Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 15:03   #1
MOST: "Neće biti ukidanja devizne štednje" ?!

Čitam jučer na HRT teletekstu izjavu nekakvog Ivana Lovrinovića iz MOST-a, kako "neće biti ukidanja devizne štednje" !!!

Iznimno mi je drago što neće biti ukidanja, ali ono što me je zbilja šokiralo je što se tako nešto uopće spominje, a ako to netko spominje, onda me brine da netko o tome možda i razmišlja...

Što se zna o tome? Tko? Što? Zašto? Kako? itd...?

Otkud je to uopće došlo?

Trebam li razmišljati o povlačenju svojih Eura iz hrvatskih banaka?
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 17:44   #2
Katastrofa. Jel to po onoj "reci im da može biti još gore pa će bit zadovoljni sa svakim sranjem kojeg imaju sad!". Valjda jest.
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 18:38   #3
Ako to naprave, mogu slobodno pozatvarati sve banke, jer ode štednja vanka.

Koja budala moraš biti da ti to uopće padne napamet. To me podsjeća na ono "ukidanje" stare štednje, pa odjednom tvoja štednja postane državna.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:19   #4
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ako to naprave, mogu slobodno pozatvarati sve banke, jer ode štednja vanka.

Koja budala moraš biti da ti to uopće padne napamet. To me podsjeća na ono "ukidanje" stare štednje, pa odjednom tvoja štednja postane državna.
Ne moraš bit budala već razuman i pametan čovjek koji želi pomoći tvrtkama koje izvoze i žele izvoziti. Koga briga za štednju u bankama. Šta ona predstavlja? Apsolutno ništa
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 20:03   #5
Pitaj banke je li im znači išta. Pitaj državu, koliko im banke znače.

Nakon toga lijepo pitaj svakog normalnog čovjeka, je li on ima išta protiv da 20 milijardi eura štednje odjednom ode iz Hrvatske, pa slušaj odgovore. One koji kažu da ih boli ona stvar za tuđu štednju, ne uzimaju u obzir, ti nisu normalni/pametni/dodaj po želji.

Za izvoz nam treba slabija valuta i pristupačniji krediti, te firme koje su konkurentne i rade proizvod koji je vrijedan na modernom tržištu.

Trenutno nemamo nijedno u nekim relevantnim okvirima.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 21:21   #6
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Pitaj banke je li im znači išta. Pitaj državu, koliko im banke znače.

Nakon toga lijepo pitaj svakog normalnog čovjeka, je li on ima išta protiv da 20 milijardi eura štednje odjednom ode iz Hrvatske, pa slušaj odgovore. One koji kažu da ih boli ona stvar za tuđu štednju, ne uzimaju u obzir, ti nisu normalni/pametni/dodaj po želji.

Za izvoz nam treba slabija valuta i pristupačniji krediti, te firme koje su konkurentne i rade proizvod koji je vrijedan na modernom tržištu.

Trenutno nemamo nijedno u nekim relevantnim okvirima.
ne znaći ni bankamaništa imaju kod majki dovoljno jeftinog novca od ECB-a.
ali inače samo banke mogu ukinuti deviznu štednju kao na primjer šta su ukinuli štednju na $ stave smješne kamate i štednja nestane.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 09:10   #7
Ma nece most ukinuti deviznu stednju, samo ce natjerati banke da sve kredite pretvore u kunske, a to nece imati apsolutno nikakav efekt na stednju jer su to dvije posve nepovezane stvari u nekoj banci (copywrite by Lovrincevic & Most)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 10:43   #8
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Čitam jučer na HRT teletekstu izjavu nekakvog Ivana Lovrinovića iz MOST-a, kako "neće biti ukidanja devizne štednje" !!!
Lovrinović je bivši dekan najkorumpiranijeg fakulteta u hr.

zanimljivo je gledati kako je sve blaži prema bankama, što je dulje u politici...
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 22:35   #9
Najbolje ništa ne dirati još jedno 25 godina.evo i ćaća nam se vratio.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 22:46   #10
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Čitam jučer na HRT teletekstu izjavu nekakvog Ivana Lovrinovića iz MOST-a, kako "neće biti ukidanja devizne štednje" !!!

Iznimno mi je drago što neće biti ukidanja, ali ono što me je zbilja šokiralo je što se tako nešto uopće spominje, a ako to netko spominje, onda me brine da netko o tome možda i razmišlja...

Što se zna o tome? Tko? Što? Zašto? Kako? itd...?

Otkud je to uopće došlo?
Od ideja o ukidanju valutne klauzule


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.