Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2015., 11:08   #1
Velik majstori svijeta

Pozdrav.
Evo nadam se da ovakve teme još nema , ali palo mi je na pamet je napraviti.

konkretno htio bi da ova tema bude rezervirana za Velike svjetske majstore/mistike
Osho , Krishnamurti , Gurijeff i sl . To su ljudi koji su nažlost napustili ovaj svijet , a volio bih da ovo tema bude rezervirana za živuče majsotre /mistike
Mislim da bi bilo dobro jer se mogu skupiti razne ifnormacije o njima na jednom mjestu .
evo ja ću prvi

http://en.wikipedia.org/wiki/Ram_Bahadur_Bomjon

za ovog dečka sam čuo još prije par godina , ifnoramcije naći o njemu je podosta teško . Mada zadnje što sam čuo da je veliki politički borac i da navodno za sada ima "sljedbenike " koji po nekim izvještajima nisu toliko sveti . Jel on zaista veliki majstor ili jedan od tzv šaralatana koji misle da su dospjeli do nekog znanja.
Eto komntirajte , postajte svoje neke mistike i želim nam ugodnu raspravu . .
Živjeli
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:17   #2
Baš dobro,da sam uočila ovu temu.
Već dulje vremena,a nigdje nisam našla objektivan odgovor,uočavam to silno tituliranje :
majstor!
Tko bilo koga uopće proglašava majstorom?
Na osnovi čega?
Dobiva li se to majstorstvo u vidu diplome ili slično?
Primječujem da se obično određene individue same proglašavaju majstorima.
Osobito u sferama mistike i duhovnosti.
A na stranicama ovog foruma,sve vrvi od raznih majstora..počev od tarota na dalje...

Pa autore teme,možeš li mi ti objasniti?
Ili bilo tko drugi?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:28   #3
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Baš dobro,da sam uočila ovu temu.
Već dulje vremena,a nigdje nisam našla objektivan odgovor,uočavam to silno tituliranje :
majstor!
Tko bilo koga uopće proglašava majstorom?
Na osnovi čega?
Dobiva li se to majstorstvo u vidu diplome ili slično?
Primječujem da se obično određene individue same proglašavaju majstorima.
Osobito u sferama mistike i duhovnosti
.
A na stranicama ovog foruma,sve vrvi od raznih majstora..počev od tarota na dalje...

Pa autore teme,možeš li mi ti objasniti?
Ili bilo tko drugi?
Odlično pitanje . Hvala ti na tome .
Eto vidiš po nekom pomanju ispada da ljudi sami odlučuju ko je majstor/mistik/svetac

Konkretno kod ovog malog ljudi su se počeli okupljati oko njega kada je bio već nekoliko dana nepomičan u dupokom /meditativnom stanju . Ima ljudi koji se sami proglašavaju majstorima , ima kojih od toga zaziru i svijesni su svoje poniznosti i nikada nebi im palo napet se tako nazvati jer on nije ništa drugčiji od meni i tebe ali je svijesniji.
Inače samo prozvane majstore zabilazim u velikom luku jer pravi majstor sebe nevidi kao mjastora u tom konktekstu .

Ovo za diplomu , super. Jer danas nažalost ima i toga. , Postoji neka očekivanja što bi mjastor trebao imati , sad ako ja i ti odmo da nekog jogija i tamo smo par godina dobimo neka sznanja možemo li se nazvati majstorima ? Ja mislim da ne , jer mi smo skupili neko znnje , koje pokušavamo prenjeti na druge (to vrlo vjerovatno neće biti kvalitetno ,onako kao smo mi od "mjstora" naučili, bili bi prepirčavači )
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:46   #4


Učenik i majstor.

Majstor Mrkonja preobrazio je svoju ličnost, otpočevši kao utjelovljenje zla sa ruba pakla, a završivši kao dobričina iz kojeg isijava božanska svjetlost.

