Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2008., 19:31   #61
Da, kad smo već kod plačanja i cijena:
Evo gledam itegr. pojačalo Vincent SV-234 (2x200W), u Sloveniji košta 899 €
(6480 kn), a tu kod nas 10.000 Kn. (Dacco)! Vrlo utješno !
Ako platiš PDV 22% (merwersteuer u sličnom iznosu ti vrate), još uvijek se isplati. Pa čak ako i platiš carinu 10% (ako je proizvod izvan EU), jer Vincent sklapaju Kinezi (ideja, dizajn, vlasnik i nacrt su Njemački).
Još malo pa budu Kinezi delali sir i vrhnje ! Iako do pred par godina uopće nisu konzumirali mlijeko i slične proizvode !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 21:05   #62
da, jedino ti ostaje problem servisa i cijena benzina kojeg si potrošio...al još malo pa će Unija...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 23:38   #63
misliš? ne bi se kladio, prije da se varaš...
bengu uklopiš u malo turizma, ne odeš samo zbog toga, nekaj pogledš, klopa, cuga i hebo onda gorivo. sam treba čekat da smanje te sranjski skupe vinjete.

olif, svakak se, čini mi se, isplati, pogotov ak vas je više u autu, idealno 4 pa je dozvoljeni uvoz kod "normalnih carinika" 400 € tj. do 100 eur po glavi (službeno ipak samo 50), onda ti 10% carine + PDV na sve skup ide na cca. 500 €, a ne na 900 eurića, što bitno minjenja na stvari, jel...
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 03:10   #64
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
u Sloveniji košta 899 €
(6480 kn), a tu kod nas 10.000 Kn. (Dacco)! Vrlo utješno !
Je, ali u Daccou, kod Darka dobiješ 20% popusta za cash a imaš i garanciju te servis (valjda). A i šta će ti Vincent. Tu na ovoj temi se porta 1 žalio da mu Musical Fidelity 3.2 ne svira dobro i prodaje ga za 5500 kn. To je bolje pojačalo od toga Vincenta samo treba neke druge zvučnike a ne Vandersteen koje sada ganja. Dogovoriš se fino s njim, poslušaš i kupiš. Meni platite ćevape i sve 5!
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 03:16   #65
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
sheraton se plaćao prošle godine...da li i ove?
Naravno da se plaća. Dobiješ i finu gay narukvicu kojoj dokazuješ da si platio ulaz. Ja ne volim roza narukvice. Ja se švercam.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:41   #66
Quote:
DoomsdayST kaže: Pogledaj post
@zokys - a cuj, ako bi radije uša u stereo vode, imaš dosta izbora, čak i za entry level... Ali, nebi ti preporučija stereo receiver, ako ideš na to bolje odma multichanel...

Zadržimo se za početak na zvučnicima kao početnoj točci, pa krenimo od njih dalje... Za tvoj prostor u stereo nije loš izbor Wharfedale Diamond 9.3 sa mid/bas driverom od 20 cm, šta nije čest slucaj u klasi niti kod floorstandera... Sad, onako bez sajma, a za entry level u stereo, zbog cijene i sinergije bi ti predložija kao neloše pojačalo Denon PMA-500 za cca. 1500 kn i CD player Denon DCD-500 za cca. 1400 kn... Tvoj DVD rec sigurno nije rađen za kvalitetniju CD prezentaciju, vjerojatnije je kako mu je namjena više za biti transport, da neki A/V rec sa svojim DAC-om obrađuje signal kod svih formata što ih čita... Zato, za OK stereo setup tribaš CD player... Taj Denon ne čita MP3, ali pretpostavljam da DVD rec ih čita... Još ti fale kabeli... Za zvučnike, ako ih želiš spojit bi-wire jer imaju tu mogućnost, neloš i ne preskup kabel sa 4 vodiča bi ti bija Straight Wire Quartet za cca. 75 kn metar... Ako je to previše ima i Straight Wire Waveguide 3.5 za cca. 23 kn metar... A interkonekt za spojit CD i pojačalo može Straight Wire Harmony od cca. 170 kn metar... Za spojit DVD rec možeš uzet i povoljniji, recimo Bandridge Premium interkonekt 2xRCA za cca. 60 kn metar... Sve to možeš kupit u Technomax-a... Eh, zaboravih radio... Može Sony tuner, imaš ga za 900 kn u Vemila... I njega možeš spojit na pojačalo sa Bandridge Premium interkonektom, ne isplati se plaćat previše...

