oblik) - onda se ne radi o pozivanju na autoritete nego stvaranju lazne percepcije autoriteta koji idu niz dlaku ideologiji.

Quote:
Weissu je njegova pacijentica tijekom regresije spomenula podatke koje je samo on osobno znao (o pokojnom ocu i sinu koji je umro kao beba), a ta pacijentica apsolutno i nikako nije imala takva saznanja. To mu je bila i prva pacijentica s kojom je radio psihoterapiju i koja je "skliznula" u neko drugo vrijeme (nije radio regresiju, jer seansa je spontano prešla u regresiju na njegovo čuđenje). Radio je terapiju toj pacijentici koja je patila od kolekcije strahova u svakodnevnom životu mjesecima, možda i više od godine. O tome je napisao svoju prvu knjigu - ali u strahu za svoju reputaciju u akademskoj zajednici jer je do tada bio uvaženi doktor na visokim menadžerskim pozicijama u zdravstvu. Inače je vodio psihijatrijsku bolnicu u velikoj državnoj bolnici u Majamiju i nije imao nikakve sklonosti ka paranormalnom niti je kao takav odgajan. Tako da svatko treba pročitati prvo njega pa onda se vratiti na ovu temu.
Papir je jeftn, tinta je jos jeftinija. Svatko treba citati znanstvene radove, a ne sund literaturu cak niti kada su anegdotalne price (tj autorova percepcija istih) stvarne, kamoli kada niti to ne mozemo utvrditi.

Da su takve stvari pouzdane ne bi imali znanost i tolko inzistiranje na kontroliranim uvjetima. Jedna nepazljiva rijec ili drugi impuls iz okoline mogu stovorii citavu unutarnju umisljenu pricu, posebno u sugestibilnom stanju (formalno nazivanje neceg hipnozom ili ne uopce nije faktor, isto stanje se desava svakodnevno, pa i u psihoterapiji ili recimo tzv nehipnotickoj regresiji koja se de facto po nicemu ne razlikuje od hipnoticke osim nacinu reklamiranja i prezentacije). Stoga koliko god to djelovalo dramaticno ne dokazuje bas nista.
A da ne govorimo o mogucnosti da je sve izmisljeno, posebno kad postoje odredjene financijske koristi od svega.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 12:47   #217
Whatever. Ovi terapeuti su veći autoriteti u temi od random forumaša (uz dužno poštovanje) i biram da ih čujem otvorena uma.

Preporuka i za James Van Praag-a u kontekstu ove teme, kao i dr Moody-ija koji je bio pionir NDE istraživanja još početkom 1980-tih.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 13:10   #218
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Whatever. Ovi terapeuti su veći autoriteti u temi od random forumaša (uz dužno poštovanje) i biram da ih čujem otvorena uma.

Preporuka i za James Van Praag-a u kontekstu ove teme, kao i dr Moody-ija koji je bio pionir NDE istraživanja još početkom 1980-tih.
To je besislen argument.

Prvo argument autoriteta je besmislen po sebi, odnosno logicka pogreska, a drugo tom logikom i mogao tvrditi bilo sto. I Braco je poznatija javna licnost od bilo kojeg anonimnog nicka na forumu, pa bi i on trebao biti veci aitoritet za fiziku od nekog sa doktoratom iz fizike, valjda, ako se forumas pozove na njega? Ali nije problem sto se i na njega pozvao jednako anoimni forumas kao i onaj koji se pozove na stvarnog strucnjaka

Mi ovdje kao anonimci i dalje mozemo racionalno razmisljati i argumentirati svoje stavove, pa i one o tome tko je kolki autoritet.

Za mene je autoritet po pitanj funkcioiranja pamcenja i sugestije onaj koji znanstveno istrazuje pamcenje i sugestiju, objavljuje znanstvene radove i kojeg akademski kolege i struka smatraju autoritetom na datom poducju, kojeg sud poziva kao vodeceg strucnjaka za misljenje o istom i tome slicno.

Primjer autoriteta za Hipnozu cisto na razini prakse i utjecaja na njen razvoj (ne i znanosti toliko) je recimo https://en.wikipedia.org/wiki/Milton_H._Erickson
Za pamcenje (vise znanostveno) je primjer npr: https://en.wikipedia.org/wiki/Elizabeth_Loftus

Ali cak niti te autoritete ne uzimam zdravo za gotovo, ako bi neki novi eksperiment opovrgnuo nesto sto su oni tvrdili normalno da cu se priklonii snazi argumenata i dokaza, a ne autoriteta. To je ljepota znanosti.

