Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2015., 02:10   #41
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Duhovno nije suprotno od "materijalnog". Probaj to malo bolje uvideti.

Bog u svom osnovnom stanju nema suparnika, nema antipoda, nema suprotnost, niti postoji bilo kakva paralela koja se može tome načiniti.

Ako bismo rekli da mrav i kosmos imaju nekakvo poravnanje - tako u smislu onoga što bismo nazvali 'Volja Stvaraoca' - e, ona nema svoje poređenje ni u čemu.

Tačka i mačka.
Ti ispireš mozak svojim vjerovanjem onome koji drugima ispira mozak svojim vjerovanjem.Dva dosadna fanatika koja se vrte u krug.

Hajd prekini krug i daj primjer konkretan a ne mantrati vjerovanje kako nema suparništva kao i on što mantra da ima suparništva.
Primjerima potkrijepiti...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 27.11.2015., 02:27   #42
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
treba malo ispraviti tu definiciju. materijalno je jedan od aspekata duhovnog, nikako suprotnost.
vjerovanje i/ili definicija materijalnog kao suprotnost duhovnome vodi u konacnici u vjecnu borbu dobra i zla.., i ta borba treba da traje i dalje, ali mi danas imamo mogucnost dignuti se iznad dualnosti kreacije i uci u stanje balansa, zivjeti bez povrijeđenosti, zavisti, borbe (nepotrebne), straha...i tada vjecna borba postaje igra, Vjecna igra...



duhovno podliježe uzročno-posljedičnom determinizmu.
Vrlo logično.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 10:22   #43
vrh pirmide, izboren za poziciju vrši pritisak prema dolje. Teško donjem usklađivati kada sve gornje na njemu počiva.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 17:38   #44
Ljudi moji ako povezica ne postoji onda su to sve prazne tlapnje sto je babi milo to joj se snilo.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 21:24   #45
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ti ispireš mozak svojim vjerovanjem onome koji drugima ispira mozak svojim vjerovanjem.Dva dosadna fanatika koja se vrte u krug.

Hajd prekini krug i daj primjer konkretan a ne mantrati vjerovanje kako nema suparništva kao i on što mantra da ima suparništva.
Primjerima potkrijepiti...
I ti si istinoljubiv i ja sam istinoljubiv.



Da li ima neko treći između mene i tebe? (ili neko drugi)

__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2015., 22:50   #46
oni koje knjige nisu pobjedile...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 02:00   #47
Ja baš i ne bi rekao da je duhovno suprotno materijalnom, zapravo možda bi se u nekom aspektu i tako moglo reći, ali po meni je duhovno ono što je unutra, a materijalno ono što je vanka.

E sad unutra "bildamo" svoju svjesnot (pažnju), a vani hebiga moramo funkcionirat, tijelo traži svoj "PDV" caru carevo Bogu božje.

Meni je nekako najprihvatljivija priča o tome, kako je jedan učenik našao gurua i pitao što sada, a guru mu rekao da radi sve ono što je i do sad radio, na to se učenik zapitao pa u čemu je razlika, a guru mu je rekao, od sad sve što budeš radio budi svjestan da to radiš.

Ili ima ona budistička, koja kaže, kad sjediš samo znaj da sjediš, kad hodaš znaj da hodaš (ili tako nekako), dakle težište je dano na tome da osvjestimo sebe i sve svoje radnje.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 03:03   #48
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja baš i ne bi rekao da je duhovno suprotno materijalnom, zapravo možda bi se u nekom aspektu i tako moglo reći, ali po meni je duhovno ono što je unutra, a materijalno ono što je vanka.

E sad unutra "bildamo" svoju svjesnot (pažnju), a vani hebiga moramo funkcionirat, tijelo traži svoj "PDV" caru carevo Bogu božje.

Meni je nekako najprihvatljivija priča o tome, kako je jedan učenik našao gurua i pitao što sada, a guru mu rekao da radi sve ono što je i do sad radio, na to se učenik zapitao pa u čemu je razlika, a guru mu je rekao, od sad sve što budeš radio budi svjestan da to radiš.

Ili ima ona budistička, koja kaže, kad sjediš samo znaj da sjediš, kad hodaš znaj da hodaš (ili tako nekako), dakle težište je dano na tome da osvjestimo sebe i sve svoje radnje.
ovo stoji jedino ako mozes pokazati gdje je granica izmedju unutra i vanka, gdje zavrsava unutra, a gdje pocinje van, inace...
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 03:05   #49
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Vrlo logično.
kako kome
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 07:40   #50
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
kako kome


da, kafa.. dobro jutro vam želim drugari.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 07:43   #51
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja baš i ne bi rekao da je duhovno suprotno materijalnom, zapravo možda bi se u nekom aspektu i tako moglo reći, ali po meni je duhovno ono što je unutra, a materijalno ono što je vanka.

