Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2015., 12:04   #6441
Hvala
francy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 17:22   #6442
Quote:
francy kaže: Pogledaj post
Hvala
Molim
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 18:37   #6443
Pozdrav...u Splitu i okolici di mogu nac domaće kolače i torte za pir ? Od pekara eventualno Hrstić i Dobro jutro igraju ulogu...
Jel bolje imat svedski stol s kolačima i tortama ili stavit po malo na stolove ?
Kakva su vasa iskustva ?
Electric Smoke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 18:56   #6444
Meni se na mojoj svadbi dogodilo da mi slastičarna Grabar iz Zaprešića nije napravila ni dostavila tortu koju sam platila :-( Novci od torte su vračeni ali se nitko od gazda nije osobno ispričao nego samo zaposlenici
Picek25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 08:49   #6445
Da li itko zna gdje bi mogla nabaviti stalak za tortu u obliku panja? Znači ovako nešto http://www.wedsociety.com/wedding-ph...eddings/226796
anira is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 17:54   #6446
Quote:
anira kaže: Pogledaj post
Da li itko zna gdje bi mogla nabaviti stalak za tortu u obliku panja? Znači ovako nešto http://www.wedsociety.com/wedding-ph...eddings/226796
Probaj se raspitati u nekoj pilani, tamo ti to mogu napraviti! Ali lako moguce da neke slasticarne i imaju takvo sto jer cesto vidam na slikama...
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 13:46   #6447
Pozdrav... Zeljela bih na svom vjenčanju ukrašen desertni stol, ima stvarno odličnih ideja na pinterestu. Uz standardne torte, htjela bi cupcakes, popcakes, keksiće u posudama za kekse i sl. Pa me zanima radi li to netko na području Osijeka?
Taraosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2016., 12:45   #6448
Razmišljamo o više manjih torti, mogućnosti izbora za goste, a možda i posve izbacimo standardne kolače i dogovorimo sa salom voćni stol + čokoladnu fontanu.

Trebam preporuke slastičarnica u Zagrebu (može i manjih obrta), onih nerazvikanih (za te znam i sama, a znam i koliko deru).
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2016., 17:57   #6449
Mi smo zainteresirani za pekarnicu zemljic iz samobora, kolaci i torte izgledaju stvarno vrhunski, da li netko od vas ima iskustva s njima, koje su cijene, i da li su po okusu dobri isto ko i po izgledu?
04031989kom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 11:31   #6450
Zanima me ako znate nekoga tko radi torte onako kao jedna normalna torta i puno malih cupcake-ova ja sam si super zamislila samo me zanima cca cijena tih cupcake-ova, pa ako netko ima iskustva to bi bilo super! Hvala!!
anjcipanjci is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 11:50   #6451
Drage cure, može li pomoć oko slastičarne Mirna Victus iz Karlovca? Našla sam ovdje neke postove iz 2009. da nisu baš ok, pa ako netko ima novije informaicje? Hvala!
Shine0202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 12:22   #6452
Cure, što mislite kolika bi REALNA cijena bila nekoj ovakvoj torti, znači na tri kata, ukrašena šlagom, a unutra vjerojatno čokolada, eventualno na vrhu neka voćna
Da znam koliko da računam.

Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 15:15   #6453
Ja sa sam se raspitivala na sajmu kod Torte-Split i ženska je jako simpatična, super radi, i rekla nam je da će bez problema napraviti vegansku tortu, i da je npr. za 120ak gostiju dovoljna torta za 80ak gostiju. Dobit cemo i -15% ako se odlučimo kod nje :-)

