Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 19:09   #41
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Cek netko ozbiljno se tu od nastavnika zali da dobije smanjenu placu za period bolovanja? Mi ostali inace dobijemo uvecanu placu za period kad nas nema. I dobre vile odrade nas posao kad nas nema, pa nas ne doceka nista zaostataka.

Autisticni sustav, totalno...
Ti u školi nisi imala čitanje s razumijevanjem?

Postavljačica - majka krenula je u argumentaciju na način da ako učenici moraju bolesni izvršavati svoje obaveze ili dobiju lošu ocjenu, da onda to moraju i nastavnici.

Pa joj je objašnjeno da nastavnici, kao i svi drugi zaposleni, za vrijeme bolovanja dobiju sniženu ocjenu. Ovaj, plaću.

Pa kad se njezina vlastita usporedba pokazala kao argument protiv njezinih stavova, onda je krenulo: "Fuj vas, sram i stid bilo! Vi se s djecom upoređujete! Kako možete?!!!"
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:17   #42
Nisam argumentirala svoj stav s time da nastavnici trebaju izvršavati svoje obveze u tim situacijama, ako to moraju i djeca već sam htjela reći da bi i u jednom i drugom slučaju bilo ljudski imati razumijevanja i nekome (bilo riječ o učeniku, nastavniku, zaposleniku ili bilo kome drugome) dati mogućnost da iz opravdanih razloga, više sile nadoknadi/ izvrši propušteno u razumnom roku.

Veoma me žalosti da u našem obrazovnom sustavu rade osobe koje iznose ovako podcjenjivačke, umišljene, uvredljive i iz mojeg aspekta bezobrazne komentare. Ton koji prevladava u postovima nekih osoba otkriva samo duboku frustraciju koja je očito vezana uz njihov profesionalni angažman u obrazovanju. Moj je dobronamjerni savjet da takvi razmisle, na dobrobit svih (i njih i učenika s kojima rade i roditelja te djece), o promjeni profesije. Nisu sva zanimanja za svakoga, a možda se ljudi i jednostavno zasite i trebaju nešto drugo.

Naravno uvijek je moguće liječiti frustracije i objavom cca 10.000 postova na forumima i uvjeravati druge da smo u pravu. Neki to stignu, a oni koji nisu prosvjetni djelatnici nažalost imaju drugog važnijeg posla u životu.

Hvala svima na pomoći i sretno vam bilo u borbi s vjetrenjačama👍
IMPC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:26   #43
ja sam valjda ovdje najglasnija kad treba pljuvat prosvjetare (potvrdit ce ti vecina forumasica), al ti isto tak moram reci da sam skroz na strani toga da kada dodjes u skolu, moras nastavit izvrsavat obaveze koda nisi bio bolestan.
(tu ne ulaze djeca koja su duze bolesna, i skoluju se u klajcevoj, salati...)

nastavni plan i program tece, bio ti u skoli ili ne bio. jednako ko sto postoje definirani vremenici ispitivanja (za koje su se btw ucenici i roditleji borili da se zna unapred, ja se toga debelo sjecam)

i jos ok sa usmenim ispitivanjem, neki mozda mogu i ispregovarati i odgoditi za sebe, pogotvo ak nastavnik ima vise od pol razreda kojeg moze ispitati (i vjerujem da velika vecina to i radi), al kaj bi tom logikom trebalo ocekivati da ce nastavnik odgoditi test 24.10. zato kaj je 6 ucenika tjedan prije toga bilo bolesno? i onda odgodi za 28.10., pa se razboli novih 5, i tko je onda tu zakinut? da li je tih novih 5 ostalo zakinuto za test, pa po povratku mora pisat nove testove i tako unedogled?

