Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2015., 17:04   #121
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Ne ulazeći u to što će se točno dogoditi (imali smo i informaciju da sje suradnja sa SDP već dogovorena), naime sasvim je moguće da se tako što na kraju i dogodi, bez uvrede nadam se, ali ovo ti naprosto ne vjerujem. Pardonček, ti si jedan nick na marginalnom forumu, i ja ti ne vjerujem da ima neke važne i vjerodostojne izvore unutar stranke (a simpatizeri, očito, nisu relevatni), i to o toliko fundamentalnom pitanju - da su ti naime oni "u povjerenju" rekli, da je njihova stvarna namjera posve drugačija od onoga u što se javno kunu. Ako i jeste - ne bi to rekli nikome. (Živi zid je tu super, par ljudi rukovodi, ostali su sljedbenici i nema razloga da znaju što se stvarno događa... )


Ovdje, pretpostavivši da stvarno imaš izvore iz lokalnog ogranka stranke koja je u Metkoviću u oporbi, i da su ti stvarno tako rekli, dozvoli primjedbu od čovjeka koji ima nekih iskustva s politikom (makar u marginalnim strankama) te kao novinar:

Ne treba imati bezrezervno povjerenje u ono, što ti govore ljudi iz neke stranke, makar bili prijatelji i ne znam koliko im vjerovao. Naime, na ovakav način plasirati nešto izmišljeno kao povjerljivu informaciju je uobičajena metoda "gerila marketinga". Sve stgranke to rade, daju upute svojim članovima da, kad nešto žele ubaciti u javnost, to, kao, u povjerenju kažu svojim prijateljima.
Ma istina nema smisla pisati pod nickom i skrivati se, biti jak na internetu. Vidjet ćemo tko je lagao, a tko bio u zabludi.
iiks90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 17:19   #122
Quote:
iiks90 kaže: Pogledaj post
Ma istina nema smisla pisati pod nickom i skrivati se, biti jak na internetu. Vidjet ćemo tko je lagao, a tko bio u zabludi.

Ti si jedan običan lažov,i gnojiš ovdje gluposti.Petrovu i Grmoji dolazi
na povraćanje od HDZ-a na lokalnoj kao i na županijskoj razini,a kamoli
da bi oni sa nekim od njih razgovarali o koaliciji.

Ništa mi nećemo vidjeti iza izbora,već ćeš samo ti izgasiti taj nick,koji se nedavno registrirao.

Ćao-bao.
smrvljen is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.11.2015., 20:48   #123
Quote:
smrvljen kaže: Pogledaj post
Ti si jedan običan lažov,i gnojiš ovdje gluposti.Petrovu i Grmoji dolazi
na povraćanje od HDZ-a na lokalnoj kao i na županijskoj razini,a kamoli
da bi oni sa nekim od njih razgovarali o koaliciji.

Ništa mi nećemo vidjeti iza izbora,već ćeš samo ti izgasiti taj nick,koji se nedavno registrirao.

Ćao-bao.
Radi se o čistom prediznornom nicku koji ima dužnost blaćenja stranaka koje smetaju njegovoj stranci u lakšem osvajanju vlasti.
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 13:07   #124
Quote:
Mokus kaže: Pogledaj post
Radi se o čistom prediznornom nicku koji ima dužnost blaćenja stranaka koje smetaju njegovoj stranci u lakšem osvajanju vlasti.
Priznajem bilo je naivno izaći s takvom informacijom.

A što se tiče Pametno njima ta informacija niti pomaže niti odmaže jer ionako su ih svi svrstali u egoistične uhljebe usmjerene u otimanju glasova MOSTu koji nisu htjeli u koaliciju zbog nekih mjesta ili naziva stranke. Moram priznat da je Pametno tu samo sebi krivo što su bili prepristojni (tako su ih novinari prozvali) i nisu jasno izašli i objasnili razloge, a ne da se o tome priča mjesec dana, a ne o svim dobrim stvarima i programu koji je jedina podloga za dugoročno izlaženje iz problema u kojima se nalazimo. Svu sreću MOSTu želim i da što više ljudi koji zastupaju ista načela kao Petrov i Grmoja uđu u Sabor.