Alkemija u punom svom sjaju.
Dostoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 12:03   #5
majstor je priblizno vjerojatno prevod mastera iz engleskih izvornka sto cini mi se ima uz usavrsavanje vjestine i element drustvene hijerarhije ('gospodar'?) sto se kod nas ne prenosi jednako. Cesto se nekad znao guru (dok izvorni izraz nije bio zazivio) tako na engleski prevodio sto opet po sebi nije jednakih asocijacija (i drustvenog konteksta). +rani newage teozofa, okultista isl je opet dao neki svoj aspekt tumacenja. Uglavnom cini mi se dosta gluhog telefona za konecepte koji se sele medju nevezanim kulturama, sluze za proiciranje nezrelih idealizirajucih i idolizrajucih fantazija i projekcija, a najcesce se moze zamjenit boljim domacim izrazima poput: prodavac magle.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 12:54   #6
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
majstor je priblizno vjerojatno prevod mastera iz engleskih izvornka sto cini mi se ima uz usavrsavanje vjestine i element drustvene hijerarhije ('gospodar'?) sto se kod nas ne prenosi jednako. Cesto se nekad znao guru (dok izvorni izraz nije bio zazivio) tako na engleski prevodio sto opet po sebi nije jednakih asocijacija (i drustvenog konteksta). +rani newage teozofa, okultista isl je opet dao neki svoj aspekt tumacenja. Uglavnom cini mi se dosta gluhog telefona za konecepte koji se sele medju nevezanim kulturama, sluze za proiciranje nezrelih idealizirajucih i idolizrajucih fantazija i projekcija, a najcesce se moze zamjenit boljim domacim izrazima poput: prodavac magle.
Ali ipak mnogi prodavači magle čvrsto vjeruju u svoje poslanje. Npr.

https://www.youtube.com/watch?v=gvL_6_qs-F4

https://www.youtube.com/watch?v=Kqfn_2B4W0I
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 13:20   #7
Slažem se s vama , pokrenuo sam ovaj thread upravo iz razloga kako bi mogli komentiriti o tome , što razlikuje majstora od prodavača magle . Ja sam već svoje razmišljanje rekao
Primjerice ovaj dječak u uvodnom postu po meni ne djeluje kao prodavač magle , ali naravno možda se varam .
Konkretno što mislite o ovom mladiću .

https://www.youtube.com/watch?v=v29clGMWU84
ovaj prvi sam pogledao i uočitit će te da radi neke tehnike grijanja tijela (konkretno nemogu se sjetitit kako se to zove , ali vibrirra i tako se grije )
Tužno je što ljudi su u stanju učiniti samo radi para (što će te vidijeti u ovom videu)

https://www.youtube.com/watch?v=DSgeJxDaWnM

e sada kad bi netko znao što se tu priča bio bih enormno zahvalan ,. međutim tu ga se može promatrati kako izgleda jer jezik nerazumijemo

Jel itko uopće čuo za ovog Mladića/mogućeg majstora ?

