Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2015., 10:25   #121
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Jedno bez drugog kao ide?
Ide, ali to je zasebna tema.

Ja bi na ovoj jos pitala, zasto ljudi koji jako jako zele ozdraviti, ne ozdrave? Zasto se njima ne ostvari?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 12:42   #122
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Ide, ali to je zasebna tema.

Ja bi na ovoj jos pitala, zasto ljudi koji jako jako zele ozdraviti, ne ozdrave? Zasto se njima ne ostvari?
Da, zašto se nekima ne ostvare želje prosperiteta zdravlja?
Zašto si ljudi vječito zamišljaju amer-poslovicu 'možeš biti sve što poželiš, pa i predsjednik ujedinjenih država'?
(ta amer-ideja je kontaminirala čitav svijet, snoviđenja)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 15:34   #123
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da, zašto se nekima ne ostvare želje prosperiteta zdravlja?
Zašto si ljudi vječito zamišljaju amer-poslovicu 'možeš biti sve što poželiš, pa i predsjednik ujedinjenih država'?
(ta amer-ideja je kontaminirala čitav svijet, snoviđenja)
Sad kad krenu izgovori....jer su prepreke bile prejake, jer je to karma, jer je to karma roditelja, jer ne nesto u njima stvaralo otpor, jer je nesto oko njih stvaralo otpor, jer je bio urok, jer nisu vizualizirali dosta jeeeer...

Sjetim se knjige Sadako hoce zivjeti i 1000 zdralova...

I ma koliko htjela, na zalost duboko vjerujem da su nam zivoti u kretanju kao kapljicama vode u potoku ili prasini u zraku, pa nekog zapadne biti gore, nekog dole, pa se promijeni, a nas mali um trazi smisao jer bi nam ubila ego spoznaja da nemamo veceg utjecaja na svemir oko nas od onog kojeg imaju zohari kad im dodje dezinsekcija u zgradu..

Razuvjerite me, cak razmisljam ove dane da otvorim topic da vidim ima li stvarno cuda, onih objektivnih i mogucnosti za njihovo re-kreiranje.

Previse nosim crno ove dane, i want to believe... al jbga, ispada da nekome krumpir rodi, nekome ne, ma sto god radili.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:14   #124
sadako hoce živjeti je samo roman koji nas treba podsjetiti da radi naših gluposti ( u ovom slucaju rata) najviše ispaštaju oni nevini i nedužni a, to su klinci...i nema baš veze s umiranjem....niti s željom za život... osim u naslovu koji je izmislio autor

i zabluda je da svaki covjek kad oboli želi život, vecina njih želi upravo smrt da što prije okonca svoje patnje...
dosada još nisam vidjela covjeka na samrti koji žali što umire vec, samo da žali zbog svojeg nacina života, onog što je napravio ili želio napraviti a, nije..
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:30   #125
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
sadako hoce živjeti je samo roman koji nas treba podsjetiti da radi naših gluposti ( u ovom slucaju rata) najviše ispaštaju oni nevini i nedužni a, to su klinci...i nema baš veze s umiranjem....niti s željom za život... osim u naslovu koji je izmislio autor

i zabluda je da svaki covjek kad oboli želi život, vecina njih želi upravo smrt da što prije okonca svoje patnje...
dosada još nisam vidjela covjeka na samrti koji žali što umire vec, samo da žali zbog svojeg nacina života, onog što je napravio ili želio napraviti a, nije..
Ima u dijelicu price u kojem ona radi 1000 zdralova sa zeljom da bude zdrava...

Blago tebi. Ja sam vidjela dosta puno ljudi koji zale sto su tesko bolesni i zale sto umiru i vise od svega zele biti zdravi, nekoliko majki koje zale sto pustaju malu djecu iza sebe...puno bolesnih ljudi koji zele samo biti zdravi...i onih na kemoterapiji kojima je sve gore i koji gorljivo vjeruju da ce im biti bolje, onih koji nisu isli na kemoterapiju pa rade sve alternativno uvjereni da ce biti dobro, sa zeljom da budu dobro, roditelja s bolesnom djecom koji rade i lude stvari u uvjerenju da ce biti dobro i sa zeljom da bude dobro...i tako


Predugo sam tu valjda.


da da okoncati patnje smrcu je puno prirodnije od zeljeti biti zdrav i bez boli aha. i onda je svizac, cokoladu.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 17:20   #126
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Ima u dijelicu price u kojem ona radi 1000 zdralova sa zeljom da bude zdrava...

