Natrag   Forum.hr > Razno > Baš razno

Baš razno Teme za koje još nije otvoren specijalizirani podforum.
Podforumi: Kolekcionarstvo, Quizorama.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 18:39   #201
Quote:
R istra kaže: Pogledaj post
e upravo se to meni desilo pogohio sam huhutalicu i odletila je negdje,nisam vidio di je otisla,zaj.. sam se jer nisam uzeo diabolu sa tupim vrhom.
O tome ja pričam.

Malena(4,5 mm),a relativno brza diabola,prostrijeli metu a ne prenese dovoljnu količinu energije da bi životinja bila onesposobljena.
Sa špicastim diabolama, situacija je još gora.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:35   #202
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Za imat tu viziju, fakat trebas bit fantom.. to mogu samo oni iz Gama takve price prodavat, npr s onom svinjom sto je lik "ubio" sa Gamo Hunter Extreeme.. mislim, jes to moguce, ali pod broj 1., neces ic u lov na medvjede sa zracnom sigurno, ili neces ici uopce tamo gdje ih ima bez lovacke.. 2. nece medvjed sigurno stat i dobro otvorit oci dok ga ti ciljas u oko... 3. na kraju krajeva, pogodit ces ti kurca moga dok medvjed trci za tobom...
A onaj fimič od gamo kako tip skine svinju na 15m to ti je domača svinja mješana sa divljom mi ih zovemo POLUTANI i svake godine ih istrebljujemo bezuspješno ta svinja nema mišiče kao divljak niti ima lubanju toliko jaku da podnese direktan pogodak u glavu
inače se nađe sačma ili metak od karabina u večim veprovima svinja se zavalja u blato i zakrpa si rane
ja sam skinul vepra od 170kg ono 100% prva plečka i frajer dao gasa 1h sa krvosljednikom sa ga tražio
a za medvjeda čim teže zrno ili 12.kugla ali ne potkalibarna jer radi malu štetu prebrza je i ne lomi kosti dok prolazi
i naši medvjedi bježe ko vrag od tamjana kad vide čovjeka još pogotovo kad taj puca po njemu
i neko je spomenuo da bi lovio zeca sa zračnicom
zaboravi
koliko su bedasti toliko su oprezni znam 1 čovjeka koji zna nači zeca na spavanju inače nema šanse
zračnica je zakon za štakore i sl gamad
nemojte pričati kak pucate po mačkama jer ak vas snime ovi iz zaštite životinja kazne su preopake nabavite si ultrazvučne rastjerivače i nema više mačke 100m u krugu ali ti smetaju svim životinjama tak da niš niste napravili
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:41   #203
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Gađaj ih kamenjima, onda te nece cut!! Nego, ljudi su stvarno govna, prijavili bi tako susjeda, kako to mrzim!!! stoka gadna!!
ahh imam u ulici jednu budalu kaj je u ovim ZELENIMA taj mi najviše radi sranja
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 19:56   #204
kako mi idu na kurac ti zeleni,samo seru,a kad je susa i kad zivotinjama trba voda na poilistima i kad lovci furaju vodu u sumu oni hlade jajai pizde pod klimama isamo cekaj kad ce moci malo da seru. nabijem i njih i njihove prosvjede
R istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:28   #205
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
ahh imam u ulici jednu budalu kaj je u ovim ZELENIMA taj mi najviše radi sranja
Jebeš zračnicu,za takve je Zolja ili RPG
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:41   #206
Ma kakvi to nije dovoljno osobno
istina je da po zimi ostavljamo hranu po šumi da životinje lakše prežive i nikad ali nikad ni jedna udruga nije se ponudila da nam pomogne napuniti hranilice i sagraditi nove hranilice
po meni su to licemjerne budale kojima je jako dosadno u životu pa si nađu nekoga na kome če se iživljavati
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 20:43   #207
Moja puška je očajni kineski poluproizvod Shanghai B2-2A, 4,5 mm, kojeg sam ja "tjunirao"-polirani svi unutrašnji pokretni dijelovi,postavljene pločice pod krajeve opruge,unutrašnjost cilindra ispolirana do visokog sjaja,i još neke sitnice.
Optika je Tasco 4x20.Za moje potrebe i više nego dovoljno.