E sad unutra "bildamo" svoju svjesnot (pažnju), a vani hebiga moramo funkcionirat, tijelo traži svoj "PDV" caru carevo Bogu božje.

Meni je nekako najprihvatljivija priča o tome, kako je jedan učenik našao gurua i pitao što sada, a guru mu rekao da radi sve ono što je i do sad radio, na to se učenik zapitao pa u čemu je razlika, a guru mu je rekao, od sad sve što budeš radio budi svjestan da to radiš.

Ili ima ona budistička, koja kaže, kad sjediš samo znaj da sjediš, kad hodaš znaj da hodaš (ili tako nekako), dakle težište je dano na tome da osvjestimo sebe i sve svoje radnje.
Slažem se i sa ovim, da ne bude da spamam.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 16:20   #52
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
ovo stoji jedino ako mozes pokazati gdje je granica izmedju unutra i vanka, gdje zavrsava unutra, a gdje pocinje van, inace...
Možemo reć da je ljudsko tijelo na neki način portal koji povezuje vanjsko i unutarnje...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 18:08   #53
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Možemo reć da je ljudsko tijelo na neki način portal koji povezuje vanjsko i unutarnje...
granica ne postoji.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 19:56   #54
ako sebe definiramo samo kroz fizicko tijelo..najebali smo.

nema unutra-izvan.., ako ima onda je isto.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 00:38   #55
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
ako sebe definiramo samo kroz fizicko tijelo..najebali smo.

nema unutra-izvan.., ako ima onda je isto.
Tijelo je momentalno činjenica, bez ljudskog tijel bili bi sablast ili životinja, kažu da se u ljudskom tijelu razvija duhovni potencijal.

E sad ja počinjem od tijela, joga se isto počinje od tjelesnih asana i mic po mic otkrivamo višu dimenziju postojanja.

Dobar je primjer lotosa, njegov korjen je u mulju u močvari, što simbolizira svijet u kojem se razvijamo, a onda dođe sam cvijet koji pokazuje svu ljepotu postojanja i voda (svijet) ga ne dotiče.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 00:53   #56
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Tijelo je momentalno činjenica, bez ljudskog tijel bili bi sablast ili životinja, kažu da se u ljudskom tijelu razvija duhovni potencijal.

E sad ja počinjem od tijela, joga se isto počinje od tjelesnih asana i mic po mic otkrivamo višu dimenziju postojanja.

Dobar je primjer lotosa, njegov korjen je u mulju u močvari, što simbolizira svijet u kojem se razvijamo, a onda dođe sam cvijet koji pokazuje svu ljepotu postojanja i voda (svijet) ga ne dotiče.
nemam ja nista protiv tijela, dapace ali nije momentalno cinjenica, jest za dio nas koji se rodio, dio koji je u vremenu, ali ima nas, postojimo, izvan koncepta vremena, dio ispod povrsine.., puno vazniji, koji stvara nase stanje

jesi cuo kad da je fizicko tijelo (vlastita) mentalna projekcija? ne vidim sebe kao da pocinjem od fizickog tijela, iako ga volim.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 01:16   #57
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
nemam ja nista protiv tijela, dapace ali nije momentalno cinjenica, jest za dio nas koji se rodio, dio koji je u vremenu, ali ima nas, postojimo, izvan koncepta vremena, dio ispod povrsine.., puno vazniji, koji stvara nase stanje

jesi cuo kad da je fizicko tijelo (vlastita) mentalna projekcija? ne vidim sebe kao da pocinjem od fizickog tijela, iako ga volim.
Sad me tjeraš u filozofiju i kojekakve interpretacije o tijelu.

Tijelo je to i to je ono prvo što vidimo!

Da li ćemo na tijelo gledati kao na blagoslov kojim možemo postići višu dimenziju postojanja, ili kao na prokletstvo kojeg se moramo riješiti, stvar je našeg osobnog doživljaja.

Prema tome, ono što sam htio reći, da je tijelo raskršće, portal (iluzoran, poluilizoran neiluzoran sad nebitno), a mi možemo i van i unutra.

Kad kažem van, onda mislim na ono što doživljavamo osjetilima, kad kažem unutra, onda mislim na svijest, meditaciju, jastvo...

Htio sam reći da materijalno i duhovno ne bi trebali biti strogo proturječno, ali život ipak treba uskladiti, čisto zbog boljeg funkcioniranja.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 12:17   #58
Bio budistički redovnik, a sad je poznata manekenka

__________________
* * * *

You don't get THE GOLD without THE DRAGON!
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 12:35   #59
prednosti duhovnosti su mane materijalizma a mane duhovnosti su prednosti materijalizma ...
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 14:06   #60
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
prednosti duhovnosti su mane materijalizma a mane duhovnosti su prednosti materijalizma ...
duhovno i materijalno nije u suprotnosti, nego je duhovno nadređeno materijalnom
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.