Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2003., 20:58   #21
Tochno - malko sam zbrzala - histerektomija je odstranjene maternice klasichnim kirurshkim zahvatom, histereokopija jest explorativna dijagnostichka metoda
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 04:56   #22
Quote:
magic kaže:
Histereskopija takodjer postoji trbushna i vaginalna - to je naime izraz koji se koristi za kirurshko odstranjivanje maternice, prilikom chega jajnici mogu a i ne moraju biti odstranjeni.

To je klasichan kirurshki zahvat, rez se u danashnje vrijeme obichno radi na donjem dijelu trbuha, tik iznad pubichne kosti i to vodoravno, pa je puno manje vidljiv.

Oporavak je tezhi zbog presjecanja trbushnih mishica.

Laparoskopija je zapravo explorativni zahvat i nije namijenjena odstranjivanju organa i tezhim zahvatima u trbushnoj duplji, no zbog manje rezanja, te definitivno boljeg estetskog dojma i brzheg oporavka koristi se i kod manjih operativnih zahvata.

Kroz pupak se uvodi kamera - sonda, a kroz dva manja reza instrumenti. Isto tako, trbushna se shupljina napuhuje CO2 plinom, kako bi bilo vishe prostora za zahvat.

---------------------
histerektomija a ne histeroskopija!!!!!!!!!!!!!!
laparoskopijom se u danasnje doba rade SVE operacije osim najvecih (karcinomi itd).
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 04:59   #23
Quote:
magic kaže:
Tochno - malko sam zbrzala - histerektomija je odstranjene maternice klasichnim kirurshkim zahvatom, histereokopija jest explorativna dijagnostichka metoda
-----------------
histerektomije postoje:
1. abdominalne (klasicne) 10%
2. vaginalne 60%
3. laparoskopske 30%

to su trenutne cinjenice u svijetu!
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2003., 09:14   #24
Quote:
bronco kaže:
---------------------
laparoskopijom se u danasnje doba rade SVE operacije osim najvecih (karcinomi itd).

Chuj ne znam gdje ti zhivish, ali u mome gradu u Hrvatskoj gotovo nijedna operacija osim mozhda ponekih zhuchnih kamenaca ne obavlja se laparoskopski.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2003., 08:41   #25
Quote:
magic kaže:
Chuj ne znam gdje ti zhivish, ali u mome gradu u Hrvatskoj gotovo nijedna operacija osim mozhda ponekih zhuchnih kamenaca ne obavlja se laparoskopski.
Da, kod nas je situacija prilično koma. Na primjer u riječkoj bolnici uopće nemaju aparata za određivanje CA 125.

Ali čini mi se da kad se god može ipak primjenjuje laparoskopija, pogotovo kod vađenja jajnika.
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 08:02   #26
Quote:
magic kaže:
Chuj ne znam gdje ti zhivish, ali u mome gradu u Hrvatskoj gotovo nijedna operacija osim mozhda ponekih zhuchnih kamenaca ne obavlja se laparoskopski.
ne znam gdje je to ali bi trebali malo priupitati vase doktore o strucnom usavrsavanju?!

inace u vecim gradovima se barem nastoji pocinjati laparoskopija
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2003., 08:03   #27
Quote:
globus kaže:
Da, kod nas je situacija prilično koma. Na primjer u riječkoj bolnici uopće nemaju aparata za određivanje CA 125.

Ali čini mi se da kad se god može ipak primjenjuje laparoskopija, pogotovo kod vađenja jajnika.
koliko je meni poznato imaju masinu za markere,a da li radi i da li je koriste za poboljsanje dijagnostike je drugo pitanje???!
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2003., 08:46   #28
Quote:
bronco kaže:
koliko je meni poznato imaju masinu za markere,a da li radi i da li je koriste za poboljsanje dijagnostike je drugo pitanje???!
Ne znam, uglavnom znam da su jednu osobu koja je došla na operaciju ciste na jajniku poslali u privatnu kliniku da učini CA 125 i rekli su joj "zato jer mi to tu nemamo".
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2003., 06:44   #29
ili nece platiti za test?
Cezar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:06.