Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2015., 17:33   #21
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Biologija kaže da kad čovek umre ne može oživeti , ali pre 2000 godina je jedan lik oživeo , međutim ne samo on nego i Lazar i joj njih jako puno koji su zbog ovog prvog oživljenja od sreće takođe oživeli.

Gde je tu harmonija ako kažemo da su čuda moguća na kojoj se zasniva duhovnost a nauka kaže da nisu??
Ne shvaćaš ni znanost suvremenu niti duhovnost. Biologija kaže isto tako da energiju koju koristimo za život vraćamo u prirodu koja ju za daljni život koristi...mislim i fizika
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 18:41   #22
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Je li bitniji znanstveni napredak ili duhovno uzdizanj, ili pak oboje paralelno.....
Što je bitnije, pokušavati stvari istraživati i objasniti ili pak odustati od toga, biti ignorantan i jednostavno vjerovati da je nešto natprirodno?

Dali to pitaš? pitam jer ti je post nejasan, oboje smisleno i gramatički.

A moj odgovor je da je za naš napredak kao vrsta u mnogim stvarima upravo zaslužna znanost. A ako ti je bitnije ovo drugo, vrati se u mračna i ignorantna pre-znanstvena vremena

Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ne shvaćaš ni znanost suvremenu niti duhovnost. Biologija kaže isto tako da energiju koju koristimo za život vraćamo u prirodu koja ju za daljni život koristi...mislim i fizika
Ti i on govorite o različitim stvarima. On o uskrsnuću materijalnog tijela (ne znam odakle mu ta ideja da se duhovnost temelji na tome) a ti o zakonu o očuvanju energije.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 18:58   #23
Quote:
joe enter kaže: Pogledaj post
Biologija kaže da kad čovek umre ne može oživeti , ali pre 2000 godina je jedan lik oživeo , međutim ne samo on nego i Lazar i joj njih jako puno koji su zbog ovog prvog oživljenja od sreće takođe oživeli.

Gde je tu harmonija ako kažemo da su čuda moguća na kojoj se zasniva duhovnost a nauka kaže da nisu??
U razumijevanju religijske alegorije.
omen4k is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 20:50   #24
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Mnoga izlječenja, ili navodna izlječenja ljudi pripisuju Bogu i božjoj milosti. Te neobjašnjive, rijetke pojave vjernici navode kao božji znak i javljanje ljudima da je s nama... Iako deklarirani vjernik u ta čuda opće ne vjerujem i ne obazirem se na njih, mogući i ima neobjašnjivih izlječenja, ali bilo je u prirodi neshvatljivih pojava koja je čovjek rastumačio vremenom, tako moguće i sadašnje uskoro uspije. Bi li trebalo značiti da nečiji veliki dobitak na lotu smatramo čudom (što i je ) i znakom te krenemo s uplatama kao znakom rješenja siromaštva na zemlji??? Koliko treba ljudskoj vrsti za shvatiti svoj položaj u svemiru? Je li bitniji znanstveni napredak ili duhovno uzdizanj, ili pak oboje paralelno.....
Rekla bih, dok god postoji.
Mislim da je problem shvaćanja svog položaja u svemiru više na strani onih koji se priklanjaju znanstvenom, racionalnom pogledu na svijet, dok oni okrenuti nekom obliku duhovnosti, prihvaćaju objašnjenje kojem ih ta vjera uči...

A kad bi tijekom paralelnog razvoja znanosti i duhovnosti, u jednom trenutku došlo do točke njihovog spajanja, odnosno do situacije da postane moguće znanstveno objasniti duhovne fenomene, mislim da bi Bog u tom slučaju prestao postojati. A mislim da se to nikad neće dogoditi, jer koliko god smo postali znanstveno/intelektualno prosvijetljeni, vjera u Boga je opstala.
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:10   #25
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Što je bitnije, pokušavati stvari istraživati i objasniti ili pak odustati od toga, biti ignorantan i jednostavno vjerovati da je nešto natprirodno?