Cijene torti ti se gledaju po komadu, s tim da cijena komada raste ovisno o dekoraciji. Npr. ovo po Splitu što sam gledala ide ti od 25kn komad pa sve do 40 itd. Ja kontam da će me ovdje jedna torta na 3-4 kata sa nekom normalnom, ne pretjeranom dekoracijom izaći oko 30 kn komad.
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 16:35   #6454
Iskreno, kad sam vidjela Dorotin post mislila sam napisati koliko će nas koštati torta al mi se nije dalo jer je bilo već puno riječi o tome, ali zato kad sam vidjela da na pitanje kolika bi bila REALNA cijena torte madam kaže 30 kn po komadu ahahaha pa mislim, bez uvrede, ali toliko ne košta ni komad prefine torte u poznatoj zg slasticarnici kod katedrale. Ok madam je govorila o veganskoj torti pa je to vjerojatno skuplje, al dorota je pitala za običnu tortu. Joj već sam jednom pisala kako me nerviraju te žnj cijene, al kako sam sad već pri kraju sa svime uzimam si za pravo da kažem i jos i tvrdim da sam u pravu da takve iznose plaćaju ili ekstra bogati kojima je ili svejedno ili žele sve najskuplje ili ekstra ne pametni ljudi koji ne razmišljaju o tome da, kako je rekla jedna forumašica na drugoj temi, postoji život i poslije svadbe.
Ugl, ono što sam vidjela na sajmovima cijene su po komadu i to od nekih 10 do 20 kn. Kada nazovete slasticarne razne ili obrte cijene nisu baš uvijek po komadu i utječe dosta toga - uzimas li i kolace kod njih, sastojci, oblik. Mi ćemo svoju platiti 1600 kn za oko 200 ljudi, imat ćemo jednu od badema i naranče na tri kata i jednu sa strane čokoladnu. Inače, odabrala sam ih nakon što sam probala kolače koje sam tražila da mi napravi kilu više kad ih bude radila za svadbu neku i bili su savršeni, i najiskrenije svi oni koje sam dobila na sajmovima za probu se mogu sakriti. Kad prođe svadba ću napisati recenziju, a ako nekog zanima koja je slastičarnica može pm.
mihalino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 17:19   #6455
Mihalino, o kojoj se slastičarnici radi, ako nije tajna?
božepetra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 17:25   #6456
Quote:
mihalino kaže: Pogledaj post
Joj već sam jednom pisala kako me nerviraju te žnj cijene, al kako sam sad već pri kraju sa svime uzimam si za pravo da kažem i jos i tvrdim da sam u pravu da takve iznose plaćaju ili ekstra bogati kojima je ili svejedno ili žele sve najskuplje ili ekstra ne pametni ljudi koji ne razmišljaju o tome da, kako je rekla jedna forumašica na drugoj temi, postoji život i poslije svadbe.
Ili netko tko voli finije torte od finijih sastojaka, ili netko tko ne voli hrpu šećera i brašna s malo voća da zamaskira okus torte, ili netko tko ima druge zahtjeve zbog prehrane, ili netko tko voli finu tamnu čokoladu, pravu naranču ili jagodu, ili netko tko će u izgledu torte guštat koliko je guštao u izboru bilo kojeg drugog detalja za taj dan pa ga je spreman platit, ili netko tko voli određen brend kolača iz određene slastičarnice i cijena mu nije problem jer baš to želi... Ili gušta u kolačima u tolikoj mjeri da je svjestan da ga 500kn koje uštedi na torti neće prehranit nit platit režije za ovaj život nakon vjenčanja, a njemu će bit poseban gušt.

Daleko od toga da je 30/40kn po komadu previše. Meni. I tebi.
Ali debelo generaliziraš i pretjeruješ.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 17:38   #6457
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Ili netko tko voli finije torte od finijih sastojaka, ili netko tko ne voli hrpu šećera i brašna s malo voća da zamaskira okus torte, ili netko tko ima druge zahtjeve zbog prehrane, ili netko tko voli finu tamnu čokoladu, pravu naranču ili jagodu, ili netko tko će u izgledu torte guštat koliko je guštao u izboru bilo kojeg drugog detalja za taj dan pa ga je spreman platit, ili netko tko voli određen brend kolača iz određene slastičarnice i cijena mu nije problem jer baš to želi... Ili gušta u kolačima u tolikoj mjeri da je svjestan da ga 500kn koje uštedi na torti neće prehranit nit platit režije za ovaj život nakon vjenčanja, a njemu će bit poseban gušt.

Daleko od toga da je 30/40kn po komadu previše. Meni. I tebi.
Ali debelo generaliziraš i pretjeruješ.
zašto automatski ako je nešto jeftinije znači da je odvratno, puno šećera, boje i margarina? mi smo svoju prefinu nutella tortu za 150 ljudi platili 1000kn i bila je savršena. lagana, bez umjetnih sastojaka i bez ikakvih pizdarija. al je jeftinija jer nije slastičarna u centru zagreba nego cca 100km od zg. al to ne umanjuje njenu vrijednost i kvalitetu.
my2mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 18:13   #6458
Quote:
božepetra kaže: Pogledaj post
Mihalino, o kojoj se slastičarnici radi, ako nije tajna?
Poslala sam ti poruku

Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Ili netko tko voli finije torte od finijih sastojaka, ili netko tko ne voli hrpu šećera i brašna s malo voća da zamaskira okus torte, ili netko tko ima druge zahtjeve zbog prehrane, ili netko tko voli finu tamnu čokoladu, pravu naranču ili jagodu, ili netko tko će u izgledu torte guštat koliko je guštao u izboru bilo kojeg drugog detalja za taj dan pa ga je spreman platit, ili netko tko voli određen brend kolača iz određene slastičarnice i cijena mu nije problem jer baš to želi... Ili gušta u kolačima u tolikoj mjeri da je svjestan da ga 500kn koje uštedi na torti neće prehranit nit platit režije za ovaj život nakon vjenčanja, a njemu će bit poseban gušt.

