Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2014., 21:06   #2201
A kolika je vjerovatnost da ne upadnem? Znam da je tesko prosuditi situaciju ovako,ali panicar sam pa mi treba neko ohrabrenje ali u svakom slucaju objektivno misljenje
farmaceut97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 17:22   #2202
Quote:
farmaceut97 kaže: Pogledaj post
A kolika je vjerovatnost da ne upadnem? Znam da je tesko prosuditi situaciju ovako,ali panicar sam pa mi treba neko ohrabrenje ali u svakom slucaju objektivno misljenje
Mogu ti samo reci iz svog iskustva

Bila sam opca, prosla sam prvi sa 4 (3.5), drugi sa 4 (3.7), treci sa 4 (4.0) i cetvrti sa 5 (4.8). Nije ti bitno s koliko si prosla, bitni su ti prosjeci s kojima si prosla.

Na maturi sam pisala sve A razine (mat 4 - tocno u bod, eng 3, hrv 4) + dva izborna (bio 5, kem 3)

Preporucila bih ti da uzmes i jedan i drugi izborni jer ti se oba gledaju postotkom ako ih pises i na to dobivas par dodatnih bodova (bar je tako bilo u vrijeme kada sam ja upisivala)

Na listi za biotehnologiju (koju su u moje vrijeme upisivali studenti sa vise bodova nego sto su upisivali na PT-u i N) sam bila u gornjoj polovici.. s tim da sam imala prosjek srednje skole medu losijima, a maturu u top 10 studenata, a prima ih 60 za moj smjer.

Tako da, sve se moze

Nadam se da sam te barem malo ohrabrila
Rahaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 17:34   #2203
Jeste,I to kako! a ja sam prvi razred malo zabrljala ali prosjek mi je bio 3.3,dakle blize cetvroki nego trici.
Hvala vam na odgovoru I savjetima
farmaceut97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 19:30   #2204
Imam par pitanja u vezi pbf-a pa neka mi se netko od ljudi koji studiraju javi u pp.
SUDDEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 22:31   #2205
Quote:
SUDDEN kaže: Pogledaj post
Imam par pitanja u vezi pbf-a pa neka mi se netko od ljudi koji studiraju javi u pp.
Pitaj ovdje slobodno, pa da i drugi potencijalni budući studenti PBF-a čuju/vide/pročitaju, možda i njih zanima.
exodus175 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2014., 18:45   #2206
Ciao ljudi, da li netko zna koja je lozinka iz tehnologije mesa? bila bi mu zahvalna, thanks
PROFESORICA ANI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 23:23   #2207
Koliko je teska kemija na ovom faksu, tj koliko je uopce ima i kakva je razlika po smjerovima.? Jel onako cisto dosadna kemija u teoriji ili je zanimljiva i povezana sa ostatkom faksa?

bio mi nije problem naucit i zanima me, al brate kemiju nemogu smislit.. pogotovo ovo sto se uci u srednjoj skoli, ova cista beskorisna teorija.
foobarcreative is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 10:11   #2208
Quote:
foobarcreative kaže: Pogledaj post
Koliko je teska kemija na ovom faksu, tj koliko je uopce ima i kakva je razlika po smjerovima.? Jel onako cisto dosadna kemija u teoriji ili je zanimljiva i povezana sa ostatkom faksa?

bio mi nije problem naucit i zanima me, al brate kemiju nemogu smislit.. pogotovo ovo sto se uci u srednjoj skoli, ova cista beskorisna teorija.
Uf, ne znam što bih ti rekao jer kažeš da ne voliš kemiju, a kemija je više-manje glavni predmet ovog faksa.
Pa po meni, loše je to što se na prvoj godini počinje s Uvodom u kemiju, tj. općom kemijom. Mislim, to je logično jer se moraju izgraditi temelji za sve ostale kemije i to - profesor je odličan (iako kao osoba i ne baš ) i za predavanja mu skidam kapu, ali su laboratorijske vježbe loše napravljene u smislu da su asistenti loši i često čovjek nema pojma zašto nešto radi i koja je poanta toga, iako prate predavanja. To kasnije više nije slučaj, bilo na Fizikalnoj, Organskoj, Biokemiji.
Međutim, treba svakako zagrijati stolicu, ima puno teorije, kao i puno računa i većina će reći da je tu Opću nemoguće proći, ali nije nemoguće ako puno učiš i zapneš za to. I onda puno ljudi pada godinu zbog nje, odustaje od faksa i tako to... A sve dalje bude sve ljepše i zanimljivije.

