Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2013., 22:21   #3861
Da, pogotovo za ove veterinarske linije misliš da su ne znam šta kvalitetno jer fino i cijenu nabiju u odnosu na klasični, a ono kad malo proučiš sastav skontaš da nije ništa puno bolja hrana nego klasični, zapravo čini mi se da je gora samo je prilagođena, tj. ima izbačena sranja koja smetaju kod određenih stanja. Zanimljivo mi je recimo da urinary linije uglavnom nemaju povećan postotak mesa jer se zna da struvirni kamenci nastaju zbog nedostatne količine mesa u prehrani jer meso zakiseljava urin već oni fino ubace nešto za zakiseljavanje i ajd bok. Pa to mogu i ja napraviti, ubaciti mačkama brusnice u hranu i eto, ja zakiselila.

Ma otkako sve više proučavam sve te hrane, načine na koji muljaju sa deklaracijama, sastavima (i posebno me nerviraju naši koji pola toga ne prevedu kako spada pa ispadne deklaracija nešto što nije) gade mi se.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 17:49   #3862
ovako: ne znam u kojem si dijelu zg-a, ali ako si blizu sesveta imaš mesnicu kalinski i i kod njih možeš naručiti goveđe i junjeće kaj god hoćeš, klaonica se nalazi u gradecu (kod vrbovca) a pošto tamo radim kupim tamo i to dobijem juneće srce za 15 kn kila (i to friško zaklano ), kila goveđih bubrega košta 3 kn!!!! u svakom slučaju bitno je naručiti telefonski prije, jer se to sve proda, meni su dali vizitku da ih ubuduće nazovem kaj hoću i koliko toga hoću. ova srca moja obožava, mogla bi pojesti valjda pola kile u danu bez problema.

da budem malo više OT: ja svoju hranim sirovim, i dobije tu i tamo mokre i suhe jednom tjedno (kakti zamjena za kosti). i sad sam joj zadnji put kupila hills za mačiće. neki dan joj dala i tu noć je u neko doba počela kihati dosta dugo je trajalo i još ujutro sam ju čula da kiše, a inače nikad ne kiše tako dugo, tako da mislim da ima veze s hillsom tj. s tim smećem od te industrijske hrane. sjećam se kad sam joj još na početku (tad nisam još bila pročitala temu o sirovoj prehrani mačaka) kupila one whiskas jastučiće i kad bi ih joj dala također je znala tu noć kihati dosta dugo. tako da kihanje definitivno ima veze s hillsom. sigurno neka alergija na neki sastojak
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 18:01   #3863
leeloo27 je iz osijeka
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 18:17   #3864

pa kaj u slavoniji nema mesnica gdje možeš kupiti mesa kakvog poželiš? žalosno
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 21:15   #3865
Ne znam, morat ću ići na glavnu tržnicu i pogledati tamo u drugim mesnicama, u ovima kojih ima najviše po Osijeku izgleda dobivaju rijetko. Kaže ženskica da traže i da naručuju ali da im rijetko dostavljaju i da se odmah rasproda čim dođe. Još moja mama pitala jel ima ono nekoji dan u tjednu kad dobiju, nema, ne znaju uopće kada im dolazi i koliko. Morat ću pitat staru u koju je išla točno pa otići u neku drugu njihovu i pitati, ako im je svuda tako nabijem ih onda u mesnice, a što je najtužnije imaju pored grada klaonicu tako da mi tek nisu jasni.

Ima u Konzumovoj online prodavaonici junećih jezika, jetrica i srca ali minimalna narudžba je 200 kn + dostava a baš toliko kila mesa ne mogu uzeti jel nemam di držati toliku količinu. Naravno išla sam u superkonzum kad već imaju na netu, ne drže uopće iznutrice.

Ma prolutat ću još malo po trg. centirma i ostalim mesnicama, ali da hranim mace isključivo sa mesom mislim da bi popizdila jer se očito ne možeš osloniti da netko ima redovito ono što trebaš.

Inače imamo ovdje mislim vindijine (vindonove ) dućane, odlična stvar jer se za jeftine novce mogu naći različiti dijelovi piletine i puretine.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 21:50   #3866
Ovaj hvaljeni Felidae, jel ima više vrsta hrane (za kastrirane, mačiće,,.) il?
evo ko je iz zg-a ima ovjde na akciji: http://www.tehnopolis.hr/product.asp...kg&code=659220
ja ću se morat bacit u potragu ovdje po Dalmaciji za tom hranom
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 22:25   #3867
samo je ta jedna vrsta
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 22:33   #3868
Ova tu Felidae sa linka je druga vrsta od one koja se prodaje u veterinarskoj. Ovo linkano je chicken and rice a ono je cat and kitten. Evo linkić: http://www.canidae.com/cats/cat_and_kitten/dry.html, razlika je u sastavu a i ovu drugu mogu jesti i mačići. Iako baš jako malim mačićima ja osobno ne bi ovo davala, meni su nekako ovo preveliki briketi za male mace.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 23:15   #3869
pitanje je da li se dobije ta chicken and rice ili su samo uzeli sliku s neta.
kad sam ju prije kupovala htjela sam uzeti i druge vrste, pa su mi rekli da se uvozi samo ta cat & kitten
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 23:46   #3870
To si kupovala u pet shopu ili preko ovih online?