Preciznost-iz ruke na nekih 25-30 metara grupa od 5 pogodaka ispod 10 cm.
"Zasluga" radi ovakvog rezultata pripada prije svega užasnom okidaču.
Iako sam ispolirao dosjed okidača i dosjed na klipu puške on je i dalje tvrd,te puška pri okidanju dosta "pleše" u ruci.
Međutim za pušku koja je koštala 320 kn i optiku od 100 kn,mislim da je to odličan rezultat.

Gađao sam iz Slavije 631,mislim da je dotični primjerak bio '76 godište,ta puška je mrak.
Savršeno ožljebljenje cijevi,bez tragova hrđe i nakon 30 godina,jebena preciznost,jedina joj je mana bila užasno lagani okidač.

Mislim da sam odlično prošao,jer ne pucam baš previše pa bi neki skuplji model u mom slučaju ostao neiskorišten.
Nadam se jednog dana nekako se dokopati neke PCP puške,malo veće energije(minimalno 15-20 ftlbs)
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:46   #208
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
O tome ja pričam.

Malena(4,5 mm),a relativno brza diabola,prostrijeli metu a ne prenese dovoljnu količinu energije da bi životinja bila onesposobljena.
Sa špicastim diabolama, situacija je još gora.
Slusaj, organi kod ptica su poprilicno zbijeni.. to sam primjetio kod nekoliko njih dok sam ih nožem paro.. ja neznam na koje ti udaljenosti mislis, ali ja nisam ubio nijednu blize od 15m, tako da neznam sto pricas sa ovim prostrijeljenjem.. Ja ti govorim da sam ih ja x ubio, a da nije bilo u glavu i u srce, a da su pale ranjene na isto mjesto.. btw, u glavu mozes gadjat samo sa 10 m.. jer za malo dalje treba malo preciznija puska, jer ces pogodit kurca moga.. nije to vepar ili slon koji ima glavetinu becku, nego ptica mala.. i ja ako hoces cu ti snimit sve, od strijeljanja do ciscenja ptice, da ti dokazem da je mozes ubit a da nije srce ni glava..nevjerni Toma..
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:55   #209
Quote:
R istra kaže: Pogledaj post
kako mi idu na kurac ti zeleni,samo seru,a kad je susa i kad zivotinjama trba voda na poilistima i kad lovci furaju vodu u sumu oni hlade jajai pizde pod klimama isamo cekaj kad ce moci malo da seru. nabijem i njih i njihove prosvjede
Da... fakat su kreteni.. trebaju i oni shvatit nase potrebe.. isto ko sto se njima sere tako se i nama ubija.. samo sto mi nesto i ucinimo u vezi tega, a oni nista
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:58   #210
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Moja puška je očajni kineski poluproizvod Shanghai B2-2A, 4,5 mm, kojeg sam ja "tjunirao"-polirani svi unutrašnji pokretni dijelovi,postavljene pločice pod krajeve opruge,unutrašnjost cilindra ispolirana do visokog sjaja,i još neke sitnice.
Optika je Tasco 4x20.Za moje potrebe i više nego dovoljno.


Preciznost-iz ruke na nekih 25-30 metara grupa od 5 pogodaka ispod 10 cm.
"Zasluga" radi ovakvog rezultata pripada prije svega užasnom okidaču.
Iako sam ispolirao dosjed okidača i dosjed na klipu puške on je i dalje tvrd,te puška pri okidanju dosta "pleše" u ruci.
Međutim za pušku koja je koštala 320 kn i optiku od 100 kn,mislim da je to odličan rezultat.

