Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2013., 16:49   #81
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
......

Da ne kvotam sve, većina stoji, no: ( )

Hmmm, no,države u kojima je gej brak odavno dozvoljen i koje nisu neke velike konzerve, imaju najmanju stopu gej brakova, tipa Nizozemska. A sad kolika je populacija samim gejeva tamo, ne znam, ni nemam volje da sad to istražujem. Ali nije toliko povezano s tim da Nizozemska ima i manju stopu heteroseksualnih brakova, nego i samo klima oponašanja - Za to ću navečer napisati stručnu literaturu.
Samo da pitam cisto radi znatizelje.. gdje je veca stopa gay brakova.U zemljama gdje je to dozvoljeno ili u zemljama gdje to nije? S cime je to relevantno ustvari? Tvoj plan je dozvolit gay brakove sto prije jer bi ih bilo kasnije manje?


Quote:
Ne, ali ima nekih istraživanja da su sklonija samubojstvu. Nemam ni volje ni vremena da sad tražim te podatke ni u stručnoj literaturi, ni na samom internetu.  
A zlato mamino.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 16:58   #82
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Samo da pitam cisto radi znatizelje.. gdje je veca stopa gay brakova.U zemljama gdje je to dozvoljeno ili u zemljama gdje to nije? S cime je to relevantno ustvari? Tvoj plan je dozvolit gay brakove sto prije jer bi ih bilo kasnije manje?
E, pa to budem linkala i napisala literaturu navečer, strpite se, ima toga. Ali stoji ovo - U ZEMLJAMA GDJE SU GEJ BRAKOVI DOZVOLJENI JE MANJA STOPA GEJ BRAKA i to nije samo jer je u toj državi manje stope heteroseksualnih brakova, ima i drugih relevantnih stvari. Strpite se do navečer. Mir do onda.

Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Tvoj plan je dozvolit gay brakove sto prije jer bi ih bilo kasnije manje? [/B][/I]

Haaaa??? Nisam to rekla. samo hoću pokazati nke zanimljive statistike, i to je sve. Odmah krivo protumačiš stvari.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:01   #83
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Pa mogu i ja isto tako reci da heteroseksualci imaju poremecaj samo zato sto im se,da prostis,ne dize na osobe istog spola.Govoriti da je jedno nuzno ispravno a drugo nuzno neispravno stanje je pogresno.
Da, uvijek netko može tvrditi da je aktiviranje određenog nagona u određenoj situaciji ispravno, a netko drugi može tvrditi da je neispravno. To što neka mala djeca imaju potrebu jesti boju sa zidova, nije nužno neispravno može se raditi i o domišljatosti, a ako bi to radio odrasli čovjek - sloboda izbora.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:05   #84
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
E, pa to budem linkala i napisala literaturu navečer, strpite se, ima toga. Ali stoji ovo - U ZEMLJAMA GDJE SU GEJ BRAKOVI DOZVOLJENI JE MANJA STOPA GEJ BRAKA i to nije samo jer je u toj državi manje stope heteroseksualnih brakova, ima i drugih relevantnih stvari. Strpite se do navečer. Mir do onda.
Ok tamo gdje su gay brakovi dozvoljeni manja je stopa gay brakova.. ali u usporedi sa cime?
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:07   #85
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Ispravila sam post gore, pogledaj da sam napisala da i nije stvar u činjenici da Nizozemska ima općenito i nisku stopu heteroseksualnih brakova. Polako, naći ću to, i navečer ću napisati literaturu. Ostalo tražite sami.

No, navodno da Nizozemska bilježi rast stope brakova: ( )
Pogledao sam.
To sam samo spomenuo zato sto se cesto zna reci da bi gay brakovi ugrozavali one heteroseksualne.

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Prvi dojam.
Hehe pogresan dojam.

Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Samo da pitam cisto radi znatizelje.. gdje je veca stopa gay brakova.U zemljama gdje je to dozvoljeno ili u zemljama gdje to nije? S cime je to relevantno ustvari? Tvoj plan je dozvolit gay brakove sto prije jer bi ih bilo kasnije manje?
Pa kako mozes znati gdje je veca stopa gay brakova ako oni nisu dozvoljeni u pojedinim drzavama?

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
U ZEMLJAMA GDJE SU GEJ BRAKOVI DOZVOLJENI JE MANJA STOPA GEJ BRAKA
U odnosu na sta?
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:07   #86
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Ne znam... mozda nikakvu.