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4040155

Sad, stalci... Ja MRZIM plaćat velike cifre za stalke... Zato san nedavno kupio Excello stalke od 230 kn... I za divno čudo, nisu loši... A ako želiš, lako se poboljšaju zamjenom gornje ploče... Ili i donje ploče, pa na nju i bolje šiljke, jer najbitniji dio, cijevi sa zavarenom maticom, već su tu... Ja nisam ništa od toga radio... Napunio sam ih pjeskom i to je to...

http://www.eplus.hr/3-izlistgrupe.asp?xsifra=ST10-3

E, sad, koliko je praktično slagat stereo sustav, ako ga želiš u dnevnoj sobi, je upitno... Da slažem sad, iz početka, vjerojatno bi to bilo oko nekog A/V rec-a sa nelošim stereo zvukom... Nešto kao Onkyo TX-SR506... I sad je sve pitanje koliko želiš potrošit na zvučnike... Ja bi opet gradija više-manje oko Wharfedale serije 9... Naravno, za stalke bi me mrzilo plaćat pa bi ostali u igri oni Excello, samo bi im smanjio gornju ploču prema zvučniku, po potrebi... Sad, ako bi moga toliko potrošit, za frontove bi uzeja 9.2, za centralni 9.CM, za surround 9.0 pa na zid, a za sub SW150, sve Wharfedale... Frontove bi poveza bi-amping jer to Onkyo dozvoljava, pa bi tako za surround ostalo 5.1, i to bi bilo to... Za povoljniju kombinaciju, uzeja bi 9.1 za frontove i opet bi-amp, za centralni 9.CC, za surround 9.SR na zid, a sub bi uzeja Mission MV-AS koji je dosta povoljniji od SW150, i snagom odgovara ostatku zvučnika u ovoj kombinaciji... Prva kombinacija zvulja bi koštala cca. 7200 kn... Druga kombinacija zvulja bi koštala cca. 5300 kn... Nebi uzima veće frontove jer ih dobro setup-iran sub može dopunit i kod stereo slušanja glazbe pa nema potribe...

Onkyo 506 košta cca. 2500 kn, ali ne moraš kupovat tuner, i DVD rec možeš koristit kao transport za sve, spojen digitalno na rec, ne triba ti CD player, DAC od rec-a sve može OK dekodirat... Sve 2xRCA interkonekte možeš uzet Bandridge obične audio serije, cca. 20-30 kn metar... I onaj 1xRCA za sub isto, i optički isto... A zvučničke, kako je sad puno više kabela, možda Straight Wire serija WaveGuide, za bi-amping prednjih Straight Wire WaveGuide 3 sa 4 vodiča cca. 19 kn metar, za centralni i surround Straight Wire WaveGuide 1.5 sa po 2 vodiča u kabelu za cca. 10 kn metar...Povoljan i pošten kabel... OK za HT...

Najbolja cijena koju san vidija on-line za Wharfedale Diamond 9 je u Vemila, ali ih drži i Provox pa možda oko sajma bude popusta... Ako si zagrijan za stereo opciju, tu bi ti moglo bit interesantno na sajmu ako NAD bude ima popuste, pojacalo C315BEE i CD player C515BEE koji su jako dobra kombinacija za upogonit Wharfedale Diamond 9.3 ali su i skuplji u normalnoj situaciji od Denon kombinacije... Prednost je šta C515 cita i MP3 format... Redovna cijena u Vemila je cca. 1800 kn za C315 i cca. 1700 kn za C515... 600 kn više od Denona, skoro pa Sony tuner... Svira li toliko bolje od Denon kombo nisan siguran... Možda netko zna... Deklarirane snage su im tu negdje... Moraćeš sam odlučit... I ne moraš kupit sve odmah... Iako, i ja znan šta je nestrpljenje, i ja bi tija sve odma, ako ikako može...