A nick ostaje i poslije u pokušaju promoviranja stranke Pametno i dobrih ideja u nadi da će kroz 2-4 godine isprofilirati što više kvalitetnih ljudi (koji su već tu, ali nisu prepoznati) pa ćemo onda imati još jednu jaku opciju u izboru...
iiks90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 13:19   #125
Jesmo već rekli da je Pametnu ovaj potez bio najpametniji - ako MOST razočara njemu odlaze svi MOST-ovi glasovi, ako ne razočara dogovorit će se se MOST-om.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 13:31   #126
Quote:
JustOnPaper kaže: Pogledaj post
Jesmo već rekli da je Pametnu ovaj potez bio najpametniji - ako MOST razočara njemu odlaze svi MOST-ovi glasovi, ako ne razočara dogovorit će se se MOST-om.
To stoji samo i ako Pametno u godinu do dvije se dokaže kao prava alternativa. Da naprave projekcije učinaka reformi koje predlažu, da uključe više realnog sektora u program i da isprofiliraju nove ljude koji se mogu i trebaju baviti politikom na najvišoj razini. Na taj način bi već na lokalnim izborima mogli postići značajan uspjeh i uspostaviti tu lokalnu bazu iz koje onda mogu, s MOSTom ili bez njega, biti određeni faktor na političkoj sceni. Bilo bi jako loše da MOST zaista propadne jer je privukao dosta onih koji nikada nisu nikome davali povjerenje. Takve jednom kada izigraš više se ne vraćaju nikome.

MOST je sada jedina alternativa jer imaju kakve takve rezultate, onoga što predlažu na nacionalnoj razini, napravljene na lokalnoj. Pri tom moje je mišljenje da prave analize će se moći raditi tek kroz godinu do dvije dana kada vidimo i eventualne učinke reformi na prihodovnoj starni proračuna.
iiks90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 13:32   #127
Nadam se ovom drugom ishodu.
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 19:49   #128
Quote:
iiks90 kaže: Pogledaj post
To stoji samo i ako Pametno u godinu do dvije se dokaže kao prava alternativa. Da naprave projekcije učinaka reformi koje predlažu, da uključe više realnog sektora u program i da isprofiliraju nove ljude koji se mogu i trebaju baviti politikom na najvišoj razini...
U Splitu su imali tri odbornika na prošlim izborima, sad imaju samo jednog - šeficu stranke.

U međuvremenu su se proširili na cijelu RH ubacujući ljude koji svake izbore idu na nekim drugim listama.

Ne djeluje baš optimistično da će se dokazati kad nisu ni u Splitu sa "svojim" ljudima.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 13:36   #129
Quote:
iiks90 kaže: Pogledaj post
Priznajem bilo je naivno izaći s takvom informacijom.

A što se tiče Pametno njima ta informacija niti pomaže niti odmaže jer ionako su ih svi svrstali u egoistične uhljebe usmjerene u otimanju glasova MOSTu koji nisu htjeli u koaliciju zbog nekih mjesta ili naziva stranke. Moram priznat da je Pametno tu samo sebi krivo što su bili prepristojni (tako su ih novinari prozvali) i nisu jasno izašli i objasnili razloge, a ne da se o tome priča mjesec dana, a ne o svim dobrim stvarima i programu koji je jedina podloga za dugoročno izlaženje iz problema u kojima se nalazimo. Svu sreću MOSTu želim i da što više ljudi koji zastupaju ista načela kao Petrov i Grmoja uđu u Sabor.

A nick ostaje i poslije u pokušaju promoviranja stranke Pametno i dobrih ideja u nadi da će kroz 2-4 godine isprofilirati što više kvalitetnih ljudi (koji su već tu, ali nisu prepoznati) pa ćemo onda imati još jednu jaku opciju u izboru...
Da bi se koaliralo mora postojati dogovor između stranaka, ako ne dođe do dogovore onda ništa. Zbog čega nije postignut dogovor - vjerojatno leži u samim programima koje je očito teško bilo uskladiti iaoko su u osnovi slični, samo je jedna bolje razrađen. Puno je veći problem što i MOST i Pametno imaju isti cilj - temeljite promjene. Tu im je sličan i ORaH. U slučaju kad postoj dvije stranke s popriličnom bazom i velikim koalicija čisto je samoubojstvo izlaziti samostalno na izbore a ne koalirati sa sličnima sebi, sa onima koji imaju iste ciljeve. Koalicija MOST-Pametno, eventualno ORaH bi poprilično uzdrmala političku scenu i uspjela ubrzati postojeće i uzrokovati nove promjene u društvu.
Ako se gleda kako u političkim strankama postoje sao uhljebi - onda je najbolje prekrižiti listić. U neke stranke ulaze ljudi koji žele promjene. Problem je u šefovima nekih stranaka koji i ne prihvaćaju tuđe mišljenje i forsiraju istomišljenike.
__________________
Vrlo je depresivno živjeti u vremenu u kojem je lakše razbiti atom, nego jednu predrasudu (Albert Einstein)
Mokus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 00:40   #130
Pametno u Splitu ima 2,59%
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 02:10   #131
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Pametno u Splitu ima 2,59%
sad su vec na 2.40 a zavrsit ce na 2.10...