tesko je uhvatit prikljucak na nastavi nakon bolesti, izostanka radi tko zna cega, suosjecam jako, ali ono sto djecu treba uciti, da taj rpikljucak moraju uhvaitti sto rpije jer se inace nagomilavaju zaostaci i sto ih je vise, teze ih je rjesavati. i onda se jos ucenik pozove na pravilnik koji kaze, ne smijete me pitati vise od 2 predmetta dnevno.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:36   #44
ali onda bi trebali izuzeti novo gradivo prilikom ispitivanja.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:43   #45
Ja razumijem da je to po ps ali meni je to grozno bescutno i kruto. Tijekom mog skolovanja su svi profesori svima izlazili u susret nakon bolesti.
normalno ljudsko ponasanje. i da, naravno, sto prije uhvatiti ritam se podrazumijeva.
puno nomalnije od vremenika i najave ispitivanja i testova npr.
Uglavnom, buduci da znam da postoje ucitelji i profesori koji su zadrzali ljudskost i razumijevanje za svoje ucenike pa daju vremena da se pohvata nakon povratka, ostajem u uvjerenju da oni koji ne daju imaju problema s empatijom te vrlo rigidne stavove.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:57   #46
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Ja razumijem da je to po ps ali meni je to grozno bescutno i kruto. Tijekom mog skolovanja su svi profesori svima izlazili u susret nakon bolesti.
normalno ljudsko ponasanje. i da, naravno, sto prije uhvatiti ritam se podrazumijeva.
puno nomalnije od vremenika i najave ispitivanja i testova npr.
Uglavnom, buduci da znam da postoje ucitelji i profesori koji su zadrzali ljudskost i razumijevanje za svoje ucenike pa daju vremena da se pohvata nakon povratka, ostajem u uvjerenju da oni koji ne daju imaju problema s empatijom te vrlo rigidne stavove.
problem je sto klinci zaista zaista puno izostaju
zato je ispao i onaj kaos s ispricnicama

izmedju zajebavanja roidtelja da za svaki drek idu doktoru, odn trazenja doktora da ti ispricnicu napise, i toga da te pitaju da odgovaras kad se vratis, ja vidis biram ovo drugo.
jer ionak obaveze moraju izvrsiti

nakon sto odradis bolest, ostanes doma jos jedan dan da naucis zaostatke, i bok. dodjes svjez za ispitivanje.
meni to nikakav problem, dapace, to mi jso najdraze
iskusila.
a posebno na faksu

danas vise puta razmislim hocu li ostat doma bolesna ili ipak doc nes odraditi.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:19   #47
Quote:
Perzefona kaže: Pogledaj post
Pih, ne govori to Perzefona samo kao nastavnica. Nego više kao roditeljica.

Moji su redovito svaku dvodnevnu bolest iskorištavali za nerad. Bile su to grde svađe s njima. Uvjeravali su me da ih nitko neće ništa tražiti ni išta pitati, jer bili su bolesni, zaboga!

Ja sam inzistirala da se traže bilježnice, fotografiraju i šalju preko fejsa ili čega već. Ja sam tražila da se čita i piše lektira. Ja sam bila zla.

Bilo bi mi draže da su to umjesto mene tražili njihovi učitelji.

Ali čitajući ovaj topik i pdf jasno mi je i zašto nisu.
Ma nije samo to. Ako uhvati samo dva dana luftanja, poslije su grdne jebade utjerati to nazad u red...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:31   #48
Evo, čuda se valjda ipak događaju, i ja se slažem da klinci mogu malo i zapeti dok su kod kuće bolesni. Moja izostaje po tjedan dana, i to nekad po dva-tri puta godisnje, da je ne pritisnem bilo bi grdnih sranja sa stizanjem gradiva.

Osim toga, ako može blejati u komp ili tablet, onda može i pola sata - sat u knjigu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:41   #49
nego, sta je s putovanjem? i na put treba nositi knjige i prepisivati zadace?

ides na sprovod babi u madjarsku i lijepo roaming fino upogonis da na sprovodu pisaes zadacu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:50   #50
A baš ga tjeraš mak na konac.

Koliko klinaca ima bake u Mađarskama koje umiru i idu im na sprovod?
A u slučaju da netko i ima, a ok. Nije bio u školi, nije napravio nešto, ak je tako, manja ocjena je logična posljedica (osim ako dijete dobro ne barata gradivom), ali to bi, u slučaju smrti bake iz Mađarske, stvarno trebalo imati manju težinu nego, recimo, smrt te bake.

