Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2007., 20:27   #41
Ovisno sa kime dolazi i u kojoj dobi..
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 20:46   #42
Quote:
ja i bash ja kaže: Pogledaj post
nedjeljni ručak "po domaće" ...obavezni sastojci a kombinacije su slobodne :

....
dakle - nije da nedjelja ne postoji kao poseban dan u MOJOJ kuhinji , a od svega gore navedenog može se itekako složiti 52 kombinacije godišnje
heheheh... mene je nekad znala bas smetat ta "tradicionalnost", jer je uvijek bilo da se tocno ZNA kaj se jede nedjeljom i nema trt-mrt!
Moja mama ne odmice od ovih okvira i recepata nedjeljnih ruckova jer joj onda "to nije nedjeljni rucak"
(sto ce reci da nema sanse da se napravi lazanje ili piletina na kineski ili meksicki ili kaj god ovak "nekonvencionalno" ...)
Jedino kaj joj se vise bas ne da radit kolace, pa to ja radim kad dodjem do njih...

Ma... simpa je to sve zapravo
__________________
Haikus are easy
But sometimes they don't make sense
Refrigerator.
kinara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 20:50   #43
naravno da je simpa..treb sacuvati tu vrijednost obitelji i druzenja kad vec sve drugo ide u pm.onaj ko to nikada nije imao,ko nije blizak sa obitelji,vrlo tesko ce shvatiti poantu.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 21:41   #44
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
ja nism ni pitala dal kuhate,nego dal jos imate..nije bitno ko kuha.meni su cijeli zmoj zivot nedjeljom kuhali drugi-prvo,baka,pa mama,pa i onda kad nisam radila-mama..ali smo imali nedjeljni rucak i imat cemo ga gdje god da jesmo i bilo kada.tak to je i tak bu bilo.a ko kuha,nije bitno.poanta je u sakupljanju za stol za domacom klopom kak nekad..cega je sve manje a u usa medu amerima uopce ne.


ne, samo si u prvom postu popljuvala sve zene koje ne kuhaju obiteljske nedjeljne ruckove - 'sracke iz mikrovalne'

na ovom se podforumu necesh tako razgovarati sa zenama koje rade i SAME kuhaju za obitelj jer ima mame ne zive vrata do

upristoji se i ne popuj bez pokrica
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 22:54   #45
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post

U stara vremena u nedjeljno jutro se je oblačila najbolja roba, išlo se u crkvu, poslije toga žene i djeca bi išle doma činiti ručak dok bi muževi ostali na piću i čakuli. I onda bi došao ručak, obićno malo bogatiji, obiteljske čakule, nerjetko su se na takvim objedima rješavale i obiteljske razmirice i u atmosferi blagdanskog ručka uvijek su se nalazila dobra rješenja.

Danas je ipak drugačije.
Sjećam se ranog djetinjstva i nedjeljnih ručkova. Mi klinci smo se vani igrali, tateki su išli na sajam automobila ili su prali svoje metalne ljubimce pred kućom, a mamice su rmbale i na ukrašeni stol stavljale obavezno! pečenog piceka s prilogom i salatom.
A onda bi se umorni tateki povukli na spavanje, a umorni mameki su išli prati suđe. Mi djeca smo morali biti tiho, da ne probudimo umorne tateke.

Danas je ipak drugačije. Srećom.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 12:06   #46
nedjeljni ručak? imam tu pojavu, al nije tak ortodoksna kak je nekad bila. fala bogu. održala se juha (iako se ne bi svijet srušio ni da ona izostane ponekad) i nekakva papica kakvu ste svi opisali već. ako netko izostane s ručka, također se nitko ne uzbuđuje previše oko toga. jest će kad se vrati. prije je to bila blasfemija izostati.
e, a zašto mrzim tu pojavu nedjeljnog ručka? zato što se uvijek netko poreže, naduren je, nešt izgori, osmudi se, netko šizi na nekog, u zadnji tren se shvati da nema vegete ili da je tata kupio krive kore za štrudlu... a imam i traume iz mlađih dana kad sam polupijan i mamuran od subotnjeg izlaska, primoravajući se na sve moguće i nemoguće načine žvakati sadržaj iz tanjura, slušao prodike o dugom spavanju, o lošim rezultatima u školi, o lumpovanjima. reći da nisam gladan je bilo ulje na vatru i to se nikad nije isplatilo priznati, već je trebalo stoički izdurat tih pol sata. najbolji dio nedjeljnog ručka je bio oko pol 3 kad sam već došao sebi i obavljao sam ponovljeni proces hranjenja na stoječki u kuhinji uz formulu na tv-u.

