Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2009., 11:33   #1
Navijačke legende

čitajući ovaj forum primijetio sam da na njemu piše dosta ljudi koji nešto znače na tribini ili su značili...dosta je i starijih ovdje(30+) pa jel bi mogli napisati koju o ljudima koji su nam zadužili tribinu i scenu uopće...ljudi koji se pamte i događaji s istima...od nebrojeno puta spomenutih iće i bube,netko je spomenuo v.iz gajnica,marisolu,s.iz dubrave...ljudi koji su obilježili i zadužili grupu jer bez njih to nebi bilo isto,šta god danas moderni huligančići mislili o tome,jer na utakmice se išlo i prije bijelih tenisica...
vjerujem da i tovari ovdje konja za trku imaju...rijeka,osijek svi sta dobrodošli sa svojim upisima...malo vratiti vrijeme kad se na utakmice krenulo iz iskrenih i čistih,danas utopističkih, pobuda
svijetlo zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 11:44   #2
tovari imaju tovara za trku,jebeš konja..
kambek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:13   #3
Mitar i mago
pocivali u miru
G13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:30   #4
O G u L i N a C!!!!!!
samo pitam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:47   #5
klokan
jägermeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:24   #6
Što je momentalno sa klokanom?       ....išli smo zajedno u školu,razred do razreda bili...Sjetih se njega i one legendarne već isprepričavane šore sa milicijom prvi x,na Din-hajduk(87 god. mislim) ,tada smo stajali na istoku,isti je bio jedan od začetnika "nabrijanih" te se već u zraku osjetila tinjajuča atmosfera ,..tko će prvi krenuti.,dok su prijetnje pljuštale sa svih strana,..ekipa je konačno krenula sa riječi na djela..tako da je bilo par stampeda mi na njih oni na nas,...dojma sam i dan-danas ,da se murija nije dobrano tada provela, iako su optimistično "držali crtu" čitavih 7 sec....tekmu više nitko nije niti gledao,a torcida sa juga je vikala "ne dajte se purgeri"Uzrok šore je bio niz spontanih okolnosti,koji se baš poklopio u određ. momentu,...kao, nezadovoljstvo rezom 1:1, pa je lopta sluč.prebačena-izbijena  iz igrališta,upala drito nama na stajanje,te iz protesta nitko loptu nije htio vratiti u teren unatoč spikerovim uzaludnim molbama,dok nije uletio kordon četnika sa psima pendrečeči sve odreda skupa sa civilčićima njihovim,neki karatisti bili,premda su i oni uskoro "zalegli"(dva naša dečka pala u nesvijest,koliko vidio,prije šore).Lopta se nekako i vratila,ali šora je potrajala (jedino mi je pesa njem.ovčara bilo žao,kaj je najebal nit kriv ni dužan)
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 16:37   #7
klokan u norveškoj

Quote:
žacko1 kaže: Pogledaj post
Što je momentalno sa klokanom?       ....išli smo zajedno u školu,razred do razreda bili...Sjetih se njega i one legendarne već isprepričavane šore sa milicijom prvi x,na Din-hajduk(87 god. mislim) ,tada smo stajali na istoku,isti je bio jedan od začetnika "nabrijanih" te se već u zraku osjetila tinjajuča atmosfera ,..tko će prvi krenuti.,dok su prijetnje pljuštale sa svih strana,..ekipa je konačno krenula sa riječi na djela..tako da je bilo par stampeda mi na njih oni na nas,...dojma sam i dan-danas ,da se murija nije dobrano tada provela, iako su optimistično "držali crtu" čitavih 7 sec....tekmu više nitko nije niti gledao,a torcida sa juga je vikala "ne dajte se purgeri"Uzrok šore je bio niz spontanih okolnosti,koji se baš poklopio u određ. momentu,...kao, nezadovoljstvo rezom 1:1, pa je lopta sluč.prebačena-izbijena  iz igrališta,upala drito nama na stajanje,te iz protesta nitko loptu nije htio vratiti u teren unatoč spikerovim uzaludnim molbama,dok nije uletio kordon četnika sa psima pendrečeči sve odreda skupa sa civilčićima njihovim,neki karatisti bili,premda su i oni uskoro "zalegli"(dva naša dečka pala u nesvijest,koliko vidio,prije šore).Lopta se nekako i vratila,ali šora je potrajala (jedino mi je pesa njem.ovčara bilo žao,kaj je najebal nit kriv ni dužan)