Gađao sam iz Slavije 631,mislim da je dotični primjerak bio '76 godište,ta puška je mrak.
Savršeno ožljebljenje cijevi,bez tragova hrđe i nakon 30 godina,jebena preciznost,jedina joj je mana bila užasno lagani okidač.

Mislim da sam odlično prošao,jer ne pucam baš previše pa bi neki skuplji model u mom slučaju ostao neiskorišten.
Nadam se jednog dana nekako se dokopati neke PCP puške,malo veće energije(minimalno 15-20 ftlbs)
Sa tim slavijama ti se je treniralo po streljačkim klubovima i bivša juga je skupila masu medalja baš sa tim puškama
a kaj se tiče kineza neznam ja to ne volim raskapati niti ih preporučujem da ih ljudi kupuju cijena je definitivno ispod svih cijena na tržištu
mislim kad pogledaš LOGUN za 800 eura razlika je vidljiva ali baš kak ti kažeš ak je tebi ok to je najbitnije
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 21:58   #211
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Neće ići.

Ukoliko pogodiš pticu(malenu/srednju) sa 4,5 mm(a bogami i sa 5,5) bilo gdje osim u glavu/srce ptica će biti u mogućnosti odletjeti ili nestati ti izvidokruga.

Osim ako oko tebe nije čistina u krug 50-100m.I to jebena čistina,sa vrlo niskom ili nepostojećom travom.
Ne pricaj gluposti.. to si ti mozda gadjo zmajeve...
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:02   #212
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Ne pricaj gluposti.. to si ti mozda gadjo zmajeve...
patku je teško skinuti dopuštena nam je sačma od 3mm i ak je dobro ne poklopim ima šanse da je samo okrznem jer ima opako perje a čeličnu sačmu ne volim koristiti jer mi dere cijev a nije baš bila jeftina
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:14   #213
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Ne pricaj gluposti.. to si ti mozda gadjo zmajeve...
Nisu bili zmajevi,nego vrapci i kosovi(svega nekoliko,ali i to je previše)

Pogodiš ga, perje frca na sve strane(doslovno) a dijabola samo proleti kroz njega.

Neki jadnici su na taj način preživjeli 3 dijabole dok nisu bili pogođeni u glavu.
Nehumano i neefektno
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 22:20   #214
uzmi malom sa kareta kuglicne lezajeve hehehehehehe
R istra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:06   #215
Thumbs up

Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Za imat tu viziju, fakat trebas bit fantom.. to mogu samo oni iz Gama takve price prodavat, npr s onom svinjom sto je lik "ubio" sa Gamo Hunter Extreeme.. mislim, jes to moguce, ali pod broj 1., neces ic u lov na medvjede sa zracnom sigurno, ili neces ici uopce tamo gdje ih ima bez lovacke.. 2. nece medvjed sigurno stat i dobro otvorit oci dok ga ti ciljas u oko... 3. na kraju krajeva, pogodit ces ti kurca moga dok medvjed trci za tobom...
Ha ha ha umro sam od smijeha kad sam pročitao odgovor o viziji i medvjedu
K0ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:55   #216
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
patku je teško skinuti dopuštena nam je sačma od 3mm i ak je dobro ne poklopim ima šanse da je samo okrznem jer ima opako perje a čeličnu sačmu ne volim koristiti jer mi dere cijev a nije baš bila jeftina
Pa, govorim za zracnice... jbt, kolika je patka, mozes je gadjat u sto hoces.. a i normalno je da ces tesko nju sa zracnom iz prve ubit.. slomijes joj krila i to ti je to, nece vise klepetat sa njima..
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 14:59   #217
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Nisu bili zmajevi,nego vrapci i kosovi(svega nekoliko,ali i to je previše)

Pogodiš ga, perje frca na sve strane(doslovno) a dijabola samo proleti kroz njega.

