Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2007., 10:33   #201
I mene je zaintrigalo fotografsko citanje odnosno Photo reading. Ja sam kao i jedan kolega ovdje skinuo ne samo knjigu, mp3, vec i video tutorijale.

Puno je efektnije od brzog citanja. Klasicno je da se upamti 25000 rijeci u minuti, ali ide i do 60000 rijeci u minuti.

U biti kao sto je vec receno radi se o ulasku u podsvijesno stanje, poput neke vrste autohimpnoze gdje se na poseban nacin percipira tekst.

Opaka stvar
Amman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:14   #202
Quote:
Amman kaže: Pogledaj post
I mene je zaintrigalo fotografsko citanje odnosno Photo reading. Ja sam kao i jedan kolega ovdje skinuo ne samo knjigu, mp3, vec i video tutorijale.

Gdje si skinuo video tutorijale?
I koliko dugo to već radiš? Mislim na vježbanje.
I kako ti ide?
Gonzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:15   #203
Quote:
Amman kaže: Pogledaj post
I mene je zaintrigalo fotografsko citanje odnosno Photo reading. Ja sam kao i jedan kolega ovdje skinuo ne samo knjigu, mp3, vec i video tutorijale.

Puno je efektnije od brzog citanja. Klasicno je da se upamti 25000 rijeci u minuti, ali ide i do 60000 rijeci u minuti.

U biti kao sto je vec receno radi se o ulasku u podsvijesno stanje, poput neke vrste autohimpnoze gdje se na poseban nacin percipira tekst.

Opaka stvar
a da podijeliš te linkove i sa nama? i mi bi isto učili neke stvari besplatno, nisu svi na tečajeve htjeli otići...
Obješeni čovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 11:33   #204
Quote:
Gonzo kaže: Pogledaj post
Gdje si skinuo video tutorijale?
I koliko dugo to već radiš? Mislim na vježbanje.
I kako ti ide?
ima na torrentu photoreading DeLuxe. Trenutno slusam mp3 i pratim knjigu, ali mislim zapoceti tek kad pogledam dvd-e.

Kad bi bilo tecajeva iz foto citanja kod nas, siguran sam da bi bilo puno polaznika
Amman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 15:33   #205
u prosjeku čovjek čita 200-300 riječi u minuti..a ovi koji pohađaju seminare brzog čitanja mogu povećati taj broj i do 1000-2000 riječi u minuti..inače meni je fora, bar mi se tako čini, ali je cijena dosta velika.
__________________
Nikada i uvijek su dvije rijeci za koje bi uvijek trebali znati da ih nikada ne smijemo upotrijebiti.
ja007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:38   #206
Pa to se isplati ako npr, upises fax, radis (tu lovu potrosis na tecaj) i onda polozis ispite za cas posla. Budes najbolji student i mozes birat posao.
Jesam li ja to dobro shvatija ili ne?
Da li se tako mogu pripremat ispiti i dobit odlicne ocjene? Naravno da podrazumjevam trening u citanju, a ne zavrsija sam tecaj i sad sve znam.
cipal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 11:55   #207
Quote:
MagicM kaže: Pogledaj post
Ja sam išla na ovaj u Petru Zrinskom jer su mi ga preporučili. Našla sam par drugih firmi koje to rade, ali su mi prijateljice rekle da ne valjaju.
PS:Ovi u Petru ti daju popust ak si studentica.

Photo reading mi izgleda zanimljivo isto tako. Da ga ima u Hrvatskoj brijem da bih išla...

koliko para??
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 20:17   #208
Ljudi kaj to fakat pali? Onak malo sumnjam... Nisam ziher da mi može nekaj pomoć to kaj neko gradivo pročitam u desetak minutica a nemrem ga popamtit . No, bit je kad se uči da se nekaj popamti a ne da se što brže pročita. Čula sam da se i crtaju nekakve mape da se brže popamti, al to crtanje mi se čini da samo usporava učenje (jer dok ja to nacrtam...). I brijem da kod ovih fakultetskih predmeta to uopće ne pali jel su prestručne rečenice. No to je samo moje mišljenje, i molim lijepo ljude koji su išli na taj tečaj da me isprave ak se varam.
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 13:27   #209
Evo jedno laičko pitanje

Nikad mi nije bilo jasno kod tog power readinga da netko pročita 100-njak stranica u minuti,pa za to vrijeme ne stigneš ih ni prelistat a kamoli pročitat

Kako je onda moguće,takvo nešto ili je to samo dobar marketinški trik i prodavanje magle
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 15:26   #210
Quote:
cipal kaže: Pogledaj post
Pa to se isplati ako npr, upises fax, radis (tu lovu potrosis na tecaj) i onda polozis ispite za cas posla. Budes najbolji student i mozes birat posao.
Jesam li ja to dobro shvatija ili ne?
Nisi.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 03:00   #211
hXXp://rapidshare.com/files/96801029/Brzo_Citanje.rar password:jezgra

Nije moj upload ali download sam i mogu reci da sam sebe zaprepastio neznam ali jednom pitanje ili fotografsko pamcenje imam ili neznam.