Dakle tvoja greska u argumentacije je dvojaka:

1 - dajes autoritetima preveliku vrijednost
2 - arbitrarno onda proglasavas autoritetom onoga koji ti se svidja iako j u struci bez ikakva znacaja, a ne one koji zaista nesto u struci znace i cije misljenje koje je zasnovano na puno cvrscim eksperimentalnim temeljima, vecem obimu znanja i iskustva itd odlucujes ignorirati.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 13:50   #219
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
To je besislen argument.

Prvo argument autoriteta je besmislen po sebi, odnosno logicka pogreska, a drugo tom logikom i mogao tvrditi bilo sto. I Braco je poznatija javna licnost od bilo kojeg anonimnog nicka na forumu, pa bi i on trebao biti veci aitoritet za fiziku od nekog sa doktoratom iz fizike, valjda, ako se forumas pozove na njega? Ali nije problem sto se i na njega pozvao jednako anoimni forumas kao i onaj koji se pozove na stvarnog strucnjaka

Mi ovdje kao anonimci i dalje mozemo racionalno razmisljati i argumentirati svoje stavove, pa i one o tome tko je kolki autoritet.

Za mene je autoritet po pitanj funkcioiranja pamcenja i sugestije onaj koji znanstveno istrazuje pamcenje i sugestiju, objavljuje znanstvene radove i kojeg akademski kolege i struka smatraju autoritetom na datom poducju, kojeg sud poziva kao vodeceg strucnjaka za misljenje o istom i tome slicno.

Primjer autoriteta za Hipnozu cisto na razini prakse i utjecaja na njen razvoj (ne i znanosti toliko) je recimo https://en.wikipedia.org/wiki/Milton_H._Erickson
Za pamcenje (vise znanostveno) je primjer npr: https://en.wikipedia.org/wiki/Elizabeth_Loftus

Ali cak niti te autoritete ne uzimam zdravo za gotovo, ako bi neki novi eksperiment opovrgnuo nesto sto su oni tvrdili normalno da cu se priklonii snazi argumenata i dokaza, a ne autoriteta. To je ljepota znanosti.

Dakle tvoja greska u argumentacije je dvojaka:

1 - dajes autoritetima preveliku vrijednost
2 - arbitrarno onda proglasavas autoritetom onoga koji ti se svidja iako j u struci bez ikakva znacaja, a ne one koji zaista nesto u struci znace i cije misljenje koje je zasnovano na puno cvrscim eksperimentalnim temeljima, vecem obimu znanja i iskustva itd odlucujes ignorirati.
Hvala na listi mojih grešaka, vrhovni sude

Ne govorim o Braci nego, recimo o Brian Weissu, o konkretnom čovjeku, a ne generaliziram. Ti slobodno piši o Braci, nemam problem s tim. Ovako, ja u kupe, ti u špade.

Samo hint - dr Brian Weiss je 1988. imao puno da izgubi (reputaciju, poziciju, status, novac) kad je objavio prvu knjigu o terapeutskom radu i iskustvu sa konkretnim, jednim pacijentom (u bolnici, ne privatno). I bez te knjige, već je imao sve što mu treba (reputaciju, poziciju, status, novac). Na zapadu 1988. pričati o ovoj temi je bilo nepopularno. A ni danas nije posebno popularno, ali ima i novih dr koji pišu o svom vlastitom iskustvu, kao npr. dr Eben Aleksander.

Eto, sad imaš materijala da pljuješ po još autora... Mir s tobom...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2018., 13:59   #220
Čitala sam od Majkl Njutna- Putovanje duša i Sudbina duša, a još uvek sam u potrazi za štivom doktor Mudija. Čitala sam i knjigu od Anite Moorjani. Na mene su mnogo veći utisak ostavili pojedini random tekstovi na tu tematiku...

Vidim da mnogi ne preporučuju hipnotičku regresiju- vec nehipnotičku regresiju ( prilikom koje je čovek svestan svega ). Obzirom da se ja "plašim" da u tom svesnom stanju tj nehipnotičkoj regresiji mogu izmanipulisati sama sebe- tj. imam jaku autosugestiju- najviše bih volela da probam hiptnotičku regresiju- a sve to bih audio dokumentovala. Nekako, to mi se čini pouzdanije od ove nehipnotičke regresije, bar kada sam ja u pitanju. Pri tom posle hipnoze se ne bih ničeg sećala- što je dobro, jer sam inače veoma emotivna i postoji šansa da ne bih mogla emotivno da se nosim i ponovo prozivljavam neko traumatično iskustvo ( ukoliko bi ga bilo ).

Da li je ovde neko imao iskustvo hipnotičke regresije?
PowerGirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:38.