Primjećuješ da mi je bilo dosadno... Napisa san ti šta bi ja otprilike gleda... Ima još GOMILA drugih opcija i kombinacija, ali jako malo znan o njima pa nebi u to niti ulazija... Ovo je nekakav entry level koji bi mene zanima, i koji bi pokuša malo 'pronjuškat' iz prve ruke, da kupujen... Pa, sa srićom ti bilo... Bitno je jedino da na kraju balade ti budeš zadovoljan...

Hvala ti na iscrpnom savjetu DoomsdayST...jučer sam bio na AV show-u u Sheratona i ajmo reć da sam bliže odluci.
Cijene nažalost nisu ništa povoljnije od redovnih osim na strojeve od 10 000 kunića pa nadalje, a to ne kupujem u ovom životu.

Konkretno bliži sam odluci da idem na A/V receiver i sad se dvoumim između Yamahe RX-V 463 i Marantza SR 4021. Cijena je ista, samo je na meni da odlučim. Skloniji sam Yamahi kao brandu, a opet Marantz je možda malo jači.
Tvoj savjet??
Svakako idem na Concept 2 od Dalija za početak, a nadogradnja slijedi s vremenom.

Hvala unaprid!
zokys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 17:01   #67
Uhhhh... nemaš sriće, bar šta se moje pomoći tiče, sa Dali zvučnicima neman apsolutno nikakvih iskustava, Marantz novije produkcije isto ne poznajen i ne pratin, Yamaha je, koliko san načuja, vrlo dobra za HT, ali malo zaostaje kod stereo reprodukcije po pitanju HT rec-ova... Zato san ti predlaga Onkyo, slažu se svi više-manje kako ima neloš stereo zvuk (za jedan HT rec, jeli...), a mislin da ćeš u tom cjenovnom razredu teško pogriješit sa Wharfedale - Diamond serijom...

Nisan ti pomoga, znan, ali to ti je sve šta ja mogu reć... možda neko drugi zna više i može ti bolje pomoć...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 01:31   #68
Dali zvučnici te cijenovne klase, a i nešto skuplji karakterizira topliji, ugodniji zvuk. Dobar su partner i Yamahi i Onkyu koji zna biti otvoreniji u visokima. Marantz zna imati sladunjav zvuk pa treba provjeriti sinergiju s Dali-em. Možda onaj forumaš kojem je Pioneer "smeće" od receivera prodaje to "smeće" povoljno? To je isto jedna od solucija.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 02:57   #69
A čuj, pogledaj ovog Pioneera, ako ti podatak da bi Onkyo moga davat najbolji stereo zvuk od njih ne znači puno...

http://www.svijet-medija.hr/Article....=12743&sid=154

Možda nije najnoviji model, ali ima snage, 7.1 podršku, i PREOUT za svih 7.1 kanala... Znači, ako te spuca, možeš za sve kanale koristit druge izlaze snage, a njega samo ga predpojačalo i multichanel procesor... A pogledaj cijenu...