Ti tvrdis da seks nema funkciju ili sta tvrdis?
Ako je osnovna biološka funkcija seksa potomstvo, čemu služi klitoris?
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:22   #87
Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Haaaa??? Nisam to rekla. samo hoću pokazati nke zanimljive statistike, i to je sve. Odmah krivo protumačiš stvari.
Iskreno ne znam sta da ti napisem boga mi... bojim se ako kazem nesto krivo da ces se osjecat lose i povrijedjeno jer mi se cinis osjetljivom relativno.

Ali gle.. napisala si glupost ili nisi napisala tocno sta si mislila... jbg.

Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Ako je osnovna biološka funkcija seksa potomstvo, čemu služi klitoris?
Ok recimo nema funkciju.Mislim ako trticna kost nema funkciju ne znaci da mozemo bez kraljeznice.. znam na sta ciljas ali nejde to tako.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:24   #88
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Pa mogu i ja isto tako reci da heteroseksualci imaju poremecaj samo zato sto im se,da prostis,ne dize na osobe istog spola.Govoriti da je jedno nuzno ispravno a drugo nuzno neispravno stanje je pogresno.
Pa svatko može reći što hoće. Evo, ja mogu reći da kratkovidnost nije poremećaj nego ispravno stanje. I što ćemo sad?
forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:25   #89
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a biseksualac?
Isto poremećaj.
forex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:31   #90
Klitoris služi u svrhu seksualnog zadovoljstva, a upravo ta seksualna zadovoljština, uz sam nagon potiče čovjeka da vrši reprodukciju.

Da nema klitorisa, žene bi se puno teže odlučivale na seks jer im ne bi bio toliko ugodan i privlačan pa bi došlo do posljedice da bi se smanjila reprodukcija.

Dakle, kod zdrave osobe sa funkcionalnim reproduktivnim sustavom, sve je podređeno krajnjem cilju. I jedino nekakav poremećaj ili ljudska svojevoljnost mogu poremetiti taj cilj.
Ovcoder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:40   #91
Quote:
forex kaže: Pogledaj post
Pomoći ću ti da se ne mučiš previše. Nitko ne tvrdi da se poremećaj homoseksualnosti odnosi na pokretljivost spermića nego na sposobnost psihološkog aparata u aktivaciji spolne želje na osobu suprotnog spola. Homiću se ne može aktivirati spolna želja na suprotan spol i zato se radi o poremećaju. Kad to ne bi bio poremećaj onda bi poremećaj bio aktivacija spolne želje na suprotan spol jer oprečni učinci istog aparata ne mogu spadati u isti pojam. Jedan je ispravno stanje, a drugi je nužno neispravno iliti poremećaj.
@biseksualnost

Quote:
Isto poremećaj.
Jako zanimljiv poremećaj ako s druge strane heteroseksualnost upada a biseksualnost ne. Morat ćeš se malo više potruditi od toga "svako može reći".

Ako se meni ne aktivira mehanizam spolne privlačnosti na susjedu, koju ne bi puko ni da opstojnost čovječanstva ovisi o tome, jesam i ja disfunkcionalan? (štoviše, fizički mi je odbojna) Recimo, lako bi se mogao zamisliti s nekom sisatom plavušom punih usana. Prema tebi, ja sam poremećen.

Vrludaš.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:48   #92
Molim vas da ne izjednačavate odnos dviju živih odraslih jedinki koje su na njega pristale s raznoraznim nekrofilijama, pedofilijama i sličnim zakonom zabranjenih radnji, odnosno onih u kojima nije prisutan pristanak svih (odraslih, živih) sudionika.
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 17:54   #93
Quote:
Ovcoder kaže: Pogledaj post
Klitoris služi u svrhu seksualnog zadovoljstva, a upravo ta seksualna zadovoljština, uz sam nagon potiče čovjeka da vrši reprodukciju.
Ljudi osjećaju seksualno uzbuđenje i kad reprodukcija nije moguća, kad žena ne ovulira. Jedni smo od rijetkih vrsta kojima seks ne služi samo za reprodukciju već i za ugodu. Ona možda jest jedna od svrha seksualnog odnosa, ali očito nije jedina, stoga je gledati na seks samo kao sredstvo za razmožavanje pogrešno. A ako je seks više od toga, odnosno ako smo programirani tako da uživamo o njemu neovisno hoće li do oplodnje doći, onda ni homoseksualni seks ne može biti pogrešan ili iz krivih pobuda.
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 18:12   #94
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
A ako je seks više od toga, odnosno ako smo programirani tako da uživamo o njemu neovisno hoće li do oplodnje doći, onda ni homoseksualni seks ne može biti pogrešan ili iz krivih pobuda.
ili to, ili svi oni koji se seksaju u ženine neplodne dane ili nedajbože sa zaštitom, ne upražnjavajući seks radi njegove osnovne svrhe što je naravno potomstvo, dakle, svi oni imaju poremećaj ...


