Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2015., 21:38   #101
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Manje više svi naslućuju da je jednota u pitanju,samo je pitanje detalja razumjevanja kako se ta jednota očitovala u višestrukost i na koji način se ta višestrukost ujedinjava ponovno u jedno.

Ja sam to nazvao principom čovjek postaje priroda da bi se rodio čovjek"

To bi bilo projiciranje Nebeskog arhitipa čovjeka u prirodu i rađanje iz iste te prirode zemaljskog čovjeka.

Možda neka druga tema bi bila bolje za takve stvari jer svrstati sve to u Kabalu pogotovo onu Kabalu od Lajtmana ne znam je li svrsihodno.

Imaš li ti ideju koja tema bi bila odgovarajuća?
Možda Mistična Tora ?
Možeš slobodno staviti u Kabalu, nismo definirali o kakvoj Kabali pričamo, o kojim učiteljima, grupama itd... Nema granica, bitno je samo da se ne ide previše u off-topic.

Vidi ti sam, ja ti samo sugeriram da staviš u Kabalu, jer bi se dobro uklopilo u priču o međupovezanosti i uniji (yichud-echad).
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 16:05   #102
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Duhovnost ne vidim samo kao imaginaciju i idealiziranje određenih stanja ili koncepata. Za mene je to nešto što ne teži samo transcendenciji već i imanenciji (tu, sada, svakodnevno, "banalno") jer kakva mi korist od silnih nauka i ezoteričnih mistika ako to nije nešto što mogu iskoristiti praktično za sebe u životu? U protivnom, većina tkz. ezoterične duhovnosti je davanje imaginaciji za apsolutno pravo da se nametne realnosti - a to je nešto što smatram nepoželjim (a da ne govorim o tome koliko lako ljudi idu upravo tim putem fantaziranja samo da bi izbjegli pravi problem i rad na sebi). Sve što imamo su sredstva i alati. Ali moramo imati ciljeve i određeni pristup inače gubimo vrijeme na fantazije.
ne citam velike postove inace, ali tvoj jesam i svidja mi se napisano, samo bi dodao kad kazes 'to' za duhovnost, ja bi umjesto toga rekao 'ovo'.
ne znam da li me se razumije, ali kako ko, ko i uvijek
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 11:25   #103
može pitanje za vas koji ste stručnjaci za povijest..

zašto se istočna filozofija, religije indije a i kine, tako ulovila na zapadu, tovidimo kroz new age a i termini poput karme i reinkarnacije i sl. u svakodnevnom govoru.
kakav je utjecaj zapadne religije na istok i kako oni doživljavaju (ne mislim sad na misonare i pokrštene već šire mase) zapdani duh ?
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 11:47   #104
Sve se izmjesalo. I te istocne religije su danas pozapadnjacene, elementi zapadih su u istoku. Korea je danas vise krscanska nego budisticka, japanci su sve izmjesali pa se vole pokapat ko budisti, a zei ko krscani.. svast
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 16:17   #105
Još najbolje da su ljudi ostali svaki u svojoj pećini.

Izmjena na svim nivoima se dešava posebno odkada je internet povezao svijet.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 09:08   #106
Paaa... sve je počelo kad su izašli iz pećine.Trebalo je staviti kamenčugu na izlaz

Kao nepopravljivi optimist ipak ponekad razmišljam o današnjem svijetu kao ovaj mladi čovjek:
https://youtu.be/dJ1qlSjL_9g
Kupi, prodaj, iskoristi, pokaži, potroši, imaj, ostavi dojam, ja ja ja, sve vanjsko, sve kratko, sve meni, sve površno, zvijezde i uzori postaju neki mediokriteti, besmislenost i plikost uma svuda.
A ljudi su nezadovoljniji i prazniji sve više, sve je lakše manipulirati njima.
Kam' taj svijet više ide nitko nije siguran.

Zadnje uređivanje pozitivax : 09.11.2015. at 09:19.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.