Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2008., 18:41   #1761
Quote:
Tiambia kaže: Pogledaj post
sve najbolje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Takođe, i da bude plusić odmah
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 19:30   #1762
SRETNA NOVA GODINA I PUNO ZDRAVLJA SVIMA NA FORUMU!
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 23:39   #1763
Curke moje drage, želim Vam sretnu Novu 2009. godinu i puno bebaća!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 10:20   #1764
Sretna nova cure
neuništiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 17:32   #1765
sretna nova svima!!!!!!!!!
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 19:23   #1766
DRage moje, SRETNA VAM NOVA 2009.! neka sve loše ostane za vama, kao i endo.. krenite u nove pobjede, ostvarenje novogodišnjih želja i planova!!
PUSA od mene

midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2009., 20:36   #1767
Sve najbolje u 2009. i da nam napokon krene...
andi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 10:53   #1768
nadam se da če nam ova nova 2009 bit bolja,sigurna sam u to,imam 34 g i već sam 2 puta operirana laparoskopski,nemam još djece,ali ne gubim nadu.koristila sam neke homeopatske pripravke koji su mi pomogli.namjera mi je osnovati udrugu za oboljele od endometrioze,tako da bude lakše.da pomognemo jedna dsrugoj,jer to ja bolest koja se ne vidi ali stvara mnoge probleme.zadnja opercija mi je trajala 3 sata,i ponekada padnem psihićki,ali se brzo dignem.dala sam krv za zakladu ana rukavina,dat ću i dobrovoljno krv,jer znam kako je bit bolestan .no svima nama je potrebna samo topla ljudska rijeć,kada imaš stalne bolove,ideš na wc 100puta na dan,ideš normalno na posa nitko ti ne vjeruje da si bolestan,ali ne predajem se,jer znam da se kroz bolest ućim cijeniti život,i uživati u trenucima koje drugi uzimaju zdravo za gotovo,a,to je dan bez bolova.hvala vam na ovom forumu,i želim vam sve dobro što se poželjeti može,jer kada našim krilima ponestne snage za let,potrebni su dragi prijatelji kao sve vi,da bih opet mogli letjeti
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 13:14   #1769
Quote:
rzaplatic kaže: Pogledaj post
nadam se da če nam ova nova 2009 bit bolja,sigurna sam u to,imam 34 g i već sam 2 puta operirana laparoskopski,nemam još djece,ali ne gubim nadu.koristila sam neke homeopatske pripravke koji su mi pomogli.namjera mi je osnovati udrugu za oboljele od endometrioze,tako da bude lakše.da pomognemo jedna dsrugoj,jer to ja bolest koja se ne vidi ali stvara mnoge probleme.zadnja opercija mi je trajala 3 sata,i ponekada padnem psihićki,ali se brzo dignem.dala sam krv za zakladu ana rukavina,dat ću i dobrovoljno krv,jer znam kako je bit bolestan .no svima nama je potrebna samo topla ljudska rijeć,kada imaš stalne bolove,ideš na wc 100puta na dan,ideš normalno na posa nitko ti ne vjeruje da si bolestan,ali ne predajem se,jer znam da se kroz bolest ućim cijeniti život,i uživati u trenucima koje drugi uzimaju zdravo za gotovo,a,to je dan bez bolova.hvala vam na ovom forumu,i želim vam sve dobro što se poželjeti može,jer kada našim krilima ponestne snage za let,potrebni su dragi prijatelji kao sve vi,da bih opet mogli letjeti