nda..
još uvijek nisam čula ni jedan validan argumenat zašto bi se homoseksualnost svrstalo u poremećaj..
možda zato jer nema ni jedan??
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 18:16   #95
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Da, uvijek netko može tvrditi da je aktiviranje određenog nagona u određenoj situaciji ispravno, a netko drugi može tvrditi da je neispravno. To što neka mala djeca imaju potrebu jesti boju sa zidova, nije nužno neispravno može se raditi i o domišljatosti, a ako bi to radio odrasli čovjek - sloboda izbora.
Ako ciljas na to da je homoseksualnost izbor znaj da nije.

Quote:
VatroSlavka kaže: Pogledaj post
još uvijek nisam čula ni jedan validan argumenat zašto bi se homoseksualnost svrstalo u poremećaj..
možda zato jer nema ni jedan??
Ok kad nece nitko rec' onda cu ja.
Zato sto Svevisnji misli da je to fuj,fuj.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 18:20   #96
Quote:
forex kaže: Pogledaj post
Pomoći ću ti da se ne mučiš previše. ...Kad na sebi imaš pimpača, a ono kamo pimpač ide te odbija onda to nije reakcija prikladna situaciji te je ono u psihi što je izazvalo takvu reakciju poremećeno.
da, lijepo što si to tako elaborirao.. doduše, moja opaska je bila na kolegu Praznih Ruku koji je htio homoseksualnost prozvati poremećajem iz istog razloga zašto je pokretljivost spermija poremećaj..
što kao prvo, nije nikakv argument, a drugo, niti je bilo pitanje.. ali, nema ni to veze..

shvatila sam.. pimpač ( na izraz) ide u vaginu. točka. sve ostalo kamo može ići je poremećaj..

strava
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 18:28   #97
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Ok kad nece nitko rec' onda cu ja.
Zato sto Svevisnji misli da je to fuj,fuj.
hvala.. sad mogu odriješiti misli jer, sve je rečeno..
i neupitno i bezrezervno prihvatiti tu svetu istinu..
i prestati ikad više pomišljati na to kako je živjeti u društvu gdje moraš danonoćno sakrivati sebe i ono što jesi..

nakeljiti etiketu nenormalnog i poremećenog..

tako je valjda lakše živjeti sa sobom
__________________
...but I don't cry for yesterday there's an ordinary world somehow i have to find. and as i try to make my way to the ordinary world i will learn to survive ... DD
VatroSlavka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 18:30   #98
Quote:
VatroSlavka kaže: Pogledaj post
hvala.. sad mogu odriješiti misli jer, sve je rečeno..
i neupitno i bezrezervno prihvatiti tu svetu istinu..
i prestati ikad više pomišljati na to kako je živjeti u društvu gdje moraš danonoćno sakrivati sebe i ono što jesi..

nakeljiti etiketu nenormalnog i poremećenog..

tako je valjda lakše živjeti sa sobom
Ja sam uvijek tu kada treba pomoci.
Javi mi ako je takav nacin zivota laksi.Ja ne znam.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 18:32   #99
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Ako ciljas na to da je homoseksualnost izbor znaj da nije.
Ne ciljam, ciljao sam na mogućnost cijele lepeze različitih tvrdnji o ispravnosti/neispravnosti pojedinih nagona ili potreba. Mišljenja po tom pitanju mogu biti i jesu različita.

Quote:
hanna69 kaže: Pogledaj post
Ako je osnovna biološka funkcija seksa potomstvo, čemu služi klitoris?
Funkcija klitorisa je izazivanje ugode sa svrhom uspješnog završetka seksualnog odnosa.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +

Zadnje uređivanje Stronger Free : 27.08.2013. at 18:37.
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 18:51   #100
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
Ok recimo nema funkciju.Mislim ako trticna kost nema funkciju ne znaci da mozemo bez kraljeznice.. znam na sta ciljas ali nejde to tako.
Trtična kost ima funkciju kao i svi ostali dijelovi tijela. No ne želim sad držati sat iz anatomije.

Usporedba ti nije na mjestu jer trtična kost nije izravni dio spolnih organa. Klitoris jest.

Samim time što se u žena može odvojiti funkcija spolne reprodukcije i seksualnog zadovoljstva možemo zaključiti da nije jedina uloga seksualnosti i spolnih organa, sama reprodukcija, već tu postoji još nešto.

To što se religijašima i konzervama ta činjenica ne uklapa u njihov svjetonazor ne mijenja stvarnost kao takvu.

Hint - seksualno ponašanje Bonobo čimpanzi
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.