Biologija je praktički nebitan predmet. Uzmeš predavanja, naučiš i riješeno. Ne daje joj se neki preveliki značaj.
exodus175 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 10:40   #2209
Quote:
exodus175 kaže: Pogledaj post
Uf, ne znam što bih ti rekao jer kažeš da ne voliš kemiju, a kemija je više-manje glavni predmet ovog faksa.
Pa po meni, loše je to što se na prvoj godini počinje s Uvodom u kemiju, tj. općom kemijom. Mislim, to je logično jer se moraju izgraditi temelji za sve ostale kemije i to - profesor je odličan (iako kao osoba i ne baš ) i za predavanja mu skidam kapu, ali su laboratorijske vježbe loše napravljene u smislu da su asistenti loši i često čovjek nema pojma zašto nešto radi i koja je poanta toga, iako prate predavanja. To kasnije više nije slučaj, bilo na Fizikalnoj, Organskoj, Biokemiji.
Međutim, treba svakako zagrijati stolicu, ima puno teorije, kao i puno računa i većina će reći da je tu Opću nemoguće proći, ali nije nemoguće ako puno učiš i zapneš za to. I onda puno ljudi pada godinu zbog nje, odustaje od faksa i tako to... A sve dalje bude sve ljepše i zanimljivije.

Biologija je praktički nebitan predmet. Uzmeš predavanja, naučiš i riješeno. Ne daje joj se neki preveliki značaj.

+

A sto se tice posla, ima li zaposlenja nakon faksa? i kakva tu zanimanja spadaju u biti..
foobarcreative is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 14:20   #2210
Quote:
foobarcreative kaže: Pogledaj post
A sto se tice posla, ima li zaposlenja nakon faksa? i kakva tu zanimanja spadaju u biti..
Ima, kod nas najviše u prehrani, farmaciji i stvarima tipa pročišćivači vode, ekološke stvari itd itd.
Ali jako kaskamo za inozemstvom jer je kod nas najviše zastupljena prehrana po tom pitanju.
exodus175 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2014., 22:31   #2211
Ako ti je kemija druga najvaznija sporedna stvar u zivotu i volis provodit vikende u prirodi rjesavajuci pufere, pbf je savrsen za tebe.
btw. exodus, mrtvo me zanima tko si, vidim da smo ista generacija, al s nikim te povezat
Dosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 16:34   #2212
Zanima me kakve su mogućnosti zapošljavanja u Hrvatskoj nakon završenog pbf-a smjer biotehnologija?
ellizabeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 20:05   #2213
Quote:
foobarcreative kaže: Pogledaj post
Koliko je teska kemija na ovom faksu, tj koliko je uopce ima i kakva je razlika po smjerovima.? Jel onako cisto dosadna kemija u teoriji ili je zanimljiva i povezana sa ostatkom faksa?

bio mi nije problem naucit i zanima me, al brate kemiju nemogu smislit.. pogotovo ovo sto se uci u srednjoj skoli, ova cista beskorisna teorija.
Ako nemres smislit kemiju nece ti biti lako na ovom faksu i ta "cisto dosadna kemija u teoriji" znaci ti apsolutno sve da bi "zanimljiva" (ne znam na sto tocno ciljas pod tim; laboratorijski rad pretpostavljam) imala smisla
Cyan1de is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 14:40   #2214
Zanima me jos ima li netko ko je na N da mi poblize objasni kakav je smjer?
BlaBlaBla3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 02:05   #2215
Quote:
exodus175 kaže: Pogledaj post

Biologija je praktički nebitan predmet. Uzmeš predavanja, naučiš i riješeno. Ne daje joj se neki preveliki značaj.
da, biologija je lagana

ali na genetici jebu te u mozak sa glupostima
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 19:08   #2216
Pozdrav svima, prioritet mi je ovaj fakultet-smjer biotehnologija.Ocjene u srednjoj skoli mi nisu tako bajne 1. i 3. razred dobar(3) ,2. vrlo dobar (4) , cetvrti ocekujem odlican(5) .Ima li ikakve sanse sa ovakvim ocjenama i dobro uradjenom drzavnom maturom ulazak na smjer biotehnologije ili je sve tracenje vremena?
HeXzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 20:55   #2217
Meni je dosta ljudi reklo da na pbf upadaju ovi kojima je farmacija bila prvi izbor pa nisu upali.
SUDDEN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 00:05   #2218
Quote:
SUDDEN kaže: Pogledaj post
Meni je dosta ljudi reklo da na pbf upadaju ovi kojima je farmacija bila prvi izbor pa nisu upali.
Nekad davno bilo, prije se crta znala pomaknuti za 30 i vise mjesta. Danas ih minimalno odustaje. Inace, ove godine je bilo teze upisati PBF (776 bodova zadnji na biotehnologiji) nego Farmaciju (742 boda zadnji).
Stingray is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:46   #2219
Hello!
Ima li netko Ivekovićeva predavanja i druge materijale iz opće kemije da mi može poslati? Pretty please ^.^
P.s. Dobila sam informaciju da Iveković neće preuzeti fizikalnu (kasno palim xD )
Buhica Bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:39   #2220
Quote:
HeXzo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, prioritet mi je ovaj fakultet-smjer biotehnologija.Ocjene u srednjoj skoli mi nisu tako bajne 1. i 3. razred dobar(3) ,2. vrlo dobar (4) , cetvrti ocekujem odlican(5) .Ima li ikakve sanse sa ovakvim ocjenama i dobro uradjenom drzavnom maturom ulazak na smjer biotehnologije ili je sve tracenje vremena?


koji bi izborni predmet uzeo kemiju ili biologiju?
SUDDEN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.