Zadnje uređivanje LisenSvihPrava : 06.03.2015. at 14:33.
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:09   #8
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
majstor je priblizno vjerojatno prevod mastera iz engleskih izvornka sto cini mi se ima uz usavrsavanje vjestine i element drustvene hijerarhije ('gospodar'?) sto se kod nas ne prenosi jednako. Cesto se nekad znao guru (dok izvorni izraz nije bio zazivio) tako na engleski prevodio sto opet po sebi nije jednakih asocijacija (i drustvenog konteksta). +rani newage teozofa, okultista isl je opet dao neki svoj aspekt tumacenja. Uglavnom cini mi se dosta gluhog telefona za konecepte koji se sele medju nevezanim kulturama, sluze za proiciranje nezrelih idealizirajucih i idolizrajucih fantazija i projekcija, a najcesce se moze zamjenit boljim domacim izrazima poput: prodavac magle.
Mora biti pojedinaca koji će društvu prenositi ideje. Ideje su neutralne. Mogu biti totalno retardirane a mogu biti i primjenjive do jedne mjere. E sad, stvar je intenziteta uvjerenja i društvene podobnosti, odnosno popularnosti nekog učenja kroz popularnost i doseg učitelja. Što se mene tiče, majstor ili guru ili učitelj je samo pojedinac koji je pod a) uspio iskoristiti vlastitu karizmu i ostale crte ličnosti (percipirane kao pozitivne ili negativne) za širenje ideje i utjecaj na grupu ljudi ili b) osoba koja ima svakako interesantne uvide u neke životne stvari i čovjek je sa svojim manama, vrlinama, ograničenjima i sposobnostima, ali problem je kod svih ljudi - i učitelja i sljedbe - da se previše apsolutiziraju i kanoniziraju nečija životna iskustva i stvaljaju kao zlatno mjerilo i moralni vrh. Problem je što ljudski um ima tendenciju šematizirati i fiksirati neko tumačenje ili nečiju osobnu preferencu kao svoju do mjere intenzivnog unutarnjeg stresa, otpora i osjećaja krivnje ako se ta internalizirana vrijednost ne prakticira.

Teozofi i okultisti su ponekad isto gadni religijaši i hardcore vjernici kao i tzv. po njima inferiorni "egzoterični" klasični vjernici. Prosto je nevjerovatan stupanj sljedbeništva i vjere u autoritet u tim vodama (uvjerio sam se i osobno), samo što se na van odaje dojam da je sve individualno te da se dosta relativizira i pokušava zadržati osjećaj individualnosti i osobnog postignuća.

Prije će biti da i običan svjetovni čovjek može imati slične uvide u životu kroz razna iskustva, samo što ih nije internalizirao jer ih aktivno ne izučava, ne tumači kroz određeni kontekst, vjeru ili nešto takvo. Oni koji imaju tendenciju internalizirati neki takav filozofski ili duhovnjački sadržaj će prije zadržati neku filozofsku ili duhovnjačku ideju, praksu ili estetiku. To sam primjetio i sam, a psihologija i sociologija govore isto, o širenju i snazi ideja, ideologija i načinu na koje one utječu na um pojedinca i mase.

Prodavači magle su u svakom slučaju jer proizvod koji nude nije opipljiv niti se može išta garantirati, iako se često garantira, tvrdi i brani određena "kvaliteta" proizvoda. Mislim da ne treba imati takve iluzije i sve će biti ok. Uzeti korisno i odbaciti štetno, neprikladno ili nepraktično. Imati neki stav prema učiteljima kao s ljudima koji također imaju svoja sranja, svoje probleme iako se čine čisti, sveti i nedodirnuti životom. Bez obzira imali ili ne. Idolizacija i idealizacija je sranje. Na kraju slušamo i gledamo Wattsa, Oshoa, Krishnamurtija, Sai Babe i ostale babe, umjesto da uzmemo neš korisno iz tih učenja, AKO je to uopće moguće.

Recimo meni osobno je Watts najslušljiviji, najrazumniji i najpraktičniji filozof u tim vodama. Međutim ne pada mi na pamet uzimati sve što je radio ili govorio kao idealni model bivanja. Bio je isto šupak kao i svi drugi. Kad vidiš Buddhu na cesti, ubij ga.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:31   #9
Cool Sve ono vazno ti nisam stigao reci trazio sam kraci put ka sreci i negdje usput izgubio tebe A ne!!

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
majstor je priblizno vjerojatno prevod mastera iz engleskih izvornka sto cini mi se ima uz usavrsavanje vjestine i element drustvene hijerarhije ('gospodar'?) sto se kod nas ne prenosi jednako. Cesto se nekad znao guru (dok izvorni izraz nije bio zazivio) tako na engleski prevodio sto opet po sebi nije jednakih asocijacija (i drustvenog konteksta). +rani newage teozofa, okultista isl je opet dao neki svoj aspekt tumacenja. Uglavnom cini mi se dosta gluhog telefona za konecepte koji se sele medju nevezanim kulturama, sluze za proiciranje nezrelih idealizirajucih i idolizrajucih fantazija i projekcija, a najcesce se moze zamjenit boljim domacim izrazima poput: prodavac magle.