svaka čast!!!!!
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 17:21   #1770
Quote:
rzaplatic kaže: Pogledaj post
nadam se da če nam ova nova 2009 bit bolja,sigurna sam u to,imam 34 g i već sam 2 puta operirana laparoskopski,nemam još djece,ali ne gubim nadu.koristila sam neke homeopatske pripravke koji su mi pomogli.namjera mi je osnovati udrugu za oboljele od endometrioze,tako da bude lakše.da pomognemo jedna dsrugoj,jer to ja bolest koja se ne vidi ali stvara mnoge probleme.zadnja opercija mi je trajala 3 sata,i ponekada padnem psihićki,ali se brzo dignem.dala sam krv za zakladu ana rukavina,dat ću i dobrovoljno krv,jer znam kako je bit bolestan .no svima nama je potrebna samo topla ljudska rijeć,kada imaš stalne bolove,ideš na wc 100puta na dan,ideš normalno na posa nitko ti ne vjeruje da si bolestan,ali ne predajem se,jer znam da se kroz bolest ućim cijeniti život,i uživati u trenucima koje drugi uzimaju zdravo za gotovo,a,to je dan bez bolova.hvala vam na ovom forumu,i želim vam sve dobro što se poželjeti može,jer kada našim krilima ponestne snage za let,potrebni su dragi prijatelji kao sve vi,da bih opet mogli letjeti
zaista, svaka ti čast tu smo !!!


e sad, možda sam ipak malo ubrzala nakon op sa svojim svakodnevnim ritmom.. jer je.. kod lijevog ožiljka, ona "kuglica iznutra" na koju sam se prije jadala, narasla u zadnjih par dana i na dodir je bolna.. a što se tiče menge, traje već 11 dana..
dobro, ono treće, divljanje hormona od produljene menge i pilula nije toliko strašno, kontroliram se..

kako je vama bilo..pliz za vaša iskustva..
taman me prošla i briga i sve, a eto, sad je opet krenulo..
naravno, ginička na odmoru
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2009., 19:53   #1771
tako ti je i meni na livom jajniku, nekad je ta kuglica (unutarnji šav) bolnija i veća, nekad je ne osjećam. ja to pripisujem promjenama vrimena na koje mi jajnici dosta reagiraju nakon operacije i tada mi se uglavnom pojavljuje koliko san primjetila. sad da li je to stvarno to neman pojma.
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 11:52   #1772
Wink

Sutra opet na posao,sve me strah zime koja me čeka na poslu.Uz moju kronićnu upalu zdjelice koja je ostala od 2.operacija,bia će bolno,ali na bolove sam se navikla.Imam i priraslica koje su opet rezultat dviju operacija,cure moje,neznam koje tablete su bolje za bolove,jer to su bolovi koje ne mogu opisati,probala sam,voltaren,neofen,i mnoge druge,ali ne smijem neke tablete piti jer imam ćir,no sve u svemu,samo mi je porebno da me netko razumije.Moj muž me recimo razumije,a,snagu mi daje pomisao da ja ne oćajavam.Motivacija mi je da budem dobrovoljni darivatelj krvi,da uđem u međunarodni registar dobrovoljnih darivatelja matićnih stanica i koštane srži,želja mi je i udruga ili nešto slićno za nas oboljelih od endometrioze.Plaća mi je mala da bih mogla svima pomoći.Vjerujem da ljudi trebaju više otvoriti svoje srce i dušu za druge jer danas,sutra nažalost,bolest se može desiti svakome od njih.Beskrajno me žalosti da oni koji mogu pomoći brinu se oko gluposti ,kao hoče li morati plaćati parking,dok neko djete treba hihnu transplataciju,da mogu ja bih svakom dala kome treba dio sebe,da pomognem.ŽIVOT NEMA CIJENU,A,ONI KOJI SU NA VLASTI,POSEBNOU MINISTARSTVU ZDRAVSTVA ODLUČUJU KOJI LIJEK SE ODOBRAVA,KOJA OPERACIJA.Tko im daje to pravo rastužuje me jer ne mogu puno pomoći.Mnogi mi govore,da sam i ja bolesna pa kako mogu i ja pomoći.Mogu jer znam kako je boriti se svaki dan s bolesti koja te prati cijeli život.I ako ću se prepustiti oćaju bolest me pobjedila.Ovako mi je postala prijatelj.Možda sam čudna,no verujte drage moje znam da zajedno možemo pokrenuti svijet,jer kao što je ućinila ana rukavina možemo i mi.Ja ču se raspitati kod svog ginekologa za pokrenuti udrugu oboljelih od endometrioze(bilo bi dobro za sve nas) pozdav cure moje.

