Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 23:55   #41
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Ne čitaš pažljivo: Soundbar neće biti dobra alternativa za 5.1 sistem no u pravilu daje bolji zvuk nego što je onaj originalno na televizoru. Iako i tu ima izuzetaka. No pitanje nije bilo hoće li soundbar dati bolji zvuk nego može li se uspoređivati sa 5.1 sistemom zvučnika. A odgovor je bio: ne može. A slijedeće pitanje je bilo u skladu s tvojim odgovorom. No zvučni dometi soudbara su dosta skromni. Najbolje poslušati pa donijeti odluku da li je dovoljno dobro. Moj zaključak je da su soudbarovi jako precijenjeni u odnosu na ono što nude.
Čitam pažljivo i odgovarao sam na njegovo drugo pitanje toliko
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 10:05   #42
ok hvala, pokušavam naći nešto da bude bolje od samog tv-a, ne tražim neko savršenstvo jer znam da to neću postići
rotin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:57   #43
Imaš izbor; taj Soundbar ili npr. 2.1 /2.0 sustav sa AV receiverom, ovisno naravno u Budgetu.
Na prijašnjim stranicama ove teme imaš razglbanja o tome....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:57   #44
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Uzeo sam od JBL-a sa subwooferom. Malo me tlačio sa smješatanjem prvih dana, ali riješio sam problem. Uglavnom, dobro zamišljen, ali ne baš najbolje izveden. Ima mali daljinski (kao kartica) tri moda za zvuk (movie, game, music) i podešavanje stupnja basa. Ali sub je slab, pa se treba igrati sa smještanjem. Idealno sam ga smjestio u kut tako da sam driver stavio uza zid, a reflex rupu uza drugi zid, sve skupa iza kauča. Bas je bio brutalan, odličan, dubok, sve naj naj, ali samo u movie modu, ovi ostali kao da ne rade. Ali problem. Sub je wireless, pa je tako sakriven ponekad gubio signal. Ne znam što i kako, ali jedan dan radi stalno, drugi na prekide, treći ne radi apsolutno ništa Onda sam ga opet premjestio, sad je na glupom mjestu sa manje rezonancije, ali hvata dobro.
Ne hvata više uopće, jednostavno ne radi. Ugasila se lampica na leđima sub-a i mir i tišina
Sam soundbar ima osjetno bolji zvuk nego TV, ali je svejedno sranje u odnosu na zvuk koji je bio sa subom. Sad idem u borbu za garanciju, obzirom da je kupljen u austriji, baš me zanima kako će riješiti garanciju.

Čim dobijem povratne informacije iz Media Markta, javiti ću ovdje, možda ima još ekipe koja je kupovala vani.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"

Zadnje uređivanje hasnfefer : 01.02.2018. at 11:09. Reason: Dodatne informacije ključne za razumijevanje gore navedenog štiva, kako bismo vrijeme provedeno na forumu proveli ugodnije.
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 20:02   #45
Nisam još dobio povratne informacije, osim da su dobili mail. U međuvremenu je subwoofer proradio, pa sada radi sasvim normalno
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:03   #46
Do sada sam procitao vise recenzija raznih marki i modela soundbarova i zakljucak je da svi bezicni subovi pate od slicnih problema osim ako nisu smjesteni neposredno uz glavnu jedinicu i ocito su osjetljivi na okolne frekvencije posebno wifi i slicno...
Ajde javi ako su ti uvazili garanciju

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
blazze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 09:29   #47
Mislio sam uzeti integrirani Telefunkenov, ali sam se bojao da zvuk ne će valjati, obzirom da današnji Telefunken nije Telefunken koji je bio prije. Imam (pra)staru Telefunken liniju, zvuk je bolji od minimalno 75 % današnjih minilinija.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:21   #48
Znači, još ništa od garancije
Sub radi, ali konkretno jučer sam ga morao ištekati na par minuta da se resetira, pa onda uštekati. Otkrio sam da to pomaže.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 12:31   #49
OK, znači, do sada nisu, pa ne će ni sada vjerovatno, znači od garancije ništa, osim ako se osobno nactam tamo, što nije isplativo. Sub za sada radi.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 14:24   #50
Pozdrav, gledam po netu i ne mogu naći zvučnik koji ima svoje (ugrađeno u zvučnik tipa stupni zvučnik) pojačalo, sub, visokotonce i spaja se na mob, tv, laptop... Naravno, i da je malo bolje kvalitete zvuka. Postoji li tako nešto i gdje ima za kupiti? Za kućnu uporabu. Hvala
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 16:29   #51
Ja si planiram ovo uzet kad se napokon preselim: http://www.bojezvuka.hr/hr/proizvod/dali-kubik-one-178

