Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2015., 10:02   #1
Trgovina obuće

Poštovani. Zainteresiran sam za otvaranje trgovačkog obrta obuće u Kninu. Puno ljudi ide u Šibenik kupovati tenisice jer navodno u Kninu nema trenutno dobre ponude s tim asortimanom. Zanima me ako imam ulog oko 20 000 do 25 000 kn da otvorim obrt ili da otvorim društvo s ograničenom odgovornošću ? Bavio bi se prodajom sportske obuće, tj Nike, Adidas, Puma, Converse, možda čak i Everest i tom hilfinger.
Napišite mi mišljenja o cijeloj situaciji, asortimanu, veličini prostora, imam li pravo na kakav poticaj sa strane?.
Osobno smatram da bi moglo upaliti jer sam grad ima 15 000 do 20 000 stanovnika + veliku okolicu kojem je Knin najbliže mjesto.
Ali, također me zanima mišljenja o istom.
Krmeljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 12:04   #2
Quote:
Krmeljak kaže: Pogledaj post
Poštovani. Zainteresiran sam za otvaranje trgovačkog obrta obuće u Kninu. Puno ljudi ide u Šibenik kupovati tenisice jer navodno u Kninu nema trenutno dobre ponude s tim asortimanom. Zanima me ako imam ulog oko 20 000 do 25 000 kn da otvorim obrt ili da otvorim društvo s ograničenom odgovornošću ? Bavio bi se prodajom sportske obuće, tj Nike, Adidas, Puma, Converse, možda čak i Everest i tom hilfinger.
Napišite mi mišljenja o cijeloj situaciji, asortimanu, veličini prostora, imam li pravo na kakav poticaj sa strane?.
Osobno smatram da bi moglo upaliti jer sam grad ima 15 000 do 20 000 stanovnika + veliku okolicu kojem je Knin najbliže mjesto.
Ali, također me zanima mišljenja o istom.
Ne znam da li bi to bilo izvedivo s ulogom od 200 tisuća kuna a kamoli 20 tisuća..
stipe30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 14:50   #3
S time ne možeš pokriti niti uređenje prostora - nažalost.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 14:52   #4
Dobra ideja, ali s tim parama...nikako.
kulinarka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 16:03   #5
Neznam kakva je potražnja, ali to je premalo para za početak. Nečeš imati izbora u dućanu, pa će svi svejedno iči u šibenik.
__________________
Pitam dakle učim.
Mango_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 17:46   #6
To imam za sad. Skupiti će se više bez brige. Samo me zanimaju neke dodatne informacije
Krmeljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 21:01   #7
Obrt je u svakom slucaju jeftinije otvorit od d.o.o, ali nisam siguran da li ti uopce mozes otvorit obrt za to sto namjeravas.. Uzmi i j.d.o.o u obzir..
U svakom slucaju para nemas ni priblizno, i sa koliko god da ulazis u biznis, jesi li ih spreman i izgubiti? Danas vecina mladih kupuje na netu, a da bi kupovali kod tebe, morao bi imati prilicno niske cijene, a one same po sebi znace i manje zarade, a o izboru da i ne pricam..

I btw. TOM hilfiNger?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 00:36   #8
Dobar savjet - nemoj obrt. Ako ti ne ide dobro, obrt je vezan na tvoj račun privatno...
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 18:04   #9
Hm.... koliko sam shvatio, ti bi u gradu gdje je velika nezaposlenost, vecina stanovnistva zivi na socijali prodavao Nike, Puma, Adidas, Hilfiger,....

Ako se ne varam u okolici nema ni zastupstva za Bentley automobile, njusis poslovnu priliku?
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 01:31   #10
Otvori doo, obrt nemoj vise nikad u zivotu ni spomenut, pa ni kroz zajebanciju.
Iskreno, slazem se sa svima da nije dovoljno love, ALI...
Mozes se sam dogovorit s partnerima na razbe odgode placanja, placanje pri prodaji, povrate, ne bih se mijesala u to. Imas li svoj prostor? Tko bi ti radio? E to su ti, prika, najveci troskovi. Ako imas svoj prostor i radio bi ti na minimalcu u startu, super.
Svaki moj novi pothvat je sjedanje nocima sa papirom, olovkom i kalkukatorom i na kraju ionako slusam sebe.

Good luck
Salata5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 01:34   #11
Quote:
theD kaže: Pogledaj post
Hm.... koliko sam shvatio, ti bi u gradu gdje je velika nezaposlenost, vecina stanovnistva zivi na socijali prodavao Nike, Puma, Adidas, Hilfiger,....

Ako se ne varam u okolici nema ni zastupstva za Bentley automobile, njusis poslovnu priliku?
Hahaha, odvalih. Kakav Bentley i conversice imaju veze?

Moze jos ubacit stogod u prodaju mozda, neam pojma sto jos fali u tom mjestu
Salata5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 01:50   #12
Quote:
Krmeljak kaže: Pogledaj post
Zainteresiran sam za otvaranje trgovačkog obrta obuće u Kninu. Puno ljudi ide u Šibenik kupovati tenisice jer navodno u Kninu nema trenutno dobre ponude s tim asortimanom.
Probaj skupiti više informacija i istražiti tržište.

U ZG se dosta informacija može dobiti preko Razvojne agencije. Postoji i nešto slično za Dalmaciju, pokušaj se učipiti s njima.

http://www.podi-sibenik.com/hrv/index.asp?cID=1
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:23   #13
Quote:
Salata5 kaže: Pogledaj post
Hahaha, odvalih. Kakav Bentley i conversice imaju veze?
Mozda to sto su to brandovi koji ne spadaju medju jeftine i ne ciljaju na socijalu od kupaca i kao takvi su cjenovno drugacije pozicionirani na trzistu u odnosu na neke druge brandove tipa Dacia. Naravno da Bentley i Converse nisu ista klasa, Bentley sam uzeo kako bi karikirao da neki lakse shvate problematiku.

Quote:
Salata5 kaže: Pogledaj post
Moze jos ubacit stogod u prodaju mozda, neam pojma sto jos fali u tom mjestu
Ne prodaje se ono cega nema u prodaji, nekih stvari s razlogom nema u prodaji, a to je zato sto se ne bi moglo prodavat u dovoljnim kolicinama za uspjesno poslovanje. Zato vecina firmi i propada u startu, uopce ne razmisljaju o tome tko bi kupovao njihov proizvod, nego svi racunaju kako imaju genijalnu ideju i kako su najpametniji buduci da se toga nije jos nitko sjetio, ustvari je, ali s razlogom ju nije proveo u djelo
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 17:24   #14
Ljudi su snobovi bez obzira imali para ili ne. I da otvoriš sportsku trgovinu u Kninu, ljudi će i dalje ići u Šibenik kupovat jer tamo je:
1.veći izbor, iako bi možda kupili isti komad odjeće koju i ti imaš u trgovini
2.veća kvadratura trgovine
3. sisata plavuša koja će ih poslužiti
A i kupovina odjeće u drugom gradu im je idealni razlog da im guzica vidi malo puta.
evilche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 19:37   #15
Možeš napraviti i mix, imati klasičnu trgovinu obućom sa muškim i ženskim cipelama i onda još uz to sportski dio; s tenisicama. Treba istražiti tržište.
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.