poznato je sta je manji ego da je veca pamet....

Steta za marijanu sta nije isla u most jer bi sad bila u saboru a i vjerovatno 2017 postala gradonacelnica Splita...
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:49   #132
Da, steta, svidio mi se njihov program, ali nisam htio baciti svoj glas,
pogotovo zato jer sam u I jedinici pa je glas otisao MOST-u. Nadam se da ce nauciti nesto iz ovoga... Definitivno nam trebaju takvi ljudi...
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:57   #133
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Da, steta, svidio mi se njihov program, ali nisam htio baciti svoj glas,
pogotovo zato jer sam u I jedinici pa je glas otisao MOST-u. Nadam se da ce nauciti nesto iz ovoga... Definitivno nam trebaju takvi ljudi...
Da puno ih je tako razmišljalo i dobro da je tako jer ovako imamo svi priliku vidjeti kako će funkcionirati jedna zaista jaka (bar po broju mandata) treća opcija kada dođe u priliku biti na vlasti, a to onda otvara priliku svima drugima za naredne izbore. Pametno mora nastaviti dalje raditi jer ljudi nisu glupi i prepoznaju dobre prilike. Ovaj put su prepoznali jedinu stvarnu alternativu koja je ozbiljno mogla poremetiti HDZSDP.
iiks90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:06   #134
Šteta za Pametno, iskreno mi je žao što nisu našli zajednički jezik jer ekipa koja stoji iza njih bi ojačali za duplo MOST.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:10   #135
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Šteta za Pametno, iskreno mi je žao što nisu našli zajednički jezik jer ekipa koja stoji iza njih bi ojačali za duplo MOST.
Jest šteta, ali Pametno sam doživio kao dugoročni projekt, pun sposobnih i ostvarenih ljudi van politike s jasnim i dobrim namjerama. Mislim da njihova priča nije ni blizu gotova.
Mingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 14:56   #136
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Jest šteta, ali Pametno sam doživio kao dugoročni projekt, pun sposobnih i ostvarenih ljudi van politike s jasnim i dobrim namjerama. Mislim da njihova priča nije ni blizu gotova.
Nadam se da je tako...
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:27   #137
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Jest šteta, ali Pametno sam doživio kao dugoročni projekt, pun sposobnih i ostvarenih ljudi van politike s jasnim i dobrim namjerama. Mislim da njihova priča nije ni blizu gotova.
Ja nažalost poznajem neke. Ovo pun sposobnih i ostvarenih ljudi je točno za neke od njih a za neke nije bez obzira na ušminkani CV.

Nadam se da će M.P uspjeti u sljedećem razdoblju uvidjeti tko joj je ušao u stranku a da nije ni sposoban ni ostvaren.

Ako to uspije to će biti stranka za poželjeti. Ako ne uspije onda je bolje da slučajno ne dođu na vlast.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 19:32   #138
Da su koalirali s MOST-om, bi li MOST dogurao do 20 mandata?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 20:25   #139
Quote:
Mingus kaže: Pogledaj post
Jest šteta, ali Pametno sam doživio kao dugoročni projekt, pun sposobnih i ostvarenih ljudi van politike s jasnim i dobrim namjerama. Mislim da njihova priča nije ni blizu gotova.
Ne znam ljude, alin čitao sam program.
I dao im svoj glas.
Onako l'art pour l'art-istički.
I nije mi žao.

A opet, uvijek sam bio lake ruke ako je društvo dobro i vino kvalitetno
Nije problem.
gromukoprive is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 20:39   #140
Programi više nisu važni, samo se broje ruke, tko će konstituirati Sabor, tko napraviti vladu. Bi li bilo bolje da su išli s Mostom?
Papapapagenije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.