sve u svemu - nedjeljni ručak sucks. špageti srijedom su zakon!!!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:14   #47
pa ja nikoga ne pljujem samo zato kaj zovem mikrovalne vecere i obroke srackama...jer za mene su to sracke.i ja nekad kupim marie calender's micro dinners,i naravno,na upit kaj imam za veceru ili rucak,odgovorim mikrovalnu sracku.neam pojma kaj je vama zenama udrlo u glavu..ali ne stimate mi.kao da vam netko treba 'vrijednost'izvuci iz naftalina pa sve uzimate kao da se tice vas licno.zivota malo,zivota..pa bu bolje.osim toga,moji sada zive jako blizu..nizu prije..a ja sam svejedno kuhala.cak i onda kad sam pola dana i vise visila u bolnici i bdjela hoce li mi dijete prezivejeti ili nece..par mjeseci.i onda kad oka god i pola nisam sklopila,doslovno i bila na izmaku snaga..i jos kroz puno toga...
glavu gore zene-nije tak strasno.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 19:17   #48
Quote:
spy kaže: Pogledaj post
aj ne kakaj stara
tu ova kemik je neka intelektualna pička i kuva knedle od šljiva
takva u njujorku mora kupit cede da nauči prat pičku
nismo svi postali ko glupi amerikanci
"pranje pičke sa đejn fonda" 3 cedea za 10 dolara
pa to su one koje nisu u zagrebu bez cede-a naucile prati,ja nisam od njih.ja sam svoju ribala dok jos nije bilo ni c od cede-ih samo kazete.stare dobre proste kazete.one kaj traka ispadne van pa ju prstom vrtis da ju vrnes na mesto..pa posle zavija.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:21   #49
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
nedjeljni ručak? imam tu pojavu, al nije tak ortodoksna kak je nekad bila. fala bogu. održala se juha (iako se ne bi svijet srušio ni da ona izostane ponekad) i nekakva papica kakvu ste svi opisali već. ako netko izostane s ručka, također se nitko ne uzbuđuje previše oko toga. jest će kad se vrati. prije je to bila blasfemija izostati.
e, a zašto mrzim tu pojavu nedjeljnog ručka? zato što se uvijek netko poreže, naduren je, nešt izgori, osmudi se, netko šizi na nekog, u zadnji tren se shvati da nema vegete ili da je tata kupio krive kore za štrudlu... a imam i traume iz mlađih dana kad sam polupijan i mamuran od subotnjeg izlaska, primoravajući se na sve moguće i nemoguće načine žvakati sadržaj iz tanjura, slušao prodike o dugom spavanju, o lošim rezultatima u školi, o lumpovanjima. reći da nisam gladan je bilo ulje na vatru i to se nikad nije isplatilo priznati, već je trebalo stoički izdurat tih pol sata. najbolji dio nedjeljnog ručka je bio oko pol 3 kad sam već došao sebi i obavljao sam ponovljeni proces hranjenja na stoječki u kuhinji uz formulu na tv-u.

sve u svemu - nedjeljni ručak sucks. špageti srijedom su zakon!!!
Lipo, lipo, radi svoje sebičnosti, još koji sat sna, treba pljuvat po ručku, po starcima .....
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:23   #50
Quote:
AFRODITA69 kaže: Pogledaj post
pa ja nikoga ne pljujem samo zato kaj zovem mikrovalne vecere i obroke srackama...jer za mene su to sracke.i ja nekad kupim marie calender's micro dinners,i naravno,na upit kaj imam za veceru ili rucak,odgovorim mikrovalnu sracku.neam pojma kaj je vama zenama udrlo u glavu..ali ne stimate mi.kao da vam netko treba 'vrijednost'izvuci iz naftalina pa sve uzimate kao da se tice vas licno.zivota malo,zivota..pa bu bolje.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 21:29   #51
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
Lipo, lipo, radi svoje sebičnosti, još koji sat sna, treba pljuvat po ručku, po starcima .....
a?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 10:32   #52
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
a imam i traume iz mlađih dana kad sam polupijan i mamuran od subotnjeg izlaska, primoravajući se na sve moguće i nemoguće načine žvakati sadržaj iz tanjura, slušao prodike o dugom spavanju, o lošim rezultatima u školi, o lumpovanjima. reći da nisam gladan je bilo ulje na vatru i to se nikad nije isplatilo priznati, već je trebalo stoički izdurat tih pol sata.
Ah, uspomene

A sad mi fali to ponekad.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:25   #53
Ma nedjeljni ručak je zakon!
Fina juhica, meso, moji omiljeni prečeni krumpiri, tj. puno krumpira i zdjela salate samo za mene Desert mi ni ne treba nakon sve te ljepote. Jedini problem je sto se ne mogu pomaknuti slijedeca dva sata zbog obilja hrane. No kakav bi nedjeljni rucak bio bez toga? Kad cu ako necu nedjeljom?!!?
anchi:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 21:53   #54
znači,.......i vama je nedjeljom želudac veći nego u ostale dane?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 15:53   #55
Meni se ovo gore nabrojano čini malo pretjerano, preobilno i prekalorično. Mislim da je kolač suvišan nakon tako obilnog nedjeljnog ručka.
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 18:54   #56
pa, kolač se (uglavnom) i ne pojede odmah za stolom, nego se prenese u dnevnu sobu i lagano troši tokom popodneva

ali, u svemu treba imati mjere - ako se naliješ juhe i glavno jelo će ti bit previše, ako se nakrkaš do bola mesa i krumpira i još uzmeš repete ...šta će ti kolač , pa taj repete ti je bio za desert
__________________
Normal human, skilled in art of stage magic and illusion; skilled in genuine magic
ja i bash ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 16:00   #57
svečani ručak

mogli bi napisati neku temu što bi skuhali gostima koji dolaze na ručak
znači, ne baš uobičajeni, nego malo svečaniji
naprimjer dolaze na ručak zaručnikovi roditelji i teta
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 16:14   #58
ja bih npr. napravila neku riblju varijantu.
za prigricnut kad dođu neku riblju pašteticu, inćune i sl. zatim riblja juha s rižom. i npr. rižoto od sipe kao toplo predjelo. a onda pečenu hobotnicu u rolu s krumpirima. i za desert rožatu.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 16:19   #59
ak nisi za ribu onda za predjelo npr. štrukle, pa onda neka fina krem juha. a onda za gl.jelo pašticada s knedlima od kruha. a za desert torta od sira Torte i to.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 19:48   #60
mislio sam da svatko predloži svoj meni
ja na primjer ne bi nikada pozvao Dalmatince i trudio se složiti morsku ribu na njihov način
Sigurno bi našli nekih zamjerki, ali spremio bi im gusku s mlincima i nek onda prigovaraju ako se usude
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.