Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 19:27   #2001
Bok ekipa, kupio sam Crosmana Benjamin Sheridan 5.5cal, kaj mislite o toj puskici? Sad sam ju upucao na 15m, od pet diabola bar 3 mi
idu u crno? Ne zanam kakva ce bit na vecu daljinu bar do 30m? Prodavac mi je reko da do 50m zrno ne pada, dal to moze bit istina?
fanjki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 19:43   #2002
Quote:
ma slavija je super samo je "malo"slaba. da ima jedno230m/s naravno u cal.5.5 jebala bi majku svima;
za gadanje meta susjedovog oluka,pivskih boca ........... je savrsena.
To su ti price za malu djecu xD gle danas sam gledao ovako konzerva 10 m nemoram ni ciljati na jedno 50 m pada iz 1 sa osloncem majke mi gadam u sredinu a di pogodi neznam samo sam danas gadao cep na 20 m samo tako pada a i na jendo 25-30 isto ga skinem samo tako...a bas nije slaba jel sam imo neko sranje za badminton i sa 20 m sam pogodio tu sipkicu od lima rupa dubine cca 1,5-2,5 mm
Lovac izdaleka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:03   #2003
Quote:
sharpshooter kaže: Pogledaj post
cal 4.5 imaš u livadičevoj u prostorijama hrvatskog streljačkog saveza firmo sport commerc. Ali samo pakiranja od 5000 kom na više.
Ja sam kupio kutiju od 500 komada danas u Moniju, ilica 132, 50kn. Malo skuplje nego u monsteru, ali mi je kraj kuce.
Kuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:19   #2004
DIANA mod. 48 BLACK

Evo ga.. toliko trazeno.. Ukratko cu vam napisati kakvo je moje misljenje o Diani 48(koju posjedujem, da nebi bilo zabune).. Ovako.. na prvi pogled kada sam je raspakirao osjecao sam se ko malo djete s novim auticem.. a kada sam je uzeo u ruke, e to je vec bilo nesto posebno.. puska je nesto savrseno.. cijela je crna i vidi se fina kvaliteta izrade.. odma sam nakon tega montirao svoju Gamo 3-9x40 optiku i malo isprobao kako mi lezi u rukama.. s montiranjem optike nije bilo problema.. nosaci koje sam dobio s optikom imaju trn koji sam ubacio u rupu na railu puske i dobro dobro zatego.. nakon toga problema s optikom nije bilo, sto cete vidjeti u nastavku ovog mog reviewa.. osjecaj je naravno bio fenomenalan,puska fino lezi u ruci.. odlicno je izbalansirana.. cekao sam punih 5 dana da prvi put opalim iz nje.. s obzirom na proslu Noricu, okidac uopce nije tvrd i pustite price sto ljudi pricaju.. uopce nije toliko tvrd.. trzaj do duse jest malo jaci, ali malo cvrsci stisak sve rijesava.. svidja mi se i kontrola od povratnog trzaja.. tako da ne morate napet oprugu da bi ubacili diabol, nego samo nategnete na prvi stupanj sigurnosnog sistema i ubavite diabol.. nikakvog pomaka optike nije bilo ni nakon nekoliko desetaka diabola.. jedini diaboli koje sam isprobavao na meti su bili Gamo expander i slozio sam ih na 20m u 2-2,5cm.. nakon toga sam probao RWS super point i od 3 diabola, sva 3 su bila na nekih 1-1,5cm.. sam izgled i kada ih uzmete u ruku govori sam za sebe, jer su napravljeni savrseno.. dakle, zakljucio sam da je preciznost vise nego dobra.. snagu sam isprobavao na gajbi pive sa 12m i naravno probio sam gajbu i slomio jednu bocu unutra.. diabol je bio Gamo Pro Hunter.. jos da napomenem s optikom nema naznaka nikakvim problemima.. eto, ako sam kome pomogo u odabiru puske, drago mi je.. ako imate dodatnih pitanja, javite..
__________________
Fas est et ab hoste doceri
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 08:04   #2005
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Evo ga.. toliko trazeno.. Ukratko cu vam napisati kakvo je moje misljenje o Diani 48(koju posjedujem, da nebi bilo zabune).. Ovako.. na prvi pogled kada sam je raspakirao osjecao sam se ko malo djete s novim auticem.. a kada sam je uzeo u ruke, e to je vec bilo nesto posebno.. puska je nesto savrseno.. cijela je crna i vidi se fina kvaliteta izrade.. odma sam nakon tega montirao svoju Gamo 3-9x40 optiku i malo isprobao kako mi lezi u rukama.. s montiranjem optike nije bilo problema.. nosaci koje sam dobio s optikom imaju trn koji sam ubacio u rupu na railu puske i dobro dobro zatego.. nakon toga problema s optikom nije bilo, sto cete vidjeti u nastavku ovog mog reviewa.. osjecaj je naravno bio fenomenalan,puska fino lezi u ruci.. odlicno je izbalansirana.. cekao sam punih 5 dana da prvi put opalim iz nje.. s obzirom na proslu Noricu, okidac uopce nije tvrd i pustite price sto ljudi pricaju.. uopce nije toliko tvrd.. trzaj do duse jest malo jaci, ali malo cvrsci stisak sve rijesava.. svidja mi se i kontrola od povratnog trzaja.. tako da ne morate napet oprugu da bi ubacili diabol, nego samo nategnete na prvi stupanj sigurnosnog sistema i ubavite diabol.. nikakvog pomaka optike nije bilo ni nakon nekoliko desetaka diabola.. jedini diaboli koje sam isprobavao na meti su bili Gamo expander i slozio sam ih na 20m u 2-2,5cm.. nakon toga sam probao RWS super point i od 3 diabola, sva 3 su bila na nekih 1-1,5cm.. sam izgled i kada ih uzmete u ruku govori sam za sebe, jer su napravljeni savrseno.. dakle, zakljucio sam da je preciznost vise nego dobra.. snagu sam isprobavao na gajbi pive sa 12m i naravno probio sam gajbu i slomio jednu bocu unutra.. diabol je bio Gamo Pro Hunter.. jos da napomenem s optikom nema naznaka nikakvim problemima.. eto, ako sam kome pomogo u odabiru puske, drago mi je.. ako imate dodatnih pitanja, javite..