Guru je denotacijski: biti u plusu, biti težak i označava suptilni pomak u percepciji kada se prelazi granica koja razdvaja granicu materijalnoga i nematerijalnoga: iza koje, ujedno, nema više povratka.
Kasnije je to pogrešno konotirano kao semantika toga da nam samo malo fali do prosvjetljenja, dočim je prolaz izuzetno kršćanski uzak a frekvencija izuzetno visoka i ona je već i ovdje i tamo, pa se do nje može doći jedino metodom slučajnoga odabira od strane univerzuma — ili, parafrazirajući Oshoa, ne postoji nikakva konekcija između kabla u utičnici i onoga koji nije u njoj, a nepoznato je kako se našao u jednom ili drugom položaju.
Nešto poput onoga što je U. G. Krishnamurti doživio.
:klap:
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:14   #10
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post

Tužno je što ljudi su u stanju učiniti samo radi para
Još je tužnije,koliko ljudi dolazi kod takvih.
Što traže,očekuju?
Čemu se nadaju?
Što to govori o općem stanju kako čovjeka kao pojedinca, tako i čovječanstva u cjelini?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:52   #11
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Slažem se s vama , pokrenuo sam ovaj thread upravo iz razloga kako bi mogli komentiriti o tome , što razlikuje majstora od prodavača magle . Ja sam već svoje razmišljanje rekao
Primjerice ovaj dječak u uvodnom postu po meni ne djeluje kao prodavač magle , ali naravno možda se varam .
Konkretno što mislite o ovom mladiću .

https://www.youtube.com/watch?v=v29clGMWU84
ovaj prvi sam pogledao i uočitit će te da radi neke tehnike grijanja tijela (konkretno nemogu se sjetitit kako se to zove , ali vibrirra i tako se grije )
Tužno je što ljudi su u stanju učiniti samo radi para (što će te vidijeti u ovom videu)

https://www.youtube.com/watch?v=DSgeJxDaWnM

e sada kad bi netko znao što se tu priča bio bih enormno zahvalan ,. međutim tu ga se može promatrati kako izgleda jer jezik nerazumijemo

Jel itko uopće čuo za ovog Mladića/mogućeg majstora ?
Mali meni djeluje ko tipican maglas.

kad god se oko ucitelja pocinje isplitati previse mistifikacija i stvari koje su van naseg uobicajenog iskustva realnosti sva je prilika da se prodaju bajke.

http://viewonbuddhism.org/texts/Bomj...rsy-report.pdf

Tehnike grijanja tijela na koje mislis je vjerojatno tummo ( http://en.wikipedia.org/wiki/Tummo ), vrlo popularno u tibetanskom budizmu.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:56   #12
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Mora biti pojedinaca koji će društvu prenositi ideje. Ideje su neutralne. Mogu biti totalno retardirane a mogu biti i primjenjive do jedne mjere. E sad, stvar je intenziteta uvjerenja i društvene podobnosti, odnosno popularnosti nekog učenja kroz popularnost i doseg učitelja. Što se mene tiče, majstor ili guru ili učitelj je samo pojedinac koji je pod a) uspio iskoristiti vlastitu karizmu i ostale crte ličnosti (percipirane kao pozitivne ili negativne) za širenje ideje i utjecaj na grupu ljudi ili b) osoba koja ima svakako interesantne uvide u neke životne stvari i čovjek je sa svojim manama, vrlinama, ograničenjima i sposobnostima, ali problem je kod svih ljudi - i učitelja i sljedbe - da se previše apsolutiziraju i kanoniziraju nečija životna iskustva i stvaljaju kao zlatno mjerilo i moralni vrh. Problem je što ljudski um ima tendenciju šematizirati i fiksirati neko tumačenje ili nečiju osobnu preferencu kao svoju do mjere intenzivnog unutarnjeg stresa, otpora i osjećaja krivnje ako se ta internalizirana vrijednost ne prakticira.