Zadnje uređivanje rzaplatic : 04.01.2009. at 12:10.
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 12:58   #1773
Thumbs up

Quote:
rzaplatic kaže: Pogledaj post
Sutra opet na posao,sve me strah zime koja me čeka na poslu.Uz moju kronićnu upalu zdjelice koja je ostala od 2.operacija,bia će bolno,ali na bolove sam se navikla.Imam i priraslica koje su opet rezultat dviju operacija,cure moje,neznam koje tablete su bolje za bolove,jer to su bolovi koje ne mogu opisati,probala sam,voltaren,neofen,i mnoge druge,ali ne smijem neke tablete piti jer imam ćir,no sve u svemu,samo mi je porebno da me netko razumije.Moj muž me recimo razumije,a,snagu mi daje pomisao da ja ne oćajavam.Motivacija mi je da budem dobrovoljni darivatelj krvi,da uđem u međunarodni registar dobrovoljnih darivatelja matićnih stanica i koštane srži,želja mi je i udruga ili nešto slićno za nas oboljelih od endometrioze.Plaća mi je mala da bih mogla svima pomoći.Vjerujem da ljudi trebaju više otvoriti svoje srce i dušu za druge jer danas,sutra nažalost,bolest se može desiti svakome od njih.Beskrajno me žalosti da oni koji mogu pomoći brinu se oko gluposti ,kao hoče li morati plaćati parking,dok neko djete treba hihnu transplataciju,da mogu ja bih svakom dala kome treba dio sebe,da pomognem.ŽIVOT NEMA CIJENU,A,ONI KOJI SU NA VLASTI,POSEBNOU MINISTARSTVU ZDRAVSTVA ODLUČUJU KOJI LIJEK SE ODOBRAVA,KOJA OPERACIJA.Tko im daje to pravo rastužuje me jer ne mogu puno pomoći.Mnogi mi govore,da sam i ja bolesna pa kako mogu i ja pomoći.Mogu jer znam kako je boriti se svaki dan s bolesti koja te prati cijeli život.I ako ću se prepustiti oćaju bolest me pobjedila.Ovako mi je postala prijatelj.Možda sam čudna,no verujte drage moje znam da zajedno možemo pokrenuti svijet,jer kao što je ućinila ana rukavina možemo i mi.Ja ču se raspitati kod svog ginekologa za pokrenuti udrugu oboljelih od endometrioze(bilo bi dobro za sve nas) pozdav cure moje.
Ja sam uz tebe, sigurno, smatram da bi t o bilo odlično, jer stvarno, u ova 2mj otkad sam saznala za endo, čula sam za toliko žena oko mene koje je imaju, nevjeroj., a prije nisam ni znala za to!!
kad nešto saznaš, svakako javi!!!
Drži se, i čuvaj sebe, to je prvo!!!

abondazieri, kako si mi ti? jesu prošle tegobe s mjesečnicom?
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 16:02   #1774
Hej,lutkice,nadam se da ste se dobro provele,glavu gore,jer mi možemo sve.Sada mi je lakše jer imam vas.Ljudi koji nemaju problema kao mi,ne razumiju,ne shvačaju.Ponekad imam osijećaj kao da me nitko ne razumije,jer drage moje ipak smo mi posebne.JER NE MOŽE SVATKO TO IZDRŽATI KAO MI.A time nam bog daje priliku da se izborimo za sve druge žene.Da mogu posijetila bih sve bolesne,ućinila sve što mogu da im pomognem,i to radim.Jesam senzibilna,volim životinje,djecu,čitati krimiće i osjećaj da mogu pomoći.Kao i s endometriozom,znam da mogu učiniti nešto za druge,za sve vas koje imate endometriozu.Često moram u wc,bolovi su kako je hladnije vrijeme gotovo stalni,imam i osječaj kao da me probadaju noževima na mjestima bivših rezova,bolovi u zdjelici.No ,ne brinite važno je kako mi sve posložimo u svojoj glavici,jer dosta sam pročitala raznih iskustva gdje žene su kroz vježbe,promjene naćina razmišljanja,vježbanjem i prehranom su ućinile čuda sa svojim zdravljem.CURE MOJE,mnoge od vas na ovom forumu su dosta mlađe od mene,i zato je važno na početku kada saznate da imate endometriozu,da se upoznate s njom i hrabro krenete naprijed,i možete mi se slobodno javiti,radim od7 do 3,učinit ču sve što mogu za vas,inače ja sam iz labina,držite mi se
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 17:25   #1775
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post
Ja sam uz tebe, sigurno, smatram da bi t o bilo odlično, jer stvarno, u ova 2mj otkad sam saznala za endo, čula sam za toliko žena oko mene koje je imaju, nevjeroj., a prije nisam ni znala za to!!
kad nešto saznaš, svakako javi!!!
Drži se, i čuvaj sebe, to je prvo!!!

