Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2011., 18:19   #1
Je li opasno biti dobar?

Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Bas_onako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:23   #2
sumnjam da dobri mijenjaju politiku
a možda nisu ni dobri ... nego su samo loši za sebe...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:25   #3
Quote:
Zeljkoo kaže: Pogledaj post
sumnjam da dobri mijenjaju politiku
Kako ne?
Isto kako dobijes tvrdu kozu nakon sto ju 'kaznjavas' fizickim radom tako razvijes i neku vrstu emocionalnog oklopa.

Ne pricam o tome da se ljudi u srzi promijene, nego da se prilagode okolini.
Bas_onako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:32   #4
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Amatera...
Ne ide to tako. Sad sam ja bio/la dobrica i spušila i sad će cijeli svijet vidjeti moju novootkrivenu zloću. Možeš eventualno postati frustriran, a bog sam zna kako je teško s takvim osobama. Čisto nepatvoreno zlo se najčešće ne vidi onako kako ga ti zamišljaš i da ga ideš odglumiti ne bi uspio. Čisto zlo najčešće upravo naglašava svoju dobrotu. Talentirano je. Inače ne bi bilo toliko inteligentnih ljudi regrutirano u šupendare. Da ideš glumatati zlo vjerojatno bi spušio koji odjeb uz eksplicitno objašnjenje da si svinja , ali da si pravo zlo žene bi ti jele iz ruke. Isto vrijedi i ako obrnemo spolove. Simple as that.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:35   #5
imam dojam da se u ovo blagdansko vrijeme vrti puno tema o "isplativosti"
isplativo mi je kupit vesericu klase A+ jer cu dugorocno ustedit na struji

ak sam dobra "jer mi se isplati", onda nisam dobra
kalkulantica sam
double effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:40   #6
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
nije opasno biti dobar, opasno je biti naivan.
tranquility is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:41   #7
Meni neki govore da će me netko iskoristiti jer sam dobar, no eto, još se nije desilo .
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:44   #8
Quote:
double effect kaže: Pogledaj post
imam dojam da se u ovo blagdansko vrijeme vrti puno tema o "isplativosti"
isplativo mi je kupit vesericu klase A+ jer cu dugorocno ustedit na struji

ak sam dobra "jer mi se isplati", onda nisam dobra
kalkulantica sam
egzaktli ili jesi ili nisi..ali ljudi vole maškare
Bastrado is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:48   #9
vele da se pametni maskaraju samo na fasnik....
double effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:00   #10
Zato se maske nose tokom cijele godine, a neki i cijeloga života. Suviše je teško pogledati zrcalo jer odraz je bijeg.
Bastrado is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:01   #11
nisu me nikad slomili, a bome ni nece
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:04   #12
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
nije opasno biti dobar, opasno je biti naivan.
Touche.
Gdje je onda granica izmedu naivnosti i ciste dobrote? Moze li covjek prestati biti naivan bez da se opece? Ne govorim o ljudima sa 50 godina koji su se nagledali svega i svacega u tudim zivotima, nego o onma koji tek pokusavaju prokuziti 'stvari.'

Vi ostali ste drugacije shvatili ono sto sam htio reci.
Nisam mislio da odjednom prestanes biti dobar u dusi, nego da promijenis nacin ophodenja sa drugim ljudima.

Quote:
double effect kaže: Pogledaj post
isplativo mi je kupit vesericu klase A+ jer cu dugorocno ustedit na struji
Isplativo je malo razmisliti o ovoj problematici dok si mlad prije nego dopustis da te netko emocionalno izranjava.
Kakve veze blagdani imaju sa time?
Bas_onako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:12   #13
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Touche.
Gdje je onda granica izmedu naivnosti i ciste dobrote? Moze li covjek prestati biti naivan bez da se opece? Ne govorim o ljudima sa 50 godina koji su se nagledali svega i svacega u tudim zivotima, nego o onma koji tek pokusavaju prokuziti 'stvari.'

Vi ostali ste drugacije shvatili ono sto sam htio reci.
Nisam mislio da odjednom prestanes biti dobar u dusi, nego da promijenis nacin ophodenja sa drugim ljudima.
Možebitno, ljudi drugačije percipiraju i običan kamen. Rekao si "isplati li se", što kod mene znači da osoba s namjerom biva "dobra" kako bi postigla neki cilj.
Što se tiče toga kako pronaći granicu između naivnosti i opreza, to sve opet ne ovisi od jedne osobe, jer kao što rekoh netko može nositi masku na licu cijeloga života, kako onda znati?
Bastrado is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:17   #14
ne znam kakve veze blagdani imaju s tim, samo mi se tak cini

a za godine ne brini, velika sam ja :-)
double effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:31   #15
Quote:
Bastrado kaže: Pogledaj post
Možebitno, ljudi drugačije percipiraju i običan kamen. Rekao si "isplati li se", što kod mene znači da osoba s namjerom biva "dobra" kako bi postigla neki cilj.
Ocito covjek moze odluciti ne citati izmedu 2 retka i cjepidlaciti zbog cjepidlacenja, a ne jer je bitno za temu.
Ali dobro, kriv sam!
Idemo to sve 'precizno definirati'..
Isplativost koju sam imao na umu bi opisivala vremensku ucinkovitost nekog stava/nacina ponasanja tj. koliki ce dio zivota covjek biti sretan ako jako pazi kome daje svoju dobru volju u odnosu na dio zivota proveden u sreci ako bi svu dobru volju 'zadrzao' za sebe i ljude koji su probili njegovu debelu kozu nakon sto se opekao (da, jasno mi je da medicinski nema smisla, hocemo li i to malo prodiskutirati prije nego pocnete doslovno shvacati? ).

