Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2012., 12:47   #1
Heparinke/Fragminke (Trombofilija) i MPO

Nakon godinu dana od pobačaja dr Radončić mi je reko da je uzrok ipak trombofilija. Obzirom na nizak rizik -heterozigotni tip gena, i ranije su mi savjetovali preventivno heparin. Radončić mi je reko da mu se javim kad vidim pozitivnu betu. Dakle, s heparinom bih počela tek nakon šta se ustanovi trudnoća. Neke cure su mi rekle da s heparinom treba krenit odma nakon transfera. Molim iskustva????Transfer je bio prekjučer, pijem andol 100 zasad.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 13:55   #2
kinki, ja sam imala tri transfera i sva tri puta sam pocinjala s heparinom od dana transfera.
meni je taj nacin kod tebe malo neobican, pogotovo nakon tolikih postupaka i izgubljene trudnoce. heparin nije toliki otrov da bi trebala cekati pozitivnu betu - pogotovo obzirom na to koje bi prednosti imala od njega u toj fazi nakon transfera.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 17:12   #3
kinki sretno

ovo što je rekao za iza pozitivne bete je valjda zato što onda možeš dobiti heparin preko bolnice a ne da ga kupuješ
dobro da sada uzimaš Andol 100 a i povećaj dozu folne (5-10mg)

koji faktor je heterozigot??
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 18:55   #4
I ja sam od transfera uzimala Fragmin
Pa ne kuzim zakaj ti za tih 14 dana nije napisao privatni recept ak je problem dobit odmah prek bolnice?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 19:17   #5
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Nakon godinu dana od pobačaja dr Radončić mi je reko da je uzrok ipak trombofilija. Obzirom na nizak rizik -heterozigotni tip gena, i ranije su mi savjetovali preventivno heparin. Radončić mi je reko da mu se javim kad vidim pozitivnu betu. Dakle, s heparinom bih počela tek nakon šta se ustanovi trudnoća. Neke cure su mi rekle da s heparinom treba krenit odma nakon transfera. Molim iskustva????Transfer je bio prekjučer, pijem andol 100 zasad.
Heterozigot, vjerojatno PAI ili MTHFR....
Da se radi o faktorima II i V, bila bi od transfera na jakoj dozi.

Za ove slabe mutacije (Heterozigot PAI ili MTHFR), dovoljno je za početak koristit andol/aspirin.
Do duše bilo bi bolje koristit ga jedno par mjeseci u kontinuitetu uoči samog postupka, da se smanji količina homocisteina u krvi.
Također, andol/aspirin smanjuje količinu homocisteina pretežno u arterijama, tako da je dobar baš za osvježavanje maternice svježom krvlju.
Kasnije kad krene izmjena tvari, heparin koji više djeluje na vensku krv, pomaže da sustav protočno bolje funkcionira.
I kako kaže Kate, obavezno ovu jaču količinu Folne.



Sretno
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 19:41   #6
Ja sam zbog ovih mutacija od pozitivne bete na fragminu 2500,andol 100,folacin 10 mg (podigli s 5 mg) i 3x2 utrogestana

MTHFR-heterozigotni tip gena(CT)
PAI-1-insercijsko-delecijski polimorfizam(4G/5G)
ACE-insercijsko-delecijski genotip(ID)
__________________
sara29 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 19:54   #7
da li dobivate Folacim na recept preko soc.ginica????
i dal samo u postupku ili i onako kako bi trebali non-stop
katarina72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 19:57   #8
ja sam dobivala non stop na recept, bez problema i prije postupka...
__________________
sara29 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 21:39   #9
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Heterozigot, vjerojatno PAI ili MTHFR....
Da se radi o faktorima II i V, bila bi od transfera na jakoj dozi.

Za ove slabe mutacije (Heterozigot PAI ili MTHFR), dovoljno je za početak koristit andol/aspirin.
Do duše bilo bi bolje koristit ga jedno par mjeseci u kontinuitetu uoči samog postupka, da se smanji količina homocisteina u krvi.
Također, andol/aspirin smanjuje količinu homocisteina pretežno u arterijama, tako da je dobar baš za osvježavanje maternice svježom krvlju.
Kasnije kad krene izmjena tvari, heparin koji više djeluje na vensku krv, pomaže da sustav protočno bolje funkcionira.
I kako kaže Kate, obavezno ovu jaču količinu Folne.
MTHFR da. Sve ostalo je ok. Homocistein san vadila i bio ok. Pijem tri tablete folne (15mg) dnevno-tako mi zadala genetičarka uz terapiju željezom. Kod prošle trudnoće sam pila andol 100 do sredine 5. tjedna trudnoće. Tad sam prokrvarila i ukinili su mi andol. Sve je bilo ok, u 16. tjednu trudnoće sve super blabla, u 20. tjednu došla na pregled-beba mrtva. Niko nije uzimao u obzir trombofiliju ali drugi uzrok nisu našli osim šta genetičarka tvrdi da je uzrok jako nizak feritin. Nakon pobačaja je bio 13, željezo 8. Svi su rekli da je to unutar ref vrijednosti, osim nje koja tvrdi da mora bit 50 za normalnu trudnoću. Također-rekla mi je da upravo taj MTHFR ukazuje da genetski loše apsorbiram željezo. Nakon godinu dana terapije podiglo se sa 13 na 24. Genetičarka nije zadovoljna, Radončić jest. Neman pojma, sutra ću ga zvat i pitat zašto ne bi ja odma krenila sa heparinom, pa kupovat ću ga šta sad...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki

Zadnje uređivanje Sashica : 10.04.2012. at 17:23. Reason: uređivanje quota
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 10:31   #10
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
MTHFR da. Sve ostalo je ok. Homocistein san vadila i bio ok. Pijem tri tablete folne (15mg) dnevno-tako mi zadala genetičarka uz terapiju željezom. Kod prošle trudnoće sam pila andol 100 do sredine 5. tjedna trudnoće. Tad sam prokrvarila i ukinili su mi andol. Sve je bilo ok, u 16. tjednu trudnoće sve super blabla, u 20. tjednu došla na pregled-beba mrtva. Niko nije uzimao u obzir trombofiliju ali drugi uzrok nisu našli osim šta genetičarka tvrdi da je uzrok jako nizak feritin. Nakon pobačaja je bio 13, željezo 8. Svi su rekli da je to unutar ref vrijednosti, osim nje koja tvrdi da mora bit 50 za normalnu trudnoću. Također-rekla mi je da upravo taj MTHFR ukazuje da genetski loše apsorbiram željezo. Nakon godinu dana terapije podiglo se sa 13 na 24. Genetičarka nije zadovoljna, Radončić jest. Neman pojma, sutra ću ga zvat i pitat zašto ne bi ja odma krenila sa heparinom, pa kupovat ću ga šta sad...
Kinki, ja ti imam još 15 komada Fraxiparina 0,4 ako ti može koristiti? javi ako treba. pošaljem ti ih
__________________
Malička 24.10.2011

Zadnje uređivanje Sashica : 10.04.2012. at 17:24. Reason: uređivanje quota
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 13:06   #11
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post

Kinki, ja ti imam još 15 komada Fraxiparina 0,4 ako ti može koristiti? javi ako treba. pošaljem ti ih
To je prejaka doza za nekoga sa slabom sklonosti ka zgrušavanju, naročito kod nekog tko je već imao krvarenje početkom trudnoće.
Uz još korištenje acetilsalicinske kiseline koja potiče krvarenje.
Obavezno se savjetovat sa doktorom, nikako na svoju ruku.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 14:09   #12
Quote:
Jesen82 kaže: Pogledaj post
Kinki, ja ti imam još 15 komada Fraxiparina 0,4 ako ti može koristiti? javi ako treba. pošaljem ti ih
Hvala ti draga, evo nek mi Radončić odgovori pa ću ti javit oće mi trtebat-jer ja ti ne kužim uopće razliku između tih lijekova:-(
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki

Zadnje uređivanje Sashica : 10.04.2012. at 17:25. Reason: uređivanje quota
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 14:11   #13
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
To je prejaka doza za nekoga sa slabom sklonosti ka zgrušavanju, naročito kod nekog tko je već imao krvarenje početkom trudnoće.
Uz još korištenje acetilsalicinske kiseline koja potiče krvarenje.
Obavezno se savjetovat sa doktorom, nikako na svoju ruku.
Da, naravno-neću ništa na svoju ruku. I sad sam imala tešku punkciju, jajnik mi krvario, bilo je svega pa očekujem opet hematome ako bude trudnoća
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 14:20   #14
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
To je prejaka doza za nekoga sa slabom sklonosti ka zgrušavanju, naročito kod nekog tko je već imao krvarenje početkom trudnoće.
Uz još korištenje acetilsalicinske kiseline koja potiče krvarenje.
Obavezno se savjetovat sa doktorom, nikako na svoju ruku.
A vidis kak je to s heparinom sve "zona sumraka"...
Meni su kao cistu profilaksu u 32.tt dali fraxiparin 0,6 i to prije nego sto su imali sve nalaze, koagulogram je bio u granicama normale, samo su d-dimeri divljali. A u 5. tt sam imala krvarenje i do 12. tt sam bila na utrogestanima.
Na kraju su i nalazi s rebra bili uredni, nikakve mutacije nisu dokazane...
Meni do dan danas nista nije jasno i imam tisucu upitnika u glavi.
Ali definitivno se slazem - apsolutno nista bez doktora.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 14:46   #15
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
To je prejaka doza za nekoga sa slabom sklonosti ka zgrušavanju, naročito kod nekog tko je već imao krvarenje početkom trudnoće.
Uz još korištenje acetilsalicinske kiseline koja potiče krvarenje.
Obavezno se savjetovat sa doktorom, nikako na svoju ruku.
nisam mislila da moram naglašavati da to nudim nakon što se odredi terapija
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 18:56   #16
Kinki, jesi čitala ovdje?

https://www.forum.hr/showthread.php?t=703943

Ajde da ne linkam ponovo sve linkove, daj prekopaj
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:00   #17
Quote:
katarina72 kaže: Pogledaj post
da li dobivate Folacim na recept preko soc.ginica????
i dal samo u postupku ili i onako kako bi trebali non-stop
.ja folacin dobila od dr opće prakse i to odmah šestmjesečni recept...imam kutiju viška...ak trebaš reci pa šaljem...
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:45   #18
cure, lijekovi se poklanjaju/prodaju na ovoj temi
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 17:35   #19
...ja sam na fragminu 2500 od 3d.c. dr. L. mi je odmah dao privatni recept i da se odmah počnem pikati.... vidjet ćemo kako će to završiti...
Ima li netko takvo iskustva s fragminom?
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 21:57   #20
mari_mar, ja sam u dva navrata pikala fragmin i sve je bilo ok. nakon pozitivnog testa sam cekirala KKS i trombociti su bili oko 212000, sto je dobro, ref je 150-350 ako se ne varam.
proteine i ostale kerefeke pri tome nisam radila..jel
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.