Sa preoutom na prednje, možeš sklapat stereo sustav oko nekog integrirca, i uklopit ga u HT bez problema... Čak i sub možeš tako uklopit ako želiš imat i njega, integrirca na high level input, rec na low level input, i switch-aš... Samo, u tom slučaju, barem neki prostojan sub, da ne kvari mjuzu... Ili stereo slušaš bez suba... Sve ovisi kakve zvulje uzmeš...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 09:54   #70
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Je, ali u Daccou, kod Darka dobiješ 20% popusta za cash a imaš i garanciju te servis (valjda). A i šta će ti Vincent. Tu na ovoj temi se porta 1 žalio da mu Musical Fidelity 3.2 ne svira dobro i prodaje ga za 5500 kn. To je bolje pojačalo od toga Vincenta samo treba neke druge zvučnike a ne Vandersteen koje sada ganja. Dogovoriš se fino s njim, poslušaš i kupiš. Meni platite ćevape i sve 5!
Slabo bi mi trgovali, ako bi ti platili samo čevape !
A gdje je piva ?
Čuj, taj Vincent nije loš amp, a MF 3.2 nisam slušao (osim recenzija).
Evo, u subotu sam u svom sustavu isprobao Primare I21. Dobra je bila kontrola,dinamika i detalji. Ali treba slušati dalje; jače ampove veće snage (velika soba). Polovno; ako je dobro, tak se brzo proda, da ne stigneš ni nazvati....
Privlačan mi je Exposure 3010 (ipak je jači od 2010), oba sam slušao ove subote na Hifi showu u Sheratonu.
Ukratko o sajmovima. U Miralu je bilo manje izlagaća, a dopali su mi se (malo)Splendori i hrvatski Black Masteri. U Sheratonu je bilo bogatije, ali isto su sobe premale, pa je bilo dosta boomy-ja. Npr. PMC zvučnici (veliki), koji su me zanimali su bili preglasno nacvrljeni, Avaloni su bili ok, ali soba mala, Audio Physic ok, WLM kaktak itd.
Navodno su sustavi Audio C. Arta u Esplanadi bili nešto najbolje, jer je prezenter samo jedan, te se je taj i najviše potrudio, da u većim sobama sve bude vrkunsko (i cijena je takva). Nažalost tamo nisam stigao.....

Zadnje uređivanje olif : 27.10.2008. at 10:19.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 12:05   #71
m.f skoro otišao u petak, ali čovjeku je falilo još love!
što se tiče sajma u šeratonu samo jedan sistem mi se svidio, zaboravih kako se zovu zvučnici i sistem i diler, ali znam da su zvučnici bili tanki i široki samo su zvučnice stavljene u taj panel, a jedan se vidi na vrhu panela, ostalo skriveno tj. presvučeno čarapom, kao i moji vani.
ugodno, toplo, bas fenomenalan, srednji prozračni, visoki ugodni , ne zrnati , niti krešteči, stvarno fino i ugodno!
a onaj užas u miralu , katastrofa, žao mi dvadeset kuna, ništa posebno, več viđeno, ivek u audio sustavima navio brate muziku preko naima i onih smešnih zvučnika tako da nismo mogli razgovorati normalno, sve u svemu jad i bijeda, umjesto da udruže snage i naprave dobar sajam sa gostima iz regije , oni se svađaju i usitnjavaju, što nikako nije dobro!
porta1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 17:05   #72
Koju zvucnicu na marantzov gramofon, do ~400kn?
Preporuke molim.
C.J.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 17:57   #73
Bio sam tamo i bilo je nekoliko dobrih sustava koji mnogo koštaju i zauzimaju dosta prostora. Neke sobe su zaista bile pre male. Stekao sam dojam da se većina tih sustava ne snalazi u reprodukciji pop rock glazbe.
stablok is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 21:54   #74
Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
m.f skoro otišao u petak, ali čovjeku je falilo još love!
Evo dogovori se sa Olifom za MF. Meni provizija za posredovanje..
Sebi nabavi nešto sa više struje, znam da ti se Rotel ne sviđa ali poslušaj neki model kako radi s tvojim zvučnicima. Mogao bi se iznenaditi.

Quote:
porta1 kaže: Pogledaj post
što se tiče sajma u šeratonu samo jedan sistem mi se svidio, zaboravih kako se zovu zvučnici i sistem i diler, ali znam da su zvučnici bili tanki i široki samo su zvučnice stavljene u taj panel, a jedan se vidi na vrhu panela, ostalo skriveno tj. presvučeno čarapom, kao i moji vani.
Zvučnici su Emerald Physics cs2, takav tip otvorenog zvučnika se zove open baffle, gornji driver je jako osjetljiv i njega se može tjerati sa onim lampaškim ampom (Šebart) dok su ona dva bass drivera malo teža za potjerat i tjerao ih je amp made by Žac iz Karlovca. Firma je Ozone audio ili slično.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 22:19   #75
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Evo, u subotu sam u svom sustavu isprobao Primare I21. Dobra je bila kontrola,dinamika i detalji. Ali treba slušati dalje; jače ampove veće snage (velika soba). Polovno; ako je dobro, tak se brzo proda, da ne stigneš ni nazvati....
Primare ima 75W a Musical fidelity 105W. Toliko o snazi, ali nije ona toliko bitna koliko sinergija u sistemu. poslušaj, porta 1 će ti sigurno izaći u susret.