Uspoređivala sam sastave od ovih prije nego sam uzela iz veterinarske (bila sam razmišljala da s ove stranice naručim ovu) i nije isti sastav, stavili su ok sliku, da je bio isti sastav ko od ove iz veterinarske naručila bi onda online. Ova cat and kitten mi se čini bolja.



edit:

Ova što se online može naručiti ima ovaj sastav:
Chicken meal, brown rice, chicken fat (preserved with mixed tocopherols), egg product, cracked pearled barley, peas, millet, natural flavor, flaxseed, potassium chloride, choline chloride, methionine, taurine, suncured alfalfa meal, inulin (from chicory root), lecithin, sage extract, cranberries, beta-carotene, rosemary extract, sunflower oil, yucca schidigera extract, dried enterococcus faecium fermentation product, dried lactobacillus acidophilus fermentation product, dried lactobacillus casei fermentation product, dried lactobacillus plantarum fermentation product, dried trichoderma longibrachiatum fermentation extract, vitamin E supplement, niacin, manganese proteinate, copper proteinate, zinc sulfate, manganese sulfate, copper sulfate, thiamine mononitrate, vitamin A supplement, biotin, potassium iodide, calcium pantothenate, riboflavin, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, manganous oxide, sodium selenite, vitamin D3 supplement, folic acid, cobalt proteinate, papaya, pineapple.

A ova iz veterinarske ima ovaj:
Sastav: pileće brašno, pureće brašno, smeđa riža, janjeće brašno, pileća mast (konzervirana sa vitaminom E i C, brašno ribe haringe, jaja, sjeme lana, lucerna, suncokretovo ulje, piletina alge, natrium klorid
lecitin, pivski kvasac, prirodne arome, linolenska kiselina, ekstrakt ružmarina, ekstrakt kadulje, amaran, FOS,DL metionin, taurin, alge, brusnice, jabuke, smrznuti dehidrirani probiotici, vitamin A, vitamin D 3, vitamin E, vitamin B 12, riboflavin, niacin, kolin klorid, kalcij pantotenat, folna kiselina, piridoksin- hidroklorid, tiamin, biotin, kelirani oligoelementi na aminokiseline (cink, magnezij, bakar, kobalt, željezo), kalcij jodid, natrij selenit, Bacillus Subtilis, kultura kvasnica, extrakt Yucce.


(evo u biti u originalu jer ovi naši znaju deklaracije malo po svome prevesti:
Chicken meal, brown rice, cracked pearled barley, peas, millet, chicken fat (preserved with mixed tocopherols), turkey meal, potato protein, lamb meal, egg product, natural flavor, flaxseed, ocean fish meal, potassium chloride, choline chloride, methionine, taurine, suncured alfalfa meal, inulin (from chicory root), lecithin, sage extract, cranberries, beta-carotene, rosemary extract, sunflower oil, yucca schidigera extract, dried enterococcus faecium fermentation product, dried lactobacillus acidophilus fermentation product, dried lactobacillus casei fermentation product, dried lactobacillus plantarum fermentation product, dried trichoderma longibrachiatum fermentation extract, zinc proteinate, vitamin E supplement, niacin, manganese proteinate, copper proteinate, zinc sulfate, manganese sulfate, copper sulfate, thiamine mononitrate, vitamin A supplement, biotin, potassium iodide, calcium pantothenate, riboflavin, pyridoxine hydrochloride (vitamin B6), vitamin B12 supplement, manganous oxide, sodium selenite, vitamin D3 supplement, folic acid, papaya, pineapple.)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 23:50   #3871
u pet shopu sam kupovala. mislim da je bilo ljudi koji su kupili preko tog online shopa, pa mogu reći koja se dobije
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 23:56   #3872
Ajd baš se nadam da će se javiti netko ko je naručivao jer sam ja odustala kad sam po sastavu skontala da nije ovaj cat & kitten. Mislim nije loša ni ova chicken and rice, a i isplati se uzeti čak i ako se plati dostava.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 10:52   #3873
ma ti prijevodi su im za krepat, čini mi se da sam na vreći od felidae našla da su ječam preveli kao bijela riža il tako nešto... očito u hrvata znanje stranih jezika i nije baš in..