Teozofi i okultisti su ponekad isto gadni religijaši i hardcore vjernici kao i tzv. po njima inferiorni "egzoterični" klasični vjernici. Prosto je nevjerovatan stupanj sljedbeništva i vjere u autoritet u tim vodama (uvjerio sam se i osobno), samo što se na van odaje dojam da je sve individualno te da se dosta relativizira i pokušava zadržati osjećaj individualnosti i osobnog postignuća.

Prije će biti da i običan svjetovni čovjek može imati slične uvide u životu kroz razna iskustva, samo što ih nije internalizirao jer ih aktivno ne izučava, ne tumači kroz određeni kontekst, vjeru ili nešto takvo. Oni koji imaju tendenciju internalizirati neki takav filozofski ili duhovnjački sadržaj će prije zadržati neku filozofsku ili duhovnjačku ideju, praksu ili estetiku. To sam primjetio i sam, a psihologija i sociologija govore isto, o širenju i snazi ideja, ideologija i načinu na koje one utječu na um pojedinca i mase.

Prodavači magle su u svakom slučaju jer proizvod koji nude nije opipljiv niti se može išta garantirati, iako se često garantira, tvrdi i brani određena "kvaliteta" proizvoda. Mislim da ne treba imati takve iluzije i sve će biti ok. Uzeti korisno i odbaciti štetno, neprikladno ili nepraktično. Imati neki stav prema učiteljima kao s ljudima koji također imaju svoja sranja, svoje probleme iako se čine čisti, sveti i nedodirnuti životom. Bez obzira imali ili ne. Idolizacija i idealizacija je sranje. Na kraju slušamo i gledamo Wattsa, Oshoa, Krishnamurtija, Sai Babe i ostale babe, umjesto da uzmemo neš korisno iz tih učenja, AKO je to uopće moguće.

Recimo meni osobno je Watts najslušljiviji, najrazumniji i najpraktičniji filozof u tim vodama. Međutim ne pada mi na pamet uzimati sve što je radio ili govorio kao idealni model bivanja. Bio je isto šupak kao i svi drugi. Kad vidiš Buddhu na cesti, ubij ga.
Sve je ok dok su ucitelji u funkciji ucitelja. Slicno kao sto je ucitelj glazbe, filozofije ili kod nas vjeroucitelj, pa cak i duhovnik. Slicno je tako cak i u nekim istocnim tradicijama. Medjutim kod tradicija koje su pod tantrickim uticajem poput velikog djela kasnijih (od srednjeg vijeka na dalje) hinduskih li prakticki svih tibetanskih to prerasta u formalnu deifikaciju ucitelja cije se slijepo obozavanje uzdize i uz njega veze spasenje slicnije necemu sto bi u krscanstvu bio Isus nego vjeroucitelj. Iako cesto sveci i razni karizmatici isto nisu daleko od toga.