Da mi kojim slucajem odgovara da stoji na namjestaju, a ne na zidu, ovakonesto bi isto bilo zanimljivo:
https://www.nubert.de/nupro-as-450/p3151/?category=218
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 16:35   #52
Quote:
bobaxxx kaže: Pogledaj post
Pozdrav, gledam po netu i ne mogu naći zvučnik koji ima svoje (ugrađeno u zvučnik tipa stupni zvučnik) pojačalo, sub, visokotonce i spaja se na mob, tv, laptop... Naravno, i da je malo bolje kvalitete zvuka. Postoji li tako nešto i gdje ima za kupiti? Za kućnu uporabu. Hvala
https://www.ronis.hr/aktivni-monitor...bwooferi/2521/
žoss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 18:44   #53
Da, ako traži aktivni monitor zvučnik, onda ima i tu nešto, pa nek sam odabere tj. u dogovoru s prodavačima (nekog vraga valjda znaju... ).

http://www.audiopro.hr/kategorije/st...tori?idkat=243

Ima ih čak i sa USB ulazom (imaju DAC u sebi i spajaš ih drito sa
PC-a/Laptopa (s nekog software playera kao nrp. Foobar i sl.)
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 10:34   #54
Imam Sony kd55 - xe8577. Htio bi neki soundbar do 2-2500 kn. Što preporučate i da li je istina ako je spojeno preko BT da kasni zvuk?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe urađaj više ne radi!
matt750 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 11:22   #55
@matt: zvuk uvijek kasni ako ne ide s vanjskog plejera kroz TV na soundbar, već direktno na soundbar...sound bar bi morao imati opcije odgode (audio delay)
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 08:09   #56
Po tome bi izvuk sa av receivera kasnio. Takve stvari se ne smiju dogadjati.

Ima li netko Yamahu 2700? Zanimaju me iskustva iz prve ruke.
robee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 09:03   #57
@robbie: točno je da slika kasni za zvukom ako je situacija kako sam opisao, ne obrnuto, spetljavela s moje strane..


Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2018., 23:13   #58
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ja si planiram ovo uzet kad se napokon preselim: http://www.bojezvuka.hr/hr/proizvod/dali-kubik-one-178

Da mi kojim slucajem odgovara da stoji na namjestaju, a ne na zidu, ovakonesto bi isto bilo zanimljivo:
https://www.nubert.de/nupro-as-450/p3151/?category=218
Ovaj Dali ima kod nas samo u crvenim bojama, bilo bi dobro kada bi se mogao naručiti i u drugim bojama.
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 00:30   #59
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Ovaj Dali ima kod nas samo u crvenim bojama, bilo bi dobro kada bi se mogao naručiti i u drugim bojama.
Naruci bilo gdje iz EU, nema carine poreza, sve jedno je.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2018., 12:15   #60
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Ovaj Dali ima kod nas samo u crvenim bojama, bilo bi dobro kada bi se mogao naručiti i u drugim bojama.
Jel' si ga poslušao kako zvuči? Htio sam isto kupiti tako nešto, slušao sam ovaj ili neki slični model iste cijene u Njemačkoj i nisam oduševljen. Tup i šupalj zvuk, apsolutno je previše dati tolko novaca za ovo. Pojačalo s dva zvučnika za upola manje novaca daju daleko više, uvjerio se na svoje uši. Naravno nije, tolko maleno i kompaktno kao soundbar ali zvuk koji daje pojačalo+2 zvučnika je fantazija...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.