Daleko od toga da je 30/40kn po komadu previše. Meni. I tebi.
Ali debelo generaliziraš i pretjeruješ.
Ma da, malo je generaliziranje, ali nije debelo, i ne bih rekla da pretjerujem. Ok, ima posebnih okusa i stvarno neki rade čuda od hrane, i to je super, i isto tako ih ima groznih, ali skuplje nije uvijek garancija boljeg niti jeftinije znači lošije, ali može se naći nešto jako dobre kvalitete, ništa sad baš specijalno i to po REALNOJ cijeni. A kada sam kao generalizirala mislila sam na to da ljudi kad se žene pobrkaju te realne cijene pa im cijena torte od 30 kn/kom postane realna. Ja sam probala neke kolače koji su kao na glasu a meni nisu bili nimalo dobri, okus im je kao ok, al svi su isti od te slasticarske mase i meni je to grozno, a skuplji su od kolača iz naše slasticarne a ni do koljena njima. I ja volim posebne okuse i imat ćemo tortu po receptu koji sam ja dala slasticarki ali ne mislim zato da takva torta vrijedi cijelo bogatstvo, a da mislim dobro bih razmislila mogu li si to priuštiti i znala bih da plaćam veći iznos od uobičajenog.

Quote:
my2mag kaže: Pogledaj post
zašto automatski ako je nešto jeftinije znači da je odvratno, puno šećera, boje i margarina? mi smo svoju prefinu nutella tortu za 150 ljudi platili 1000kn i bila je savršena. lagana, bez umjetnih sastojaka i bez ikakvih pizdarija. al je jeftinija jer nije slastičarna u centru zagreba nego cca 100km od zg. al to ne umanjuje njenu vrijednost i kvalitetu.
Eto, može se zadržati zdrav razum


Ma sve je to ok, i 10 i 30 i 50, svatko kako hoće, al baš dosta čujem, što od pružatelja usluga, što od mladenaca, tako neke cifre kao pod normalno da se zapitam di mi to živimo, a znam da postoje jednako dobre ako ne i bolje usluge po realnim cijenama.
mihalino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 18:39   #6459
Quote:
my2mag kaže: Pogledaj post
zašto automatski ako je nešto jeftinije znači da je odvratno, puno šećera, boje i margarina? mi smo svoju prefinu nutella tortu za 150 ljudi platili 1000kn i bila je savršena. lagana, bez umjetnih sastojaka i bez ikakvih pizdarija. al je jeftinija jer nije slastičarna u centru zagreba nego cca 100km od zg. al to ne umanjuje njenu vrijednost i kvalitetu.
Nisam rekla da nešto što je jeftino mora biti puno šećera, boje ni margarina. Ali je opcija. Zato i imaš 7 "ili" gore.
Ima još ili koje si preskočila.
Možda želim skuplje voće ili bez brašna ili želim baš xy slastičarnicu...

Rekla sam da kvalitetnije košta više. Više od čega - nisam rekla.
Nebitno je jel 7 ili 30kn po komadu.
Činjenica je da ako torta nije biskvit i krema vulgaris, da košta više.
Nutella je po definiciji hrpa šećera i masti. Ne znači da mi nije fina. Ili da ne može bit tebi.

I sama si rekla - nije u zg. Nije ni u st možda, od kud je cura koja je rekla cijenu od 30. Puno je faktora koji utječu na cijenu. Od lokacije, količine, sastojaka, imena, popularnosti...

Ne volim svatovske kolače, nisam naišla još niti na jednu finu svadbenu tortu, a jela sam ih preko 100 sigurno. Ne znači da tebi ne mogu bit fini. Mojoj najboljoj frendici su bili savršeni kolači i torta na zadnjoj svadbi na kojoj smo bile, ja sam pojela komad tek da ga pojedem. Niti je bitno kome su fini - tvoj dan, tvoja torta, tvoj izbor i samo vama moraju bit fini.

Ali baš zato je glupo govoriti o tome što je pretjerana cijena nekom drugom i kako su ljudi koji ju plate glupi, bogati ili nezainteresirani.
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 19:21   #6460
Nemas razloga mene napadat, ja ti govorim kakve su cijene u Splitu. Bila sam na sjamu vjencanja u Spaladium areni i tamo sam se raspitivala. Npr. creme de la creme slaticarna jednu prosjecnu tortu za 110ljudi naplacuje 4500 kn, znaci 40kn komad; dok u svojoj slasticarnici nemaju nijednu tortu skuplju od 20kn komad. Torte Split nisu slasticarnica nego obrt, jako su popularni na facebooku;i prije nego sam rekla da bi torta bila veganska zenska mi je rekla da cijene ovisno o dekoraciji idu od 25-40k...nisam ja to izmislila. I onda kad sam rekla da bi mi bez jaja i sa biljnim mlijekom, rekla mi je da zbog toga cijena nije visa. Tako da glupo je sta pretpostvljas da sam npr. Ja razmazena ili patim od raskosa, a samo sam iznijela cijene za Split sto sam se iz prve ruke raspitala...
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:25.