Dojam imam da sintagma "majstora" zadrzava dosta te guruisticke crte pretjeranog idealiziranja. Slicnog onom u popularnom sirem hinduizmu, cak i kada nije poput tih uze i specificno tantrickih tradicija formalizirano i strukturirano direktno obozavanje.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 18:00   #13
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
...
Tužno je što ljudi su u stanju učiniti samo radi para
a, još je tužnije što ljudi misle da sve mogu kupiti parama
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 02:31   #14
Quote:
LisenSvihPrava kaže: Pogledaj post
Slažem se s vama , pokrenuo sam ovaj thread upravo iz razloga kako bi mogli komentiriti o tome , što razlikuje majstora od prodavača magle .
Majstor vise sklapa i popravlja stvari po kucama, dok prodavac magle vise posluje u politici, marketingu i PR-u.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 09:59   #15
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Mora biti pojedinaca koji će društvu prenositi ideje. Ideje su neutralne. Mogu biti totalno retardirane a mogu biti i primjenjive do jedne mjere. E sad, stvar je intenziteta uvjerenja i društvene podobnosti, odnosno popularnosti nekog učenja kroz popularnost i doseg učitelja. Što se mene tiče, majstor ili guru ili učitelj je samo pojedinac koji je pod a) uspio iskoristiti vlastitu karizmu i ostale crte ličnosti (percipirane kao pozitivne ili negativne) za širenje ideje i utjecaj na grupu ljudi ili b) osoba koja ima svakako interesantne uvide u neke životne stvari i čovjek je sa svojim manama, vrlinama, ograničenjima i sposobnostima, ali problem je kod svih ljudi - i učitelja i sljedbe - da se previše apsolutiziraju i kanoniziraju nečija životna iskustva i stvaljaju kao zlatno mjerilo i moralni vrh. Problem je što ljudski um ima tendenciju šematizirati i fiksirati neko tumačenje ili nečiju osobnu preferencu kao svoju do mjere intenzivnog unutarnjeg stresa, otpora i osjećaja krivnje ako se ta internalizirana vrijednost ne prakticira.

Teozofi i okultisti su ponekad isto gadni religijaši i hardcore vjernici kao i tzv. po njima inferiorni "egzoterični" klasični vjernici. Prosto je nevjerovatan stupanj sljedbeništva i vjere u autoritet u tim vodama (uvjerio sam se i osobno), samo što se na van odaje dojam da je sve individualno te da se dosta relativizira i pokušava zadržati osjećaj individualnosti i osobnog postignuća.

Prije će biti da i običan svjetovni čovjek može imati slične uvide u životu kroz razna iskustva, samo što ih nije internalizirao jer ih aktivno ne izučava, ne tumači kroz određeni kontekst, vjeru ili nešto takvo. Oni koji imaju tendenciju internalizirati neki takav filozofski ili duhovnjački sadržaj će prije zadržati neku filozofsku ili duhovnjačku ideju, praksu ili estetiku. To sam primjetio i sam, a psihologija i sociologija govore isto, o širenju i snazi ideja, ideologija i načinu na koje one utječu na um pojedinca i mase.

Prodavači magle su u svakom slučaju jer proizvod koji nude nije opipljiv niti se može išta garantirati, iako se često garantira, tvrdi i brani određena "kvaliteta" proizvoda. Mislim da ne treba imati takve iluzije i sve će biti ok. Uzeti korisno i odbaciti štetno, neprikladno ili nepraktično. Imati neki stav prema učiteljima kao s ljudima koji također imaju svoja sranja, svoje probleme iako se čine čisti, sveti i nedodirnuti životom. Bez obzira imali ili ne. Idolizacija i idealizacija je sranje. Na kraju slušamo i gledamo Wattsa, Oshoa, Krishnamurtija, Sai Babe i ostale babe, umjesto da uzmemo neš korisno iz tih učenja, AKO je to uopće moguće.

Recimo meni osobno je Watts najslušljiviji, najrazumniji i najpraktičniji filozof u tim vodama. Međutim ne pada mi na pamet uzimati sve što je radio ili govorio kao idealni model bivanja. Bio je isto šupak kao i svi drugi. Kad vidiš Buddhu na cesti, ubij ga.