daj molim te poslikaj tu optiku i nosače 360 stupnjeva, da vidim na što liči jer nigdje pobogu na internetu ne mogu naći sliku dostojne rezolucije, pa ako možeš - poslikaj nju i nosače
__________________
Don't run, you'll only die tired.
vikirebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 09:04   #2006
Quote:
Kuna kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio kutiju od 500 komada danas u Moniju, ilica 132, 50kn. Malo skuplje nego u monsteru, ali mi je kraj kuce.

A čovječe kako dižu cijene, do neki dan u Metkoviću bile 32KN . Ali nestalo ih!!!
Ali hebiga Dynamit nobel geco su stvarno jedne od najboljih tupih po meni.
raven-cali is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 09:32   #2007
Diana mod. 48B rewiew po mom mišljenju

Prvo sam naručio Dianu mod. 48 s običnim classic kundakom od drveta u 5,5mm. Zaprimio sam poziv od monster zaposlenika da tu classic verziju nemaju u 5,5mm pa sam prešao na mod. 48 Black. Uz pušku sam naručio i diabole ito redom po kvaliteti i nekoj preciznosti te po mojim dojmovima (ali san se zjbo što nisam pričekao, jer su poslije u ponudu došle RWS, Diana i Crossman diabole)! :
1. gamo rocket (precizne i vrlo probojne – na 15m s lakoćom probiju dasku 1 - 1.5cm)
2. gamo promatch (definitivno najpreciznije)
3. gamo expander (vrlo zeznute diabole, jesu precizne ali ostaju u meti i izazivaju šok i trenutni pad – vrlo jake diabole, jedne od najboljih za lov)
4. binco špic (sranje kroz gusto granje)

Napamet ne znam koliko sam dana čekao za isporuku, negdje oko 2-4 dana ali znam da mi je došla jutri. Vidio sam kutiju samo što je na njoj bila slika diane 34 pa sam odmah pomislio… ali nije bila, vjerojatno diana ima iste kutije za sve proizvode.
Otvorio sam kutiju i viola – diana 48 black i naručene diabole.
Napeo sam dianu na prvi zubac i primijetio da u njoj ima gamo promatch diabola, prvih par napinjanja je teško dok se ne naviknete i dok puška ne „popusti“ opalio sam metak i začula se jeka jača nego u malokaliberke. Pomislio sam – što sam kupio, gdje ću ja s ovim pucati… ali nemojte da vas to zabrine, pošto je puška nova i još uz to podmazana (što je glavni razlog buci – nakon 100 diabola kada je zvuk smekšao, ponovo sam ju podmazao i opet onaj buši uši zvuk – buka = zbog podmazivanja) inače je relativno tiha za toliku snagu. Prvih par diabola je završilo u starom loncu i zahrđalom željezu (oboje probijeno) čak je i staklena Jamnica boca stradala na 70m – samo skliznula popola, ali taj je pogodak sreća jer puška ima masivan prednji nišan, ko za lov na slona. Bez optike ne nadajte se ničemu dalje od 30m u vrh glave.
Na loncu sam primijetio razlike u udaru diabola. Najbolja varijanta je 5.5mm kalibar i optika 3-9x40mm ili 50mm