Znaci imamo dobrog covjeka koji je dobar i jebat ga, dobar je. Nema nazad. Ne glumi, samo radi vanjsku prilagodbu koja se odnosi na nauceno ponasanje.
Ok?

Quote:
double effect kaže: Pogledaj post
ne znam kakve veze blagdani imaju s tim, samo mi se tak cini
A da.. vidi se po temama koje su cesto pri vrhu US-a u ovo doba godine da su ljudi malo vise emocionalni
Bas_onako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:33   #16
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
nije opasno biti dobar, opasno je biti naivan.
istina
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Meni neki govore da će me netko iskoristiti jer sam dobar, no eto, još se nije desilo .
bude..sve nas to ceka prije ili kasnije

pa koga bi iskoristavali i guzili ako se svi promjenimo u zločeste??
valderam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:36   #17
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Znaci imamo dobrog covjeka koji je dobar i jebat ga, dobar je. Nema nazad. Ne glumi, samo radi vanjsku prilagodbu koja se odnosi na nauceno ponasanje.
Ok?
I koje bi sad bilo pitanje?
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:39   #18
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
I koje bi sad bilo pitanje?
Quote:
tranquility kaže: Pogledaj post
nije opasno biti dobar, opasno je biti naivan.
Quote:
Bas_onako kaže:
Touche.
Gdje je onda granica izmedu naivnosti i ciste dobrote? Moze li covjek prestati biti naivan bez da se opece? Ne govorim o ljudima sa 50 godina koji su se nagledali svega i svacega u tudim zivotima, nego o onma koji tek pokusavaju prokuziti 'stvari.'
Ovdje tu, cini mi se.
Jos dodam ako usfali.
Bas_onako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:39   #19
Ne znam na što točno misliš, ali evo mog iskustva, možda te potakne na razmišljanje:

Ja sam oduvijek bila dobro dijete. Pristojna mamina curica; imam strpljenja, fina sam prema svima, kažem molim, izvoli, hvala, oprosti. Neki me vole, nekima sam bezveze, neki su me iskorištavali. I tu sad u igru ulazi prošlo vrijeme, jer sam se u jednom trenutku uhvatila kako radim nešto krivo i ne ide mi baš u životu, i "hej, odakle se ovoliko kretena stvorilo oko mene i gdje oni to mene nalaze?!"
A onda sam shvatila da ja nalazim njih, da imam razumijevanja za svačije mušice, dvoipolsatna kašnjenja, netoleranciju na moj loše nanešen lak na noktima, imala sam razumijevanja za "mislim da te volim, ali volim i svoju djevojku", za "znam da ti se nisam javio godinu i pol, al eto javljam ti se jer si ti jedina osoba s kojom mogu razgovarati i zaljubljen sam u tebe", za "ševio bih te iako živim s curom već godinu dana", imala sam razumijevanja za ljude koji me iskorištavaju i gaze jer su to, eto, njihove male specifičnosti i mušice i baš je lijepo biti okružen ljudima koji su tako malo čudni
Da bih na kraju završila okružena s ljudima koji imaju nekakvu psihijatrijsku dijagnou ili bi je trebali imati.

A onda se nešto dogodilo... Ne znam još uvijek što ali promijenila sam način gledanja na svijet. Nije se ništa dramatično dogodilo, nisam progledala odjednom, nisam se učlanila u 'adeze niti upoznala Isusa. Ali počela sam mijenjati obrasce razmišljanja i ponašanja i, što je najvažnije, naučila sam reći NE.

I dalje sam prema svima pristojna, čak i prema babama koje se naguravaju po tramvajima, ali postajem asertivnija (to je proces koji još uvijek traje) i imam više samopouzdanja i više se zalažem za sebe i mnogo lakše odbijam od sebe emocionalne vampire.

Biti dobar se svakako isplati, samo je pitanje prema kome i u kolikoj mjeri. Jer dobrota nije isto što i mazohizam. Ja bih za sebe možda mogla reći da sam "promijenila politiku", no, premda sam počela sebe stavljati na prvo mjesto, mislim da nisam postala ni okrutna, ni hladna ni sumnjičava
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 19:45   #20
oni dobrohotni će uvijek imati na pameti da daju sve od sebe onoj osobi za koju misle da je toga vrijedna... tu puno pomažu instinkti i onaj osjećaj u trbuhu kad upoznamo nekog... zato treba slušati sebe... naivci su oni koji u svakome čovjeku vide samo dobrotu i žmire na one loše stvari s nadom da će se ta osoba promijeniti...
naivčina možeš prestat bit, a ako si dobar teško da to možeš promijeniti.
SitnaRiba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.