Neki jadnici su na taj način preživjeli 3 dijabole dok nisu bili pogođeni u glavu.
Nehumano i neefektno
Pogledaj ti omjer vrapca i dijabola.. pa jebo mater, dje si ti njega pogodio, ako ti je nastavio letit.. ja kad god sam pogodio, zaklepeto bi par puta i pao odma.. nemoze letit sa rupom u stomku.. mozda si ga falio i mozda je samo bio star pa mu opadalo perje hahahahaha... ali, salu na stranu, meni se to nije nikad dogodilo.. ili stvarno dobro pogadjam, ili se vrapcima vise neda zivit...
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 15:09   #218
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Moja puška je očajni kineski poluproizvod Shanghai B2-2A, 4,5 mm, kojeg sam ja "tjunirao"-polirani svi unutrašnji pokretni dijelovi,postavljene pločice pod krajeve opruge,unutrašnjost cilindra ispolirana do visokog sjaja,i još neke sitnice.
Optika je Tasco 4x20.Za moje potrebe i više nego dovoljno.
Preciznost-iz ruke na nekih 25-30 metara grupa od 5 pogodaka ispod 10 cm.
"Zasluga" radi ovakvog rezultata pripada prije svega užasnom okidaču.
Iako sam ispolirao dosjed okidača i dosjed na klipu puške on je i dalje tvrd,te puška pri okidanju dosta "pleše" u ruci.
Međutim za pušku koja je koštala 320 kn i optiku od 100 kn,mislim da je to odličan rezultat.

Gađao sam iz Slavije 631,mislim da je dotični primjerak bio '76 godište,ta puška je mrak.
Savršeno ožljebljenje cijevi,bez tragova hrđe i nakon 30 godina,jebena preciznost,jedina joj je mana bila užasno lagani okidač.

Mislim da sam odlično prošao,jer ne pucam baš previše pa bi neki skuplji model u mom slučaju ostao neiskorišten.
Nadam se jednog dana nekako se dokopati neke PCP puške,malo veće energije(minimalno 15-20 ftlbs)
Slazem se u vezi slavije.. inace su okidaci kod nje slabi, ali preciznost je sto kazes, fenomenalna..ajde bar da se u jednome slozimo..hahaha.. i da te pitam, kako se boga ti preracuna ovo ftlbs???
Cyber_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 16:25   #219
Quote:
Cyber_07 kaže: Pogledaj post
Pogledaj ti omjer vrapca i dijabola.. pa jebo mater, dje si ti njega pogodio, ako ti je nastavio letit.. ja kad god sam pogodio, zaklepeto bi par puta i pao odma.. nemoze letit sa rupom u stomku.. mozda si ga falio i mozda je samo bio star pa mu opadalo perje hahahahaha...
Vrabac ne bi odletio.

Nakon pogotka u tijelo,malo bi klepetao i nestao na šumskom tlu.Jednostavno zavuče se negdje u nisko raslinje,grmlje ili visoku travu i jednostavno ga onako sitnog više ne možeš naći.

Kos,ukoliko ga se pogodi u tijelo,napravi to isto.

Dok recimo pogodak u glavu trenutno usmrti životinju.


I za tvoj drugi post
http://www.chapelsteel.com/ft-lbs-joules.html

Konverter iz veličina izraženih u fitima po libri- odnosno foot pounds u džule(mjerne veličine za energiju-u ovom slučaju diabole).
Ft/lbs je imperijalna mjerna jedinica(UK i US),a Joule je mjerna jedinica SI sustava.

npr Slavia 631 je oko 6-7 ft lbs "snažna".

Ima pušaka od gotovo 100 ft/lbs.
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 21:21   #220
"Dobio sam informaciju iz jednog lovačkog dučana koji drži Diana zračne puške da su mu se u 2mj. vratile 4 zračnice na popravak pod garancijom!!! Pa mi je preporučio španjolski Gamo za koji tvrdi da je zakon!!!"


evo ovo je informacija sa drugog foruma koj prati isu temu,sta reci?????? nisam vise pametan
R istra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:50.