abondazieri, kako si mi ti? jesu prošle tegobe s mjesečnicom?

ma ja sam ti sad super, prošle stvari nakon desetak dana, napokon, nadam se da idući misec neće bit ovako bolno i užasno . a ovo si dobro rekla za raširenost endo., ja isto nikad čula dok mi nije otkrivena i onda tek vidila koliko žena pati zbog nje, užas. nikad neću zaboravit kad san izašla iz bolnice išla sam kupit trenerku u jedan dućan i moja mater nešto spomenila moju operaciju, kad prodavačica govori da je dva puta operirala endo, i tako mi ćakulamo, ulazi žena koja se uključila u priču isto operirana zbog iste stvari, rekli joj da nikad neće imat djece, ima 3 ili 4 sina, zaboravila sam i tako nas 4 se ubacile u priču. ja sam ostala iznenađena.
osnovat udrugu je super ideja, ali unatoč tome koliko problema ženama zadaje endometrioza, grozno je izgovorit al meni se čini da neko mora umrit ili se nešto užasno triba dogodit da bi se nešto napravilo ili udruga osnovala, ka ono od toga se ne umire, nije ništa strašno, pa ne triba ništa globalno poduzimat,al pitala bi ja ženu koja ne može imat bebača ili drugih problema zbog toga koliko je njoj to strašno.
__________________
I could really use a wish right now...

Zadnje uređivanje abondazieri : 04.01.2009. at 17:30.
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 12:52   #1776
Quote:
abondazieri kaže: Pogledaj post
ma ja sam ti sad super, prošle stvari nakon desetak dana, napokon, nadam se da idući misec neće bit ovako bolno i užasno . a ovo si dobro rekla za raširenost endo., ja isto nikad čula dok mi nije otkrivena i onda tek vidila koliko žena pati zbog nje, užas. nikad neću zaboravit kad san izašla iz bolnice išla sam kupit trenerku u jedan dućan i moja mater nešto spomenila moju operaciju, kad prodavačica govori da je dva puta operirala endo, i tako mi ćakulamo, ulazi žena koja se uključila u priču isto operirana zbog iste stvari, rekli joj da nikad neće imat djece, ima 3 ili 4 sina, zaboravila sam i tako nas 4 se ubacile u priču. ja sam ostala iznenađena.
osnovat udrugu je super ideja, ali unatoč tome koliko problema ženama zadaje endometrioza, grozno je izgovorit al meni se čini da neko mora umrit ili se nešto užasno triba dogodit da bi se nešto napravilo ili udruga osnovala, ka ono od toga se ne umire, nije ništa strašno, pa ne triba ništa globalno poduzimat,al pitala bi ja ženu koja ne može imat bebača ili drugih problema zbog toga koliko je njoj to strašno.
Jeste, baš si u potpunosti u pravu, tek kad se nešto strašno dogodi.. kao da ovo nije dovoljno.. pa koliko je žena stradavalo od raka dojke, pa se tek sada počelo nešto poduzimati.. al žene kod nas još nisu previše aktivne, tj. ne daju svoj glas za sebe.. pa valjda svatko u obitelji ima žensku osobu koja ima ili je imala nekih ginekoloških problema, a osobito toga tipa.
Dobro pojam neplodnosti i razl vrsta umjetnih oplodnja sve više postaje poznati, ali treba pokrenuti i ovo.. ne čekati da se netko drugi prvi sjeti, svakako se slažem..
a ovo što kažeš za slučajnost u dućanu, i ja čujem stalno sad za takve "slučajnosti".. a ja sam mislila da je to nova bolest, i što je najgore, neke žene-pogotovo starije, niti ne znaju koje ciste su imale.. ma to je strašno.. jednostavno smo prepušteni da se za sve sami brinemo i raspitamo ..
midmover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 13:22   #1777
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post
...pa koliko je žena stradavalo od raka dojke, pa se tek sada počelo nešto poduzimati.. al žene kod nas još nisu previše aktivne, tj. ne daju svoj glas za sebe....... ali treba pokrenuti i ovo.. ne čekati da se netko drugi prvi sjeti,
.....jednostavno smo prepušteni da se za sve sami brinemo i raspitamo ..
s ovim se totalno slažem, nažalost to je tako
__________________
I could really use a wish right now...
abondazieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 16:47   #1778
hej,kako ste,zavrišo još jedan radni dan,bilo je recimo ok.Samo da nema tih svakodnevnih bolova i neizvjesnosti što če donjeti novi dan.Gledala sam malo na internetu kako osnovati udrugu i još uvijek mi je to namjera.Znam da je to puno posla.no nije mi teško ako nekome pomognem.Jer kad saznaš za enometriozu osječaš se bespomoćno,a ja se ponekad tako osijećam,to je normalno.No pronađem snage i idem dalje,život je 1 i u njemu treba uživati.utoplite se,pijte čaj od macine trave ,stolisnika i budite optimistične,sretne i vesele.Ne zaboravite,vjera i volja čine čuda.ugodu večer vam želim