Dali to pitaš? pitam jer ti je post nejasan, oboje smisleno i gramatički.

A moj odgovor je da je za naš napredak kao vrsta u mnogim stvarima upravo zaslužna znanost. A ako ti je bitnije ovo drugo, vrati se u mračna i ignorantna pre-znanstvena vremena



Ti i on govorite o različitim stvarima. On o uskrsnuću materijalnog tijela (ne znam odakle mu ta ideja da se duhovnost temelji na tome) a ti o zakonu o očuvanju energije.
Teško mi izraziti svoju misao jer gramatički i nisam dovoljno znan. Osobno sam mišljenja da nad- ne- prirodno ne postoji, jedino da prirodu nismo dovoljno upoznali ili prihvatili? Znanost je napredak u spoznaji koje mogućnosti nam priroda nudi, ali tako isto smatram neophodnim i duhovni napredak kako znanje ne bi zloupotrebljavali. Tako da i sama znanost nas , smatram, može vratiti u nezgodniju situaciju nego je empirijska znanost nastupila.....ne vjerujem u uskrsnuće materijalnoga, nepotrebno je to, nebitnim smatram i oživljavanje mrtvih za čovječanstvo općenito. Može imati značaja za pojedinca kome se dogodi, i neshvatljiva izlječenja takođe, ali opet dođe kraj i oživjelim i izlječenim. Prvim čudom smatram život načinjen od skupa sitnih energetskih česticab koje ptirodom putuju i tvore šarenilo života na našem lijepom planetu...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2015., 21:24   #26
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Rekla bih, dok god postoji.
Mislim da je problem shvaćanja svog položaja u svemiru više na strani onih koji se priklanjaju znanstvenom, racionalnom pogledu na svijet, dok oni okrenuti nekom obliku duhovnosti, prihvaćaju objašnjenje kojem ih ta vjera uči...

A kad bi tijekom paralelnog razvoja znanosti i duhovnosti, u jednom trenutku došlo do točke njihovog spajanja, odnosno do situacije da postane moguće znanstveno objasniti duhovne fenomene, mislim da bi Bog u tom slučaju prestao postojati. A mislim da se to nikad neće dogoditi, jer koliko god smo postali znanstveno/intelektualno prosvijetljeni, vjera u Boga je opstala.
Znači li to da je znanost još u povojima i kaska daleko iza duhovnosti? Osobno mislim kada se znanost uzdigne puno više mogli bi i božanstvenost spoznati. Ne tvrdim
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:13   #27
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnom obrazloženju cijenjeni kolega!
Samorazboljenje je kada ti neka ciganka kaže da ćeš se razboliti jer joj nisi dao 10 kuna. I ti se razboliš jer si u to povjerovao. A prijatelj ti u tvoju bolesničku sobu donese nekog šamana koji pola sat bubnja i pali tamjan. I donese ti uplatnicu da platiš Crvenom križu 100 kuna. I ti platiš i onda se izliječiš.

Nova knjiga: http://www.zdravakrava.hr/citaonica/321/placebo-ste-vi

Dr. Joe Dispenza smatra da smo placebo mi sami - naše misli, stavovi, uvjerenja i percepcije koje oblikuju našu stvarnost pa tako i zdravlje. Donosi potvrđene slučajeve ljudi koji su oboljeli pa čak i umrli jer su povjerovali u, pokazalo se, pogrešno postavljenu fatalnu dijagnozu. Ako je moguće da naše misli budu tako moćne, zašto ih ne iskoristiti za ozdravljenje i kvalitetniji život?

