Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2008., 18:46   #1
Problem s dlakom- bald patches

Pozdrav svima,

odlučila sam usvojiti peseka koji se motao duže vrijeme po mom kvartu, mješanac, sav jadan, zapušten i pregladan. Nakon obilnog hranjenja i svega, okupala sam ga, no trebam dva savjeta:

1. na zglobovima ima područja na kojima više nema dlake-kao skroz ogoljelo, isto tako jedan na trbuščiću- što je to, što da kupim da prođe? Rekli su mi da su to najvjerojatnije gljivice i da se može liječiti, samo kako? pomozite. on to stalno hoće lizati...

2.ima buhe. puno njih. kako ga riješiti buha najjednostavnije?

Zahvaljujem svima
twinkly doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 21:49   #2
Quote:
twinkly doo kaže: Pogledaj post
1. na zglobovima ima područja na kojima više nema dlake-kao skroz ogoljelo, isto tako jedan na trbuščiću- što je to, što da kupim da prođe? Rekli su mi da su to najvjerojatnije gljivice i da se može liječiti, samo kako? pomozite. on to stalno hoće lizati...
pa odvedi ga vetu, ako si ga udomila tako i tako ga trebas pregledati, cijepiti i sve to...

Quote:
2.ima buhe. puno njih. kako ga riješiti buha najjednostavnije?

Zahvaljujem svima
Okupat u samponu koji kupis u veterinarskoj ljekarni. I stavis Stronghold, Frontline ili takvo nesto. Mozda za prvi puta da kupis Frontline u spreju i naprasis ga, ali vani, da ti se buhe ne razmile po stanu jer ih se tek onda neces rijesiti. Za ovo sprejanje ako nasprejas, nemoj ga kupati odmah nakon toga, bar ne 3-4 dana, nakon toga okupaj, pa tek nakon 3 dana opet naspricaj i onda ti traje oko mjesec dana i stiti i od krpelja, ako se ne kupa i ne moci.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 15:39   #3
ne mogu ga odvest veterinaru jer je jako daleko prvi, ne vozim, a starci ne žele ni čut da bi pomogli oko psa, ne žele ga ni pogledati.
tako da molim savjet, ako je itko imao iskustva s tim...
twinkly doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:02   #4
Quote:
twinkly doo kaže: Pogledaj post
ne mogu ga odvest veterinaru jer je jako daleko prvi, ne vozim, a starci ne žele ni čut da bi pomogli oko psa, ne žele ga ni pogledati.
tako da molim savjet, ako je itko imao iskustva s tim...
Cekaj, to znaci da pas nece biti uopce cijepljen niti pravilno zbrinut jer ti je vet eto, daleko??? Sorry, ali mislim da ti NITKO s foruma nije kompetentan davati savjete kako da lijecis psa, cak i da je veterinar, jer pas mora biti pregledan da se ustanovi sto je problem.
Bald patches moze biti svasta: od zuljeva na laktovima od lezanja (u sto sumnjam, s obzirom da je pas bio na cesti i lutao), od mikrosporoze koja je takoder gljivicno oboljenje, od ko zna kakvih parazita, suge, demodexa i pitaj boga i vraga. Sad ti mi tu mozemo lupat i nagadat, a ti mu davat krivu terapiju i sto onda? Pohvalno je sto si ga zbrinula i nahranila i sve to, ali ako se nemozes pravilno brinuti, radije ga udomi, pogotovo ako ti starci nedaju psa i ne zele ga ni pogledati. Sto ako tebe nece biti? Sto ako se razbolis? Sto ako....????
Vodi ga veterinaru. U biti, gdje se nalazis, mozda se moze organizirati neki prijevoz za ovaj puta.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.