Naravno, ima ljudi koji će reći "a joj, baš mi je žao, ajde, odgovarat ćeš drugi put, primi moju sućut", a ima i ljudi koji će reći "aj sad, bila je stara, život ide dalje, jesi napravio model Sunčevog sustava u autu barem na putu natrag, a nisi, e jebiga", al' takvi su ljudi.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 12:54   #51
Quote:
Smart_bitch kaže: Pogledaj post
Naravno, ima ljudi koji će reći "a joj, baš mi je žao, ajde, odgovarat ćeš drugi put, primi moju sućut", a ima i ljudi koji će reći "aj sad, bila je stara, život ide dalje, jesi napravio model Sunčevog sustava u autu barem na putu natrag, a nisi, e jebiga", al' takvi su ljudi.
da, to sam i htjela poentirati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:03   #52
E, a to je tak, pa ak je tak, treba biti spreman na to da ima raznih ljudi sa raznim očekivanjima i raznim zahtjevima i raznim reakcijama i da nemreš zvat inspekciju za svaki jarac u životu, jer ih ima previše, već se treba naučiti nositi sa situacijom, pa makar to u početku bivalo težim.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:36   #53
ja, slazem se, ja oduvijek gledam da uz takve primjere djetetu objasnim kakvih sve ljudi ima
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:40   #54
Ali ključno je biti spreman.
Kako kaže (jedan) moj šef: đe ćeš na planinu bez opreme.

Dakle, ako si sto posto uvjeren u to da si u pravu, zovi inspekciju, zovi boga dragoga, najebi se majke nekome, ali ako nisi spreman, ako imaš zaostataka, ako nešto nisi napravio, onda naprosto nisi napravio, ocjena/plaća/nagrada/bonus ti je manja (ili ne postoji) i, iako ti možda imaš šest opravdanih razloga za to, na koncu konca, rezultat je ono što se gleda.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 17:00   #55
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nego, sta je s putovanjem? i na put treba nositi knjige i prepisivati zadace?

ides na sprovod babi u madjarsku i lijepo roaming fino upogonis da na sprovodu pisaes zadacu
pretjerujes

pa ak trazis putovanje unapred, za svoj gust, tu se tek podrazumijeva da neke stvari odradis i da kada se vratis ne ocekujes "povlastice" jer te nije bilo.nego krenes ko i ostali.

sprovod je posebna kategorija, i tu ce gotovo svi imat razumijevanja, meni to ne bi bilo upitno. uptino je kolko dugo se neki vade na tugovanje i kolko za koga (imam masu pozitivnih primejra razumijevanja nastavnika za smrt roditelja djeteta)

sprovodi se isto tak dost zloupotrebljavaju,neke bake umru i po triput u godini, a neki imaju 4 dede (sto nije nemoguce kod razvedenih, al jbg, da bas svi umru u tijeku godine )
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:17   #56
Ja to ovako gledam - "posao" djece je uciti i nauciti. Ako se to od njih ocekuje dok su bolesni onda je to bezobrazno jer su - gle cuda - bolesni i trebaju odmarati a ne bolesni provoditi sate prepisujuci i uceci.

Sto se tice ucenja na putovanju - isto mi je suludo da netko ocekuje da ce dijete uciti i pisati zadace na putu, isto kako se od mene ne ocekuje da radim tad. Od mene se ocekuje da odradim zaostatke u nekom razumnom roku nakon povratka a tako bi trebalo i za djecu.

Srecom ima ova tema pa sad znam kako neki (sigurna sam ne svi) lijece svoje frustracije na djeci...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:50   #57
proab je lijepo sumirala sto mislim o ucenju na putu i pod temperaturom.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:22   #58
o jebote koliko ste vi spremni pretjerivati i dramatizirati, to nisu istine.

tu jedna zena da dvije jedinice jednoj ucenici nakon bolesti i sad od toga nastanu epovi, drame i tragedije svemirski razmjera.:klap:

nismo svi bescutni odvratni roboti, budite bez brige.
ne pitam nikog prvi dan po povratku s bolovanja. ako je ispit najavljen za taj dan, to se zna tjednima ili mjesecima unaprijed, tako da se doticni stigne pripremiti i napisati ga kako spada. ako pak i dobije, ne daj boze ocjenu kojom nije zadovoljan, opet budite bez brige, jer vjerovali ili ne, dozvoljavam ispravljanje svega i svacega kad god doticni pozeli.

mirno spavajte
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:54   #59
ja mislim da nitko nije tebe optuzio za ista od navedenog
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:01   #60
pa nisam ni mislila da je, zaboga.

al ono, postavljaju se filozofska pitanja i pisu traktati kakva nam to podcjenjivacka, uvredljiva i duboko frustrirana bagra odgaja i obrazuje djecu po skolama i cuci u niskom startu da ispita bolesno dijete te mu radosno spici ne jednu nego odmah dvije jedinice

jbt, koliko se postova moze ispisati na temelju jednog primjera o kojem zapravo ne znamo nista.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.