nego, kupuje li tko landfleich konzerve u PC-u, ja sam nekad uzimala dok su bile po 100g, a velike nisam nikad, sad bi probala jer mi se čine ok, a broj mačaka je narastao .... PC mi nije baš na ruku, pa mi nije zgodno uzet jednu za probu, zanima me jel se sviđaju macama? moram naglasit da su extra izbirljive, a jedna imam i osjetljivu probavu jako...
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 11:29   #3874
ja jutros skupila sve brojeve stanica i dućana u krugu od 100km i krenem zvat za Felidae. Zovem prvu najbližu i taman im stiglo u dućan sad neznam koja, al koliko sam skužila sve su dobre. iako je na RC-u govno mu smrdi za popizdit, i jedne travu non stop, jedva čekam da promjenimo hranu
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 14:48   #3875
Quote:
lanaxx kaže: Pogledaj post
ma ti prijevodi su im za krepat, čini mi se da sam na vreći od felidae našla da su ječam preveli kao bijela riža il tako nešto... očito u hrvata znanje stranih jezika i nije baš in..

nego, kupuje li tko landfleich konzerve u PC-u, ja sam nekad uzimala dok su bile po 100g, a velike nisam nikad, sad bi probala jer mi se čine ok, a broj mačaka je narastao .... PC mi nije baš na ruku, pa mi nije zgodno uzet jednu za probu, zanima me jel se sviđaju macama? moram naglasit da su extra izbirljive, a jedna imam i osjetljivu probavu jako...
Ja kupovala svojima sve vrste, jeli su ih i bile su im ok. Jedino je micko imao probavnih tegoba na neku s račićima (valjda su račići) ili na neku s ribom, ali on meni zna imati proljeve i na druge marke hrane ako su račići u pitanju (i na neke ribe isto, nisam sad popamtila koje ionako mu izbjegavam davati te mokre s ribom, rađe kupim smrznute papaline ili srdele pa mu dam i od tog nema problema). Tako sa nije stvar u hrani već u mom micku, nešto mu smeta. On to ždere ko luđak ali nakon toga idu neke turbo smrdljive mekane kakice pa ima zabranu pristupa takvim hranama.

Quote:
.simply. kaže: Pogledaj post
ja jutros skupila sve brojeve stanica i dućana u krugu od 100km i krenem zvat za Felidae. Zovem prvu najbližu i taman im stiglo u dućan sad neznam koja, al koliko sam skužila sve su dobre. iako je na RC-u govno mu smrdi za popizdit, i jedne travu non stop, jedva čekam da promjenimo hranu
Jesu, sve su ok jedino što se ova iz veterinatske može davati i mačićima, a i ima brusnicu u sebi ša je dobra i za kastrirane (možda i ostale imaju nadodanu brusnicu, nisam proučavala sve detaljno)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 15:46   #3876
e thanks, budem ipak uzela samo piletina/pačetina pa ak se ne ukaki probat ću i ostale, ona jadna od mokre jede samo RC digestive sensitive (ili kad je loše intestinal i i/d) i stvarno bi htjela probat još bar jednu vrstu hranu, čisto da razbije monotoniju, valjda će upalit
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:20   #3877
Da, uzmi joj onda za početak tu i probaj joj možda malo dati čisto da vidiš kako će reagirati. Koliko sam proučavala sastav ta mi se čini relativno ok mokra hrana, ja svojima znam uzimati povremeno.

edit: usput jel netko od vas davao ove konzervice svojima: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...tel-200g.aspx? Čine mi se ok a i nisu preskupe.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:33   #3878
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
edit: usput jel netko od vas davao ove konzervice svojima: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...tel-200g.aspx? Čine mi se ok a i nisu preskupe.
moj je to jeo ,prdio ko lud od toga, usmrdio je cijelu kuću,tako da sam stala davati...

Zadnje uređivanje .simply. : 25.03.2013. at 16:38.
.simply. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:41   #3879


Joj moji su od suhog Iamsa prdili ko zvijeri. Prvo mi se dođe mican maziti i isprdi se ko svinja i onda mi je to isto i mačka napravila. Par dana su tako, valjda dok im se probava nije navikla. (koliko sam skontala iams je od pečenog mesa)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2013., 16:44   #3880
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Da, uzmi joj onda za početak tu i probaj joj možda malo dati čisto da vidiš kako će reagirati. Koliko sam proučavala sastav ta mi se čini relativno ok mokra hrana, ja svojima znam uzimati povremeno.

edit: usput jel netko od vas davao ove konzervice svojima: http://www.pet-centar.hr/detalji_pro...tel-200g.aspx? Čine mi se ok a i nisu preskupe.
misliš na čisto meso? neće ti one to jest, tj. samo jedna hoće, a ovim prasicama moram mješat sa mokrom da pojedu, a i onda brljave... one su ovisne o suhoj hrani, prije sam krivila royal, ali i na felidae je ista stvar, kao da su opsjednute tim keksima, a i vidi se na njihovoj težini

a carny sam probala uzimat i nisu htjele jest.. al moje su fakat specijalci..
__________________
There is something about the outside of a horse that is good for the inside of a man.
lanaxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.