Vrline:
1. Ogromna snaga, neki ljudi u naselju nisu mogli vjerovati što su vidjeli
2. Elegantna izrada bez ijedne greške
3. Dizajn
4. Mehanizam, nakon 1000 diabola još snaga nije ni najmanje opala


Mane:
1. Masivan prednji nišan
2. Teška 4kg + dostojna optika = oko 4,5kg
3. Tvrd obarač
__________________
Don't run, you'll only die tired.
vikirebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 09:55   #2008
Quote:
vikirebic kaže: Pogledaj post
daj molim te poslikaj tu optiku i nosače 360 stupnjeva, da vidim na što liči jer nigdje pobogu na internetu ne mogu naći sliku dostojne rezolucije, pa ako možeš - poslikaj nju i nosače
Evo ti slika dok je jos bila na Norici.. izgubio sam nedje kabel od aparata, pa nemogu nove slike stavljat.. probat cu sutra, preksutra stavit nove slike..
__________________
Fas est et ab hoste doceri
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:08   #2009
Quote:
Kuna kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio kutiju od 500 komada danas u Moniju, ilica 132, 50kn. Malo skuplje nego u monsteru, ali mi je kraj kuce.
Ajde vi meni samo recite dje vi vidite na web stranici monstera , Nobel Dynamyte?
__________________
Fas est et ab hoste doceri
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:11   #2010
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Ajde vi meni samo recite dje vi vidite na web stranici monstera , Nobel Dynamyte?
Nigdje, ali je netko napisao da ih tamo ima po 40kn.
Kuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 10:39   #2011
e, to ti je ona stara poslovica: rekla kazala. mogu i ja reći da ima beeman kodiaka koji su mi od svih meteka u najnajužem izboru za testirati - ali ih nažalost nema

jebena nam ponuda ovdje - nemamo prave PCP i CO2 zračnice na tržištu, također nememo diabole tipa beeman ili crossman (ima u monstera crossmana ali nešto malo ito u 4.5mm) kao i JSB široku ponudu, a ne samo 3 vrste. nemamo opremu tipa mjerač brzine.........
__________________
Don't run, you'll only die tired.
vikirebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:27   #2012
__________________
Fas est et ab hoste doceri
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 11:57   #2013
na toj 3. - na koliko si to okoprilike metara ciljao i koliki je zoom
__________________
Don't run, you'll only die tired.
vikirebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 12:54   #2014
strasne slike ali i opasne
__________________
pomoc, napadaju sa svih strana
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 13:21   #2015
Bd-Zg ako moze misljenje na moj posljednji post?
fanjki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:14   #2016
Quote:
fanjki kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, kupio sam Crosmana Benjamin Sheridan 5.5cal, kaj mislite o toj puskici? Sad sam ju upucao na 15m, od pet diabola bar 3 mi
idu u crno? Ne zanam kakva ce bit na vecu daljinu bar do 30m? Prodavac mi je reko da do 50m zrno ne pada, dal to moze bit istina?
Onaj problem sa optikom probjaj rješiti tako da ju skineš i ponovno staviš, možda si nešto zabrljao kod montaže.
Reci mi koliko je jaka jer sam i ja htio naručiti taj model u 5,5cal.
Obrada mi ovako preko slike izgleda perfektno, kako je uživo?
Ovo da zrno nepada je malo nevjerojatno. Najlakše češ to isprobati tako da sad kad ti je upucana na 15M probaš gađati na 50M/npr. pa češ vidjeti koliko če ti dijabola pogoditi ispod centra, i to ti je pad.
Inače ja sam kupio Crosman 1000x i vratio jer mi se zaglavio okidač i nisam je mogao preklopiti. Čitao sam još par recenzija o tome. Nadam se da nisi te sreče, ako budeš javi da se zna!
bollas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 16:21   #2017
pozdrav svim clanovima foruma