Lijepo si ovo izanalizirao, slažem se za wattsa jako je jednostavn i razumljiv za razliku od Krishnamuttija kod kojeg moram upregnuti 120 % svojih vijuga da ga razumijem .Intelektualno je prejak (čak mu je i Osho spočitavao da nije mogao do ljudskih srca)

Interesanta je stvar akada se majstori susretnu uvjek su to nekava podbadanja , podjebavanja i sl. .Mada su u istoj "struci" uvjek ima kritika
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:11   #16
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mali meni djeluje ko tipican maglas.

kad god se oko ucitelja pocinje isplitati previse mistifikacija i stvari koje su van naseg uobicajenog iskustva realnosti sva je prilika da se prodaju bajke.

http://viewonbuddhism.org/texts/Bomj...rsy-report.pdf

Tehnike grijanja tijela na koje mislis je vjerojatno tummo ( http://en.wikipedia.org/wiki/Tummo ), vrlo popularno u tibetanskom budizmu.
Hvala ti na infou , čitao sam većina kontreverza mada moram priznati njegovi govori koje sam nešto sitno čitao , imaju lijepe poruke , možda ne lijepe ali nekako po menei pravedne , iskrene , možda čak i ne svete . Neznam evo primjer.

Murder, violence, greed, anger and temptation has made the human world a desperate place. A terrible storm has descended upon the human world, and this is carrying the world towards destruction.There is only one way to save the world and that is through Dharma.When one doesn't walk the righteous path of Dharma, this desperate world will surely be destroyed. Therefore, follow the path of Dharma and spread this message to your fellows. Never put obstacles, anger and disbelief in the way of my meditation’s mission. I am only showing you the way; you must seek it on your own. What I will be, what I will do, the coming days will reveal. Human salvation, the salvation of all living beings, and peace in the world are my goal and my path. “Namo Buddha sangaya, Namo Buddha sangaya, namo sangaya.” I am contemplating on the release of this chaotic world from the ocean of emotion, on our detachment from anger and temptation, without straying from the path for even a moment, I am renouncing my own attachment to my life and my home forever, I am working to save all living beings. But in this undisciplined world, my life’s practice is reduced to mere entertainment. The practice and devotion of many Buddhas is directed at the world’s betterment and happiness. It is essential but very difficult to understand that practice and devotion. But though it is easy to lead this ignorant existence, human beings don’t understand that one day we must leave this uncertain world and go with the Lord of Death. Our long attachments with friends and family will dissolve into nothingness. We have to leave behind the wealth and property we have accumulated. What’s the use of my happiness, when those who have loved me from the beginning, my mother, father, brothers, relatives are all unhappy. Therefore, to rescue all sentient beings, I have to be Buddha-mind, and emerge from my underground cave to do “vajra” meditation. To do this I have to realize the right path and knowledge, so do not disturb my practice. My practice detaches me from my body, my soul and this existence. In this situation there will be 72 goddess Kalis. Different gods will be present, along with the sounds of thunder and of “tangur ,” and all the celestial gods and goddesses will be doing “puja” (worship.) So until I have sent a message, do not come here, and please explain this to others. Spread religious knowledge and religious messages throughout the world. Spread the message of world peace to all. Seek a righteous path and wisdom will be yours.

Mada on govori o detachmentu , znači odlazak u nekavi "solitude" da bi pronašao "nešto" ;buda mind, što i za sebe kaže . Ima jednu jako dobru poruku , širenje mira i vjere što je po meni jako lijepo , naravno ako se nenameće.

E sad Isus je isto bio smatran kao teroist, jer je radio kaos, suprostavljao se vlastima i crkvenim poglavarima , moguće je da su i takve vijesti se širile o njemu ..

Mada mi se mišljenje malo promjenilo u vezi njega, čini se da još mora dosta szriti u glavi . kao da mu treba još neko vrijeme proučavanja,

Ali kada vidim vijest da je dvoje ili petoro klinaca pretukao nedavno , dosta je sam sebi kontradiktoran , apsurdan . No nisu li svi ti "majstori" u jednom pogledu takvi. Naravno netuku djecu .
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 10:17   #17
Evo nam još jednog tzv "majstora"