Quote:
olif kaže: Pogledaj post
U Sheratonu je bilo bogatije, ali isto su sobe premale, pa je bilo dosta boomy-ja. Npr. PMC zvučnici (veliki), koji su me zanimali su bili preglasno nacvrljeni, Avaloni su bili ok, ali soba mala, Audio Physic ok, WLM kaktak itd.
Ovi, boldani su svirali u Miralu ne u Sheratonu sa Almarro pojačalom od 18W i svirali su odlično. Čuo sam da su u subotu i nedjelju iza 17 sati bili slabi u basu, što je moguće jer se onda palila rasvjeta u hotelu pa je to valjda pojelo napon. I eto lošijeg zvuka. I onda kažu kako struja ne svira i kako strujni kabel nema utjecaja na zvuk
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 23:13   #76
Quote:
C.J.B. kaže: Pogledaj post
Koju zvucnicu na marantzov gramofon, do ~400kn?
Preporuke molim.
A koji phono preamp imaš ? MM ili MC?
Evo ti zgodan link pa malo istraži. Moja preporuka Audio Technica.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:41   #77
U novom broju HI-fi Choice su "nepristrani" Englezi ovako poredali integrana pojačala "solidne" entry-level klase:
Redosljed:
mjereno:
1. Cambridge Audio Azur 840V2 8.590 kn 135 W
2. Creek Evolution Integrated 5.690 kn 85 W
3. Arcam FMJ A28 7.480 kn 102 W
4. Cyrus 6 vs2 7.990 kn 48 W
5. Advance Acoust. MAP-105 3.700 kn 75 W
6. Audio Analogue Primo CentoVT 7.110 kn 88 W


Pa ti vidi........

Zadnje uređivanje olif : 28.10.2008. at 10:48.
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 17:07   #78
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
U novom broju HI-fi Choice su "nepristrani" Englezi ovako poredali integrana pojačala "solidne" entry-level klase:

Pa ti vidi........
A kaj da vidim? Pa uvijek govorim da treba poslušati sve što se može prije kupnje. A ti opet počeo sa linkovima i časopisima...
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 07:04   #79
Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
A kaj da vidim? Pa uvijek govorim da treba poslušati sve što se može prije kupnje. A ti opet počeo sa linkovima i časopisima...
Pa, ti reci svoj redosljed favorita.....(ili dodaj nove) !!??
Ipak je to Hifi tema !?
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 17:33   #80
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Pa, ti reci svoj redosljed favorita.....(ili dodaj nove) !!??
Ipak je to Hifi tema !?
Mogu reći svoje favorite samo iz game koju sam slušao, ne ove papirnate. Recenzije su zgodne za informaciju o zvuku komponente ali nisu Sveto pismo.
Ako ti je hifi hobi moraš malo i poderati cipele pa okolo na slušanje i skupljanje dojmova, kao sada na sajmu. Malo žuljeva na rukama od nošenja komponenti na kućno slušanje je isto dobro došlo.
Koliko sam skužio ti si u potrazi za boljim pojačalom, a porta 1 ga ima. MF 3.2 je koštao oko 10 000 kn i sad ga on prodaje za 5500. što te spriječava da ga čuješ i eventualno kupiš? Nemožeš naći recenziju o njemu? Počni vjerovati vlastitim ušima.
__________________
Ako znanost ne služi općem dobru onda je to zloupotreba znanosti ili nije znanost uopće!-Tesla
Nucleus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.