bok decki, kako sam novi na forumu sve vas pozgravljam. Vjerujem da spadam u starije clanove ovoga foruma, a i prvi mi je u koji sam se uclanio iako se informatikom bavim jako dugo.
Vidim da ovdje ima dosta ljudi koji znaju kaj govore, onda odredeni broj zajebanta kaj je jako dobro, i neki koji nemaju veze o cemu pricaju.
Najveci autoritet je vidim gospodin BD-zg, kaj je i logicno s obzirom na njegovu profesiju i rekao bih financijsku situaciju. Procitao sam sve postove kaj je trajalo poprilicno, i slazem se sa 99,9% njegovih komentara, ipak iako ocito veliki profesionalac dogada mu se da iako zeli zadrzati objektivnost ipak preferira jednoga proizvodaca.
zelio bi reci: ne rade samo nijemci dobre aute u istome cijenovnom rangu ima i boljih.
: frankfurter virsle su jako dobre ( znam jer sam ih ko klinac puno jeo, zivio sam tamo) kasnije sam probao i bolje (nick mi je odabran sa razlogom)
:ne rade niti najbolje pivo ( to nemogu sto posto tvrditi jer dok sam zivio gore bio sam premali za pivo, a kasnije ga nikada nisam naucio piti)
:Pa tako vjerujem da ne rade niti iskljucivo u svim segmentima i istom cijenovnom razredu, zracne puske.
Znam da je ovo vec prilicno dugo stivo, molim da mi oprostite, ali ovako me bude vecina upoznala bolje nego da se dijelovi razbacaju po postu i onda se nemoze poloviti vecina.
Svoji sam prvu zracnicu dobio daleke 1970g. jasno svi pogadate koju marku, broj modela sam zaboravio(donio sam je sobom kad se stari vratio,) puska je bila jalo precizna ali ne odvec jaka. ( U Njemackoj zracnice sa zigom F nesmiju imati vise od 170m/s pa im buse klip) kad sam presao na drugo oruzje poklonio sam je zeninom necaku, kad ju sada vidim zao mi je. Potom sam se napucal u ratu i prosla me volja za time.
sada dolazimo do toga kako sam dosao na vas forum, imam poznanika koji se bavi odredenom jelatnoscu i trpi velike financijske gubitke zbog recimo ovako nekih biljaka (necu da me odmah izbace sa foruma, a niti poznaniku stvoriti probleme) uglavnom za rjesenje problema preporucio sam mu zracnicu, i tako dosao do vas, Problem je rijesen CROSMAN Benjamin Sheridanom. biljcice su puno puno vece od nekih biljaka spominjanih u vasim raspravama. Uglavnom mene je ponovo primilo plinkanje i odlucio sam kupiti zracnicu, i to najvise popljuvanu marku da vidim jel se pise iz iskustva ili se prenosi cula rekla kazala.
Buduci da nisam bogatas uzeo sam pusku od 1100kn i optiku od 500tinjak (zajeb, morao sam dokupiti nosac u komadu, tak da sam mogao odmah dati 700 i imao bi jacu optiku) Puska je HATSAN MOD.55S Cal4.5, htio sam 5,5 ali bila je zadnja. Kasnije cu vam reci dojmove i postaviti par fotki. jos jednom veliki pozdrav i oprostite na obilnome stivu
Old Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 16:31   #2018
dobro dosao old covjece, kad si vec bio u dragoj nam njemackoj mogao si izbrati nick alter mann
veselim se sto si prokuzio pravila pisanja i zeljno cekam review turcina
__________________
pomoc, napadaju sa svih strana
rubinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 16:43   #2019
hvala na dobrodoslici, mogao sam, ali vjerujem da vise ljudi kuzi old man nego alter mann, ipak se kod nas vise vrti americkih filmova od njemackih.
review stize moram reci da ima puno istine ali i neistine, ja sam uglavnom iznenaden, i to ne samo puskom nego i nekim diabolama, iako jos nisam pucao nekadasnjom omiljenom od RWS-a
Old Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 17:08   #2020
Pozdrav svima!
Ponosni sam vlasnik Diane mod 52. cal 5.5 i super sam zadovoljan sa puškom..
naime odlučio sam kupiti optiku za svoju Dianu..
obzirom da mi je to stvarno špansko selo molio bih za pomoć i savjet oko kupnje optike..
i još nešto.. koje diabolice preporučate za tu pušku.. bitna je preciznost i svakako kvaliteta..
Unaprijed hvala!

hrvoica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.