Jesus of Siberia

http://en.wikipedia.org/wiki/Vissarion

https://www.youtube.com/watch?v=W2Cv5hZfOmk

Ovaj lik je istot tako poseban "pacjent" ,nazvao sam ga tako jer opet ima svoju komunu i koliko sam skužio malo je tzv "šarlatanski nastrojen". Po dokumetarcu sudim , tako da isto je moje mišljenje malo pvršno . Sviđa mi se njihovo selo , vegetarijanci su , i obnovljivi izzvori energije . SAda da uzima putovnice i to sam isto čuo pa sad neznam . VAša razmišljanja ako imate neke novije podatke slobodno bacajte . LP . ŽŽivjweli
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:12   #18
da su lijepe rijeci dokaz vjerodostojnosti i karaktera ne bi prevaranata niti bilo. Ne prdaje se magla tako da se otvoreno maglom naziva.

Krejzi vizdom, majstorsko cudastvo i tantrizam je vecinom jeftina teoloska isprika za razna sranja od jednostavnih ispunjavanja bazicnih potreba (seks, novac, kontrola podredjenih) do ozbiljnih psihickih problema (narcisoidnosti, psihopatije, raznih manjkova u regulaciji emocija, psihoza...), a cesto jednostavno posljedica drustvenih odnosa koji pojedincu daju previse moci i time mu mjenjaju percepciju.

Puno ces bolje proc ako duhovnjake mjeris uobicajenim ljudskim mjerilima nego kad popusis neciju pricu o posebnosti. Ako nesto smrdi po govnu to obicno i jest, a tvrdnja kako je njegovo njuskanje za tvoje dobro, a govno je u stvari ne-govno jer je sve sustinski xy (brahman, iluzija, shakti, buda priroda, praznina) zgodno za magloprod. Kod umjerenih nije lako nac vjerodostojnost, kod 'lijevih' je to na razini statisticke pogreske pa se mogucnost ni ne isplati uzet u obzir.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 14:33   #19
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
da su lijepe rijeci dokaz vjerodostojnosti i karaktera ne bi prevaranata niti bilo. Ne prdaje se magla tako da se otvoreno maglom naziva.

Krejzi vizdom, majstorsko cudastvo i tantrizam je vecinom jeftina teoloska isprika za razna sranja od jednostavnih ispunjavanja bazicnih potreba (seks, novac, kontrola podredjenih) do ozbiljnih psihickih problema (narcisoidnosti, psihopatije, raznih manjkova u regulaciji emocija, psihoza...), a cesto jednostavno posljedica drustvenih odnosa koji pojedincu daju previse moci i time mu mjenjaju percepciju.

Puno ces bolje proc ako duhovnjake mjeris uobicajenim ljudskim mjerilima nego kad popusis neciju pricu o posebnosti. Ako nesto smrdi po govnu to obicno i jest, a tvrdnja kako je njegovo njuskanje za tvoje dobro, a govno je u stvari ne-govno jer je sve sustinski xy (brahman, iluzija, shakti, buda priroda, praznina) zgodno za magloprod. Kod umjerenih nije lako nac vjerodostojnost, kod 'lijevih' je to na razini statisticke pogreske pa se mogucnost ni ne isplati uzet u obzir.
Hvala Vam , istina dijelo čini čovjeka , riječi su riječi . ljepo ste me usmjerili gdje trebam gledati ,
Ali eto čini se da je posebnost odnonsno nekave "moći" glavni protagonista njegove svetosti ukoliko uopće je svet , da nije možda zabrio . Što se čini god ovog malca "budhe" je slučaj . Jer da tvrdi ono što je, nebih naravio to što se piše. Ipak moramo uzeti u obzir da ima relativno malo pisanih stvari o njemu , i da nemožemo vjerovati samo novinama . Mda ispada kao iskopleksirano dete koje ima neke tehnike . ALi nećemo suditi :klap:

A što kažete za ovog "isusa" ?
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 16:23   #20
Sarlo's Guru Rating Service

Guru Ratings
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.