Dr. Dispenza navodi brojne primjere polaznika svojih radionica koji su se snagom uma izliječili od raka, bolesti srca, artritisa, depresije, Parkinsonove bolesti, bolesti štitnjače, multiple skleroze i drugih bolesti. Na temelju najnovijih znanstvenih istraživanja na području kvantne fizike, neurologije, psihologije, biologije i hipnoze dr. Dispenza oblikovao je model transformacije koji nas poučava kako postići placebo-učinak, u što su se uvjerili njegovi pacijenti, a čudesna poboljšanja njihovih stanja su i znanstveno potvrđena.

Knjiga sadrži i upute ..........



Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Znači li to da je znanost još u povojima i kaska daleko iza duhovnosti? Osobno mislim kada se znanost uzdigne puno više mogli bi i božanstvenost spoznati. Ne tvrdim
Nije u povojima, ali ima još jako puno posla:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=114


Quote:

Je li bitniji znanstveni napredak ili duhovno uzdizanj, ili pak oboje paralelno.....
znanstveni napredak je profesija !

duhovno uzdizanje je hobi


Zadnje uređivanje krena : 05.07.2015. at 00:25.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 00:27   #28
I kako to ta mi se teve hoće (sam) pokvarit', al' nikako da se sam popravi, suncelimukalajisano?!

Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 11:49   #29
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Na koji način dogovor misliš? Misliš da su duše dogovorile prije života da će se naći taj i taj čas i da će se Božja volja u tom trenutku izvršiti?
Nisam mislila na mrtve duše nego na žive duše. Znaš, to su ti oni koji djeluju za svog života, dogovaraju se između sebe a zatim dođu na pozornicu, po dogovoru, po 'prezentaciji', baš kako onaj link 'svjedoči'.
Vama je to čudno? Pa ni ne bi trebalo biti. Riječ je o zaradi na praznovjernima.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:56   #30
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nisam mislila na mrtve duše nego na žive duše. Znaš, to su ti oni koji djeluju za svog života, dogovaraju se između sebe a zatim dođu na pozornicu, po dogovoru, po 'prezentaciji', baš kako onaj link 'svjedoči'.
Vama je to čudno? Pa ni ne bi trebalo biti. Riječ je o zaradi na praznovjernima.
nema mrtve duše, pogotovo nakon smrti tijela
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:00   #31
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Samorazboljenje je kada ti neka ciganka kaže da ćeš se razboliti jer joj nisi dao 10 kuna. I ti se razboliš jer si u to povjerovao. A prijatelj ti u tvoju bolesničku sobu donese nekog šamana koji pola sat bubnja i pali tamjan. I donese ti uplatnicu da platiš Crvenom križu 100 kuna. I ti platiš i onda se izliječiš.

Nova knjiga: http://www.zdravakrava.hr/citaonica/321/placebo-ste-vi

Dr. Joe Dispenza smatra da smo placebo mi sami - naše misli, stavovi, uvjerenja i percepcije koje oblikuju našu stvarnost pa tako i zdravlje. Donosi potvrđene slučajeve ljudi koji su oboljeli pa čak i umrli jer su povjerovali u, pokazalo se, pogrešno postavljenu fatalnu dijagnozu. Ako je moguće da naše misli budu tako moćne, zašto ih ne iskoristiti za ozdravljenje i kvalitetniji život?

Dr. Dispenza navodi brojne primjere polaznika svojih radionica koji su se snagom uma izliječili od raka, bolesti srca, artritisa, depresije, Parkinsonove bolesti, bolesti štitnjače, multiple skleroze i drugih bolesti. Na temelju najnovijih znanstvenih istraživanja na području kvantne fizike, neurologije, psihologije, biologije i hipnoze dr. Dispenza oblikovao je model transformacije koji nas poučava kako postići placebo-učinak, u što su se uvjerili njegovi pacijenti, a čudesna poboljšanja njihovih stanja su i znanstveno potvrđena.

Knjiga sadrži i upute ..........