Blago tebi. Ja sam vidjela dosta puno ljudi koji zale sto su tesko bolesni i zale sto umiru i vise od svega zele biti zdravi, nekoliko majki koje zale sto pustaju malu djecu iza sebe...puno bolesnih ljudi koji zele samo biti zdravi...i onih na kemoterapiji kojima je sve gore i koji gorljivo vjeruju da ce im biti bolje, onih koji nisu isli na kemoterapiju pa rade sve alternativno uvjereni da ce biti dobro, sa zeljom da budu dobro, roditelja s bolesnom djecom koji rade i lude stvari u uvjerenju da ce biti dobro i sa zeljom da bude dobro...i tako


Predugo sam tu valjda.


da da okoncati patnje smrcu je puno prirodnije od zeljeti biti zdrav i bez boli aha. i onda je svizac, cokoladu.
o zdravlju se misli dok smo zdravi a, ne bolesni..a, i biti zdrav nema veze s željom za životom...masu zdravih ljudi želi umrijeti, neki odlaze tako daleko da dižu ruku na sebe..

obrati pažnju na boldano...nema tu želje za životom vec zdravljem
pobrkala si malo pojmove
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 17:54   #127
Ne znam. Znam samo da kad god sam nešto jako željela i mantrala ostvarenje tih želja na ovaj ili onaj način, nikad mi se nisu ispunile. Baš obrnuto. Tako da sada više ne želim ništa.
red_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 18:24   #128
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
o zdravlju se misli dok smo zdravi a, ne bolesni..a, i biti zdrav nema veze s željom za životom...masu zdravih ljudi želi umrijeti, neki odlaze tako daleko da dižu ruku na sebe..

obrati pažnju na boldano...nema tu želje za životom vec zdravljem
pobrkala si malo pojmove
S obzirom da je ime teme "ako nesto jako zelis biti ce tvoje", i da si se nadovezala na moj upis, vezano za ostvarenje zelja za zdravljem, mislim da ako je netko pobrkao temu onda si to ti

Ni oni koji dizu ruku na sebe ne zele umrijeti, nego se ne mogu nositi s onim sto se desava i ne vide drugi izlaz, ali to je sasvim jedna druga tema.

O ovome da se o zdravlju misli dok smo zdravi ne kad smo bolesni bi se dalo raspravljati ali ne da mi se.
Damn, svi oni koji se razbole, i onda jos ne ozdrave samo su bili nepazljivi i nisu mislili dosta na sebe :klap: kako se nismo toga sjetili.
Ali ovo je vec offtopic i ne bi pokoji karton tako da se povlacim iz daljnjeg mlacenja prazne slame.


Zelim ti samo da ti zivot i dalje ide jednakim tokom da mozes zadrzati takav sustav razmisljanja.
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 22:23   #129
Evo što o ovoj temi govore znanstvenici: http://znanost.geek.hr/clanak/nasa-s...uje-stvarnost/

Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Ne znam. Znam samo da kad god sam nešto jako željela i mantrala ostvarenje tih želja na ovaj ili onaj način, nikad mi se nisu ispunile. Baš obrnuto. Tako da sada više ne želim ništa.
Ti spadaš u sistem PSI-missing-a. To je ono kada pokušavaš pogoditi u 600 bacanja koji će broj na kocki ispasti. Prosjek je dakle 100. A ti uvijek imaš oko 50 pogodaka
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 10:37   #130
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Sad kad krenu izgovori....jer su prepreke bile prejake, jer je to karma, jer je to karma roditelja, jer ne nesto u njima stvaralo otpor, jer je nesto oko njih stvaralo otpor, jer je bio urok, jer nisu vizualizirali dosta jeeeer...
Baš, roditeljska karma. To kao ono 'tata je htio biti pilot ali nije prošao na testu, zato je svog sina odmalena usmjeravao prema pilotskim kabinama a sin je želio samo zato jer je tata želio al na koncu sin se okrenuo književnosti premda je ustvari oduvijek želio biti slikar al eto nije ima talenat za to, misli sin da će svog sina usmjerit slikarstvu, reči će mu možeš biti sve što poželiš pa čak i najpoznatiji svjetski slikar'. I tako generacijski ukrug...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 17:34   #131
Danas pročitah članak psihoterapeuta na temu želje. Jedan dio →