Živi u Norveškoj, tu i tamo skoči na neku bližu dinamovu tekmu u Europi, eto, ako se ne varam mislim da je bio u Stuttgartu, i uz Dinamo ima još jednu ljubav Valerengu, čak je dobio i neku zabranu za njihove utakmice...
ps poslije spomenute tekme, murjak na motoru dobio ciglu u glavu, žao mi je motora...
zg2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:00   #8
ok.hvala.
cigla u glavu? ili u leđa?
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:36   #9
Boro poštar...Zadarski Chuck Norris!
Stelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:42   #10
Quote:
Stelt kaže: Pogledaj post
Boro poštar...Zadarski Chuck Norris!
taman san ga i ja tija spomenuti, mozemo tu jos dodati njegovog kolegu Butu. A ima ih jos sigurno.
solo_zara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:42   #11
Quote:
zg2000 kaže: Pogledaj post
Živi u Norveškoj, tu i tamo skoči na neku bližu dinamovu tekmu u Europi, eto, ako se ne varam mislim da je bio u Stuttgartu, i uz Dinamo ima još jednu ljubav Valerengu, čak je dobio i neku zabranu za njihove utakmice...
ps poslije spomenute tekme, murjak na motoru dobio ciglu u glavu, žao mi je motora...
Nije Valeranga nego Fredrikstad.
Na ovoj snimci ga vidiš kratko s megafonom u ruci!

http://www.youtube.com/watch?v=tdk5389COM8&NR=1
zak 0903 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 18:50   #12
mislim da se o V. iz gajnica daju romani napisati...koliko alkohola stane u onakvo malo tijelo(prije ove pizdarije šta mu se dogodila) to je čudo...a preko 200 gostovanja!!!80% tih gostovanja vlakom,jedan od posljednjih old school navijača,uz to i fanatik za dinamom čudo jedno!koliko tisuča brojeva sportskih sačuvanih,nevjerovatno!sigurno jedna od legendi naše tribine,a i šire...

V.kapa do poda!
svijetlo zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 20:10   #13
A kolko tek ima odrađenih koncerata Majki ili Bare i plaćenika...
Johnny Quid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 20:30   #14
1. buba
2. buba
3. buba
.........
15.mišo lanac
__________________
kacavida
šarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:08   #15
Fridrisktad

Quote:
zak 0903 kaže: Pogledaj post
Nije Valeranga nego Fredrikstad.
Na ovoj snimci ga vidiš kratko s megafonom u ruci!

http://www.youtube.com/watch?v=tdk5389COM8&NR=1
točno, velerenga mi je u mislima zbog klađenja u hokeju...

A kaj se tiče legendi, to stvarno moraju biti face s dugačkim stažem na tribini, bez previše mrlja u biografijama, a takvih je stvarno malo...
zg2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:18   #16
Po pitanju Torcide istaknit ću dva imena: pok. Vjenceslav Žuvela i Velimir Vele Ronkulin, spomenem li bilo koje ime još, ka treću osobu, stotine drugih nezaboravnih likova mogli bi se nać na tom trečem mistu, ipak mislim da su ova dvojica najviše doprinili razvoju Torcide, organiziranju i održavanju navijačkog duha i mentaliteta u Splitu i time zadužili sve nas da budemo dostojni njihovi slijedbenici.
Po pitanju Bad Blue Boysa, to je pok. Ivica Ićo Cindrić, ujedno i pripadnik Torcide, bez njegove volje želje i entuzijazma za organiziranom skupinom navijača Dinama, vi BBB, danas bi bili navijači nešto kasnije osnovani pod nekim drugim imenom.
HS 1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:34   #17
Z. iz Sesveta... od samih početaka i još uvijek aktivan, u svakom smislu...
spermint is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:35   #18
Quote:
G13 kaže: Pogledaj post
Mitar i mago
pocivali u miru
Bilo bi dobro da netko od starijih iz Armade mlađima i neupućeni opiše njihovu zajedničku smrt... nevjerojatna priča.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:37   #19
nisam baš stručnjak za to... al onaj neki Hasan !? Mislim da sam čul da je on bil neka faca prije.

Kao da je sa 16 dobio zabranu izlaska iz Zagreba kad se igrala tekma partizan - Dinamo u beogradu.
 
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 21:39   #20
Quote:
Kaj kaže: Pogledaj post
al onaj neki Hasan !?
Nemoj se ljutit, ali ti si BBB, navijač Dinama, i kažeš 'onaj neki Hasan'??? Što ćeš sljedeće pitat, u kakvim dresovima igra Dinamo?
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:02.