Nije u povojima, ali ima još jako puno posla:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=114




znanstveni napredak je profesija !

duhovno uzdizanje je hobi

sačuvaj me bože samoizlječenja po Kreni . Dr. Joe Šim.... Dispenza ima djelimično pravo, ima tu istine... Sretan kome je hobi profesija
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:02   #32
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
I kako to ta mi se teve hoće (sam) pokvarit', al' nikako da se sam popravi, suncelimukalajisano?!

radi na duhovnom uzdizanju tevea
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:26   #33
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
nema mrtve duše, pogotovo nakon smrti tijela
Nakon smrti žive duše postanu mrtve.

A to što ljudi fantaziraju posle smrti postati anđelima... To pitaj njih što i zašto bi htjeli bit čudesni ko bogovi ako ne danas a onda sutra.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:59   #34
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nakon smrti žive duše postanu mrtve.

A to što ljudi fantaziraju posle smrti postati anđelima... To pitaj njih što i zašto bi htjeli bit čudesni ko bogovi ako ne danas a onda sutra.
duša čezne tijela se osloboditi, tj. materijalnih potreba. isto tako ne vjerujem u smrt jer nakon prestanka jedinstvenoga funkcioniranja zbroja živih čestica u tijelu one nastavljaju sa životom samostalno, udružujući se u drugi oblik života neovisno jedna od druge...od kuda ti argumenti za tu tvrdnju?...kako ide ona misao - svaka duša bogom posta, kad se nebu digne i do boga stigne?
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:12   #35
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
kako ide ona misao - svaka duša bogom posta, kad se nebu digne i do boga stigne?
Mah, takih misaonih ima kolko oćeš, sve isto kažu 'ajmo bit ko bogovi'.

"vjere u čuda čine bogove"
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 14:16   #36
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
radi na duhovnom uzdizanju tevea
Pa da...tipično...ja-radi, a teve da se uzdiže.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 15:06   #37
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Mah, takih misaonih ima kolko oćeš, sve isto kažu 'ajmo bit ko bogovi'.

"vjere u čuda čine bogove"
Sve što je,izvor svoj ima, tok kojim teče i izvoru se vraća
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 15:08   #38
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Pa da...tipično...ja-radi, a teve da se uzdiže.
nikad propovjednika otebe....uči teve meaniku
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 15:24   #39
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Sve što je,izvor svoj ima, tok kojim teče i izvoru se vraća
Koji, kakvi to 'izvori' čega?

Moraš dat neki primjer (ne uzor!). Primjerice, po stvari nzv.duhovnosti mene ovih dana zavisti/ljubomore radi, proganjaju dva bezobrazna 'lika'. Jedan ne da je trol neg je klon, a druga ne da je žensko već je žensko u kravati (znaš izraz za te). I sad, kako bi ti pojasnio iz kojeg vražjeg izvora je poteklo to dvoje a da se što prije svom 'izvoru' vrate i zaborave na mene? Imaš neki savjet za njih? Ne brigaj, doće oni pa pročitati, ionak me prate ko bijesni psi štogod gdje napisala. Ti ih se neboj kako ih se ne bojim ni ja.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 15:36   #40
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Koji, kakvi to 'izvori' čega?

Moraš dat neki primjer (ne uzor!). Primjerice, po stvari nzv.duhovnosti mene ovih dana zavisti/ljubomore radi, proganjaju dva bezobrazna 'lika'. Jedan ne da je trol neg je klon, a druga ne da je žensko već je žensko u kravati (znaš izraz za te). I sad, kako bi ti pojasnio iz kojeg vražjeg izvora je poteklo to dvoje a da se što prije svom 'izvoru' vrate i zaborave na mene? Imaš neki savjet za njih? Ne brigaj, doće oni pa pročitati, ionak me prate ko bijesni psi štogod gdje napisala. Ti ih se neboj kako ih se ne bojim ni ja.
najuočljiviji, dan, godina...tu dvojicu, tj. to dvoje ak dojdu u ime tvoje ih bum speglal da buju ajnc A
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.