Zadnje uređivanje rzaplatic : 05.01.2009. at 16:57.
rzaplatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 10:51   #1779
cao zene.

vidim ima nekih novih clanova. pozdravljam

ja imala obicnu gripu, pa onda stomacnu gripu. nisam dobra vec 10 dana. a plodni mi dani. jos je i muz fasovao gripu. jedan dan smo bili bolje pa se mazili. kontam , da zatrudnim (sto mislim da ne moze sa tako slabim imunitetom) morala bih da ispitam doktora za onaj linex sto sam pila i paracetamol prije toga, a i oboje pod gripom. uglavnom , ne nadam se ovaj mjesec, kontrola mi je poslije slijedece menge pa cemo da vidimo. ma sega , a i prosli mjesec sam bila prehladjena u tim danima. bas mi oslabio imunitet iako jedem med s propolisom, voce , povrce, pijem neke dodatne vitamine, biotu, zito. al' djabe mi to izgleda.
vidim kod vas problemi zbog promjena vremena. ajoj , zao mi je. stvarno mi je dodijalo da sve u zivotu planiram po mjesecnici. trebam jedan vikend da radim, jer nesto moram da zavrsim bas za vikend i rekli mi da odaberem koji. ja prvo kontam kad trebam dobiti, tad nisam sposobna da radim. kad trebam negdje ici s muzem i prijateljima , odmah kontam kad trebam dobiti jer ni to ne mogu i tako redom, stvarno mi ide vise na zivce sto citav svoj zivot prilagodjavam mjesecnici. sigurno me razumijete
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 10:53   #1780
Quote:
midmover kaže: Pogledaj post
zaista, svaka ti čast tu smo !!!


e sad, možda sam ipak malo ubrzala nakon op sa svojim svakodnevnim ritmom.. jer je.. kod lijevog ožiljka, ona "kuglica iznutra" na koju sam se prije jadala, narasla u zadnjih par dana i na dodir je bolna.. a što se tiče menge, traje već 11 dana..
dobro, ono treće, divljanje hormona od produljene menge i pilula nije toliko strašno, kontroliram se..

kako je vama bilo..pliz za vaša iskustva..
taman me prošla i briga i sve, a eto, sad je opet krenulo..
naravno, ginička na odmoru
babygirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.