Prvi test u ovoj knjizi sam rijesio i mogu reci da jako brzo pamtim neznam to prije nisam dok svakodnevno nisam vjezbao.
U biti procitao sam brzo 10 stranica i sve to sam zapamtio svaku rijec tako da sam se sam ispitao i boom sve napamet..
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:28   #212
Quote:
bionic_man kaže: Pogledaj post
Ja nisam išao na tečaj pa prema testovima na netu čitam 450 riječi u minuti s postotkom zapamćenih informacija od 80-ak posto. I to na engleskom. Pa si ti misli.
nisam ni ja išao na tečaj pa čitam brzo.. ja npr neku stranicu gledam kao sliku i podjelim ju na fragmente te preletim očim preko njih te ih nakon toga spojim u cjelinu..i to sve u jako malom vremenu.. nije da sam trenirao, već tako čitam otkad znam za sebe.
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:56   #213
Sve je to fora al rekla mi frendica koja je zavrsila da se to mora vjezbat svaki dan jer se u protivnom vjestina gubi ili usporava.
Mrtaljez is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:00   #214
Ja sam usavršio svoj slow reading. Ne žuri mi se i polagano sve upijam. Sam sam si postavio pitanja i sve ih polagano i točno riješio, i onda sam nakon tri dana ipak išao spavati jer sam bio zadovoljan što sam na svih pet pitanja jako kvalitetno odgovorio. Osim odgovora da i ne, ukomponirao sam i dvije dodatne rečenice. Sve u svemu lijepo iskustvo, samo me ponekad hebe to kaj kad pročitam novine zaostajem za dva broja.
Može li mi netko pomoći? Kako da sve novine pročitam kad sam u zaostatku?

p.s.
Pamtim svaki treći naslov...
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 10:18   #215
Ja sam isao na brzo citanje bas u njihov centar. Stvar je u tome da ne smijes ni o cemu razmisljat doka citas, moras bit fokusiran! Zatim, rijeci se ne ponavljaju maentalno( za razliku od klasicnog citanja) nego se ocima ide prek teksta. I fakat se puuno bolje razumije procitano. Samo se ne smije opterecivat o tome da li ces to zapamtiti i razumjeti. Samo se prepustis.... I treba bit glazba, bez rijeci, naravno. Glazba je jednako bitna koa i fokus. I ak se hoce mogu se radit i mentalne mape al meni to sam odvlaci paznju. Inacer tecaj je super i stvarno se vec za tjedan dana moze naucit.
__________________
nema potpisa!
riđi93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 11:42   #216
Quote:
SamuraJura kaže: Pogledaj post
Nekak mi se čini da je ovo najprikladniji forum za ovo pitanje, ak nije ispravite me...

Naime, zanima me da li imate, i kakvih, iskustava sa tečajem brzog čitanja?
Da li naučiš samo brzo čitati ili i zapamtiš nekaj od pročitanog
prosle godine prosao sam taj tecaj. nakon svega zakljucujem da tehnike brzog citanja definitivno mogu pomoci kod razlucivanja bitnog od nebitnog u literaturi "drustvenog" karaktera. bile bi od koristi studentima, srednjoskolcima i osobama drustvenog smjera, jer prilicno efikasno uce kako u gomili nepotrebnih informacija pohvatati bitne. brzo citanje ne moze se primijeniti na tehnicku/egzaktnu literaturu i u toj sferi te tehnike su beskorisne.
__________________
Stop making unboxing videos
Default_user is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 19:30   #217
Ja sam prošao taj tečaj, pa ću napisat par dojmova...
Najvažnija je stvar koliko to želite...mene recimo nije vuklo to što idu svi pa idem i ja...ili neznam nevjerica pa idem vidjet da li je to moguće...nego sam jednostavno želio naučit i vjerovao sam da mogu...
Iskreno ću reć da pretjeruju u reklamiranju, kao prosjek nakon završenog seminara je 300 stranica u sat vremena. Moguće je, ali je jako malo vjerojatno nakon samo tjedan dana, mislim da kod cca 40 polaznika možda jedan uspije to savladat u tjedan dana.
U mojoj grupi nas je bilo 12 ja mislim, ja sam iz te grupe najbrže čitao i recimo da pročitam knjigu od 250 stranica u dva sata sa potpunim razumijevanjem, sve naravno ovisi o sadržaju knjige...
Vjerujem da sa još više vježbanja npr. da imamo još tjedan dana iliti 25h više nego po sadašnjem planu mislim da bi još upola skratio svoje vrijeme...
Negativno je to što sam ja bio u grupi Petar Zrinski, i oni klinci koji se upišu u Katarinu Zrinski srednju školu automatski moraju ići na taj tečaj, a većina njih to neshvaća ozbiljno ,nisu platili pa ih boli k. i zajebavaju se cijeli tjedan...iskreno ću vam reć, a to je i ono zbog čega sam i ja išao, a to je da neće puno skratiti vrijeme kod učenja kako reklamiraju...jer da je tako i sami možete zaključiti da bi navala bila pet put veća i ljudi bi završili 2 faksa u tri godine...

Sve u svemu isplati se otić bar zbog trenerice, jer je nešto najljepše što sam vidio u životu i ovom trulom sponzorskom gradu , a i meni je pomoglo u nekim stvarima, reći ću samo da mozak nema granicu!
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 12:56   #218
Default, gdje si išao na tečaj i koliko košta?
KOliko se to puta tjedno ide?

Naime, čula sam da ima raznih tečajeva, pa ne bih htjela završit na nekom lošem...ima tko preporuku?
cudim_se is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 19:00   #219
1. meni se gadi čitat po forumima, znam da ispod onog što čitam ima hrpetina drugih stvari, pa pročitam prva dva reda i idem dalje, pa i kad me nešto zanima- tooooliko teksta oko mene... 2. kad će netko "javno" otkrit tajnu brzog čitanja, ako znate di ima- javite, i ja oću brzo čitat!!! !!! !!!
M_B_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 19:59   #220
Evo i mene ovo zanima jako i nakon malo istrazivanja na netu nasao sam odlican pdf (Tony Buzan - Brzo Citanje) i naravno....pocinjem citat
obavjestavam vas kako sve to ide hh

ako je tko zainteresiran za pdf nek mi posalje pm

~nv
INVIDEO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.