Marcel Proust je napisao: " Ja mislim da bi nam se život iznenada učinio divnim kad bi nam zaprijetila, kako Vi kažete smrtna opasnost. Pomislite samo koliko planova, putovanja, ljubavnih veza, proučavanja on - život naš - krije od nas, koliko nam je toga nevidljivo zbog naše lijenosti koja, uvjerena u budućnost, neprestano sve to odgađa."

Kad bi nam zaprijetila opasnost da sve to bude nemoguće, kako bi nam opet bilo lijepo! Ah! ako bar ovaj put ne dođe do kataklizme, nećemo propustiti da posjetimo nove dvorane u Louvreu, da se bacimo pod noge gđici X, da otputujemo u Indiju.
Do kataklizme ne dolazi pa ništa ne biva od svega toga, jer smo opet usred normalnog života u kojem nehaj paralizira želju. Ipak nije nam potrebna kataklizma da danas volimo život. Trebalo bi nam dostajati da mislimo da smo ljudi i da bi nas smrt mogla još večeras snaći. Ono što nas treba posebno zanimati jest to što od toga što bismo učinili u posljednji čas inače radimo, sada, jučer, sutra. Jer mi smo zapravo svaki dan možda u zadnjem danu svoga života. I svaki dan možemo pomisliti: što ja to želim učiniti.
Intenzivan osjećaj vezanosti za život i želju za njim intenzivno osjećamo tek kad pomislimo na njegov kraj. Dakle, nismo izgubili volju za životom. Možda smo izgubili volju za svakidašnjicom koja je daleko od naših pravih želja i mogućnosti.

Možda imamo još samo taj danas. Mnogi ljudi su toliko izgubili osjećaj za sebe i za svoje želje da uopće ne znaju što bi učinili danas i puštaju da im danas umjesto njih kroji netko drugi. Naravno da postoji onda odlična mogućnost da se na krojača srdimo. Ma kako bi krojač mogao znati što nama danas treba, a ne znamo ni mi sami!?

Osjećaj dosade, izgubljenosti, ispraznosti može proizići iz toga što smo zanemarili i zaboravili svoje prioritete. Možda zbog straha da nam se želje neće ostvariti - zaboravljamo svoje želje. Možda zbog lijenosti jer se oko ispunjavanja želja moramo potruditi - negiramo svoje želje.
mjesecarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 07:08   #132
Da. Ljudi zanemaruju svoju sadašnjost (što zapravo znači svoj život) zbog razumskog planiranja "budućnosti", za koju razum ne da zna - nego predviđa, da postoji. Zapravo je to fikcija u razumu.

Upravo na tu temu je pisao Robin Sharma u knjizi "Who will cry ...", gdje kaže, da kada čovjek stigne do staračkog doma i kreveta, tek onda mu se u glavi počnu odvijati životni scenariji, koje je mogao napraviti a nije ih.

Inače, možda dio odgovora na tu temu leži u ovome:



Quote:
mjesecarka kaže: Pogledaj post
Intenzivan osjećaj vezanosti za život i želju za njim intenzivno osjećamo tek kad pomislimo na njegov kraj. Dakle, nismo izgubili volju za životom. Možda smo izgubili volju za svakidašnjicom koja je daleko od naših pravih želja i mogućnosti.
Jako dobro i istinito zapažanje!
cereser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 10:53   #133
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Ne znam. Znam samo da kad god sam nešto jako željela i mantrala ostvarenje tih želja na ovaj ili onaj način, nikad mi se nisu ispunile. Baš obrnuto. Tako da sada više ne želim ništa.
zao mi je to cuti. u mene je situacija potpuno suprotna. sve sta sam zelio mi se i ostvarilo, cinio bi sve sta sam mogao, nis drugo ne bi postojalo kad bi si zacrtao neki cilj i trudio bi se dok god se ne ispuni. nis drugo nije dolazilo u obzir.
a ciljevi su mi bili takvi da ako vam ih ovdje kazem, nebi mi vjerovali
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.